The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 11-09-2014
аспух аспух не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 597
Благодари: 49
Получил благодарност:
106 пъти в 70 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моят philips pfl4007h има LG матрица и когато има черен екран свети по една малка точка където си намери място, ще пробвам с таблицата след малко.
  #12  
Стар 11-09-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

gentu, не виждам линка за който говориш тук: "Като искаш да си полезен , напиши проблема във форума от линка който съм ти дал и виж какво ще ти отговорят!(там не са като тукашните "специалисти")".
В интерес на истината публикувах проблема и в други форуми, за да придобие по-голяма гласност.
Проблемът при двата телевизора 671, които ми изпратиха се проявяваще след като вляза в LG Store и поседи там за около 20 секунди и после премина на гледане на телевизия. Така го пробвах и линията с променен контраст си остана за 40-45 минути. Спрях телевизора, пуснах го и на сивия фон отново я имаше. След 3-4- пускания и спирания изчена, до следващото влизане в меню с бяла линия. Отново залепва там и си остава. Накои потребители коментират, че след няколко минути изчезва, но никой с 671 нр ми е писал. Най много отзиви има за 670 и там казват че след минути изчезва. Може би зависи от динамиката на изображението.
http://www.youtube.com/watch?v=yGiF6D5_wdA
  #13  
Стар 11-09-2014
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

http://dtv-bg.com/showpost.php?p=335204&postcount=5
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
  #14  
Стар 19-09-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Благодаря за линковете и съветите, но не става никак...всичко е глас в пустиня, поне засега.
На формата за контакт на глобалния сайт на LG веднага щом посочиш държава писмото ти отива в конкретната държава. Ето и отговорът от LG България, отново:
Уважаеми,
Благодарим Ви, че се свързахте с нашия Център за обслужване на клиенти!
Знаем за Вашето оплакване.Снимките са изпратени на отговорните лица и след като се получи отговор ,Вие ще бъдете осведомен за това.
В случай че според Вас получената информация не е била пълна, моля, изпратете запитването си отново! Ако имате въпроси относно нашите уреди и услуги, моля обърнете се с доверие към нашия Център за обслужване на клиенти на тел.: 070015454 (Пон., Вт., Ср, Четв., Пет. 8.00-18.00).

От Developers пък ми отговориха следното:
Hello.
In that case, please make an inquiry again to the LGE customer service center in your region as this is not the matters LG Developer site can provide proper answers to.
(To contact the LGE customer service center online, visit www.lge.com, select your regional site, and make inquiry at Support > Contact Us.)
LG Developer is providing resource for developers creating LG Smart TV/LG Mobile applications.
Please understand us as this is not our role.
Best Regards,
LG Developer site Team

Така че се "очаква отговор" от LG България, което вече заприлича на това да чакаш от умрял писмо...
Както и да е, ще чакаме да видим ще има ли отговор.
  #15  
Стар 07-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мисля, че със следващите редове може да приключи темата. жалко, че скептиците се оказаха прави!
Постове от Фейсбук страницата на LG България:
АЗ:
Как LG ще се справи с проблема "Слепване на картината" в моделите 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други от серията LB? Ще се констатира ли този проблем официално, след като във форумите вече се появяват съобщения за него или LG ще си затвори очите за проблема? Как потребителя ще бъде предпазен от покупка на уред с генетичен дефект? Информирайте ни , за да знаем за софтуерен проблем ли се касае! Поемете инициатива и отговорност!

LG Bulgaria:
След направена проверка на наличните телевизори в търговската и сервизна мрежа на ниво Европа- цитираният проблем не беше потвърден. Предполагаме се касае за единичен случай с дефектна матрица, което е много малък процент от производството на всеки производител.
Поздрави,
Екипът на LG

