The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 02-08-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Надписа е с Рекламна цел да не бъркаме нещата.
Надписвачите на антени трябва да отбиват от цената заради тази реклама.
Бла,бла,бла

Сигурно и приемниците с цитираната марка са реклама, а не са брандирани за България
Отговори с цитат
  #22  
Стар 02-08-2016
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране Кражба на снимка и публукуването й в нета без знанието на собственика на снимката

Снимките от сайта на Милен са на моята антена когато той ми я монтира пич. И АЗ съм му разрешил да ги снима. Аз живея в Панчарево и Милен така е написал. Човека ме е питал - разрешил съм му. Ясно ли се изразих. За доказателство даже ви качих снимки на тази антена+ добавената булсатската+ тази за сръбската цифрова телевизия. Милен ме попита дали може да я снима, не за да я продава, а да си рекламира услугите. Искаш ли да ти кача още 20 снимки, които Милен ги няма на същата антена на моята къща. Или да ти кача снимки на къщата без антена, преди оранжевата мазилка? Ако ми погледнеш едно от първите мнения във форума въобще, ще видиш как един от вас ми каза че съм се хвалел с къщата си...а аз поисках само съвет тогава. Вие ли сте малоумни или що? Извинявай транспондере, но няма да се извиня.

Освен това мисля че ясно се изразих, че в случая продават нещо което НЕ СЕ продава. Утре Яворе ще минеш по моята улица, ще видиш антената и оранжевата къща и ще дойдеш да ме питаш колко й искам, защото си я видял в обявата. Е да, ама не. Антената е грешна. Въпроса не е в това, че тази снимка е публикувана - въпроса е че продават чуждо нещо без знанието на собственика му или продават нещо което не отговаря на истината.

А на Явор мога да кажа следното - да научил съм се да настройвам антени и представи си сам при това. Булсатската беше първо от другата страна на голямата - за 30гр. запад, след това мина мястото където е сега - на 19.2гр.
Все аз съм я бутал и настройвал.
НИКОЙ от вас не ми е оказал и най-малко съдействие, защото повечето от вас са леко високомерни. Ако не оплюете питащия, не му помагате особено. Повечето от вас. Има и пичове, които помагат. Но те не лаят толкова във форума.
Единствено Панци дойде да донастройка на голямата, и то защото той имаше уред, а аз нямах, а и тогава все още не бях толкова навътре в нещата.
И да - нямам 50 антени накачени на покрива, за да мога да кажа, че съм настройвал МНОГО антени. Но ако утре приятел ме помоли - да, мога да направя настройка и на стационарна и на подвижна антена. При това няма да искам пари. Достатъчно добре печеля от това което работя и сат.тв ми е хоби.

Имам още много да уча и го правя. Аз се занимавам със сат тв от 3 години - вие от 30. Има разлика - нали?

Има няколко човека във форума който са наистина много свестни и се радвам, че поддържам връзка с тях по скайп и по телефона.


Sent by Tapatalk

Последно редактирано от Joe : 02-08-2016 на 15:23
Отговори с цитат
  #23  
Стар 02-08-2016
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране Кражба на снимка и публукуването й в нета без знанието на собственика на снимката

На мен пък ми е интересно защо Панци е идвал за донастройка... Милен ръцете ли си беше оставил?
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #24  
Стар 02-08-2016
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Джо, или админите на продавалник са махнали снимката, или човека ползвал снимката ти е член на форума и чете, 'щото вече няма снимка.

Иначе, не си струва да си хабиш нервите. Поздрави!
__________________
TOR90 - 1,9E,9Е,13E,16E,19E,36E,39E,45Е;GS120 rotor; Zgemma H9 twin;RPI;
Отговори с цитат
  #25  
Стар 02-08-2016
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Всъщност Милен антената беше я настроил доста прилично. Само, че беше леко изместена север-юг и крайните спътници ми се губеха - по специално 30 гр. запад. Тогава още не разбирах нищо и затова викнах Панци, защото Милен не пожела да ми помогне, а все пак без уред не бих правил прецизна настройка.
Пък и тогава бях наистина много зле и все още не разбирах нещата добре.

Сега имам желание да сложа още една антена 210-240 см. за някой по-слаби транспондери на 28, 7-8 запад, скандинавците ... Знам, че не всичко ще излезе, но ще е по-добре от 145см. И смятам сам да се оправям. Надявам се. Антената мисля да я сложа на мястото на мястото на малката антена може би, но още не съм го обмислил много добре. Бих сикал руска 210-240 защото съм чувал добри отзиви за тях и ако ми изпадне на прилична цена, бих я взел. Само да не е много далеч от Сфоия, защото и без това не зная как да я превозя.

Иначе аз пратих съобщение на човека да премахне снимката. Най-малкото лъже купувачите. Ясно ми е, че продава същата марка антена, но е редно да публикува реална снимка.

