The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-08-2014
boboturboto boboturboto не е на линия
форумно кавалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Пардубице,Чешка република
Мнения: 805
Благодари: 325
Получил благодарност:
142 пъти в 97 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 1
По подразбиране Къде е по-изгодно да заредиш Бензин,в Унгария или Румъния ?

Предстои ми пътуване към БГ ,но несъм минавал през Румъния,а иначе Словакия и Унгария винаги съм ги пропускал,бензина винаги ми е стигал до Сръбско,така че ако някой скоро е зареждал в У-я или Р-я да сподели как са цените по магистралите и главните пътища,защото в нета сравних цената и ми изкара,че в Унгария е по-изгодна цената,но на практика не се знае,колко големи кожудери ще са.Ако споделите и на коя бензиностанция сте зареждали,златни ще сте.Благодаря предварително
__________________
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-08-2014
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В каква посока ще пътуваш? Горивата в Унгария са малко по-скъпи от тези в Сърбия, а те са малко по-скъпи от тези у нас. Аз зареждам тук на макс, после след 550км от София, преди Суботица има ОМВ-та, ЕКО-та - където спреш. От там карам директно до Прага и накрая имам за още 100 км, а там горивата са почти като тук.

Едит: Сега видях, че ще караш насам. Схемата е пак същата. В чешко до горе и трябва да ти стигне до Сърбия. Сръбско-Унгарската граница е точно на 600км от София и на 700км от Прага. Повечето автомобили трябва да могат да изминат 800 км с едно зареждане, та като влезеш в Събрия се оглеждай за нещо по-марково. Има едно ОМВ на 30-тина км от границата.

Последно редактирано от Didko : 15-08-2014 на 20:38
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15-08-2014
Joe Joe не е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
В каква посока ще пътуваш? Горивата в Унгария са малко по-скъпи от тези в Сърбия, а те са малко по-скъпи от тези у нас. Аз зареждам тук на макс, после след 550км от София, преди Суботица има ОМВ-та, ЕКО-та - където спреш. От там карам директно до Прага и накрая имам за още 100 км, а там горивата са почти като тук.

Едит: Сега видях, че ще караш насам. Схемата е пак същата. В чешко до горе и трябва да ти стигне до Сърбия. Сръбско-Унгарската граница е точно на 600км от София и на 700км от Прага. Повечето автомобили трябва да могат да изминат 800 км с едно зареждане, та като влезеш в Събрия се оглеждай за нещо по-марково. Има едно ОМВ на 30-тина км от границата.
Аз по принцип не бих зареждал в Сърбия, а ако ми се наложи плащам с карта. Плащането с евро на бензиностанциите в Сърбия не е препоръчително, защото литъра ще ти излезе както във Германия...
Сигурно е същото и в Румъния и Унгария. Демек все ще се наложи или да смениш местна валута или ако можеш плащай с карта. С карта по-трудно ще те минат. Винаги когато пътувам на Запад, сипвам в София, след това в Сърбия, Унгария и Хърватска НИКОГА. След това където искаш там.

Но пък от друга страна след като си решил да пътуваш с кола, би трябвало да си прежалил парите за бензин. Иначе относно къде е по-изгодно...дали ще платиш 1.43 евро/литър или 1.48 е/литър примерно...разлика от 3-5-7 цента не е ли твърде дребнава сметката. На 100 км. ще имаш 10-20 лева разлика. Ти до толкова ли си опрял?
Само за последната ексурзия с жената и детето преди 1-2 седмици, не съм избягвал нито магистралите, нито пък ми се досвидя да сипвам бензин по 1.85 е/литър в Италия. За 10 дни сме платили 930 евро за тол такси и безнин. Само от Женева през тунела Мон Блан до Падуа палтихме: Женева - Тунел Мон Блан - 45 евро, Тунел Мон Блан - 42 евро, Тунел Мон Блан - Падуа - около 45 евро . Демек за 3 часа съм дал 150 евра само за такси + бензин още 50 евра. Или караш или не. АКо не - стоиш там където си. Турците могат да мигрират, та ти ли не можеш. По-долу ли си от тях? Хайде стига дребнави сметчици. Едно е от Италия на безнин 1.85 да сипеш в Словения на 1.45. Тук наистина си заслужава разликата, но между 1.43 и 1.47... хайде моля.

Хайде лек път.

Последно редактирано от Joe : 15-08-2014 на 21:10
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-08-2014
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

А бе човека ви каза към БГ.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-08-2014
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Общо взето цените нямат голяма разлика,но бензинът в Унгария е по-добър като цяло. В Румъния ако зареждаш по-добре в бензиностанции на Ромпетрол и ОМВ. Винетки за Румъния има само в грозните магазинчета веднага след границата и бензиностанциите на ОМВ. Пуснаха голяма част от магистралите в Румъния,но повечето навигации още не са ги качили. Гугъл ги знае,но пък румънците явно имат проблем с мобилния интернет.С други думи,ако все още не си,по-добре си огледай пътя в Румъния предварително.Преди две седмици пътувах към България през Унгария и Румъния. Пак зависи и за къде ще пътуваш. Аз карам до Констанца и от там се спускам. На добър път.
П.С. В Румъния не спирай да помагаш на “закъсали“ край пътя. Има и често полицаи с радар,на които не трябва да предлагаш някое и друго евро,че ще имаш в повечето случаи по-големи проблеми. Аз хващам някой луд тираджия,и минавам бързо през селата с ограничения. Те знаят къде са полицаите.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15-08-2014
boboturboto boboturboto не е на линия
форумно кавалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Пардубице,Чешка република
Мнения: 805
Благодари: 325
Получил благодарност:
142 пъти в 97 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Аз по принцип не бих зареждал в Сърбия, а ако ми се наложи плащам с карта. Плащането с евро на бензиностанциите в Сърбия не е препоръчително, защото литъра ще ти излезе както във Германия...
Сигурно е същото и в Румъния и Унгария. Демек все ще се наложи или да смениш местна валута или ако можеш плащай с карта. С карта по-трудно ще те минат. Винаги когато пътувам на Запад, сипвам в София, след това в Сърбия, Унгария и Хърватска НИКОГА. След това където искаш там.

