The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 05-05-2011
Аватара на kom6ito
kom6ito kom6ito не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 224
Благодари: 36
Получил благодарност:
33 пъти в 24 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
Бай Иване, лидер съм, на тъпаците като теб. Елементарно е, антената може да е 3м. Но сигналът се приема от облъчвателя. Много ми е интересно да чета високопарните мнения тук.
Между другото, специалността ми е СВЧ и съм един от пионерите в САТ ТВ тук. Аз съм човекът, който измерваше първите антени на Русе, после Шумен,май Добсън се казваха.Антените бяха забранени и ги криехме преди промяната.. И ми е смешно как някои дават луди пари за конвертори и ползват малки антенки. Качествен конвертор с ниско шумово число има ефект само, когато се ползва голяма антена.Малката офсетка е с голяма шумова температура и ефектът от добрия конвертор е нулев. Точно обратното е при голяма антена. Тогава коефициентът на шум на LNB е решаващ.
Та живейте си с илюзиите, специалисти. И по-спокойно,пазете си нервите. Само глупакът смята,че знае всичко. Като някои тук.
Предварително,се извинявам за въпроса,ама каква е разликата между офсет антена и другите.От изчетеното до тук оставам с впечатление,че виваком използват офсет,а булсатком друг тип антени.Не ми се карайте не разбирам нощо,ама ми стана интересно.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 05-05-2011
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 489
Благодари: 140
Получил благодарност:
317 пъти в 131 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kom6ito Вижте мненията
Предварително,се извинявам за въпроса,ама каква е разликата между офсет антена и другите.От изчетеното до тук оставам с впечатление,че виваком използват офсет,а булсатком друг тип антени.Не ми се карайте не разбирам нощо,ама ми стана интересно.
Разликата между булсатска и вивакомска антена е в боята, с която са боядисани, едната е бяла с лого на булшит, а другата леко черна (може да бъркам за отенъка) с лого на небиваком......

Последно редактирано от spgi : 05-05-2011 на 12:58
Отговори с цитат
  #53  
Стар 05-05-2011
Аватара на БАЙ ИВАН
БАЙ ИВАН БАЙ ИВАН не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 368
Благодари: 657
Получил благодарност:
115 пъти в 85 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spgi Вижте мненията
Разликата между булсатска и вивакомска антена е в боята, с която са боядисани, едната е бяла с лого на булшит, а другата леко черна (може да бъркам за отенъка) с лого на небиваком......
И к'во ловят
__________________
Всичко може, но не всеки го може!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 05-05-2011
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 489
Благодари: 140
Получил благодарност:
317 пъти в 131 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БАЙ ИВАН Вижте мненията
И к'во ловят
Едните ловят риби на 39 градуса, а другите на 45, има едни рибарчета на 23, 5 градуса дето с идването на язовира и нищо няма да уловят....
Отговори с цитат
  #55  
Стар 05-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,804
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kom6ito Вижте мненията
Предварително,се извинявам за въпроса,ама каква е разликата между офсет антена и другите.От изчетеното до тук оставам с впечатление,че виваком използват офсет,а булсатком друг тип антени.Не ми се карайте не разбирам нощо,ама ми стана интересно.
те и двата вида са част от парабола, при правофокусните конвертора е централно разположен спрямо диаметъра на антената и съответно антената се насочва директно към позицията на съответния сателит от който се приема.
офсетните, както личи от наименованието са с изместен фокус и съответно конвертора е извън ефективната площ на антената, т.е антената е по-вертикална .
ами елементарна физика за 8 клас .
по принцип правофокусните се използват при реализиране на по-големи размери и доста често за предавателни ,по принцип са за С банда, при КУ банда ако не са плътни се получават смущения от термичния шум от земята и т.н. , а офсетните са предимно за КУ банда , но съответно са по-трудни за изчисляване, особено при големи размери над 250см, но са по-ефективни като цяло , ама тя темата е безкрайна и на много места в форумите се е разглеждала потърси и прочети има много писано.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 05-05-2011
Аватара на kom6ito
kom6ito kom6ito не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 224
Благодари: 36
Получил благодарност:
33 пъти в 24 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor Вижте мненията
те и двата вида са част от парабола, при правофокусните конвертора е централно разположен спрямо диаметъра на антената и съответно антената се насочва директно към позицията на съответния сателит от който се приема.
офсетните, както личи от наименованието са с изместен фокус и съответно конвертора е извън ефективната площ на антената, т.е антената е по-вертикална .
ами елементарна физика за 8 клас .
по принцип правофокусните се използват при реализиране на по-големи размери и доста често за предавателни ,по принцип са за С банда, при КУ банда ако не са плътни се получават смущения от термичния шум от земята и т.н. , а офсетните са предимно за КУ банда , но съответно са по-трудни за изчисляване, особено при големи размери над 250см, но са по-ефективни като цяло , ама тя темата е безкрайна и на много места в форумите се е разглеждала потърси и прочети има много писано.
ОК МЕРСИ
Отговори с цитат
  #57  
Стар 05-05-2011
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За съжаление романтичният период при сат. антените свърши може би преди 10 години. Сега се комерсиализира и са важни табелките. Кой каква играчка си има, а и цените са ниски, монтажа без пари, дори и не е престижно да имаш вече сат антена. Да не говорим, че се смята за кретенско да имаш сат. антена на прозореца или на фасадата на сградата в която живееш!! Но всеки сам може да се огледа и да прецени къде се намира!!