Иначе даже бих се радвал ако ми снимат къщата защото им харесва. Кой не би се радвал. Но все пак не да я плеснат в някой сайт като за продажба, нали?

Иначе на следващата сбирка в София ще взема да дойда да ви почерпя. Не съм лош човек... Или поне така си мисля ...
Дотогава
Отговори с цитат
  #26  
Стар 02-08-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
А на Явор мога да кажа следното - да научил съм се да настройвам антени и представи си сам при това. Булсатската беше първо от другата страна на голямата - за 30гр. запад, след това мина мястото където е сега - на 19.2гр.
Все аз съм я бутал и настройвал.
НИКОЙ от вас не ми е оказал и най-малко съдействие, защото повечето от вас са леко високомерни. Ако не оплюете питащия, не му помагате особено. Повечето от вас. Има и пичове, които помагат. Но те не лаят толкова във форума.
Единствено Панци дойде да донастройка на голямата, и то защото той имаше уред, а аз нямах, а и тогава все още не бях толкова навътре в нещата.
И да - нямам 50 антени накачени на покрива, за да мога да кажа, че съм настройвал МНОГО антени. Но ако утре приятел ме помоли - да, мога да направя настройка и на стационарна и на подвижна антена. При това няма да искам пари. Достатъчно добре печеля от това което работя и сат.тв ми е хоби.

Имам още много да уча и го правя. Аз се занимавам със сат тв от 3 години - вие от 30. Има разлика - нали?

Има няколко човека във форума който са наистина много свестни и се радвам, че поддържам връзка с тях по скайп и по телефона.


Sent by Tapatalk
Супер си, само някой да не вземе да ти прочете първите мнения във форума, па да види как питаш и как се счупват колегите да ти отговарят... Ама НИКОЙ не ти е помогнал...
Добре е, когато признаеш че се отвращаваш от собствения си народ за това, че са ти откраднали снимката , която си публикувал в сателитен форум и в уеб сайт за сателитна техника... А между другото, като погледнеш в огледалото, отвращаваш ли се от това, че крадеш от другите, като гледаш на шер? Или тогава се изживяваш като Робин Худ и взимаш от богатите за да гледаш ти - този който печели достатъчно(разбрахме и че хубави парички взимаш, сигурно повече от всички нас тука)... Не бива колега, не така, разбирам че мразиш българското в теб, но не мрази българите заради това... Айде със здраве, явно не е добре да ти се отговаря на въпросите, че после или сме тъпаци или не помагаме...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
11012V (02-08-2016)
  #27  
Стар 02-08-2016
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

@TUISTERa - проблема с шера не го включвай тук.
Тук проблема е по-особен.
Ако НОВА ГР или СКАЙ УК официално предлагаха абонамети за всяка една държава в Европа - аз бих си платил.

Проблема с шера е, не че АЗ НЕ ИСКАМ ДА ПЛАЩАМ - напротив - както плащам за SPOTIFY и NETLIX, така бих плащал и за чужди сателитни оператори.
Проблема тук, че ЛЕГАЛНО не ти разрешават да им ползваш услугите.
Аз искам, но те не ми разрешават.
Това с правата е бла-бла, защото ако АЗ им плащам то тогава си плащам и правата за излъчване.

Писал съм писма на НОВА ГР и ето това им е отговора ( естествено предварително знаех какво ще ми отговорят, но въпреки това питах - не боли глава от това нали? ):

From Forthnet
Forthnet Sales Call Center <info@forthnet.gr> 09/16/14 at 2:22 PM
To
xxxxxxxxxxxxx
Message body
Dear Mr kIselkov,

Thank you for your interest in the satellite service Nova.

We want to inform you that we have taken note of the decision of the European Court of Justice, which raises important issues as to the satellite television broadcasts within the EU.
and intellectual property rights that protect the transmitted audiovisual content.
However, on the basis of that decision, specific requirements are set out for the availability of the service outside of the Greek territory.
Our company considers these requirements but also the procedures which will ensure the protection of intellectual property rights of transmitted programmes and avoiding phenomena of piracy that endanger the reputation and prestige of our company, both its subscribers and towards content suppliers.

In any case, our company has taken note of your request and will inform you about any newer evolution about this.

With appreciation,

FORTHNET ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ
Διεύθυνση Πωλήσεων Ιδιωτών
E-mail: info@forthnet.gr, www.forthnet.gr


[THREAD ID:1-3L55ZW9]



Така, че тук въпроса опира до друго. Да, кражба е, но!: ако ти разрешат да им станеш абонат - тогава вече не е. Така, че в случая операторите сами са си виновни, защото с политиката на бла-бла права за определен регион - насърчават кражбата. Ти замислил ли си се, че ако СКАЙ УК или СКАЙ Германия имаха официално разпорстранение в БГ например, сигурно щяха да има и легални абонати? Но след като няма - сори УК, но ще ви крадем.