Но пък от друга страна след като си решил да пътуваш с кола, би трябвало да си прежалил парите за бензин. Иначе относно къде е по-изгодно...дали ще платиш 1.43 евро/литър или 1.48 е/литър примерно...разлика от 3-5-7 цента не е ли твърде дребнава сметката. На 100 км. ще имаш 10-20 лева разлика. Ти до толкова ли си опрял?
Само за последната ексурзия с жената и детето преди 1-2 седмици, не съм избягвал нито магистралите, нито пък ми се досвидя да сипвам бензин по 1.85 е/литър в Италия. За 10 дни сме платили 930 евро за тол такси и безнин. Само от Женева през тунела Мон Блан до Падуа палтихме: Женева - Тунел Мон Блан - 45 евро, Тунел Мон Блан - 42 евро, Тунел Мон Блан - Падуа - около 45 евро . Демек за 3 часа съм дал 150 евра само за такси + бензин още 50 евра. Или караш или не. АКо не - стоиш там където си. Турците могат да мигрират, та ти ли не можеш. По-долу ли си от тях? Хайде стига дребнави сметчици. Едно е от Италия на безнин 1.85 да сипеш в Словения на 1.45. Тук наистина си заслужава разликата, но между 1.43 и 1.47... хайде моля.

Хайде лек път.
Аз ако наистина е 5-6 цента разликата от официалната цена по данни от интернет,не ме бъркат,но на сестра ми в omv в Унгария ,за 30 литра са се опитали да я гърбят 78 евро,а това си е сериозна измама според мен.Иначе мерси на всички,засега остава Унгария като избор.
__________________
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15-08-2014
Joe Joe не е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от boboturboto Вижте мненията
Аз ако наистина е 5-6 цента разликата от официалната цена по данни от интернет,не ме бъркат,но на сестра ми в omv в Унгария ,за 30 литра са се опитали да я гърбят 78 евро,а това си е сериозна измама според мен.Иначе мерси на всички,засега остава Унгария като избор.
Тя най-вероятно се е опитала да плати направо с евро. Затова плащай с карта ако можеш. Или обмени местна валута някъде.
Мен също са ме мятали на черешата в Хърватска и Унгария. В Сърбия също те цакат с курса, макар, че досега не са ме минавали много ( имам предвид, че ме лъжат с курса, но в рамките на разумното и приемливото ). Но зависи на какви ще попаднеш.

Иначе според мен си карай през Сърбия. 95% от Европа минава от там. Таксата от Суботица до Ниш е 17 евро. Преди няколко дни минах от там. Пътува се спокойно. Е от Ниш до нашата граница е леле-мале, но до 1-1.5 година и там ще има магистрала. Сърбите строят МНОГО яко. Трасето е прокарано навсякъде, тунелите са почти привършени, все още строят надлези тук, там и мостове, но според мен до 1 -1.5 години магистралата от Ниш до Калотина ще е готова. Нашата част - никога. Ама от прости управници, не очакваш разум нали?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Joe за този полезен пост :
boboturboto (15-08-2014)
  #8  
Стар 15-08-2014
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от boboturboto Вижте мненията
Аз ако наистина е 5-6 цента разликата от официалната цена по данни от интернет,не ме бъркат,но на сестра ми в omv в Унгария ,за 30 литра са се опитали да я гърбят 78 евро,а това си е сериозна измама според мен.Иначе мерси на всички,засега остава Унгария като избор.
В Австрия има разлика в цената ако заредиш на магистралата и в града - в града цената е почти като у нас +/- някакви центове, на магистралата е 20-30 цента нагоре, а може би и повече ... възможно е и в Унгария да има такива разлики ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
boboturboto (15-08-2014)
  #9  
Стар 15-08-2014
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://dvigateli.info/fuel_price/
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на preslav за този полезен пост :
boboturboto (15-08-2014)
  #10  
Стар 15-08-2014
Joe Joe не е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
В Австрия има разлика в цената ако заредиш на магистралата и в града - в града цената е почти като у нас +/- някакви центове, на магистралата е 20-30 цента нагоре, а може би и повече ... възможно е и в Унгария да има такива разлики ...
И в Италия е така. На магистралите е 1.85, извън тях - 1.65.
За Унгария не знам, но според колегата, 78 евро за 30 литра...по 2.60 евро литър... такава цена няма никъде в Европа и по света. Направо са я излъгали яко. Унгарците не са най-читавата нация...работя с тях много и знам що за стока са - надменни, но яко прости...и са най-нещастните в света. Сами си казват, че са нещастни. А защо - и те не знаят.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Бензин, Да, заредиш, ИЛИ, Къде, поизгодно, румъния, Унгария


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Sport 1 HD Унгария е вече на Тор 0,8W wassl HDTV нови канали и новини 2 06-02-2013 11:49
Продавам изгодно почти нов 47-инчов 3D LG papa Приключили продажби 3 16-01-2013 01:14
Продавам лукс витрини изгодно skycube Приключили продажби 1 16-09-2012 15:22
Унгария-България по Филм+ ВалчоП СПОРТ 22 03-03-2012 23:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.