The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > БОРСА - Купува / Продава > ЧЕРНА ТЕХНИКА

ЧЕРНА ТЕХНИКА Обяви за ПОКУПКО-ПРОДАЖБА на Телевизори, Ресивъри, DVD / HD / BLUERAY Плеъри, Озвучителни тела и др.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 09-07-2018
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Те затова хайфистите си имат отделни стаи за хифарене,да не влиза някой случаен да върти копчето!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
Didko (15-07-2018)
  #22  
Стар 09-07-2018
Аватара на gogo102
gogo102 gogo102 не е на линия
Сат и Рок Любител
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Silistra
Мнения: 621
Благодари: 552
Получил благодарност:
138 пъти в 85 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да споделя и Аз.Преди години си бях купил Усилвател Technics без тунер,2 по 80W,за два чифта колони по 8 ома.Имаше дистанционно,с което като усилвам,копчето за усилване на усилвателя се върти.Но не ми хареса звука и го замених за един по стар модел Technics,като човека ми доплати и 50долара.А моя го бях взел чисто нов за 280долара.На моя отзад пишеше обща мощност 250w,и не можеше да раздвижи басите на колоните,а този по стария,с който съм и сега,обща мощност 480W.И трафа е два пъти по голям.Не мога да го усиля повече от половината,ще хвръкнат говорителите.А иначе по документацията данните са едно към едно и на двата усилвателя.
__________________
Receiver-(VU+Uno4K-VTI Image-15.0.2);(VU+Duo4KSE-VTI Image-15.0.2)(Octagon SF8008(Single)-OpenPli 8.3); Антени-(Параклипс 1.80-Invacom(Single) и Пасат 2.20-Black Twin Inverto)(90E-34.5W);TV-LG Oled65CX3La & Philips 50PUS6809/12
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10-07-2018
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
....
RMS квадратичната мощност (Аудио мощност), PP Пиковата мощност (звукова мощност). TSP - Обща мощност на системата. PMPO - Пикова моментна звукова моментна. А като цяло говорим за средна мощност.

Проблема идва от там че говорим за импеданс 4 ома тоест величината Z= Ома, Пълното съпротивление а не R = Ома линейното. (много често Z= RL8 Ома, всъщност са R= 6 Ома при изправено напрежение. защото за всяка честота съпротивлението е различно когато напрежението преминава през бобината и имаме логоритмично разпределение на мощността а не линейно. .....
И е така, и не съвсем. Хубаво прилагаш закона на Ом, но имай предвид, че говорим за променливо напрежение, където има още някой важни фактори. Не, не споря с теб, теоретично сметките са ти верни, но непълни. Ако говорим за трикотажен клас усилвател, цялата дискусия се свежда до - мощност на стъпалото и говорителите, и сътветно съпротивление. Ако става дума обаче за професионален клас усилватели, (не бъркайте с клас "А"), тогава се смятат и сечението на проводниците, и материала, от който са изработени, включително и материала на куплунзите, конекторите, връзките. Отделно проектирането и изработката на кутиите за тонколоните си е една малка наука. И когато на подобна аудио система и шибнеш музика в MP3 формат, най-добре да се гръмнеш Съгласен съм с ИлиянБГ, че темата е изчерпана.
P.S. Предусливател и усилвател в общ корпус, винаги е компромис
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е

Последно редактирано от Wanderer : 10-07-2018 на 13:01
Отговори с цитат
  #24  
Стар 10-07-2018
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,522
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

за обща култура


Начало от 1:15 мин. Съсредоточете се върху това какво говори ,а не в музиката !