АЗ:
Здравейте,
Позволете ми да НЕ се съглася с Вас и Вашето твърдение. Лично аз закупих 42LB671V, който е с ясно изразен дефект, за който сигнализирах в LG България. Конкретното устройство ми бе сменено с ново и новото прояви веднага същия дефект. След двуседмично обикаляне по търговските вериги и тестване на посочените от мен по-горе модели, смея смело да твърде, че ДЕФЕКТА Е НАЛИЧЕН ПРИ ВСИЧКИ ТЯХ!!! Вие от LG БЪлгария знаете много добре за проблема, след кореспонденцията, която водихме с Вас и тестовете, които проведохте на точно същия модел 42LB671V и потвърдихте, че сте забелязали проблема във Вашия шоурум. Защо сега въвеждате потребителите в заблуждение и отричате проблема? След контакта ми с десетки потребители на телевизори от серията LB и проведени тестове от тяхна страна, те също забелязаха проблема. В youtube има клипове-ревю на телевизори от тази серия, сами можете да ги видите и да забележите проблема, който отричате. Някои от клиповете са румънски... Проблемът ЯВНО НЕ Е ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ С ДЕФЕКТНА МАТРИЦА, А Е НАЛИЧЕН НА НИВО ЕВРОПА...как бихте коментирали. Безотговорно е да се продават дефектни устройства и това да се прикрива и да се заблуждава потребителя! Как бихте гарантирали на тези потребители, които са закупили такива телевизори, че проблема няма да се задълбочи след по-дълга употреба и след стандартния 2 годишен гаранционен перод няма да се наложи да сменят матриците за своя сметка? А може би телевизорите на LG са проектирани да работят 2 години???
И накрая, за да не съм голословен и ако вероятно ме обвинявате в анти LG кампания, то за да има защо ще допълня, че тестове освен на телевизорите на LG, проведох и на SONY, TOSHIBA, PHILIPS, PANASONIC, SAMSUNG, както и на някои нискобюджетни производители и модели. Вероятно доста от тези производители използват LCD панели именно на LG, НО ПОДОБЕН ГЕНЕТИЧЕН ПРОБЛЕМ СЪС СЛЕПВАНЕ НА ИЗОБРАЖЕНИЕТО ИМА САМО И ЕДИНСТВЕНО В СЕРИЯ LB на LG. Бъдете коректни към потребителите си и съобщете какъв е проблема и как би могъл да се отстрани!

LG Bulgaria:
Разбираме, че сте клиент неудовлетворен от LG продукт.
Както вече споменахме, проведените тестове не потвърждават посочения проблем!
Това, което знаем за Вашия случай, имали сте забележка към уреда, същият е заменен с нов, отново сте имали забележки, върната Ви е сумата и би трябвало да сте удовлетворен.
Декларираме, че няма други рекламации с цитирания от Вас проблем.
Поздрави,
Екипът на LG

АЗ:
Колко жалко е всичко това...!!! Жалко за "слепия", "неразбиращ" български потребител, който бива подвеждан и манипулиран по абсолютно безочлив начин. Уважаеми, тук не става дума за удовлетвореността ми или не от продукта на LG, който така или иначе върнах. Аз нямам проблем с това. Не загубих нищо, просто придобих опит, макар и горчив. Защо бих върнал и втория телевизор и защо бих ходил по магазините да тествам и други модели и други екземпляри от конкретния модел, ако не исках този телевизор или не го харесвах...и ако той нямаше проблем? Аз харесвам този модел телевизор, просто той не работи коректно, той има проблем, колкото и да го отричате. Има проблем, който потрвърдихте в телефонен разговор с мен, но явно се опасявате да не придобие гласност. Тук става дума за грубия корпоративен подход, който си позволявате. Става дума за проблем, който много хора по форумите потвърдиха. Хора, които се опасяват, че ако се обърнат към сервиз, то ще бъде безрезултатно, понеже отричате проблема. Хора, които предпочитат да си гледат телевизора така и по-рядко да влизат в смарт менюто на своя иначе смарт телевизор, само за да не се появява бялата линия на екрана им. Хора, които знаят, че никой няма да им обърне внимание. Хора, които се оказаха прави като ме убеждаваха, че няма смисъл от това да ви пиша и да се опитвам да разбера къде се гнезди проблема.
А той се гнезди ето къде:
"Това, което знаем за Вашия случай, имали сте забележка към уреда, същият е заменен с нов, отново сте имали забележки, върната Ви е сумата и би трябвало да сте УДОВЛЕТВОРЕН."
Казвате, че трябва да съм удовлетворен...!!! От кое? От това, че продължавате да продавате на невежия според вас народ дефектните телевизори, които върнах аз?
Би трябвало да не ми пука нали? Та нали аз си взех обратно парите, ще си купя друг телевизор, който няма да е LG и няма да показва залепнала линия, когато вляза в смарт менюто му. Но, хора като мен ще продължават да купуват телевизорите с дефекти и трябва да се чувстват "удовлетворени".
Сами знаете кой ще бъде удовлетворен от това: Кореската компания LG. За жалост вие уважаеми предствители на компанията в България, вместо да защитите интереса на българския потребител, защитавате корпоративните интереси на "вашата" компания.
Уважаеми български потребителю, нека ти е честит новия "дефектен" 3D Смарт телевизор, който аз върнах, а продадоха на теб с надеждата да не забележиш проблема, който забелязах аз. Дано си УДОВЛЕТВОРЕН от декларацията на LG България, че няма рекламации с проблема описан от мен. И след като си купиш "моя" телевизор направи рекламация, за да се декларира проблема, защото "една птичка пролет не прави". И уважаеми български потребителю, преди да купиш прочети по форумите...там си пише...хора като мен, които са си блъскали главата.
Следните потребители (2) благодарят на детроник за този полезен пост
драгостоев (27-10-2014), Пъстрина (27-10-2014)
  #16  
Стар 08-10-2014
Аватара на Радил
Радил Радил е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2014
Мнения: 959
Благодари: 69
Получил благодарност:
295 пъти в 206 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защо не пробваш в социалните мрежи. Чрез фейсбук и туитър може да стигнеш доста далеч. Опиши проблема на английски и го пусни в официалните акаунти на LG. Сигурен съм, че доста хора ще разпространят информацията и ще се даде гласност на проблема.

