The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 27-06-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Exclamation Проблеми със записите по мрежата от 4К каналите.

Здравейте отново, колеги. Значи. Създавам тази тема, защото имам проблеми със записите по мрежата на 4К каналите от сателитните спътници. Та, става на въпрос че наскоро си взех нов 4К сателитен приемник - VU+ UNO 4K SE и реших да тествам дали, че мога да записвам 4К канали по мрежата чрез самба сървъра директно на лаптопа ми. Ами... Направих необходимите настройки на лаптопа, който е с ОС Windows 10, както и на приемника, който е с инсталиран имидж от OpenPli. Дотук добре, но след като направих няколко пробни записа установих, че има проблеми с плейването/възпроизвеждането на вече готовите записани файлове. Проблемите са свързани с това, че когато отворя даден 4К записан файл от лаптопа чрез плеъра MPC-HC x64, започва циклене на картината и звука и то не в малка степен! В смисъл такъв, че самия видео файл въобще не става за ползване. Еми... Според вас на какво може да се дължи този проблем!? Дали аз бъркам някъде нещо по настройките на самия приемник или лаптоп, или проблема е от хардуерно естество?! Мхм... Иначе, трябва да спомена и модела на лаптопа, който е - Asus k550vx-dm028d. Също така тествах и пробвах какви ли не още настройки като например, че променях плана на захранването на лаптопа, инсталирах други плеъри за възпроизвеждане и т.н, но без никакъв ефект. А и да кажа, че подобни проблеми със записите от SD и HD каналите нямам. Еми... Надявам се, че ще има хора, които да се отзоват и да ми помогнат за разрешаването на тези проблеми. И така... Ок. Добре. Ще чакам за съвети, отзиви и всякаква помощ от ваша страна. Благодаря предварително на всички. До скоро. : ))) ; )))
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27-06-2018
Аватара на баисар
баисар баисар е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Местоположение: Asenovgrad/Wales,UK
Мнения: 573
Благодари: 151
Получил благодарност:
92 пъти в 74 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тоя лаптоп https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-...BoCC84QAvD_BwE е доста добър..не той е причината за накъсванията
__________________
***Redline G440*80cm Emme esse(46E-15W)***LG 4K ****Vivacom 45/42E***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на баисар за този полезен пост :
Бобсано (27-06-2018)
  #3  
Стар 27-06-2018
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Качи някъде нещо което си записал , да видим как се държи при нас!

п.п. - как е вързан лаптопа на който записваш към мрежата?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 27-06-2018 на 17:46
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gentu за този полезен пост :
Бобсано (27-06-2018)
  #4  
Стар 27-06-2018
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Според мен най-добре е да започнеш теста със запис на флашка или диск. Записа по принцип е директен дъмп на транспортния поток и като го пуснеш на лаптопа ще разбереш къде е проблема. Ако всичко е наред, тогав прегледай и си тествай мрежата. UHD каналите вървят с над 20 mbps, така че проблема може да идва и от това. Качи файла от флашката в шер на самбата и тествай. Препоръчително е, да си преправиш домашната мрежа на Гигабитова.
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
Бобсано (27-06-2018)
  #5  
Стар 27-06-2018
klapana klapana не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 912
Благодари: 77
Получил благодарност:
409 пъти в 228 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изтегли си един филм на 4к, знаеш откъде, и си го пусни на лаптопа, ако зацепва значи е от лаптопа.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на klapana за този полезен пост :
Бобсано (27-06-2018)
  #6  
Стар 27-06-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от баисар Вижте мненията
Тоя лаптоп https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-...BoCC84QAvD_BwE е доста добър..не той е причината за накъсванията
Ок. Добре, колега. Дано наистина се окажеш прав. Мерси за отговора. ; ) : )

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Качи някъде нещо което си записал , да видим как се държи при нас!

