The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 08-12-2016
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,236
Благодари: 395
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Duracell
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Веско за този полезен пост :
monk1987 (09-12-2016)
  #22  
Стар 08-12-2016
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В по-горния си пост писах в момента властват ментетата. В магазините акумулаторите нямат нищо общо със снимките ни предоставени от официалните сайтове например на бош. Като погледнете кутията и стикерите се различават.
Преди доста години предполагам има поне 12 години, а може и повече да са, та купих бош за буса от бензиностанция омв, по същото време се откриваха повсеместно безиностанци омв в БГ. и стоката им бе внос предполагам от Австрия. Буса ми не се кара редовно поне 3-4 пъти в месеца на дълги разтояния и вече се налага да се дозарежда този акумулатор от време навреме, но все още държи.
И друг пример на круза ми дето преди повече от 5 години го купих нов от магазин и след изтичането на гаранцията се скапа батерията,мъртва клетка, ACDELKO корейско производство. Замених го с варта.
Още един съвет за върнат стар акумулатор дават 20-25 лв на вторични суровини а циганите калайджиите за 15 и нагоре според пазърлъка направо го взимат от гаража става въпрос за среден размер.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хоризонт за този полезен пост :
monk1987 (09-12-2016)
  #23  
Стар 09-12-2016
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 823
Благодари: 313
Получил благодарност:
187 пъти в 134 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колегата dodo_pv е дал много вярна насока. Карам бус в грацки условия и често ползвам стартер. Почне ли да върти трудно първата работа е стартера долу и ремонт. За 3 години не ми се е налагало дори да зареждам акумулаторите. Само от време на време им сменям местата че са два.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ogibo за този полезен пост :
monk1987 (09-12-2016)
  #24  
Стар 09-12-2016
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По същество разлика между акумулатори няма никаква, независимо от производителя, стартов ток и т.н.
Всички са оловни пластини в киселина...
Ако не излезе явен дефект, когато от вибрации се откъсва една от пластините и дава клетката на късо или се откъсва цял блок пластини от "държача" всички се държат по един и същи начин. Това означава само, че не бива да се взима явен кучмаркевтинджос. Е, и рециклирани...
Иначе от гледна точка на "държи-не държи", "дава ток-не дава ток" всички се държат еднакво.
Много по-важен е режим на експлоатация - зареждане/разреждане. Всеки акумулатор има ресурс от към броя циклите на зареждане/разреждане (средно около 300), и са чувствителни към показателя дали циклите зареждане/разреждане са "дълбики" или не.

В режим "се кара редовно поне 3-4 пъти в месеца на дълги разтояния" акумулатор ще живее много дълго. При градско, няколко пъти на ден за по малко, много по-малко. А принудително зареждане всяка седмица в комбинация с градско ще го убие за 2г.

Оправяй си стартера, да не кляка акумулатора до минимум при всяко палене и не му мисли за марката.
По-добре гледай габаритните размери (направо с линекка) и си харесай нещо с повечко амперчасове, стига да застане там на мястото.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
monk1987 (09-12-2016)
  #25  
Стар 09-12-2016
monk1987 monk1987 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 183
Благодари: 89
Получил благодарност:
25 пъти в 21 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
Post

Поръчах си това BANNER POWER BULL PRO 84AH 720A R+
Отговори с цитат
  #26  
Стар 09-12-2016
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
В режим "се кара редовно поне 3-4 пъти в месеца на дълги разтояния" акумулатор ще живее много дълго.
В случай че карам 3-4 пъти в месеца на къси разстояния и го пускам 3 пъти в месеца да се до зареди какво го съсипва?Зарядно автоматично от лидл.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 09-12-2016
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
По същество разлика между акумулатори няма никаква, независимо от производителя, стартов ток и т.н.
Всички са оловни пластини в киселина...
Ако не излезе явен дефект, когато от вибрации се откъсва една от пластините и дава клетката на късо или се откъсва цял блок пластини от "държача" всички се държат по един и същи начин.
По голяма глупост скоро не бях чел.
По същата логика няма разлика и между Мерцедес и Трабантче.
Всички са на четири таркала!
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на njor за този полезен пост
atuani (09-12-2016), dodo_pv (09-12-2016), дядя Вася (09-12-2016)
  #28  
Стар 09-12-2016
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм виждал тези оловни пластини, но те са на клетки със запълнени с някакви активни примеси, не знам какви,но знам че те се разпадат .Оловото не се разпада в киселина до колкото знам.

Е да добавя аз съм с Бош седма г. Дизел 1.9
Отговори с цитат
  #29  
Стар 09-12-2016
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

На последните ми коли, все ми се случва да купувам Варта или Tudor /Exide/. Към никой от тях нямам забележки. Последният Tudor кара вече пета година - никога не е зареждан и никога не е свалян от колата. Вартата няма да я коментирам - тя си е ясна. Не знам дали е рециклирана или не, не ме и интересува, щом кара много години. Имам приятел с магазин за акумулатори, каквото той каже, това купувам, като до момента не ме е подвел. Купих една от колите с батерия Topla, която според щампата беше произведена 2008г., като нямаше вид да е отварян или свалян от колата /поне така мисля/, та изкара до 2015г. края, когато от раз свърши курса и беше заменен с Варта. Български акумулатор не бих купил никога. Виждал съм мои приятели, дървени философи, които карат с най-евтините консумативи, как ми хвалят Монбат и още някаква марка, дето "били бетон", как го слагат лятото и при първото падане на температурите, ми звънят с "ела, да дадеш ток". Отиват за гаранция и от там им казват:"Няма проблем, дайте да го заредим..."... Как да заредиш 6 месечен акумулатор? Той всяка зима ли трябва да се зарежда и защо, по дяволите, аз никога не си зареждам акумулаторите, пък карат много години?

Не пестете от акумулатори, масла и филтри. Не се сменят всеки ден, а по-голямата инвестиция, ВИНАГИ се отплаща под една или друга форма. Имах случай на един 8-ми декември, когато от 6 коли, при минус 15, запалиха само 2 - моята и да на един приятел. И двете бяха с Варта. Другите 4 бяха с някакъв Монбат, Фиам /дано не бъркам/ и някакъв от Метро /по думите на другия колега/, които просто отказаха... Нашите коли, с Варта, си запалиха от раз и не усетиха нищо от студа.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 09-12-2016
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,395
Благодари: 1,035
Получил благодарност:
1,045 пъти в 683 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Веско Вижте мненията
Duracell
Манивела хахахаха
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
рокера (12-12-2016)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
АКУМУЛАТОР, дизел, За, Кой, подобър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Бензин/Дизел! Кой, какво го бОли по колите! dzumba Дъра-Бъра 138 11-09-2016 08:15
акумулатор антена Дъра-Бъра 38 29-09-2015 23:31
ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОМОБИЛЕН АКУМУЛАТОР? boboturboto Дъра-Бъра 29 04-01-2014 15:00
Избор на акумулатор viktor Дъра-Бъра 44 06-12-2013 11:48
A Добър ден chano Кошче 1 09-02-2011 12:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.