The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #61  
Стар 02-08-2015
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Дай малко детайли за машинката... AHCI или IDE ти е настройката на харда, машинката с BIOS ли е, или с UEFI, че казваш, че е новичка? Външен хардуер някакъв включен - харддиск, принтер, нещо различно от мишка и клавиатура?
Отговори с цитат
  #62  
Стар 02-08-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

AHCI/IDE - никаква разлика. BIOS/UEFI - никаква разлика. Включени мишка, клавиатура и монитор през HDMI, ако е от значение. Принтерът е по LAN, но спирам мрежата винаги. С последна версия на BIOS е откак е купена и събрана. Windows 8.1 се инсталира без проблем в 64, както и 7. 10 - не иска. Със същите носители - никакви проблеми на другия комп, който е с 2 месеца по-стар от този и на два лаптопа.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 03-08-2015
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Провери харда за бад сектори. Това първо. Второ - ако имаш дял ext (както аз) може да крашне. Поне при мен така се получи.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #64  
Стар 03-08-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Никакъв подобен дял нямам, нито лоши сектори. Дискът и целия комп са на няколко месеца. 32 битова 10-ка мога да инсталирам - тръгва и си инсталира, 64 - крашва в началото. Или е нещо в BIOS или от Gigabyte имат отношение към Microsoft
Сега сериозно - приемам всякакви съвети, искам да си кача 10-ка, обаче греда. През тези дни, качих на още 2 машини - никакви дертове...
Отговори с цитат
  #65  
Стар 03-08-2015
швепса швепса не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 474
Благодари: 79
Получил благодарност:
228 пъти в 138 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Качваш уиндоус 7 х64. Лицензираш го с активатора на daz. Изтегляш си безплатното приложение за х64 битова версия за ъпдейт до уиндоус 10 от страницата на майкрософт. Стартираш го и то си знае работата. Вече имаш напълно легален активиран перманентен уин 10. Ако ти се наложи да слагаш след време уин 10 директно то той ще бъде вече напълно легален на твоя компютър защото от майкрософт по време на ъпа са ти смъкнали серийните номера на хардуеърните ти компоненти на машината и вече в тяхната база данни си напълно легален.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 03-08-2015
Аватара на adak
adak adak не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 131
Благодари: 23
Получил благодарност:
24 пъти в 19 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Никакъв подобен дял нямам, нито лоши сектори. Дискът и целия комп са на няколко месеца. 32 битова 10-ка мога да инсталирам - тръгва и си инсталира, 64 - крашва в началото. Или е нещо в BIOS или от Gigabyte имат отношение към Microsoft
Сега сериозно - приемам всякакви съвети, искам да си кача 10-ка, обаче греда. През тези дни, качих на още 2 машини - никакви дертове...
Аз я мъчих 3-4 пъти и накрая освободих С дяла от няколко блу-рея и се получи.Когато се инатеше на С имаше 10гб .свободни.
__________________
Аз знам че нищо не знам
Отговори с цитат
  #67  
Стар 03-08-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от швепса Вижте мненията
Качваш уиндоус 7 х64. Лицензираш го с активатора на daz. Изтегляш си безплатното приложение за х64 битова версия за ъпдейт до уиндоус 10 от страницата на майкрософт. Стартираш го и то си знае работата. Вече имаш напълно легален активиран перманентен уин 10. Ако ти се наложи да слагаш след време уин 10 директно то той ще бъде вече напълно легален на твоя компютър защото от майкрософт по време на ъпа са ти смъкнали серийните номера на хардуеърните ти компоненти на машината и вече в тяхната база данни си напълно легален.
Същата работа. Тръгва да ъпдейтва, уж прави нещо, рестартира, зарежда си 7 и ми казва, че не може да надгради. 7-цата ми е легална, тоест компа ми си е с лицензиран Windows 7 Pro x64. Нещо от хардуера, спира инсталацията, не знам кое е. C: го форматирам, тоест не пиша отгоре, а го дилийтвам, после си го създавам отново и инсталирам на чисто. Вин 7 и 8.1 x64 се инсталират, 10 - не!
Отговори с цитат
  #68  
Стар 03-08-2015
швепса швепса не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 474
Благодари: 79
Получил благодарност:
228 пъти в 138 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Свали твърдия диск и го закачи на друг компютър. От него му инсталирай уиндоуса. Върни диска на твоя компютър. Въпреки че е бил инсталиран на друг хардуеър след малко сърдене ще се справи с новото си семейство.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 03-08-2015
гларус_ гларус_ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2015
Мнения: 317
Благодари: 26
Получил благодарност:
60 пъти в 41 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от швепса Вижте мненията
Качваш уиндоус 7 х64. Лицензираш го с активатора на daz. Изтегляш си безплатното приложение за х64 битова версия за ъпдейт до уиндоус 10 от страницата на майкрософт. Стартираш го и то си знае работата. Вече имаш напълно легален активиран перманентен уин 10. Ако ти се наложи да слагаш след време уин 10 директно то той ще бъде вече напълно легален на твоя компютър защото от майкрософт по време на ъпа са ти смъкнали серийните номера на хардуеърните ти компоненти на машината и вече в тяхната база данни си напълно легален.
Сваля се версия ентерпрайс ,регистрира се с микрософт тоолкит
Отговори с цитат
  #70  
Стар 04-08-2015
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Същата работа. Тръгва да ъпдейтва, уж прави нещо, рестартира, зарежда си 7 и ми казва, че не може да надгради. 7-цата ми е легална, тоест компа ми си е с лицензиран Windows 7 Pro x64. Нещо от хардуера, спира инсталацията, не знам кое е. C: го форматирам, тоест не пиша отгоре, а го дилийтвам, после си го създавам отново и инсталирам на чисто. Вин 7 и 8.1 x64 се инсталират, 10 - не!
Някой драйвер го крашва, обаче кой е трудно някой би ти отговорил.
Вариянтите са ти да играеш с хардуера, по скоро смяна на дъно, ако имаш налично някое за тест.
Видео карта ако е на pci-e замени с друга налична ако имаш.
Не се занимавай да гледаш bad sectors на дискове, това са пълни глупости в твоята ситуация.
Драйвер е, кофти написан.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
10, windows, Безплатна, до, надстройка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сайтове за безплатна бг телевизия петър05 Полезни сайтове 25 05-05-2014 00:58
Безплатна настройка на антените pantsiani Кошче 30 23-02-2014 16:16
сайтове за безплатна бг телевизия петър05 Полезни сайтове 0 05-12-2010 17:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.