Цитирай:
Първоначално написано от евросат Вижте мненията
Бай Иване, лидер съм, на тъпаците като теб. Елементарно е, антената може да е 3м. Но сигналът се приема от облъчвателя. Много ми е интересно да чета високопарните мнения тук.
Между другото, специалността ми е СВЧ и съм един от пионерите в САТ ТВ тук. Аз съм човекът, който измерваше първите антени на Русе, после Шумен,май Добсън се казваха.Антените бяха забранени и ги криехме преди промяната.. И ми е смешно как някои дават луди пари за конвертори и ползват малки антенки. Качествен конвертор с ниско шумово число има ефект само, когато се ползва голяма антена.Малката офсетка е с голяма шумова температура и ефектът от добрия конвертор е нулев. Точно обратното е при голяма антена. Тогава коефициентът на шум на LNB е решаващ.
Та живейте си с илюзиите, специалисти. И по-спокойно,пазете си нервите. Само глупакът смята,че знае всичко. Като някои тук.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 05-05-2011
линеар линеар не е на линия
e.i.r.p.
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 106
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мнн Вижте мненията
Нещо такова. Не съвсем.
По-долу, с образователна цел, съм сложил една сравнителна табличка (източник TANDBERG) за разлики при двата вида модулация
също с образователна цел може да се допълни че тези стойности за заложени в стандартите DVB-S и DVB-S2 като при всеки приемник стойностите са +/- 0,5 dB

Цитирай:
Първоначално написано от мнн Вижте мненията
(при roll-off 0.25)
за твоя информация и при roll-off 0.2 и 0.35 стойностите са си същите, т.е. roll-off няма отношение към минималния SNR за демодулация.

Цитирай:
Първоначално написано от мнн Вижте мненията
Всички сте достатъчно интелигентни да си направите изводите, че спектралната ефективност при новия стандарт съвсем не е "безплатна".
тоест според тебе тея 20 Mbps които се правят в повече само от разликата м/у DVB-S 4PSK FEC=7/8 и DVB-S2 8PSK FEC=3/4 при 36MHz транспондер не са безплатни???
__________________
Gibertini 1.25m offset; Norsat PLL LNB; Belden RG-11 coax;
Отговори с цитат
  #59  
Стар 05-05-2011
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

затова съм употребил думата "интелигентни".
Та:
  • идеята ми беше, че при съпоставими (макар, че 0.6 дБ е голяма разлика) SNR to failure, излишъкът в кода е доста по-голям процентно
  • за roll-off си прав, ама пък изрично си беше написано, та затуй и аз го драснах
Отговори с цитат
  #60  
Стар 05-05-2011
линеар линеар не е на линия
e.i.r.p.
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 106
Благодари: 1
Получил благодарност:
18 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мнн Вижте мненията
при съпоставими (макар, че 0.6 дБ е голяма разлика) SNR to failure, излишъкът в кода е доста по-голям процентно
е 0.5dB няма как да се избегне, а и не е толкова голяма разлика.
При DVB-S2 обаче BER е перфектен до минималното ниво за приемане и когато го стигне рязко прекъсва, докато при DVB-S стигне ли 1.5-2dB margin BER-а започва чувствително да се влошава и картината накъсва. Затова при DVB-S е необходим по-голям запас. Така че не може да се сравняват минималните нива на приемане при двата стандарта. Най-желязната връзка е при DVB-S2 QPSK FEC=1/3 - работи при -1dB под нивото на шума!! само че 1Mbps "яде" 2MHz...малко солено излиза подобна надеждност и затова в тази комбинация не съм виждал някой оператор да работи
__________________
Gibertini 1.25m offset; Norsat PLL LNB; Belden RG-11 coax;

Последно редактирано от линеар : 05-05-2011 на 23:02
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
нямам, сигнал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
загуба на сигнал valu DREAMBOX 3 30-01-2011 13:52
Нямам звук! Паляка ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 18-09-2010 15:37
сигнал на 6006 жоркин29 STRONG 3 19-04-2010 13:25
слаб сигнал на хд kanzas ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 28-02-2010 18:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.