The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > GOLDEN MEDIA

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 06-09-2012
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

victore,това поставя под съмнение обективният ти коментар за енигмите.Например hdmu ,което хвалиш,е с набити настройки на cifs на някъкъв руснак /е бекуп е /и като добавиш твоите,не открива файловите на мрежовата папка. А тези http://images.hdmedia-universe.com/spark/,някакъв некадърник ги пише,защото ако пуснеш филм от мрежова папка има само зелен екран.Като тестваш енигмите,наблягай на следното
-лесно ли се настройва мрежов диск по cifs
-плейват ли се нормално файлове от мрежов диск
-субтитри
-дтс
-аспект ратио на възпроизвеждане
-работи ли паузата и лесно ли се възпроизвежда наново
p.p Като цяло за мен най стабилен имидж е
SPARK_HYBRID_OPENPLI_1208_4325-TEST-DIVIX-ASPECT-RATIO http://uploadingit.com/file/view/nks...PECT-RATIO.zip
- липса на доунлоад на плугини и скинове
-постни инфота на скиновете
-понякога като си пуснеш филм,той тръгва ,но вляво се завъртат зъбчатите колела и само от копчето отзад се оправя
Отговори с цитат
  #22  
Стар 07-09-2012
Аватара на viktor
viktor viktor не е на линия
сатфен
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 594
Благодари: 225
Получил благодарност:
303 пъти в 139 поста
Сваляния: 96
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По принцип,в приемниците за сателитна телевизия ме интересува това ,как приемат сат. програми,качество на картината,удобни и информативни менюта и т.н. Е и някои допълнителни екстри,като гледане на онлайн телевизия,интернет портали.Всичко друго са подробности от пейзажа.....
Не бих седнал да гледам филм,защото не ми дава това удобство и качество на работа ,с което съм свикнал.Ако нямах възможност чрез телевизора да гледам и слушам мултимедия,щях да си взема специализиран плейър за това,всички ги знаете.Те си имат възможностите и функциите ,които са необходими.
Освен това фабричната операционна система "Спарк",предоставя добри възможности в това отношение,с някои забележки,като основната за мен е липсата на DTS -audio,поне засега.
Енигмите са просто за спорта,хобито,крастата и т.н. ,нали не можем да седим мирни ,все нещо трябва да се ръчка....!
__________________
В гората посоките на света се познават по мъха на дърветата ,а в града - по сателитните антени!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 07-09-2012
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така е ,и аз съм на спарк
Отговори с цитат
  #24  
Стар 07-09-2012
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от viktor Вижте мненията
Енигмите са просто за спорта,хобито,крастата и т.н. ,нали не можем да седим мирни ,все нещо трябва да се ръчка....!
Да има какво да ръчкаме да не викам дявола за сега нямам зелен екран 2 ден ,аз и не слагам излишни простотии
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #25  
Стар 07-09-2012
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д.е.м.т Вижте мненията
victore,това поставя под съмнение обективният ти коментар за енигмите.Например hdmu ,което хвалиш,е с набити настройки на cifs на някъкъв руснак /е бекуп е /и като добавиш твоите,не открива файловите на мрежовата папка. А тези http://images.hdmedia-universe.com/spark/,някакъв некадърник ги пише,защото ако пуснеш филм от мрежова папка има само зелен екран.Като тестваш енигмите,наблягай на следното
-лесно ли се настройва мрежов диск по cifs
-плейват ли се нормално файлове от мрежов диск
-субтитри
-дтс
-аспект ратио на възпроизвеждане
-работи ли паузата и лесно ли се възпроизвежда наново
p.p Като цяло за мен най стабилен имидж е
SPARK_HYBRID_OPENPLI_1208_4325-TEST-DIVIX-ASPECT-RATIO http://uploadingit.com/file/view/nks...PECT-RATIO.zip
- липса на доунлоад на плугини и скинове
-постни инфота на скиновете
-понякога като си пуснеш филм,той тръгва ,но вляво се завъртат зъбчатите колела и само от копчето отзад се оправя
Е ти какво очакваш, за толкова пари - толкова, като си толкова претенциозен трябваше да извадиш още 150 лева
Отговори с цитат
  #26  
Стар 07-09-2012
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

