The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 01-12-2016
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
селският идиот пак се прояви... лекари са всички с диплома и право на упражняване на медицинска дейност а доктор е научна степен, ама ти откъде да знаеш
Селски идиот е на майка ти селска сина
Какво пише на дипломата виждал ли си бре тъпунгер, по твоята логика и медицинските сестри са лекари
Тъпо парче си, ако мълчиш не си личи толкова
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
Астрал (02-12-2016)
  #12  
Стар 01-12-2016
Аватара на кокович
кокович кокович не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 919
Благодари: 560
Получил благодарност:
446 пъти в 259 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Преди месец бях на скенер по касата и не платих нищо.
За бъбречно изследване най вероятно се влива контрастно вещество, което не се поема по касата, но до колкото знам е около 100 лева. По старите и слаби скенери не могат да хванат меките тъкани, а само костите. За това най вероятно са ви насочили към друга клиника.
Дано съм бил полезен.....
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на кокович за този полезен пост :
Астрал (02-12-2016)
  #13  
Стар 01-12-2016
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лекарите си прехвърлят пациентите и по такъв начин всички печелят. Лекарката , не знам какво точно не е видяла на ехографа. На него би трябвало да се видят доста изменения , например напреднали паринхиматозни изменения , конкременти , раздути чашки и легенчета , кисти и туморни новообразувания. Четох някъде , че за скенер се чака и то по-дълго със записване. По спешност най-често се извършва за диагностика на вътречерепни кръвоизливи , инфаркти , фрактури на черепа и др.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на themaster301 за този полезен пост :
Астрал (02-12-2016)
  #14  
Стар 01-12-2016
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И да знаете за уролозите жените не са хора.Нямат простата и за тях няма пари..Всички изледвания са ненужни извън болницата.Който поема случая той си определя изледванията.Всичко друго е пред болнично опразване на джобове.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на garanciq за този полезен пост
Stack (02-12-2016), Астрал (02-12-2016)
  #15  
Стар 01-12-2016
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,959
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Колега , работя в болница ,ще се опитам да бъда максимално полезен. Направлението ти важи за там където ти поискаш ,а не за там накъдето те насочи лекаря. Всички ,абсолютно всички играят с някой друг ,затова и тази те праща в еди коя си болница, защото от тези 200лв поне 50 са за нея. Щом ще е КАТ на бъбрек , ще е с контраст, в повечето частни болници се заплаща за държавните не знам , цената му е 7-15лв но на пациента се съобщава сумата от 60-100лв за него, за самото изследване дълчиш потребителска такса от 2,40 ,а ако си с телково решение нищо не дължиш. Ако се оплачеш в НЗОК за тази такса ще им разкатаят фамилията от проверки , всички частни болници са сложили такава такса , дори и за клиничните пътеки , уж доплащане за консумативи, по принцип може да откажеш да платиш.
Потърси въвъ вашия район и други места на които може да се направи изследването, не бързай.
Всички са измамници ... Аз им викам новите бизнесмени , нашите доктори много ми се дразнят ,като ги наричам така , но на истината няма какво друго да кажеш... интересува ги само пари и нищо друго!!!
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на bu12tras за този полезен пост
atuani (01-12-2016), Rafaello (01-12-2016), teolink (17-12-2016), Venlancellot (03-12-2016), Veskop (02-12-2016), Астрал (02-12-2016), кокович (01-12-2016), Питагор (02-12-2016)
  #16  
Стар 01-12-2016
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
Добър ден колеги,ще се опитам да бъда кратък:
Водихме баща ми на уролог чрез направление от личен лекар....Направлението ни е от 20.11. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем??
Иване....ДЖ-ипката ти може да дава направления единствено за Съвместно лечение със Специалист. И ДО ТУК!!! Джипките нямат и не могат да имат направления за ВСИ. А и не им е работа да имат. Направления за ВСИ, но в ограничено количество имат Специалистите от СИПомощ. По преценка на Специалиста или ако има лимит, ЗОЛ се изпраща на ВСИ за сметка на Здравната каса. И до тук. Специлисът Уролог иска скенер-значи трябва да направите такъв.Не е негова работа да мисли пациента кой му финансира. А въобще е добре да знаеш, че безплатна медицина няма, имаш ПАКЕТ дейности, финансиран от Здравно-осигурителното дружество, написани доволно подробно в описанието на пакета

