The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 07-03-2021
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега. откачи всички кабели от приемника,вкючиго и с мултицета провери исхода за конвертора от тунера какъв волтаж показва на хоризонтал и на вертикал. Привлизително 13v. 18v. Съгласен с всички съждения е малко не ,че окислен кабел на вертикал пък за хоризонтал не е Направи това премерване което ти казах. после кажи и когато си работи сигнала един ли е на вертикал и хоризонтал.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на вассил46 за този полезен пост :
Бобсано (07-03-2021)
  #12  
Стар 07-03-2021
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от вассил46 Вижте мненията
Колега. откачи всички кабели от приемника,вкючиго и с мултицета провери исхода за конвертора от тунера какъв волтаж показва на хоризонтал и на вертикал. Привлизително 13v. 18v. Съгласен с всички съждения е малко не ,че окислен кабел на вертикал пък за хоризонтал не е Направи това премерване което ти казах. после кажи и когато си работи сигнала един ли е на вертикал и хоризонтал.
Има една подробност. Измерването трябва да е под товар., да си направи контролна точка от парче кабел два конектора и муфа. Мотора и конвертора трябва да са закачени и все пак да имаш мултиметър.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
Бобсано (07-03-2021)
  #13  
Стар 08-05-2021
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Thumbs up

Значи... Мисля, че разбрах откъде идват тези проблеми... Ами... Не съм сигурен на 100%, но забелязах че проблемите с вертикалните транспондери и съответно със сигнала, мисля че идват най - вероятно от един ел. уред, който е сушилня. Иначе, така си мисля, защото тези проблеми се появяват, само когато тази сушилня работи. Също така забравих да кажа, че в нашият дом ел. инсталация не е направена по най - добрия начин, като и в момента, все още самата ел. мрежа в къщи е монофазна. И съответно в най - скоро време, ще правим промени и сигурно, ще преминем към трифазна ел. мрежа. Ще докладвам, когато това стане, дали ще има някаква промяна със сигнала и съответно, дали ще изчезнат проблемите с вертикалните транспондери. И така... Ок. Добре. Благодаря на всички. Чао засега. Лека вечер. И до скоро. : ))))) ; )))))
Отговори с цитат
  #14  
Стар 08-05-2021
Стефан Георгиев Стефан Георгиев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Значи... Мисля, че разбрах откъде идват тези проблеми... Ами... Не съм сигурен на 100%, но забелязах че проблемите с вертикалните транспондери и съответно със сигнала, мисля че идват най - вероятно от един ел. уред, който е сушилня. Иначе, така си мисля, защото тези проблеми се появяват, само когато тази сушилня работи. Също така забравих да кажа, че в нашият дом ел. инсталация не е направена по най - добрия начин, като и в момента, все още самата ел. мрежа в къщи е монофазна. И съответно в най - скоро време, ще правим промени и сигурно, ще преминем към трифазна ел. мрежа. Ще докладвам, когато това стане, дали ще има някаква промяна със сигнала и съответно, дали ще изчезнат проблемите с вертикалните транспондери. И така... Ок. Добре. Благодаря на всички. Чао засега. Лека вечер. И до скоро. : ))))) ; )))))
Да, определено калпава ел. инсталация е проблема в случая и применика не подава правилно напрежение към конвертора

