The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 31-12-2012
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Здравейте,
За да реализирате нещо подобно като изнасянв на аналогова линия по VoIP, напълно ви е достатъчно едно spa устройство на линксис или подобно на друг производител.
А именно устройството трябва да има един fxs, fxo, LAN и wan портове.
Fxs порта е за аналоговия телефон, fxo порта е за аналоговата линия, идеята е, че всички такива устройства за базирани на native SIP и лесно може да се конфигурират, когато влезне повикване по аналоговата линия да звъни едновременно на телефона на fxs порта и в същото време да прати invite към някой sip клиент или както е при мен към asterisk.
Само ще ви дам съвет, къквото и да тествате много внимателно си отваряйте портовете на рутерите, особенно като терминирате VoIP през нета без VPN, също така задължително пускайте някакво security като аутентикация с име и парола защото
Е ви охакат и ще ви навъртят една приятна сметка докато се усетите.

Поздрави и весели празници на всички.
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
Танннер (17-01-2019)
  #12  
Стар 31-12-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Златанов, Пусни си едно такова http://savannah.gnu.org/projects/sipwitch и си играй у вас На Убунту го има като порт направо sipwitch
__________________
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31-12-2012
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дрим, Благодаря за разясненията!
Може ли да предложиш конкретни модели устройства, за предпочитане от ниския ценови клас.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е

Последно редактирано от Rafaello : 31-12-2012 на 11:20
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31-12-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Пусни във форума питанка. Сигурно ще има хора дето не им трябват.
__________________
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31-12-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Определено след НГ ще си играя. Още ми се спи, имам други неща за правене днес - ще мъчим едно прасе и едни други работи и няма да се занимавам.
Само достъпнах устройството, видях му менюто и разликата с Linksys май е, че адресът за достъп е 192.168.10.1 Ще го ровя и ще помоля колегата, който обясни за портовете, да го напише по-обстойно, когато му е удобно. Също така защо няма да трябва второ устройство? Какво ще закача на другото място?
И понеже явно е в час с гимнастиката - ще стане ли с две такива?
Пу, тая краста. Интерфейсът е доста различен, от този на Линксис. Предполагам, че са същите неща, но на различни места и някак доста инфо ми се вижда. Трябва да се опитам да го направя, макар да се съмнявам, че ще успея... Поне на пръв поглед доста неща трябва да се въвеждат. Ето един шот http://s9.postimage.org/l44zp1qof/Atcom_Interface.jpg

Последно редактирано от Златанов : 31-12-2012 на 11:46
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31-12-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

http://www.voip-info.org/wiki/view/AG-188N конкретно за тези които се ползват масово, а на самия сайт се намира всичко което може да интересува начинаещия сипмен.
__________________
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31-12-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нека да споделя и моя опит: удължавал съм както аналогова, така и цифрова линия: цифровата се удължава лесно, аз използвах устройства на Micronet SP5052 и SP5002, първото се закача за линията а второто за телефона, между тях е LAN/WAN, пренасочват се няколко портас ако има файъруоли. Работи перфектно със задължителни рестартирания на около 2-4 седмици. Има и други видове устрийства които могат да свършат работа. Аз лично ги работих в H323. SIP-а също е решение, а и също съм го пробвал. По-проблемно е с аналогова линия, Първо, трудно се конвертира аналкоговото накъсване на линията: аз си реших проблема така: линията от БТК (преди 7-8 години (аналогова)), влиза в централа Панасоник 3 към 8 (такава имах под ръка). Линията се хасочва в 2-те посоки чрез настройка на централата, допълнително хендмейк устройство, което прихваща позвъняването от панасоника, отваря линията към VoIP-то и набива 3 цифри тонално, след това свързва Панасоника с VoIP-то (накакви доста добри PLANET устройства бяха). Така бяхме замъкнали Шуменски номер в едно село, но тогава нет-а не беше много стабилен само 802.11b на 4 хопа и се губеха по малко пакети, а звука върви по UDP. Проблема при аналоговите линии е детектването на ЗАТВАРЯНЕ на линията, при цифровите няма проблем. Имам поглед над темата, мога да помоагам но след празниците. Последно колеги се опитваха да удължат аналогова линия, но без успех с накакви опростени китайски устройства Unicorn 3112 а другото май беше 3002. (за удължаване на една линия!). Стигнаха со извода, че има трябва централа а и имали такава (панасоник) налична, но без свободни линии
Цитирай:
Първоначално написано от Дрим Вижте мненията
Здравейте,
За да реализирате нещо подобно като изнасянв на аналогова линия по VoIP, напълно ви е достатъчно едно spa устройство на линксис или подобно на друг производител.
А именно устройството трябва да има един fxs, fxo, LAN и wan портове.
Fxs порта е за аналоговия телефон, fxo порта е за аналоговата линия, идеята е, че всички такива устройства за базирани на native SIP и лесно може да се конфигурират, когато влезне повикване по аналоговата линия да звъни едновременно на телефона на fxs порта и ...
Да това ще работи, ама като се опиташ да набереш от отдаслечения телефон, локалното устройство което е вързано към линията ще набие DTMF-ите и толкова, сигнала свободно си продължава. SPA устройствата са с подобни настройки и са алтернатива на Майкронет-ите - съвместими са, но са също само за цифрова линия.

П.П. 2-те ATA (особенно ако са 186) ги дават аналогови, ана не стават (186 може само телефонен апарат да се закача към тях а не линия)
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 31-12-2012 на 12:06
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Момчил Минков за този полезен пост :
Rafaello (31-12-2012)
  #18  
Стар 31-12-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Линията ми е цифрова, устройството е 188N.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 31-12-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аналоговата линия много лесно се следи с едни 4-5 кхц към нея Навремето доста такива направих като имаше проблеми в разпознаването само на лонгдистънс където ги мачкаха през релейки. Но пък на радиотрънк се набираше вътрешен с шайбов телефон.

Къде са тези аналогови линии? За какво въобще в момента ги коментираме освен като спомени?

ПП2: Всъщност аналогови са "цифровите" с тонално набиране, а цифровите са isdn, VoIP базираните
__________________

Последно редактирано от Brian : 31-12-2012 на 12:11
Отговори с цитат
  #20  
Стар 31-12-2012
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги, много благодаря за информацията но съвсем ме объркахте!
Материята ми е много нова, а вие говорите за много адвансед неща. Ако може просто ми дайде модели на продаващи се в моемнта устройства, които ще ми свършат работа. 2 броя - едно за телефонната линия на място Х и едно за телефона на място У, като за връзка между тях ще се използва интернет.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
линия, на, телефонна, Шарване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ц-линия public enemy #1 CCcam 0 16-12-2011 16:07
n-линия martinakis Newcamd 5 23-10-2010 13:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.