The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 08-01-2013
Веско Троян Веско Троян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 12
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А че досега какво ми е пречело да пусна кабел на комшията?
Отговори с цитат
  #42  
Стар 08-01-2013
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това, че над 3-та/4-та карта например се води вече втори абонамент Съответно двойна такса и излиза, че дали ти ще пуснеш на комшията или той сам ще си пусне - все тая.
По въпроса ти "А и не съм сигурен дали изобщо ще се въведе (да се плаща за всеки TV), защото това е главното предимство на кабелната пред сателитната TV." - няма такъв филм вече. Свободна е аналоговата. За цифрова всеки оператор цака такса на брой ТВ. Цифровите кабелни без кодировка се броят на пръстите на едната ръка, а и те се ориентират бързо.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 08-01-2013
Веско Троян Веско Троян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 12
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега. Почваме да спорим за нещо, което все още не е въведено, а ако е въведено - не съм информиран и договора ми не е променен. Нека да не спорим дали ще става или не и кога!

Въпроса ми вече се изражда в още един, но да повторя първо първия:
1. При условие, че кабелната не печели от продажба на приемници, няма ограничение в броя TV на едно домакинство - защо каналите са кодирани?
2. Предимството за кабелната от цифровите приемници е възможността да изключва и включва даден абонат от офиса си. Тоест кабелната комуникира по някакъв начин с приемниците. Дали ще може кабелната да се научи да комуникира директно с цифровите тунери на телевизорите ни.

Сигурен съм, че на много от Вас ще са смешни въпросите ми, но се опитам да си обясня смисъла от цифровия тунер на телевизора.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 08-01-2013
Аватара на veskodivia
veskodivia veskodivia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 332
Благодари: 2
Получил благодарност:
59 пъти в 45 поста
Сваляния: 32
Ъплоуди: 0
По подразбиране плевенспринт

преди 6м и аз зададох същия въпрос в плевенския офис.дотогава само хботата бяха годирани.отговора беше че така изисквали от софия.не разбрах само сем или телевизиите,собственици на програмите.
__________________
skysat120 vuduo2,vu+solo4k 9-13-19-23-28-36-39E стационарни,samsung 55ks8002,samsung 46F6600
Отговори с цитат
  #45  
Стар 10-01-2013
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Деян Вижте мненията
Това, че над 3-та/4-та карта например се води вече втори абонамент Съответно двойна такса и излиза, че дали ти ще пуснеш на комшията или той сам ще си пусне - все тая.
По въпроса ти "А и не съм сигурен дали изобщо ще се въведе (да се плаща за всеки TV), защото това е главното предимство на кабелната пред сателитната TV." - няма такъв филм вече. Свободна е аналоговата. За цифрова всеки оператор цака такса на брой ТВ. Цифровите кабелни без кодировка се броят на пръстите на едната ръка, а и те се ориентират бързо.
Деяне изказваш се неподготвен. Специално за Оптиспринт Троян няма такса за втори или n телевизор. Единствено ако си хотел или заведение те таксуват за това, без значение аналогова или цифрова, там се плаща на точка.

До Веско ами кодират ги защото печелят от оборудването и нищo чудно след време да въведат такса и за допълнителните. В началото бяха свободни некодирани, но след като започнаха да поддържат модули ги кодираха.