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стефан Георгиев за този полезен пост :
Бобсано (08-05-2021)
  #15  
Стар 08-05-2021
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Значи... Мисля, че разбрах откъде идват тези проблеми... Ами... Не съм сигурен на 100%, но забелязах че проблемите с вертикалните транспондери и съответно със сигнала, мисля че идват най - вероятно от един ел. уред, който е сушилня. Иначе, така си мисля, защото тези проблеми се появяват, само когато тази сушилня работи. Също така забравих да кажа, че в нашият дом ел. инсталация не е направена по най - добрия начин, като и в момента, все още самата ел. мрежа в къщи е монофазна. И съответно в най - скоро време, ще правим промени и сигурно, ще преминем към трифазна ел. мрежа. Ще докладвам, когато това стане, дали ще има някаква промяна със сигнала и съответно, дали ще изчезнат проблемите с вертикалните транспондери. И така... Ок. Добре. Благодаря на всички. Чао засега. Лека вечер. И до скоро. : ))))) ; )))))
Няма ти да "преправяш" инсталацията?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
Бобсано (08-05-2021)
  #16  
Стар 06-01-2024
gilson gilson не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 3
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пък имам подобен проблем, но с хоризонталния транспор на 12463 на Булсат. С Quad lnb съм, при мен на 4я етаж на 20 метра от антената нямам проблеми с никой транспондер. Вързал съм съседа от 1я етаж на същата антена, като до него кабелът е доста дълъг, може би 40 метра и при него този транспондер не работи или ако се появи, сигналът варира, картината накъсва и после изчезва. Смених конвертора и същата работа.. Нямам diseqc ключове, проверих F конекторите.. Дори пуснах нов кабел в частта, където беше разяден от слънцето (другата част е скрита във водосточната тръба), пак нищо...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 07-01-2024
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,536
Благодари: 426
Получил благодарност:
521 пъти в 358 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Смени целия кабел и си донастрой антената,силни сигнали пък все проблеми!
__________________
EDISION OS MIO+ 4K,2Х ZGEMMA H7S 4K,ICON IRON PRO 4K,GEANT-OTT 750 4K,GEANT 2500 PRO 4K,uClan DENYS H.265 PRO COMBO EU+, GTX COMBO,GT MEDIA V8UHD,ЕОN Smart Box 3x,Рускиня 210см
LG OLED55C11LB
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Калито за този полезен пост :
gilson (08-01-2024)
  #18  
Стар 07-01-2024
manqka manqka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
98 пъти в 78 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gilson Вижте мненията
Аз пък имам подобен проблем, но с хоризонталния транспор на 12463 на Булсат. С Quad lnb съм, при мен на 4я етаж на 20 метра от антената нямам проблеми с никой транспондер. Вързал съм съседа от 1я етаж на същата антена, като до него кабелът е доста дълъг, може би 40 метра и при него този транспондер не работи или ако се появи, сигналът варира, картината накъсва и после изчезва. Смених конвертора и същата работа.. Нямам diseqc ключове, проверих F конекторите.. Дори пуснах нов кабел в частта, където беше разяден от слънцето (другата част е скрита във водосточната тръба), пак нищо...
Конвертора единичен ли е? Или е двоен? Щом казваш че си вързал комшията от 1-вия етаж, за същата антена!
Ти и комшията ти, от един и същ кабел ли ползвате сигнала от антената, ако е единичен конвертора?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 07-01-2024
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,536
Благодари: 426
Получил благодарност:
521 пъти в 358 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manqka Вижте мненията
Конвертора единичен ли е? Или е двоен? Щом казваш че си вързал комшията от 1-вия етаж, за същата антена!
Ти и комшията ти, от един и същ кабел ли ползвате сигнала от антената, ако е единичен конвертора?
__________________
EDISION OS MIO+ 4K,2Х ZGEMMA H7S 4K,ICON IRON PRO 4K,GEANT-OTT 750 4K,GEANT 2500 PRO 4K,uClan DENYS H.265 PRO COMBO EU+, GTX COMBO,GT MEDIA V8UHD,ЕОN Smart Box 3x,Рускиня 210см
LG OLED55C11LB
Отговори с цитат
  #20  
Стар 07-01-2024
manqka manqka е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
98 пъти в 78 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Калито Вижте мненията
Какво ме тупаш? Питам човека, че не ми стана ясно, със двоен конвертор ли е, или е единичен.
Ако ще кабела и 50 метра да е, пак ще има сигнал. Стига да е настроена антената както трябва. И конвертора да е читав, а не някой измислен боклук като марка.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вертикалните, на, проблеми, Сигнала, със, транспондери


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблеми с Сигнала ! Феко ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 24 18-01-2013 13:27
Проблеми с настройването на чинията , звука и сигнала Виваком ТВ от чужбина хрд ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 6 14-01-2013 09:25
Има ли проблеми със сигнала от 39Е? color ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 26 07-06-2011 14:46
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 04:50
Проблеми със сигнала biso ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 29 03-06-2009 19:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.