А относно колегите, вече писах, че някой помагат, но си мълчат през повечето време. Аз на тях съм им благодарил. Не се притеснявай за това. Не съм толкова простак.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 02-08-2016
краси098 краси098 не е на линия
форумец
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 317
Благодари: 496
Получил благодарност:
59 пъти в 37 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
Post

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Бих сикал руска 210-240 защото съм чувал добри отзиви за тях и ако ми изпадне на прилична цена, бих я взел. Само да не е много далеч от Сфоия, защото и без това не зная как да я превозя.
Колега, мисля, че някое камионче за стъклопакети/дограма - би ти свършило работа.

И съвсем позитивно ти казвам - спирай с тази дискусия, за някой неща си прав - за други не.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на краси098 за този полезен пост :
11012V (02-08-2016)
  #29  
Стар 02-08-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,800
Благодари: 1,285
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Хмм, четиво за размисъл, наистина всеки си има история ....
Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Тук си в заблуда. Голяма при това. Да тичаме срещу гърците - няма да ги настигнем.
.....
Аз често ходя до Гърция, защото ми е слабост ( поне 3-4 пъти годишно, всеки път за по 7-14 дни ) и мога да кажа, че нищо не се е променило там. и т.н.
Все неща, който в процъфтяващата ни родина липсват. Защо ли? Може би защото сме по-напред от гърците?
Освен това гърците са невероятно общество. Всеки човек там знае, че не е сам и има хора около него. Всеки се съобразява с всеки. Там от 15 до 17 е ГРОБНА тишина. Закон е да се пази тишина, И СЕ ПАЗИ тишина. Докато тук сме олигофрени. Колко от вас се съобразяват и спазват елементарното правило да пазят тишина от 14 до 16 часа? Колко от вас са измели пред къщите си, или пред съседите си?

Затова ви поздравявам с : καλό καλοκαίρι
Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Защо не ни обичали на Запад - ами защото сме путки. Искаме да сме като Американците или Западняците, ама едно елементарно правило не можем да спазваме.
Е кажете не сме ли прост народ.
.........
Ами няма никога да ни заобичат - нито на Изток, нито на Запад, нито на Луната даже.
Хайде със здраве.
Можете да ме обесите сега. Това ви се отдава много добре.
колеги как плащате заргата
Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Master card на SG Bank също става.
Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Искам да направя няколко забелжки:

Обикновено пазарувам със съпругата ми веднъж месечно и сметката е около 400-450 лева. Лесно могат да ме измамят с някой лев отгоре. Затова задължително проверявам какво съм платил. Имал съм случай в ХИТ когато вместо 2 лева за 1 бр.паста за зъби Колгейт ми бяха таксували 80 лева ( стойността на цял стек ). След проверка на сметката на касата, надвзетите 78 лева ми бяха върнати ( при това цялата сметка беше около 400 лева и грешка от 78 лева не се забелязва лесно ). Без касова бележка просто нямаш шанс да си вземеш парите обратно.
Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Аз лично 39 не гледам и със сигурност залагам много повече на 13.
Като имаш предвид, че на птицата каналите са в пъти по-качествени от тези на 39...Но разбира се трябва да владееш английски. Всички канали на 13 са с избор на аудио, едното от което е на оригиналният език ( в 99% от случаите - английски ).

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Рашо, прав си брат. Българите сме прост народ. За да не става грешка - аз съм българин и много често ме е срам от това - за съжаление. Особено в чужбина - като кажеш, че си българин те гледат или със съжаление, или със отвращение и подозрение. И съм съгласен да ти плащам - за разлика от всички разбирачи тук, които ще напуснат сървъра ти секунди след като им обявиш цена. И отново, за да не стане грешка - в момента плащам 60-80 евро на месец за сървъри.
Браво за добре свършената работа. Сървъра ти работи добре.
А това е само началото, съвети не се търсят, само квалификации и Българоненавист от Mr kIselkov


P.S. На някой ако му се занимава да преглежда писанията на лайномета Джое, може да извади бисерите му, аз само тази страница погледнах и ми се доповръща : http://dtv-bg.com/search.php?searchi...&pp=40&page=13

Последно редактирано от yavor1 : 02-08-2016 на 16:35
Отговори с цитат
  #30  
Стар 02-08-2016
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да си жив и здрав Яворе! Наздраве от мен.


Sent by Tapatalk
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
без, знанието, Кражба, на, нета, публукуването, снимка, снимкаТА, Собственика


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Кражба на климатик daniordanov Дъра-Бъра 35 31-12-2011 01:53
Google е обвинена в кражба на търговски тайни spgi Дъра-Бъра 0 15-02-2011 21:00
снимкаТА от затъмнението... Didko Забавно 7 05-01-2011 14:38
Как да видя снимката която е постната ето тук? alex78 Новини и мнения 10 20-10-2010 16:43
Собственика на Digi TV изпитва финансови проблеми ТИНТИН Новини 0 15-06-2009 13:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.