Цитирай:
Допълнителни настройки на ТВ приемник 7 лева
( подредба на каналите )
Цифров приемник:
- дава се за БЕЗПЛАТНО ползване – само при обявена промоция!!!
- втори и всеки последващ приемник 65.00 лева
Кам модул (cam module) 80.00 лева
Месечна такса цифрова телевизия 0 лева
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на турбо за този полезен пост :
Веско Троян (10-01-2013)
  #46  
Стар 10-01-2013
Веско Троян Веско Троян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 12
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от слави1953 Вижте мненията
Пламене , донеси приемниците в техническия отдел на телевизията , за да ти кажем всичко , което те интересува. Не е истина това , което се пише , че гледаме да продадем наши приемници. Истината е , че нямаме служител , който да ги префлашва , ако се налага , а ползваме услугите на външен човек. Този човек естествено иска малко пари за труда си. Това , което пишеш , че често се сменят честоти също не е истина. Честотите са си същите откакто е тръгнала цифровата телевизия.
Сега като се напъна, това по-горе не означава "не печелим от продажбата на приемници". От тук е дошла заблудата ми, че не печелят от тях.
Докато си върви аналоговата е ОК. Но ако остане само цифрова и запазят кодирането при сегашните условия (без допълнителна такса за n TV), вече ще се брои за изнудване (или нещо такова). Не че не ни изнудват за какво ли не - нови касови апарати, гражданска отг. на кола, която не караш, ...
Отговори с цитат
  #47  
Стар 10-01-2013
Аватара на рйонков
рйонков рйонков не е на линия
rionkov
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 447
Благодари: 42
Получил благодарност:
96 пъти в 67 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ok, купи си приемник, флашни си го със софта за мрежата на Плевен спринт и аз лично ще ти съдействам да се опише в базата и да тръгне.
Пък ти си го купи ако искаш и за 5 лв.
__________________
HONDA - The Power Of Dreams!KATHREIN - The Power Of HD!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 10-01-2013
Веско Троян Веско Троян не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 12
Благодари: 3
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако това си го писал за мен - нещо бъркаш. Не съм искал такова нещо. Аз търся отговор на "Защо са ни телевизори с вградени цифрови тунери?".

А като рече "флашни си го със софта за мрежата на Плевен спринт и аз лично ще ти съдействам да се опише в базата и да тръгне" - това може ли да се направи на самия TV? Нали приемника си е в него.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 10-01-2013
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Веско Троян Вижте мненията
Ако това си го писал за мен - нещо бъркаш. Не съм искал такова нещо. Аз търся отговор на "Защо са ни телевизори с вградени цифрови тунери?".

А като рече "флашни си го със софта за мрежата на Плевен спринт и аз лично ще ти съдействам да се опише в базата и да тръгне" - това може ли да се направи на самия TV? Нали приемника си е в него.
Въпроса е от къде ще вземеш софта. Аз не съм чувал някъде да го има публично. Румен по горе пише за това, но не дава пълната информация. Преди време бяха изтекли паролите за настройките на въпросните приемници. Възможно най-скоро смениха паролите с други незнайни. Какво може да се направи с тази парола, ами само ръчно да си настроиш честотите, голяма тайна видиш ли.

След като бяха свободни каналите без тези за които се заплаща допълнително, защо кодираха останалите при условие че за цифрова телевизия не се заплаща нищо. Според мен намислили са нещо но все още е в процес, я левче 2 повече за цифровата или нещо такова.
Все едно де за това никой не може да ги вини или да смята че са му длъжни с нещо.

Хубавото е че не искат такса за доп. телевизори и това им прави чест.
Така че купуваш си модул от тях или друго място и си гледаш никой не те спира.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 10-01-2013
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Веско от Троян, какъв изобщо ти е проблемът, бе, човек???
Ами не си купувай телевизор с цифров тунер! Те са за такива, които могат да си позволят да си купят един модул, да го пъхнат вътре и да си гледат с кеф и с качество. Давате поне 600 лв за ТВ (да не кажа 1000+) и после се циганите за цената за модула или за 3 лв такса.

Ще те светна нещо. При некодиран сигнал всеки лумпен, който забоде карфица нейде из кабелите на доставчика, хваща с перфектен сигнал цифрова ТВ на новия си телевизор. Еее, защо?

При аналоговата пиратлъкът е неизбежен, но при цифровата проблемът на 90% се решава. И това е по цял свят.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
плевен, Спринт


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DVB-T Плевен спасик ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 22 11-10-2013 11:35
Плевен, Ловеч и Троян са първите градове от проекта „TV7 в България” ТИНТИН ДРУГИ 0 12-04-2011 12:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.