The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Настройки на рутери

Настройки на рутери Как да настроите вашия рутер така, че да имате достъп до вашия сателитен приемник, или как да защитите вашия приемник от нежелан достъп отвън.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-11-2011
Аватара на емо111
емо111 емо111 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 114
Благодари: 32
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране Питане за рутер TP link 1043nd

Здравейте!
Във форума някъде четох ,че на ТП Линк като му боднеш 3ж усб модем /за мобилен интернет от мобилните оператори/ дори и да си на задните редове/128кб/ в залата кака Шер те допуска на концерта.Дали същия ефект може да се постигне ако има свободна Wi fi мрежа и забоде усб Wlan.Скороста е от порядъка на 160 - 700 кб - зависи колко маймунки има на клончето.За да се постигне това трябва ли да се сменя орг. софт на рутера?С оргиналния софт на рутера може ли да се ползва като приема нет от wi fi free и го раздава на статични ипита или като рутер да разпределя интернета, който ми идва от доставчика без да се рови по ип и портове а само да се сменят двата режима на рутера. Идеята е че нета ще го ползвам основно за концерта а 20лв. ми се виждат много , та ако може да си сменя рутера и да се реши проблема.Стана доста сложно дано да сте ме разбрали какъв е замисъла.
__________________
Edision Miniplus Highspeed COMBO ;Edision Apache IP
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-11-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Аз нищо не разбрах, за какво ти е това усб ви-фи?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-11-2011
Аватара на емо111
емо111 емо111 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 114
Благодари: 32
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз с моята тъпа кратуна си мисля , че това е варианта да го захраниш с free wi fi през usb wlan ,ако рутера може да работи в двата режима да приема своден нет и да го раздава на статични ип без да губи настройки ,тогава е ясно ,че няма смисъл.
__________________
Edision Miniplus Highspeed COMBO ;Edision Apache IP
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14-11-2011
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Ако имаш лан на приемника и ловиш свободно wifi сигнал от нейде, вземи си един Vonets ,включваш и гледаш! Колегата stansat ги продава!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-11-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От всичко разбрах че за концерт 20 лв са много
WR1043nd може много но човек трябва да знае какво му е нужно. Ако пък може да го обясни и на останалите с цел да получи помощ направо си е върха. Ако идеята е да се постигне описаното от емо111 да може да се случи,но според мен не и с оригиналния софт. OpenWRT е по подходящ за нестандартни решения.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
sarivano (15-11-2011)
  #6  
Стар 14-11-2011
Аватара на емо111
емо111 емо111 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 114
Благодари: 32
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Гледах го това ,ама не ми стана ясно на дрима 500с от къде ще вземе захранване и как ще станат настройките,затова си мисля, че варианта с рутера е по добър.Ако греша моля корегирайте ме.Мисля че тая джаджа е за 500хд ,800хд и другите с усб.
__________________
Edision Miniplus Highspeed COMBO ;Edision Apache IP
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-11-2011
На Николай На Николай не е на линия
мераклия
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 26
Благодари: 16
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от емо111 Вижте мненията
Здравейте!
Във форума някъде четох ,че на ТП Линк като му боднеш 3ж усб модем /за мобилен интернет от мобилните оператори/ дори и да си на задните редове/128кб/ в залата кака Шер те допуска на концерта.Дали същия ефект може да се постигне ако има свободна Wi fi мрежа и забоде усб Wlan.Скороста е от порядъка на 160 - 700 кб - зависи колко маймунки има на клончето.За да се постигне това трябва ли да се сменя орг. софт на рутера?С оргиналния софт на рутера може ли да се ползва като приема нет от wi fi free и го раздава на статични ипита или като рутер да разпределя интернета, който ми идва от доставчика без да се рови по ип и портове а само да се сменят двата режима на рутера. Идеята е че нета ще го ползвам основно за концерта а 20лв. ми се виждат много , та ако може да си сменя рутера и да се реши проблема.Стана доста сложно дано да сте ме разбрали какъв е замисъла.