__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #25  
Стар 10-07-2018
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Таратанци!Общо културните са далеч от истината!Музиката е важна,а не пропорциите!Хифаренето не е за всеки!Теорията е за да почнеш,а крайният резултат е далеч от теорията!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 10-07-2018
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
И е така, и не съвсем. Хубаво прилагаш закона на Ом, но имай предвид, че говорим за променливо напрежение, където има още някой важни фактори. Не, не споря с теб, теоретично сметките са ти верни, но непълни. Ако говорим за трикотажен клас усилвател, цялата дискусия се свежда до - мощност на стъпалото и говорителите, и сътветно съпротивление. Ако става дума обаче за професионален клас усилватели, (не бъркайте с клас "А"), тогава се смятат и сечението на проводниците, и материала, от който са изработени, включително и материала на куплунзите, конекторите, връзките. Отделно проектирането и изработката на кутиите за тонколоните си е една малка наука. И когато на подобна аудио система и шибнеш музика в MP3 формат, най-добре да се гръмнеш Съгласен съм с ИлиянБГ, че темата е изчерпана.
P.S. Предусливател и усилвател в общ корпус, винаги е компромис
Ти съвсем изтрещя! Аз не съм длъжен да давам обяснения. Кой въпрос е изчерпан!? И с кого си съгласен и какво точно казваш ,че в твоя отговор няма връзка. На мен лично и 1Ват ми стига. В тази Норвегия нямали кой да ви научи на нещо. Какви сметки искаш за говорители в домашни условия. Кой в къщи слуша над 90 db да не говорим над 100. А тези са с SPL 88dB При първият реален Ват ще са с 88 db за 10 db отгоре ще трябва усилвател с 10 пъти по- голяма мощност. То ва означава ,че с 10-20 реални Вата вътре ще е непоносимо шумно. Какво остава за 150Вата. За това Наблягаме на качеството. Ти имашлш представа какво са 3,75 А на канал при 6 или 7 канално аудио, 26,25 Ампера при 30Волта на изхода. Защо го спрях Илиян БГ защото при изчисление на усилвател се залага при 30Волта на изхода 60 волта захранване с 2 процента запас ,демек 72волта Заранване ако е двуполярно не ми се мисли. Та 72 Волта *3,75 A = 270Вата е минимума на захранването, но се залагат 5 Ампера, Та нещата отиват на 400 Вата. само за 7 усилвателя по 100вата. За домашни цели е Това максимума. Който не вярва да провери.
Ник72 пита какъв Ресивер да си сложи на говорители B&W Bowers and Wilkins CM 7 и център за тях.
Човек ако си направи труда да почете. Тези говорители са с много високи оценки от Хайфистите. макар и говорителите да са за Домашно кино. Човека пита без значение за цената, аз му предлагам възможното достъпно е скъпо е но за музика може да си вземе ROTEL а и за кино да са , например високите модели на Онкю и Пайнер вариант, Имат Хубави дакове и части, оптимизирана изработка. 6,7 канала. добра мощност. Много екстри. Казах за усилвател по-голяма мощност без изкривявания и Да не прави клипинг. Както често се случва когато захранването е слабо.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #27  
Стар 10-07-2018
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,522
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Таратанци!Общо културните са далеч от истината!Музиката е важна,а не пропорциите!Хифаренето не е за всеки!Теорията е за да почнеш,а крайният резултат е далеч от теорията!



Всяка една музика като е поднесена с нужното качество заслужава уважени ! Без значение дали е рейге рок ,диско и.н.т.
Най -важна за мен е динамиката - резкоста на звука !! Измерва се в db, Естествено всичко по веригата трябва да е на ниво ,тонколони ,предусилвател,стъпало,..... и източника на звук формат на музиката.... !
Динамиката която се постигаше с аналоговите върхови модели от близкото минало Накамичи,харман кардон... техникс с долби dbx постигаха макс 80-82 db динамика , сега нещата са други ... но да не се в пущам в подробности
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на atuani за този полезен пост :
Wanderer (11-07-2018)
  #28  
Стар 10-07-2018
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е точно тия дето си описал,за нищо не стават,даже и за рязкост,дето викаш, не стават!А подробностите,ако ги разбираш,ще се застреляш!Ако не си развил или навил 1херц,няма как да ги разбираш нещата!Стерео усилватели,чат пат се намират прилични и това приличното е много над Накамичи и Харман Кардон,а озвучинтелните тела,колко процента са без резистор на високочестотния говорител,я има 1%!Всичко е за такива разбирачи ,като теб!Келфайда,като имаш 90 дб с резистор,пълни говна,харесващи се от масовката!Даже и на 82дб може да спретнеш тела,които да те разкъртят!Та проблема е в подробностите,но не тези, дето ти знаеш!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 10-07-2018
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,522
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Е точно тия дето си описал,за нищо не стават,даже и за рязкост,дето викаш, не стават!А подробностите,ако ги разбираш,ще се застреляш!Ако не си развил или навил 1херц,няма как да ги разбираш нещата!Стерео усилватели,чат пат се намират прилични и това приличното е много над Накамичи и Харман Кардон,а озвучинтелните тела,колко процента са без резистор на високочестотния говорител,я има 1%!Всичко е за такива разбирачи ,като теб!Келфайда,като имаш 90 дб с резистор,пълни говна,харесващи се от масовката!Даже и на 82дб може да спретнеш тела,които да те разкъртят!Та проблема е в подробностите,но не тези, дето ти знаеш!

Сега разбрах ,нищо не си разбрал от написаното, давах сравнение на декове , само ланкаш глупости,хал хабер си нямаш от неща ..... правилно беше написал колегата в един пост ....


Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Магаре на мост, съветвам ви да не му обръщате внимание и да го игнорирате.
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #30  
Стар 10-07-2018
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какви декове бе малоумник?!Кой слуша декове бе?Темата е за ОТ и усилватели!И това което ти коментираш,няма нищо общо с това което другите коментират,както и питащия!А ако случайно чуеш,това което аз съм постигнал с 20 г копане и труд в областа на аудиото,няма да ти се прибира в Русе до пържолника!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Ресивер, съвет, усилвалет, усилвател


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
U2C Denys HD ресивер c IPTV, модел 2017 Leoni ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - 12 03-12-2017 12:52
Лед Панасоник + 4к ресивер проблем! dzumba ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 38 12-09-2016 23:34
Усилвател WSA 833 valli ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 29 01-05-2015 14:11
усилвател Кирчо Иванов Въпроси и отговори 27 07-04-2012 19:25


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.