You'll never walk alone
  #17  
Стар 08-10-2014
Аватара на star14
star14 star14 не е на линия
Burn in bulgaria
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 137
Благодари: 18
Получил благодарност:
55 пъти в 31 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Играх си с LG 47LB679V така и не успях да видя този ефект . Да не би да се свързано с яркоста ,защото при мен не е толкова усилена .
  #18  
Стар 08-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от star14 Вижте мненията
Играх си с LG 47LB679V така и не успях да видя този ефект . Да не би да се свързано с яркоста ,защото при мен не е толкова усилена .
Аз изпробвах в магазин 42LB679V чрез теста с бялата решетка. При мен проблема се прояви. Решетката остана "отпечатана" на екрана при преминаване в едноцветен екран. Консултанта го задържа в този екран за определено време (може би митута - две) и "отпечатъка" си стоеше. После угаси телевизора, за да си взема флашката. Беше поредния консултант, който се учуди от тази проява на телевизора, но след мен с чиста съвест го предложи на следващите клиенти разпитващи за 42 инчов телевизор.
  #19  
Стар 08-10-2014
Аватара на star14
star14 star14 не е на линия
Burn in bulgaria
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 137
Благодари: 18
Получил благодарност:
55 пъти в 31 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като гледам лентите които са се формирали ,като че ли това е подсветката от светодиоди с остатъчно светене или самите светодиоди затоплят tft матрицата . Но при мен е 47 инча и е възможно да е някаква различна конструкция на матрица или светодиоди ,а и казах вече доста ми е намалена яркоста и контрасата .
  #20  
Стар 08-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Това да не ти е луминисцентна лампа да има остатъчно светене
__________________
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
42lb671, 42lb671 дефект, lg, lg дефект, Дефектна, дефектна матрица, залепване, залепване на картината, ивица на екрана, картината, лента на екрана, матрица, на, проблем с lg, Серия, слепване, слепване на картината


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Матрица за NEO LED-32165 DL Мастика ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 9 02-03-2015 08:11
SONY KDL 40V3000 LCD ремонт на матрица ДЕЗМАН Въпроси и отговори 2 21-07-2013 14:10
Мачкането, серия 2 Зубър Кошче 18 18-09-2011 18:59
Voltel MX серия shemetcho YU-MA-TU / VOLTEL 15 12-12-2010 15:47
Италия Серия А dido sat 2010 ДИРЕКТНИ ИЗЛЪЧВАНИЯ 8 12-09-2010 19:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.