The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-02-2015
Аватара на Нексус
Нексус Нексус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 53
Благодари: 31
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Трябва ли ми усилвател?

Другата седмица ще окабелявам за да пусна кабелна + сателитна телевизия до втория ТВ. Разположението е следното:


На единия край на апартамента <----------> На 30 метра кабел оттам
Кабелна ТВ изход <----------> Сателитна чиния с twin-LNB
ТВ 1 <----------> ТВ 2

Трябва кабелната телевизия (DVB-C) да стигне от първия ТВ до втория, едновременно с това трябва да закарам втория кабел от сателитната чиния до ТВ 1. Разстоянието между сателитната чиния и ТВ1 е 30метра, същото е и за кабелната от ТВ1 до ТВ2.

Новобранските ми идеи се изчерпват с два коаксиални кабела: един от кабелната до тв2 + един от twin-LNBто до тв1. Имам два приемника на булсат, по един за всеки ТВ. В тази връзка, няколко въпроса:

- ще ми трябват ли усилватели на сигнала? Ако да, с какви параметри да търся?
- ако се ползват мултисуич и от двете страни, няма ли да е по-добре?
- има ли по-елегантно решение за тази дистанция и желанието да може да се гледа всичко по всяко време, независимо от това какво се гледа на другия тв (кабелна на тв1 + кабелна на тв2; кабелна на единия + сателитна на другия, т.н.)

Последно редактирано от Нексус : 22-02-2015 на 19:04
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-02-2015
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 934
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Нексус Вижте мненията
Другата седмица ще окабелявам за да пусна кабелна + сателитна телевизия до втория ТВ. Разположението е следното:


На единия край на апартамента <----------> На 30 метра кабел оттам
Кабелна ТВ изход <----------> Сателитна чиния с twin-LNB
ТВ 1 <----------> ТВ 2

Трябва кабелната телевизия (DVB-C) да стигне от първия ТВ до втория, едновременно с това трябва да закарам втория кабел от сателитната чиния до ТВ 1. Разстоянието между сателитната чиния и ТВ1 е 30метра, същото е и за кабелната от ТВ1 до ТВ2.

Новобранските ми идеи се изчерпват с два коаксиални кабела: един от кабелната до тв2 + един от twin-LNBто до тв1. Имам два приемника на булсат, по един за всеки ТВ. В тази връзка, няколко въпроса:

- ще ми трябват ли усилватели на сигнала? Ако да, с какви параметри да търся?
- ако се ползват мултисуич и от двете страни, няма ли да е по-добре?
- има ли по-елегантно решение за тази дистанция и желанието да може да се гледа всичко по всяко време, независимо от това какво се гледа на другия тв (кабелна на тв1 + кабелна на тв2; кабелна на единия + сателитна на другия, т.н.)
Ако начертаеш схема на всичко ще ни е по ясно. Телевизори, от къде идва кабелната от къде сателитната и т.н.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22-02-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,033
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Ако начертаеш схема на всичко ще ни е по ясно. Телевизори, от къде идва кабелната от къде сателитната и т.н.
Схемата е следната - Телевизор с кабелна в едната стая, на 30 метра от нея телевизор с булсат
За сателита мисля че няма да ти трябва усилвател. За кабелната зависи от сигнала който ти е подаден от оператора. За него най-добре извикай оператора да ти пуснат кабела и коригират сигнала според разстоянието.
Най-добре и независимо ще бъде с два коаксиала от единия към другия край... Другия вариант е да пробваш със сателитни сплитери в двата края и да използваш един кабел (честотите на кабелната и на сателита не се застъпват.) Даже ми е интересно какво ще се получи
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22-02-2015
участник участник не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 216
Благодари: 78
Получил благодарност:
73 пъти в 32 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Другия вариант е да пробваш със сателитни сплитери в двата края и да използваш един кабел (честотите на кабелната и на сателита не се застъпват.) Даже ми е интересно какво ще се получи
Получава се ,аз съм смесвал сателитна и кабелна.Работят добре, дори ги усилвам с усилвател SVS 1-00.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22-02-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,151
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,134 пъти в 2,552 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от участник Вижте мненията
Получава се ,аз съм смесвал сателитна и кабелна.Работят добре, дори ги усилвам с усилвател SVS 1-00.
Хубаво е да използва диплексори за смесване и резделяне на сигнала, а не сплитери до 2400Mhz! Също така е хубаво последния елемент преди смесването да е тап, а не сплитер (заради по-голямото обратно затихване) за да не вкарваш сателитен сигнал по кабела към други абонати, а макс след два елемента назад да затихва!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #6  
Стар 22-02-2015
участник участник не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 216
Благодари: 78
Получил благодарност:
73 пъти в 32 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Точно така забравих да спомена поставих диплексер SWE20-01
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23-02-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,033
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само не забравяйте , че сигналите са насрещни Активните елементи не знам как ще работят в обратна посока... Ако пък не работят ще трябва да се остави усилвателя преди смесването.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23-02-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,412
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Толко сложна задача му поставихте, че и с неясен край.
Да си викне техниците от кабелната, като поиска втори ТВ, да ги почерпи нещо, та да му пуснат кабел и от чинията и толкова. Всички техници са сговорчиви и вършат работа. Където ще се мъчи и ще играе на принципа "проба-грешка и случаен успех", по-добре да си пие кафенце, а хората да си свършат работата. И той доволен и те доволни. Парите за усилвател ще са излишни, защото може да вкара допълнителен шум /което за цифровата, реално, няма да е проблем, но все пак/ и за 30 метра, при добър изход няма никаква нужда от усилвател.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23-02-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,033
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То така и баба знае Само че в тоя форум има хора дето се чувстват длъжни да го пробват това Утре ще се пробвам и аз, даже ще използвам два топа кабел от по 30 метра, че нямам такива разстояния
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23-02-2015
участник участник не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 216
Благодари: 78
Получил благодарност:
73 пъти в 32 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 4
По подразбиране

[IMG]http://*************/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/c/scheme.png[/IMG]

Това е схема с усилвател, който се захранва от коаксиалния кабел (линеен усилвател), а може и с SVS 1-00, който е по-добър вариант и се захранва с 220 V.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ЛИ, ми, трябва, усилвател


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с усилвател Didko DVD и BLURAY плеъри 21 01-12-2013 23:27
Бас туба и усилвател pp2811 Приключили продажби 4 03-09-2012 10:51
усилвател Кирчо Иванов Въпроси и отговори 27 07-04-2012 18:25
Усилвател за кабелна DAC-801 - 39 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 23-09-2010 01:38


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.