п.п. - как е вързан лаптопа на който записваш към мрежата?
Мхм... Ок колега, но не знам точно в кой сайт да качим едно, две примерни записчета?! Ако ми кажеш някой примерен, ще е добре. Иначе и лаптопа и приемника са свързани по кабел от рутера по мрежата. Мерси много, че се отзоваваш. : )

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Според мен най-добре е да започнеш теста със запис на флашка или диск. Записа по принцип е директен дъмп на транспортния поток и като го пуснеш на лаптопа ще разбереш къде е проблема. Ако всичко е наред, тогав прегледай и си тествай мрежата. UHD каналите вървят с над 20 mbps, така че проблема може да идва и от това. Качи файла от флашката в шер на самбата и тествай. Препоръчително е, да си преправиш домашната мрежа на Гигабитова.
Ахам. Ясно, колега. Ок. Добре. Още при първа възможност, че тествам как ще е положението с флашка, която е USB 3.0. Иначе знам, че че е по - добре да преправя домашната мрежа на Гигабитова, но поне засега нямам тази възможност. Благодаря за съветите. ; ) : )

Цитирай:
Първоначално написано от klapana Вижте мненията
Изтегли си един филм на 4к, знаеш откъде, и си го пусни на лаптопа, ако зацепва значи е от лаптопа.
Колега... Тази процедура вече съм я направил и нямам проблеми с 4К филм изтеглен от торент тракер. Все пак се извинявам, че не поясних за това нещо. : )
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27-06-2018
Вокстер Вокстер е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 184
Благодари: 35
Получил благодарност:
61 пъти в 39 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен мрежата не смогва. Трябва да е гигабитова. Все пак се записва без компресия.
__________________
Golden Interstar XPEED LX1 powered by OpenVix v4.2; Cloud iBox III powered by OpenPli; Dish: Triax 78, 19.0E & 23.5E; Vivacom 65cm, 39E; Samsung UE40D6530
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вокстер за този полезен пост :
Бобсано (27-06-2018)
  #8  
Стар 27-06-2018
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Ахам. Мхм... Ами... И аз не го изключвам този вариант, но ако се окаже че проблема наистина е в мрежата то при това положение, ще се наложи да си заменя сегашния ми рутер. А иначе като стана на въпрос за мрежи и рутери сега се сетих, че забравих да кажа че мрежовите кабели, които ползвам от рутера са фактически един кабел, който е раздвоен в краищата си, за да мога да имам интернет и на лаптопа и на приемника ми! Та това дали е от значение за самите устройства и дали е възможно проблемите със записите да идват оттам??? Мхм... Ок. Добре. Благодаря отново на всички колеги, които се отзовават. : ) ; )
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27-06-2018
Вокстер Вокстер е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 184
Благодари: 35
Получил благодарност:
61 пъти в 39 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Ахам. Мхм... Ами... И аз не го изключвам този вариант, но ако се окаже че проблема наистина е в мрежата то при това положение, ще се наложи да си заменя сегашния ми рутер. А иначе като стана на въпрос за мрежи и рутери сега се сетих, че забравих да кажа че мрежовите кабели, които ползвам от рутера са фактически един кабел, който е раздвоен в краищата си, за да мога да имам интернет и на лаптопа и на приемника ми! Та това дали е от значение за самите устройства и дали е възможно проблемите със записите да идват оттам??? Мхм... Ок. Добре. Благодаря отново на всички колеги, които се отзовават. : ) ; )
100% там е проблема. Можеш много лесно да го провериш. Вземаш един кроснат мрежови кабел, набиваш статични IP-та на лаптопа и приемника, включваш приемника към лаптопа с кроснатия кабел и ако всичко е ок, проблема ти е в мрежата.
__________________
Golden Interstar XPEED LX1 powered by OpenVix v4.2; Cloud iBox III powered by OpenPli; Dish: Triax 78, 19.0E & 23.5E; Vivacom 65cm, 39E; Samsung UE40D6530
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Вокстер за този полезен пост :
Бобсано (27-06-2018)
  #10  
Стар 27-06-2018
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,868
Благодари: 356
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

И двете ти устройства са свързани макс на 100 мбита. Пробва ли от приемникът как се плейват записите ? Че като знам колко и какви боклучави кодеци обикновенно се слагат на компютрите....
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldgraf за този полезен пост :
Бобсано (27-06-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
, записите, каналите, Мрежата, от, ПО, проблеми, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мрежата да се яви немедленно!!! Въйко Дъра-Бъра 2 06-01-2013 10:34
БНТ1-HD в мрежата на NET1. pe6o1975 Оператори в гр. СОФИЯ 11 10-06-2012 19:12
Проблеми с каналите от пакет ОРБИТАЛ ex-Irdeto2 Кошче 5 08-05-2011 22:58
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 05:50
Azbox Premium - проблеми с достъп до харда през мрежата VictorB AZBOX 3 09-07-2009 14:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.