От два дена , имам този рутер и мога да кажа:
3G USB modem на рутера не можеш да включиш.
На USB можеш да включиш само флашка или Хард диск, да настроиш рутера като като ФТП сървар , Медиа Сървар... да пишеш и да четеш файлове от флашката или харда.
Колкото, до свободна WI-FI мрежа няма нужда от допълнителни устройства, рутера може да приема, WI-Fi и да го раздава, дори без да се променя софта му.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-11-2011
Аватара на емо111
емо111 емо111 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Мнения: 114
Благодари: 32
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от На Николай Вижте мненията
От два дена , имам този рутер и мога да кажа:
3G USB modem на рутера не можеш да включиш.
На USB можеш да включиш само флашка или Хард диск, да настроиш рутера като като ФТП сървар , Медиа Сървар... да пишеш и да четеш файлове от флашката или харда.
Колкото, до свободна WI-FI мрежа няма нужда от допълнителни устройства, рутера може да приема, WI-Fi и да го раздава, дори без да се променя софта му.
За рутера съм сигурен ,че може да се включи 3g USb modem ,четох го някъде по форумите даже се посочваше и с кои два модела работи коректно.А пък друг колега бе направил чудеса, рутера е много як с много възможности стига да си в час.Колеги от форума се бъзикаха ,че само не знае да готви и сервира.
__________________
Edision Miniplus Highspeed COMBO ;Edision Apache IP
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-11-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от На Николай Вижте мненията
От два дена , имам този рутер и мога да кажа:
3G USB modem на рутера не можеш да включиш.
На USB можеш да включиш само флашка или Хард диск, да настроиш рутера като като ФТП сървар , Медиа Сървар... да пишеш и да четеш файлове от флашката или харда.
Колкото, до свободна WI-FI мрежа няма нужда от допълнителни устройства, рутера може да приема, WI-Fi и да го раздава, дори без да се променя софта му.
Можеш да включиш доста неща. Принтер например и да го шеркаш в мрежата, може да включиш USBХъб (желателно със захранване) и да си включиш едновременно няколко неща. Аз на моя например съм включил диск и камерка и сега си пиша на диска кво ми става в коридора Но това с оригиналния софт на рутера не става, а и го имам от малко повече от 2 дена.
Колегата по горе имаше доста странно обяснение на желанието и затова получава хаотични отговори. Не ми е ясно изобщо как през 3G modem ще получи фри ама.. да кажем има някакъв спешъл договор. Спор няма че рутерът може обслужва WAN през Wifi но поради особеността на решението скоростта ще падне доста. Но подозирам че за целите за които се интересува той ще му е предостатъчно.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-11-2011
На Николай На Николай не е на линия
мераклия
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 26
Благодари: 16
Получил благодарност:
6 пъти в 5 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от емо111 Вижте мненията
За рутера съм сигурен ,че може да се включи 3g USb modem ,четох го някъде по форумите даже се посочваше и с кои два модела работи коректно.А пък друг колега бе направил чудеса, рутера е много як с много възможности стига да си в час.Колеги от форума се бъзикаха ,че само не знае да готви и сервира.
Без да се смени софта , не може да се включи 3g USb modem.
Правят се опити , от някой колеги с такива рутери , с openWRT и DD-WRT, без особен успех.
Успехи има само с АТ команди директно, към модема, което значи ,че от софта , има какво да се желае още.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
1043nd, link, tp, За, ПИТАНЕ, рутер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам рутер D link - неупотребяван moreg Приключили продажби 1 18-11-2011 14:39
TP-Link WR941ND и USB Adapter TP-Link WN721N "Доктора" Настройки на рутери 2 30-03-2011 16:22
CS Link berks НОВИ ЧЕСТОТИ 0 14-06-2009 20:59
ПИТАНЕ за безжичен WI-FI рутер-модем на БТК radich_58 Въпроси и отговори 3 09-05-2009 10:45
Sky Link goes Hungarian сат-инфо Новини 0 03-04-2009 15:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.