The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #461  
Стар 29-11-2013
РИКИ РИКИ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1,488
Благодари: 183
Получил благодарност:
357 пъти в 236 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Еди Вижте мненията
Такъв вариант няма! Щом устройството се класифицира като „телевизор“, той задължително има тунер! Без тунер - няма да е „телевизор“, а например монитор!
Ти къде в поста ми видя думата "телевизор",въпреки че е такъв(има повече от 1 тунер)?В случая става дума за вграден DVB-T тунер,каквато е и темата.Ако си решил да изпъкнеш със знания кое е телевизор и кое тунер не ми използвай неумесно постовете като цитат!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на РИКИ за този полезен пост :
Еди (30-11-2013)
  #462  
Стар 29-11-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така - да уточним най накрая
Когато антената ви е вкарана в декодера , то значи ако не ви излиза на кирилица Телетекста ви трябва обновяване на софта или по-точно добавяне на 1251 знаците в модула за телетекста вътре в софта му.Което ще се случи скоро и на поредния декодер - кой? ще видите като стане. Декодери вадещи телетекста на кирилица са им вече добавени(ако е нямало) знаците от таблицата на 1251 кодирането .

Ако сигнала ви влиза в телевизор (LCD) от тъй наречените "нови тънки с цифрови декодери" , то тогава ви зависи от неговия си(на телевизора) софтуера дали има добавени тези знаци от таблицата на CP1251.
Вариант да ви влиза сигнал в стар телевизор няма , затова старите се позлват само за монитор през Скарт(чинчове) или RF вход.
Извод:
Ваденето на телетекста си зависи само и единствено от устройството, в което влиза антената на цифровия сигнал !

Последно редактирано от Йовчо Димов : 29-11-2013 на 17:30
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Йовчо Димов за този полезен пост :
lorda (29-11-2013)
  #463  
Стар 30-11-2013
Еди Еди не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 43
Благодари: 2
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от РИКИ Вижте мненията
Ти къде в поста ми видя думата "телевизор",въпреки че е такъв(има повече от 1 тунер)?В случая става дума за вграден DVB-T тунер,каквато е и темата.Ако си решил да изпъкнеш със знания кое е телевизор и кое тунер не ми използвай неумесно постовете като цитат!
Ти май сам не си знаеш какво си писал. Ами погледни си цитирания от мен твой пост!
А сега дай дефиниция на това „вграден DVB-T тунер“. Къде е вграден? Ако си имал предвид вграден в декодера, можеше само да споменеш „декодер“. Ако имаш предвид вграден в телевизора, то тогава се налага да си изясниш какво е телевизор, защото ти казах, че те по презумпция си имат тунер (какъв ще е тунера е друга работа). Ако нямат тунер, то тогава не са телевизори.
Отговори с цитат
  #464  
Стар 01-12-2013
РИКИ РИКИ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1,488
Благодари: 183
Получил благодарност:
357 пъти в 236 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Еди Вижте мненията
Ти май сам не си знаеш какво си писал. Ами погледни си цитирания от мен твой пост!
А сега дай дефиниция на това „вграден DVB-T тунер“. Къде е вграден? Ако си имал предвид вграден в декодера, можеше само да споменеш „декодер“. Ако имаш предвид вграден в телевизора, то тогава се налага да си изясниш какво е телевизор, защото ти казах, че те по презумпция си имат тунер (какъв ще е тунера е друга работа). Ако нямат тунер, то тогава не са телевизори.
Вграден е в кухненския плот за вграждане...
Всичките тия простотии ги оставям без коментар.Не смятах,че такива всезнайковци ще ми четат постовете и после трябва да се обяснявам кое е вграден тунер и кое външен...че и дифиниции да давам...
Отговори с цитат
  #465  
Стар 01-12-2013
Еди Еди не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 43
Благодари: 2
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от РИКИ Вижте мненията
Вграден е в кухненския плот за вграждане...
Всичките тия простотии ги оставям без коментар.Не смятах,че такива всезнайковци ще ми четат постовете и после трябва да се обяснявам кое е вграден тунер и кое външен...че и дифиниции да давам...
Оф всезнайко, дано някой ти е вградил и малко разум в главата.
Отговори с цитат
  #466  
Стар 01-12-2013
РИКИ РИКИ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1,488
Благодари: 183
Получил благодарност:
357 пъти в 236 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Еди Вижте мненията
Оф всезнайко, дано някой ти е вградил и малко разум в главата.
То наистина съм си за вграждане на мозък,ама малко ми е късно май.Не съм видял,че вариантите са писани за стар телевизор и дадох пример за нов.Така,че варианта който отричаш си го има,но е друга тема.Иначе аз с невградения мозък не мога да проумея,как написаното от мен ти е харесало и си ми благодарил



а в следващия пост го отричаш.



Накакво раздвоение на мисълта ли имаш или така ми се струва?

Последно редактирано от РИКИ : 01-12-2013 на 12:11
Отговори с цитат
  #467  
Стар 01-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Така - да уточним най накрая
Когато антената ви е вкарана в декодера , то значи ако не ви излиза на кирилица Телетекста ви трябва обновяване на софта или по-точно добавяне на 1251 знаците в модула за телетекста вътре в софта му.Което ще се случи скоро и на поредния декодер - кой? ще видите като стане. Декодери вадещи телетекста на кирилица са им вече добавени(ако е нямало) знаците от таблицата на 1251 кодирането .

