The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > СОТ охранителна техника

СОТ охранителна техника Сигнално Охранителна Техника и Видеонаблюдение

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 20-12-2019
milenjs milenjs е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 126
Благодари: 14
Получил благодарност:
58 пъти в 33 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе за директора на хиквизион не знам ама ако ги тури директора на някой телеком може и да стане, 3g го дават до 5.7 Mbps (HSUPA) ъплоад-а, което за гледане си е ОК отвсякъде.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 20-12-2019
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,059
Благодари: 710
Получил благодарност:
503 пъти в 276 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз също съм слагал 6 броя камери с двр към рутер на А1 със сим карта и дистанционното наблюдение работи. Даже на канала с аудио пуснахме картина и звук от stb и в първият прозорец се гледа и слуша канала който е пуснат на телевизора . Вярно малко тегаво , при отваряне на приложението на телефона минават около 20-25 секунди докато зареди всички камери , и картината фриизва леко , но за нуждите за които беше предвиден е доволно а и на мястото където е няма опции за друг нет.
__________________


Последно редактирано от ТКЗС : 20-12-2019 на 10:25
Отговори с цитат
  #33  
Стар 20-12-2019
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,865
Благодари: 354
Получил благодарност:
561 пъти в 383 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Тези камери имат и подстриимове. Мисля, че повечето. И може да си гледкаш с мобилен нет 640х480 примерно.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 20-12-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Последно, балуните ли са проблем, нвр-а или реалното ип, щото тука нещо не хващам... Искаш да гледаш онлайн камери през 3г, еми нема да стане Па ако ще и директора на хиквижън да ти ги сложи
Балуните- понякога потрепва, нвр имам на друго мястп-там е ок. 3г то става, но нещо не е таман, сега го мисля с микротик при xvr-а и да набира впн към сървър на друго място и от там да пренасочат портове...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #35  
Стар 20-12-2019
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Балуните- понякога потрепва, нвр имам на друго мястп-там е ок. 3г то става, но нещо не е таман, сега го мисля с микротик при xvr-а и да набира впн към сървър на друго място и от там да пренасочат портове...
За впн-а няма смисъл, използвай дъкднс, има и скрипт за микротика за него. https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=84140

Ако ще разчиташ на 3г-то да ти държи вдигнат впна... Започвам да разбирам тия оператори що само бузят цените и слагат ограничения. вие за всичко ги ползвате На бас че на същото място ползваш и шеринг през 3г-то


Относно видео наблюдението през 3г... Вие на това видеонаблюдение ли му викате ? Или да видите някоя снимка от обекта искате само?

Щото ако ще е така, по-лесно е да си назначите една аларма на двр-а и да ви прати мейл при движение
Отговори с цитат
  #36  
Стар 20-12-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
За впн-а няма смисъл, използвай дъкднс, има и скрипт за микротика за него. https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=84140

Ако ще разчиташ на 3г-то да ти държи вдигнат впна... Започвам да разбирам тия оператори що само бузят цените и слагат ограничения. вие за всичко ги ползвате На бас че на същото място ползваш и шеринг през 3г-то


Относно видео наблюдението през 3г... Вие на това видеонаблюдение ли му викате ? Или да видите някоя снимка от обекта искате само?

Щото ако ще е така, по-лесно е да си назначите една аларма на двр-а и да ви прати мейл при движение
Точно искам вечер да преглеждам алармите (Моушън детекта)... В събота вечер, когато си отида, ако си ида, ползвам шеринг - да, но имам също и булсатски приемник с такса в другата стая!
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #37  
Стар 20-12-2019
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,541
Благодари: 320
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Аз пък взех аналогови 4бр, 2мегапикселови- дахуа и xvr, сложих утп-та и балуни, но не съм доволен от качеството в сравнение с мрежовите. Балуните верно китайски по лев бройката. Проблема ми е закачането, щото е на село и е през 3г модем с мрежа. П2П- то работеше първите 2 дни и край, не ще вече... За пренасочване на портове и реално ИП и дума не става ако картата е под 30 лв. При вивата. А Инет друг почти няма...
Сложи на едната камера коаксиален кабел за проба. Пробата направи с 1 м. кабел при DVR-a. Ако си доволен от качеството - сменяй кабелите. 3G като скорост е достатъчно за тези камери, всичко е въпрос на настройки. Вивата дават реално IP. Проблемът е в ограничените мегабайти, ако искаш да гледаш постоянно, но ако ще гледаш отвреме-навреме дали работят камерите и какво става - няма проблеми. П2П не е добра идея.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 20-12-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Сложи на едната камера коаксиален кабел за проба. Пробата направи с 1 м. кабел при DVR-a. Ако си доволен от качеството - сменяй кабелите. 3G като скорост е достатъчно за тези камери, всичко е въпрос на настройки. Вивата дават реално IP. Проблемът е в ограничените мегабайти, ако искаш да гледаш постоянно, но ако ще гледаш отвреме-навреме дали работят камерите и какво става - няма проблеми. П2П не е добра идея.
Имам парче 20тина метра, и смятам него да опна, да постои малко. Направих го с утп, щото е една макара от 2007ма-хубав стар кабел, даже е фолирано- ftp...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #39  
Стар 24-12-2019
Цолов Цолов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Имам парче 20тина метра, и смятам него да опна, да постои малко. Направих го с утп, щото е една макара от 2007ма-хубав стар кабел, даже е фолирано- ftp...
Привет!
Ако наистина ползвахте NVR, то камерите щяха да са ИП и тогава щеше да е резонно полагане на фтп.

Като чета обаче, говорите за балуни, което значи няколко неща:
1. Със сигурност нямате NVR, а DVR
2. От горното следва, че камерите са AHD /CVI / turbo HD
3. От 1 и 2 пък стигаме до кабела, който трябва да е или коаксиал или UTP. Но не и ftp.

Именно поради екранировката, на която така се радвате, се дължат смущенията в картината.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Цолов за този полезен пост :
Ченгел (25-12-2019)
  #40  
Стар 24-12-2019
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цолов Вижте мненията
Привет!
Ако наистина ползвахте NVR, то камерите щяха да са ИП и тогава щеше да е резонно полагане на фтп.

Като чета обаче, говорите за балуни, което значи няколко неща:
1. Със сигурност нямате NVR, а DVR
2. От горното следва, че камерите са AHD /CVI / turbo HD
3. От 1 и 2 пък стигаме до кабела, който трябва да е или коаксиал или UTP. Но не и ftp.

Именно поради екранировката, на която така се радвате, се дължат смущенията в картината.
Аз знам какво имам, не случайно казах xvr, а също споменах, че на друго място имам нвр, тъй че знам разликата. Имам и кашон утп, ама други колеги които са ползвали такова, твърдят, че също имасмущения. Не случайно подчертах, че балуните са от евтините. По лев за брой...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ip, видеонаблюдение, домашно, За, камери


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на система за видеонаблюдение ne_coo Домашен майстор 18 29-10-2019 21:10
Оферта за комплект за видеонаблюдение! Leoni СОТ охранителна техника 23 25-11-2017 11:43
Фирма за изграждане на система за цифрово видеонаблюдение Сантоса Кошче 9 20-04-2016 23:17
Изграждане на ИП видеонаблюдение хакеракн СОТ охранителна техника 58 11-02-2014 07:50
Продавам безжична камера и приемник за видеонаблюдение stiliant Кошче 1 08-05-2012 03:28


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.