The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 16-03-2021
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,393
Благодари: 1,035
Получил благодарност:
1,043 пъти в 681 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от деян86 Вижте мненията
Здравейте. От няколко дни съм абонат на Виваком ИПТВ+оптичен интернет 100mbps. Техниците ми монтираха един бял рутер The bond sam. По кабел достигам почти максималната скорост, но от Wifi повече от 40-45Mbps download не съм засичал. Та ако има някой запознат тук може ли да сподели, дали 50Mbps не му е максимума на този рутер с wifi. Интересно, че никъде не успях да му намеря техническите характеристики.
Дизайн от България сглобка Китай съдържание набор 2010-та.
Ако имаш достъп до рутера ще видиш повече скорост иначе е технологичен боклук за под 15 лева.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 16-03-2021
Аватара на marto
marto marto не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от деян86 Вижте мненията
Здравейте. От няколко дни съм абонат на Виваком ИПТВ+оптичен интернет 100mbps. Техниците ми монтираха един бял рутер The bond sam. По кабел достигам почти максималната скорост, но от Wifi повече от 40-45Mbps download не съм засичал. Та ако има някой запознат тук може ли да сподели, дали 50Mbps не му е максимума на този рутер с wifi. Интересно, че никъде не успях да му намеря техническите характеристики.
Сложи си нормален рутер с 5GHz мрежа след този на Виваком и тогава ще имаш скорост като по кабел ако ползваш тази честота. При мен ситуацията е същата в едното жилище. Рутера на Вивата се ползва само за да даде нет по кабел за ИПТВ, и друг кабел към един двубандов рутер. На рутера на Виваком съм му спрял WiFi-то и ползвам мрежите само на рутера след него.
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на marto за този полезен пост :
Joro711 (19-04-2021)
  #23  
Стар 17-03-2021
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И моят вивакомски рутер Nokia G-240W-А не вдига повече от 50 дори да съм до него. 5GHz-я банд е истината, имам Archer C6, дори в най-далечната стая, където обхвата на 5GHz е много по-малък от този на 2.4GHz мрежата ми, скоростта е почти максималната.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 17-03-2021
деян86 деян86 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами може да взема такъв Archer C6, но на вивакомския рутер как му се спира wifi, тъй като аз нямам достъп до него? А този Archer C6 конфигурира ли се по някакъв начин, след като го свържа с техния рутер? Не съм се занимавал с такива неща и не ми е мн ясно.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 17-03-2021
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За да имаш достъп до основните настройки на вивакомския рутер, трябва да се регистрираш и да влезеш тук: my.contact.bg

Относно твой рутер, с настройките по подразбиране би трябвало само да го включиш във вивакомския рутер и да тръгне, а вече свързването към неговия WiFi и влизането в настройките му става според инструкцията на рутера.

Аз съм с TP-Link, защото от много време взимам такива рутери и съм доволен, Archer C6 го взех заради AC стандарта, който поддържа и 5GHz, защото при мен ефирът на 2.4GHz е много зашумен и скоростта ми е ужасна.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 29-03-2021
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Миналата година от 100, минах на 500мбпс плана, тъй като ъплоуда за този план е 200mbps. Защо 500/200, а не 300/100?
Събрахме се двама работещи от дома и взехме да се конкурираме за 50те мбпс ъплоуд скорост, които вървяха за 100мбпс плана. Тъй като разликата между 300/100 и 500/200 плановете е символична (дали има 10лв), решихме да се презастраховаме и скочим на по-високия план.
Всичко с услугата до преди две седмици беше супер - скоростта на сваляне си криволичеше около 490+mbps, ъплоуда от 180 до 201мбпс.



Да, но изведнъж, ъплоуда закова на 96.7мбпс и това е. Няма значение бг, международен сървър - скоростта е до 96.7mbps. След три пъти разправии с поддръжката се стигна до (днес), издаване на протокол, с който Виваком декларира, че не може да предостави ъплоуд скоростта по договор и ми дава правото да анулирам договора или да му сменя параметрите към по-ниски такива.

Днес или утре ще ида до офис на Виваком с протокола да го мислим.
Защо да го мислим? Защото другата алтернатива е А1, а на тях преди 4 години (когато последно им ползвах услугите) международния нет е зле. Имам възможност и за Булсатком, но там съпорта е като на село - реагират до седмица-две. Скоростите им са до 200мбпс up and down.


В нова кооперация съм и заради това, техниците на Виваком не се наемат да прекарват оптично влакно до апартамент, а ползват съществуващо свободно. За тази цел се наложи да си откупя един от кабелите - UTP 1gbps, тъй като освен него, имаше оптичен, но Булсатком не дадоха достъп. 100лв ми струваше кефа. Отделно трябваше и разклонител да им дам на горките, че нямаха (Вивакома).

Кабелите ми вкъщи вече са категория 6 - 10гбпс. Прекарвал съм ги с идеята да не се налага да ъпгрейдвам в близките 10-15 години нищо.