P.S.- 1.Ако Джипката ти беше по-умен -на, щеше да хоспитализира родителят ти и всичко да мине по Каса.
2.Сериозни заболявания и изследвания не се правят в селски болници,а само в София, Пирогов, ВМА и т.н. Имена и подробности на ЛС
3. Нямаш проблем с ЛЕКАРИ, имаш Проблем с Непознаването на Системата и със Сляпата Вяра в глупостите писани в СМИ, които набиват , че имате ПРАВА и ВСИЧКО Е БЕЗПЛАТНО
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 01-12-2016 на 21:33
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на sarivano за този полезен пост
yavor1 (01-12-2016), Астрал (02-12-2016)
  #17  
Стар 02-12-2016
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Първо да благодаря на всички отзовали се и да се извиня,че така периодино отговарях,бях на работа.
Та,за момента няма да се ходи на скенер,ще търсим второ мнение от друг лекар.Както казаха някой от вас,лекарката трябвало да даде направление за изследването, НО НЯМАЛА, било края на годината...
Просто съм отвратен от Здравната ни система,ще прощавате,че ще намеся и зъболекаря при който ходя (възрастен е) Тои казва,че оттам изпуснаха нишката,когато на пациента лекарите взеха да гледат не като на такъв, а като на Клиент...... За пациента винаги се прави това което е добро за него,а за клиента това от което можеш да спечелиш най-вече ти ....И сега си давам сметка колко е прав..... Специални благодарности на Кокович и Бултраса за точната информация.Колкото до Саривано:Човек,никой не иска нищо от ДЖип-ката ми,знам че тя няма право,но се чудя таз спИциалистка какво да я правя .Изследването така или иначе ще го направя в най-ранни срокове,просто не искам да съм поредната жертва на Здравната ни Оправия....Изпуснал си дето казвам,че не ми е до парите,здравето на баща ми е най-важно за мен,НО не понасям такива измекяри да извиват ръцете на хората...... А и май не си гледал случая с Онкодиспансера в Пловдив.....
Това е засега,като има развитие ще сигнализирам
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Астрал за този полезен пост :
bu12tras (02-12-2016)
  #18  
Стар 02-12-2016
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
Колкото до Саривано:Човек,никой не иска нищо от ДЖип-ката ми,знам че тя няма право,но се чудя таз спИциалистка какво да я правя .Изследването така или иначе ще го направя в най-ранни срокове,просто не искам да съм поредната жертва на Здравната ни Оправия....Изпуснал си дето казвам,че не ми е до парите,здравето на баща ми е най-важно за мен,НО не понасям такива измекяри да извиват ръцете на хората...... А и май не си гледал случая с Онкодиспансера в Пловдив...
Иване, несериозно е да оценяваш някой като" измекяр" след като не разбираш и 1/1000-на от това, което знае и прави. Друга работа е дали въпросната лекарка ти е обяснила на ДОСТЪПЕН за теб език за какво иде реч. Като ПАЦИЕНТ или КЛИЕНТ ( както те устройва ) имаш Право на Информиран Избор. Или с други думи, Обяснява се ситуацията на ДОСТЪПЕН за теб език и какви варианти за решение има.И толкова. Избира пациента( клиента), в случая ТИ)))НЕ е работа на Специалиста да преживява кой ще финансира необходимите ДЕЙНОСТИ при твоя Избор. Да си мислил, когато си гласувал )))) Второ, че и Трето мнение е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, особено когато иде реч за диагноза със сериозни последствия. За съжаление Второ и Трето Мнение не се финансира от Касата и ще трябва да правиш консултации за своя сметка. МЕДИЦИНАТА Иване е ТВЪРДЕ СКЪПО удоволствие, тежък, но необходим разход дори и за развитите държави, да не говорим за НАШЕ СЕЛО))) За БЕЗ ПАРИ толкова получаваш от БГ Солидарната система на здравно осигуряване. В съседна Гърция един ЕТ плаща 400 евро ,вноска "Здраве" на месец. Това ,за да не се чувстваш ощетен))) Що се отнася до "случаи" като онкодиспансера и други Електорално-Еротични истории, добре е да се четат докладите на Дирекция Медицински ОДИТ на сайта на МЗ, а не да се попиват неграмотни журналистически изцепки. )))) Кой разбрал, разбрал. Кака се Омъжи )))

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
За пациента винаги се прави това което е добро за него,а за клиента това от което можеш да спечелиш най-вече ти ...
За да не живееш в Розови Илюзии е нужно за осъзнаеш:
1. За Пациента се прави, толкова, колкото може да си плати, или финансира от Здравно-осигурителното дружество, или от Застрахователната компания. Бюджет не се прови с понятия като като "добро", " лошо".
2. За Клиента се грижи Комисията за Защита на Потребителите и разните правила за оказване на определени услуги.А медицината е регулирана дейност, т.е. всичко е определено и разписано, какво може и какво не. Системата СЕМАШКО умря твърде отдавна като финансово и организационно недоразумение и затова е добре да забравиш комунистическите сантименти към думата "пациент" и очакванията свързани с нея))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 02-12-2016 на 03:19
Отговори с цитат
  #19  
Стар 02-12-2016
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А, бе, сички сте за трепане...
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 02-12-2016
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Анче....и Блаже Терзиев ли ша го Пуцаш? или заедно с Тасе Анджелинин?))))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
лекари, проблеми


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
NC+ проблеми dzumba НОВИ ЧЕСТОТИ 9 03-10-2015 14:31
много проблеми кибер ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 39 08-12-2014 23:45
проблеми с шер от zargacum Didko Кошче 464 07-10-2012 23:28
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 04:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.