The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-12-2015
ЗГЕОРГИЕВГ ЗГЕОРГИЕВГ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос относно оптичен интернет с телевизия без приемник?

Здравейте,
интересува ме има ли вариант да гледам IPTV без допълнително устройство на територията на град Варна (център). Държа да нямам допълнителни приемници и дистанционни.
Говорих с консултанти във Виваком, които ме объркаха и от един офис твърдят, че няма проблем, а в другия че подобна опция е валидна само за сателитната им телевизия (клиент съм на Булсатком и не желая сателит по ред причини. От същата компания ме информираха, че за тяхната услуга IPTV трябва устройство FUSION което не е вариант за мен)
Моля ако може да ме информирате възможно ли е това което искам и кой опертаор евентуално предлага подобна услуга за територията на Варна.
Благодаря предварително и се извинявам, ако не е в правилния раздел темата.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-12-2015
m3gab0y m3gab0y не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: UK
Мнения: 196
Благодари: 29
Получил благодарност:
116 пъти в 36 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Краткия отговор - не, защото IP телевизията им е кодирана. Разкодирането става само от техния приемник.

Ако искаш да не трупаш допълнителни дистанционни си купи смарт телевизор и инсталирай подходящите апликации за целта.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-12-2015
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Устройството си върви с иптв услугата, не се купува, ако имаш оптика към Вива, има промоция , безплатно ИПТВ за срока на договора , не разбирам какво те притеснява набичието на устройство, зад ТВ-то все ще се намери място
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-12-2015
мнн мнн не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И дистанционното му се обучава....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-12-2015
ЗГЕОРГИЕВГ ЗГЕОРГИЕВГ не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Доколкото чета в интернет, Близу например предлагат вариант за оптичен нет + ТВ с КА Модул поствен в CI SLOT, който замества приемника дефакто. Вярно ли е? Ако е така, значи все пак е възможно и услугата предлагана от Близу отговаря на изискванията ми. Дали има и други оператори с подобна възможност? Ако има някой по-информиран нека ми помогне. Приемник не желая, както вече споменах и моля подобни варианти да не се коментират.

@m3gab0y За какви апликации на Смарт телевизор става въпрос и може ли да се гледат качествено всички канали предлагани в ТВ пакета по този начин? Ако може линк да прочета повече по въпроса.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-12-2015
m3gab0y m3gab0y не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: UK
Мнения: 196
Благодари: 29
Получил благодарност:
116 пъти в 36 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това, което искаш е оператор, който работи със DVB-C технологията.
Ако телевизора ти го има въпросния слот за карта няма да имаш проблем с ползването на услугите на Близо. Други такива оператори в София са Нет1 и ТВНет. Ориентирай се по операторите в твоето населено място, които не ти искат да поставяш чиния но могат да ти предложат карта с модул за гледане.

Ако все пак искаш да ползваш смарт телевизора си с приложение може да погледнеш тук: http://siptv.eu/

Това какви канали ще гледаш и какво ще им е количеството и качеството зависи от оператора. Ако смяташ да ползваш приложение е важно да имаш стабилна интернет връзка и читав оператор. При приложението ще можеш да гледаш повече канали, но то ще разчита на Интернета ти.

Успех в избора!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-12-2015
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

С две думи:като не искаш кутийки не гледаш телевизия в тоя район.
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-12-2015
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЗГЕОРГИЕВГ Вижте мненията
Доколкото чета в интернет, Близу например предлагат вариант за оптичен нет + ТВ с КА Модул поствен в CI SLOT, който замества приемника дефакто. Вярно ли е? Ако е така, значи все пак е възможно и услугата предлагана от Близу отговаря на изискванията ми. Дали има и други оператори с подобна възможност? Ако има някой по-информиран нека ми помогне. Приемник не желая, както вече споменах и моля подобни варианти да не се коментират.
Колега от писанията ти излиза че имаш желание по оптика директно в ТВ-то ти да има и тАлавизия
Писаното от теб като пример е вярно, но с допълнение че има отделен кабел за тАлавизия
Кажи си че търсиш доставчик за кабелна тАлавизия, а не ИПТВ такава
Минавай на МСАТ , един кабел ще ти пуснат още, май имат и Конакс модули
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
без, въпрос, Интернет, Оптичен, относно, приемник, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оптичен интернет от VIVACOM вече има в Пловдив и Бургас ТИНТИН ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 45 22-02-2014 13:41
Въпрос за Мока нет оптичен интернет от Мсат stereobg Оператори в гр. ВАРНА 5 10-08-2013 15:22
Въпрос относно onlinedirect и някои други доставчици на телевизия Видич IPTV (Internet Protocol Television) 0 27-01-2013 00:57
Съвет относно избора на цифрова телевизия? яската ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 18 19-04-2012 14:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.