Ако сигнала ви влиза в телевизор (LCD) от тъй наречените "нови тънки с цифрови декодери" , то тогава ви зависи от неговия си(на телевизора) софтуера дали има добавени тези знаци от таблицата на CP1251.
Вариант да ви влиза сигнал в стар телевизор няма , затова старите се позлват само за монитор през Скарт(чинчове) или RF вход.
Извод:
Ваденето на телетекста си зависи само и единствено от устройството, в което влиза антената на цифровия сигнал !
Уважаеми колега съфорумец, предполагам това го пишеш след чисто теоретични размисли, подобно на мен преди да се поправя. Май ще се наложи да се самоцитирам, нали повторението било майка на знанието:
Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
И аз мислех така и за това бързам да се поправя. Моя 8113, а предполагам и други декодери, си вкарва в аналоговия сигнал данните за телетекст. Току-що лично изпробвано на телевизор вдяващ телетекст. Но определено през приемника е по-удобно за конкретния телевизор, понеже няма памет и дълго търси, докато Строгчето вади страниците на мига (е, ако известно време е било на канала де).
Аналоговия сигнал от 8113 независимо дали е вкаран по RF или ниска честота в CRT 14" NEO (дето не е и чувало за DVB-T) си има вътре в него телетекст (за който го интересува как става номера да се вкара във видеосигнала телетекст, да си пусне един Гугъл) и 14 инчовото CRT NEO си декодира и показва телетекста само, управлявано от неговото си дистанционно, и както вече казах, понеже няма памет по-бавно вади страниците. Също и разните функции при показване на телетекста за различни - Стронга има разни прозрачности, NEO-то пък може на половината екран да е картината, на другата половина текста и т.н.

Добрата новина е, че вероятно ако поне едно от двете устройства (приемник или аналогов телевизор) вдява нашенски телетекст, то ще имате достъп до ценната услуга. Казвам вероятно, защото за сега това съм видял лично само на Strong SRT8113.
Отговори с цитат
  #468  
Стар 01-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Естествено че декодер имащ RF модулатор ще вземе телетекста от цифровия сигнал и ще ти го модулира в модулатора и него. Мислех че се подразбира и затова не го уточних и това.
За през Скарт и аз мога да пробвам (не че ми се занимава). Имам ТВ(аналогов) с телетекст демодулатор но някой ден ще пробвам и това... но не сега
Отговори с цитат
  #469  
Стар 02-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ок пробвах го и е естествено да излиза и от дистанционното на телевизора - тоест ако декодера е вързан през скарт-а . Излиза но все пак зависи отново както казах от устройството дали е кирилизирано ( в моя случай да - тв-то е кирилизирано) но като натисна да ми го изкара декодера от неговото си дистанционно не беше кирилизиран . но това ще се оправи в следващия ъпдейт.
Отговори с цитат
  #470  
Стар 02-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нищо лично, просто не е хубаво да се дезинформира като се пишат разни естествени според персоналните ни разбирания неща. Мен тия две твърдения нещо не ми се връзват едновременно да са верни:
Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Вариант да ви влиза сигнал в стар телевизор няма , затова старите се позлват само за монитор през Скарт(чинчове) или RF вход.
Извод:
Ваденето на телетекста си зависи само и единствено от устройството, в което влиза антената на цифровия сигнал !
Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Естествено че декодер имащ RF модулатор ще вземе телетекста от цифровия сигнал и ще ти го модулира в модулатора и него. Мислех че се подразбира и затова не го уточних и това.
За през Скарт и аз мога да пробвам (не че ми се занимава). Имам ТВ(аналогов) с телетекст демодулатор но някой ден ще пробвам и това... но не сега
При условие, че аз и други хора вече споделихме нашите лични наблюдения (а не теоретични предположения):
Цитирай:
Първоначално написано от ДВБ Вижте мненията
Атлантик, аз гледам телетекст на БНТ1 на кирилица със Стронг 8113 на Велико Търново 84, в другата стая Синапс 2856+ пише: "Не е наличен", а пък телевизора към който е закачен го изкарва!
Заключението пак да дам, с ясни думи. Телетекст на аналогов телевизор с DVB-T SET TOP BOX се вади по два начина:
1. Самия STB декодира телетекста и го вкарва като графика (картина) във видеосигнала който изкарва на аналоговите си изходи (били те композит или RF). Тогава за управлението на телетекста се ползва дистанционното на STB и ако нещо с текста не е наред, се търси причината в STB.
2. STB вкарва във видеосигнала на аналоговите си изходи (били те композит или RF) информацията за телетекст като цифрови данни както си му е по стандарт, в редовете между полукадрите. Всъщност не знам дали в самия TS го има или приемника допълнително го вкарва, но е факт, има и такъв вариант. Тогава текста се управлява от дистанционното на телевизора и излиза по начина по който си е излизал навремето от аналоговата телевизия.

До колкото виждам, някои приемници владеят единия вариант, а други другия. При Strong SRT8113 мога да кажа, че работят и двата.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, варна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Из форума на един псевдо оператор от Варна д.е.м.т Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 7 12-02-2011 10:47
Черноморец Балчик - ЖСК Спартак Варна koko_varna СПОРТ 4 07-05-2010 21:14
Конакс Карта на М САТ Cable Варна Max Pack dvt1 Оператори в гр. ВАРНА 4 26-01-2010 13:28
Разлепиха 1000 плаката във Варна в подкрепа на Спартак! koko_varna Дъра-Бъра 0 26-11-2009 14:53
Down Low - култовата група от 90-те пее за празника на Варна ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 06-08-2009 16:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.