Никакъв смисъл не виждам в преминаването на 10гбпс при положение, че в техен офис не могат да вдигнат повече от 700-750мбпс като си рекламират 1гбпс плана.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 29-03-2021
AleksK AleksK не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 219
Благодари: 2
Получил благодарност:
57 пъти в 48 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
Миналата година от 100, минах на 500мбпс плана, тъй като ъплоуда за този план е 200mbps. Защо 500/200, а не 300/100?
Събрахме се двама работещи от дома и взехме да се конкурираме за 50те мбпс ъплоуд скорост, които вървяха за 100мбпс плана. Тъй като разликата между 300/100 и 500/200 плановете е символична (дали има 10лв), решихме да се презастраховаме и скочим на по-високия план.
Всичко с услугата до преди две седмици беше супер - скоростта на сваляне си криволичеше около 490+mbps, ъплоуда от 180 до 201мбпс.



Да, но изведнъж, ъплоуда закова на 96.7мбпс и това е. Няма значение бг, международен сървър - скоростта е до 96.7mbps. След три пъти разправии с поддръжката се стигна до (днес), издаване на протокол, с който Виваком декларира, че не може да предостави ъплоуд скоростта по договор и ми дава правото да анулирам договора или да му сменя параметрите към по-ниски такива.
Проблема не ти е технически най-вероятно са ти ограничили порта на техния суич във входа на 100 Mbps UP, опиши си проблема във формата за поддръжка в my vivacom така има шанс да стигне до по-горно ниво на поддръжката тези от магазина и 123 могат само да четат готов набор от написани фрази.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 29-03-2021
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес посещението и звъненето бе от по-високо ниво (нямаше общо с поддръжката от 123). Не посочиха причина, поради която не могат да предоставят вече услугата с нормални параметри.

Вариантите, които ми останаха след консултация на място в магазин вече (и с протокол в ръка, че не са в състояние да отстранят проблема):
- спираме услугата без неустойки;
- оставям нещата така и пускат по-ниски параметри на услугата ПО ТЯХНА ПРЕЦЕНКА, като коригират и тарифата пак по тяхна преценка;
- на база протокола искам промяна на тарифата, което означава предподписване на договора за още 2 години.
Ако мина на по-ниския план 300/100, тъй като съотношението 500 към 200 е различно от това 300/100 (по логиката на човека на гишето) реално ще получавам около 70-80mbps, вместо досега получаваните проблемни 97mbps.



Затова, пуснах предизвестие за спиране на услугите и ще чакам до 48 часа становище от Виваком.



Пиша го това да имате информация как се развиват нещата, ако попаднете в подобна ситуация с оператора и услугите му.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 29-03-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,030
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,754 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е с тоя протокол шибни една жалба в КЗП . Ама като желан резултат пиши , че искаш да си спазят договора и да си покрият услугата. Също им пиши, че те ПРОДЪЛЖАВАТ да предлагат този тарифен план, въпреки , че не могат да го изпълняват и очевидно товаси е измама от тяхна страна. Опиши си разходите които си направил за да се включиш към тях. Не ги оставяй на фаза "Не мина номера" , Най-вероятно някъде през времето им е изгорял гигабитовия суич във входа и са сложили някакъв долнопробен... Щом са предлагали услугата, значи пак могат да го направят. След като не могат, да се обосноват защо! Договорите са двустранни по тези причини.
PS> Искай и неустойки в размер на разликата в таксите за назад, за това , че не са си спазили договора и след като са уведомени за проблема не са ти приспадали от таксите. За един сисадмин и за един представител в офис си просто един клиент. За тях КЗП е нещо друго

Последно редактирано от TUISTERa : 29-03-2021 на 15:59
Отговори с цитат
  #30  
Стар 29-03-2021
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Те затова преди години си заложиха клауза в договорите, че са длъжни да осигуряват някаква незначителна част от рекламираната по договор скорост. Нещо от порядъка на 18-20-25мбпс, вместо 500.

Реално това го спазват и аз копче не мога да им кажа.



Преди 3 седмици от Технополис като чуха за КЗП изведнъж спряха да споменават понятието "1 година гаранция" за Apple продукти и махнаха всички надписи за всички продукти от марката, свързани с гаранционния срок.

Защо стана така? Взех си Apple Watch SE, но консултанта не ми издаде гаранционна карта и каза, че има 1 година гаранция, защото е аксесоар.
Питах го: "А Макбука ей там дето струва 3000лв с колко гаранция е?"
Той: "1 година!"
Аз: "Това означава ли, че и лаптопа е аксесоар?"
Онзи мълчи.

Платих си чинно стоката и излязох. После драснах две съобщения където трябва и в рамките на ден-два получих обаждане по телефона от управителя на магазина, чакащ ме лично да ида да ми даде гаранционна карта за продукта, и кълнящ се че е станало объркване.
Та...когато съм видял шанс да се боря за правата си като потребител - винаги съм се възползвам. Но в случая КЗП няма да ми помогне.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на angelvarna за този полезен пост
Joro711 (19-04-2021), Бернар (15-04-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
10g, fibernet, отзиви


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос относно IPTV и Vivacom FiberNet 100 колкото ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 26 09-03-2020 14:53
FiberNet и в Бургас butch_bs ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 119 05-03-2016 17:04
Vivacom FiberNet със собствен рутер: настройки martincho8002 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 22 31-08-2015 12:40
History launches on Hungary?s FiberNet сат-инфо Новини 0 25-01-2010 11:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.