.....за парите си прав,но едва ли е проблема в хардуера.Въпросът ,че няма читав софтуер.Всички тези мои претенции ги има в отделни имиджи,а ги няма събрани на едно място.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 07-09-2012
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Проблема е софтуерен и това, че всеки работи на парче, но така е при приемниците със sh4 процесори, единствено ако от ааф се заемат сериозно може да се очаква нещо хубаво, но там от атевио им кихат здраво кинти и те затова не обръщат сериозно внимание към другите приемници.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12-09-2012
Аватара на viktor
viktor viktor не е на линия
сатфен
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 594
Благодари: 225
Получил благодарност:
303 пъти в 139 поста
Сваляния: 96
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от viktor Вижте мненията
enigma2-skin-hdglass16_6.50_all.ipk не ще да се инсталира....,Небулата нещо не го харесва!
Успях да инсталирам този скин !
Получаваше се грешка при инсталирането и следваха рестарти ....безкрай.
Грешката е при атрибутите на файла : enigma2-skin-hdglass16.list
,който се намира във: var/opkg/info.Просто сменете 644 със 755 !!!
Рестартирайте! Отидете в меню SKIN,изберете hdglass16 и отново рестартирайте!

П.П.
Инсталирането на скина става ,като чрез FTP ,поставите файла в папката tmp,след което отивате в меню PLUGINS,избирате Dream Explorer,като чрез него влизате в папката tmp.Там намирате enigma2-skin-hdglass16_6.50_all.ipk ,маркирате го ,пита ви дали да го инсталира.Давате ОК и рестартирате.

Скин hdglass16_6.50 може да изтеглите от тук: http://dox.bg/files/dw?a=67aea9e073
__________________
В гората посоките на света се познават по мъха на дърветата ,а в града - по сателитните антени!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 12-09-2012
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Пичове,

адски съм разочарован от този имидж.
Първото впечатление ми беше страхотно - медиаплеъра веднага пуска филм, и субтитрите тръгват сами! чудно.

обаче... това е само привидно, седнах да гледам филм, пък реших да си спра на пауза. Е да, ама няма пауза, има само работещ бутон стоп. На всичко отгоре, субтитрите се превъртат напред-наазд със стрелките.

Това е гадно хакване на DD-Subtitel plalyer, и е ужасно, никакъв контрол над филма няма. Ааа, още нещо, трябваше да преименувам системният файл с енкодинг utf8.pyo да се казва cp1250.pyo, защото твърди, че субтитрите са 1250 и крашва.

относно зелените екрани на медиаплеъра в ХДМУ - случва се само с филмите които имат субтитри в папката пробвайте, проблема е подобен, ще видя кой енкодинг трябва да се смени и там.

и отново ще припомня, най хубавият имидж за тези приемници се казва AR-P, mod_logotip, scarlet.... нещо такова, правят го руснаците. там субтитрите работят както си трябва.
(ама мрън-мрън, дистанционното не работи - ми сменете си evremote2/lirc.conf/lircd, линуксарчета)
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien
Отговори с цитат
  #30  
Стар 12-09-2012
миленн миленн не е на линия
BMW Диагностик-профи
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 385
Благодари: 36
Получил благодарност:
38 пъти в 31 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от viktor Вижте мненията
Успях да инсталирам този скин !
Получаваше се грешка при инсталирането и следваха рестарти ....безкрай.
Грешката е при атрибутите на файла : enigma2-skin-hdglass16.list
,който се намира във: var/opkg/info.Просто сменете 644 със 755 !!!
Рестартирайте! Отидете в меню SKIN,изберете hdglass16 и отново рестартирайте!

П.П.
Инсталирането на скина става ,като чрез FTP ,поставите файла в папката tmp,след което отивате в меню PLUGINS,избирате Dream Explorer,като чрез него влизате в папката tmp.Там намирате enigma2-skin-hdglass16_6.50_all.ipk ,маркирате го ,пита ви дали да го инсталира.Давате ОК и рестартирате.

Скин hdglass16_6.50 може да изтеглите от тук: http://dox.bg/files/dw?a=67aea9e073
Много хубав скин, но не ми излизат пиконите който съм заредил. И не мога да намеря букетите? Давам OK и преди ми излизаха букетите сега не.....
__________________
Dreambox 500s, 120 Ofset, GOLDEN MEDIA 990 HD SPARK RELOADED
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
gm990, image, nebula, pkt, v2


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Излезе новата Enigma2 Nebula v2 ststefanov23 ДРУГИ 6 02-09-2012 18:39
OpenPli enigma2/neutrino за GM990/AMIKO/EDISION лтрифонов GOLDEN MEDIA 0 13-06-2012 09:31
Sh4 Enigma2 Don't Cry Image yavor1 KATHREIN 0 21-03-2012 01:09
PKT UFS910 E2 NEBULA v1 Image uplevel KATHREIN 2 28-02-2012 23:27
MD-Image thunderstorm6 Nokiа DBox2 2 22-12-2009 09:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.