The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 08-10-2014
airking airking не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 74
Благодари: 11
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рйонков Вижте мненията
С стбто на мтел няма да стане, имаш шанс със тия на нетера и то с определен (по-стар) фърм, там може да подмениш линка от който взема xml файла с плейлистата.
При този също може да се сменя фирма и да се махне мтел-ския. Виждам, че се продава свободно като модел за ип телевизия. До колкото видях в настройките му сочеше към сървър със страница с html разширение. Проблема е че не мога да намеря примерен формат на листата.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 09-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Гугълът ми е по-добър от гугъла ти:

http://www.buydvb.net/blog/how-to-bu...od-system.html

Само, че ще си разочарован. Идеологията е ограничен брой програми - много потребители, при tvheadend е обратното - ограничен брой потребители, неограничен брой програми. Затова беше краткия ми отговор по-горе и съвета за Гугъл! В крайна сметка информацията, която можеш сам да си намериш с Гугъл е много повече от тази, която ще намериш питайки във форум. Защото тук няма как да ти запълним празнините в образованието с едно изречение, а сам може да си потърсиш значението на всеки непознат термин.
__________________
Отговори с цитат
  #13  
Стар 09-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рйонков Вижте мненията
С стбто на мтел няма да стане, имаш шанс със тия на нетера и то с определен (по-стар) фърм, там може да подмениш линка от който взема xml файла с плейлистата.
Ако става въпрос за затворена домашна мрежа не е необходимо да се сменя линка, просто сървъра се презентира на адреса от фърма на устройствата
__________________
Отговори с цитат
  #14  
Стар 09-10-2014
airking airking не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 74
Благодари: 11
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Гугълът ми е по-добър от гугъла ти:

http://www.buydvb.net/blog/how-to-bu...od-system.html
Защото тук няма как да ти запълним празнините в образованието с едно изречение, а сам може да си потърсиш значението на всеки непознат термин.
Значи не знам на теб някой ти е изял десерта ли, че си такъв настръхнал и така се държаш тук ама не ми обяснявай за образование, защото нито ме познаваш нито знаеш какво работя. Спазвай добрия тон, без нападки и ако си решил да отговаряш отговаряй конструктивно на нещата а не комплексарски.

P.P. Моля модераторите да изтрият тази тема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на airking за този полезен пост :
imperia (29-10-2014)
  #15  
Стар 09-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Що да я трият? Написаха се полезни неща в нея. А под образование нямах предвид диплома закачена на стената, а самообразование придобито с четене по конкретната тема, която нищим!
Ти също не ме познаваш и не знаеш какво работя, затова не ми се пъчи
Съветите за гугъл с жокерите които съм ти дал са напълно достатъчни за един мислещ човек, да се справи с проблема. Но явно при теб някое от звената недостига.
__________________
Отговори с цитат
  #16  
Стар 09-10-2014
airking airking не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 74
Благодари: 11
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Що да я трият? Написаха се полезни неща в нея. А под образование нямах предвид диплома закачена на стената, а самообразование придобито с четене по конкретната тема, която нищим!
Ти също не ме познаваш и не знаеш какво работя, затова не ми се пъчи
Съветите за гугъл с жокерите които съм ти дал са напълно достатъчни за един мислещ човек, да се справи с проблема. Но явно при теб някое от звената недостига.
Хайде ако обичаш повече не отговаряй в тази тема и не бъди на всяка манджа мерудия. Нищо полезно не каза тук и с нищо не помогна като хората. Освен да избиваш комплексите си на всезнаещ, а фактически нищо смислено.

П.П. Още веднъж молбата ми е да е изтрият.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 09-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ако трябва да систематизирам полезните неща? Ще бъдат полезни на хората:

1. Tvheadend стриймва по htsp пртотокол и не може да бъде ползван с масовите иптв сеттоп боксове, освен ако няма възможност на тях да се инсталира xbmc или друг софтуер поддържащ htsp (един - два още).

2. IPTV сет топ боксовете могат да се ползват да се гледа IPTV на тях, за предпочитане от чужди източници, защото протоколите които ползват са еднопосочни: сървър -> клиент.

3. Направата на IPTV сървър, домашен за гледане на IPTV STB е оправдано само ако имаш хотел, защото за домашни нужди - с 3-4 потребителя е по добре да:

4. TVHeadend сървър работещ по htsp протокол, който е двупосочен и позволява да се превключва хардуера закачен на сървъра, т.е. постига се резултата - безброй програми - няколко потребителя.

5. Ползвай Гугъл преди да задаваш въпроси на които може и да не се намери кой да ти отговори

6. Този който пита е глупак за 5 минути, този дето не пита - цял живот.

7. Ползвайки Гугъл всъщност ти питаш всички които преди теб са отговорили на въпроса който задаваш.

Това не ти ли беше полезно г-н "знаеш ли ме какво работя"???

// всичко това беше казано по-горе в темата, която не трябва да се трие
__________________
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23-10-2014
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги, някой може ли да каже как се сменят фирмуеърите на две от устойствата на Мтел:

- HS6020
- ZTE ZXV10 B700(V2A)

Благодаря предварително.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28-10-2014
stambeto stambeto не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 9
Благодари: 4
Получил благодарност:
51 пъти в 3 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Ако трябва да систематизирам полезните неща? Ще бъдат полезни на хората:

1. Tvheadend стриймва по htsp пртотокол и не може да бъде ползван с масовите иптв сеттоп боксове, освен ако няма възможност на тях да се инсталира xbmc или друг софтуер поддържащ htsp (един - два още).

2. IPTV сет топ боксовете могат да се ползват да се гледа IPTV на тях, за предпочитане от чужди източници, защото протоколите които ползват са еднопосочни: сървър -> клиент.

3. Направата на IPTV сървър, домашен за гледане на IPTV STB е оправдано само ако имаш хотел, защото за домашни нужди - с 3-4 потребителя е по добре да:

4. TVHeadend сървър работещ по htsp протокол, който е двупосочен и позволява да се превключва хардуера закачен на сървъра, т.е. постига се резултата - безброй програми - няколко потребителя.

5. Ползвай Гугъл преди да задаваш въпроси на които може и да не се намери кой да ти отговори

6. Този който пита е глупак за 5 минути, този дето не пита - цял живот.

7. Ползвайки Гугъл всъщност ти питаш всички които преди теб са отговорили на въпроса който задаваш.

Това не ти ли беше полезно г-н "знаеш ли ме какво работя"???

// всичко това беше казано по-горе в темата, която не трябва да се трие
По първата точка само да кажа ,че tvheadend-a си стриймва и по http проткол , прави си и плейлиста , има си и " access control " така ,че не виждам причина да не може да се ползва на STB ,а вече STB-то какво подържа си е друга тема
Отговори с цитат
  #20  
Стар 29-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Явно нещо съм пропуснал по 1-ва точка сега ще проверя...
__________________

Последно редактирано от Brian : 29-10-2014 на 09:24
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
box, mtel, set, top


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Хайде началото скоро Mtel SAT фолкръм ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 563 01-10-2014 13:23
DTH платформа Mtel Sat TV berks Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 10 20-07-2014 15:52
Mtel 150MB Cavalry GSM мобилни комуникации 31 26-08-2013 21:49
Mtel Rootkit?? MasterLee Настройки на рутери 0 29-09-2012 12:58
Mtel се отказват да купуват Виваком Бижев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 0 29-02-2012 10:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.