The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #121  
Стар 07-05-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,811
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,811 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Изчетох я.
...За мен също е странно донякъде че някой може да виси на покрива докато му замръзне сопола с цел да хване сигнал от някоя регионална конгоанска телевизия, ...
.Аз познавам поне 4-5 човека които си смениха провайдърите точно заради "по-бавния" сигнал на живите предавания.
Какво висене по покривите, ти май въобще и изобщо не си в час
Веднъж монтирана и настроена антената, няма повече пипане, освен ако не е минало някое природно бедствие
Чети, чети, чети, писано е много по всички възможни теми!
Когато се ограмотиш малко, ще задаваш нормални въпроси
Отговори с цитат
  #122  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Какво висене по покривите, ти май въобще и изобщо не си в час
Веднъж монтирана и настроена антената, няма повече пипане, освен ако не е минало някое природно бедствие
Чети, чети, чети, писано е много по всички възможни теми!
Когато се ограмотиш малко, ще задаваш нормални въпроси
Ти изобщо видя ли някъде въпрос в постовете ми в тази тема? Когато съм имал нужда съм попитал и съм получил адекватен отговор за което благодаря.Може би ти трябва да почетеш, предлагам ти да започнеш с граматика за 5-ти клас, и след това да цитираш тук въпросително изречение от моите три поста по тази тема.Става ли?-)
Отговори с цитат
  #123  
Стар 07-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,191
Благодари: 581
Получил благодарност:
783 пъти в 531 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Ти изобщо видя ли някъде въпрос в постовете ми в тази тема? Когато съм имал нужда съм попитал и съм получил адекватен отговор за което благодаря.Може би ти трябва да почетеш, предлагам ти да започнеш с граматика за 5-ти клас, и след това да цитираш тук въпросително изречение от моите три поста по тази тема.Става ли?-)
Когато някой иска някаква простотия и му се обясни десетки пъти, че това е простотия, но той продължи да го иска... тогава получава подобно отношение. Но явно и ти си в една категория с автора на темата (или си същия, но с друг профил) и затова не го разбираш.
Отговори с цитат
  #124  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Когато някой иска някаква простотия и му се обясни десетки пъти, че това е простотия, но той продължи да го иска... тогава получава подобно отношение. Но явно и ти си в една категория с автора на темата (или си същия, но с друг профил) и затова не го разбираш.
Явно не съм вникнал , защо точно , искането за достатъчно "бърз сигнал" при живите предавания е простотия. Както и не съм проумял мъдрата мисъл че "нямало било база за сравнение и затова нямало било значение".Затова и се опитах да дам друга гледна точка, кога мен лично ме е дразнил "по-бавния" сигнал.Ти успя ли да намериш "глупавите въпроси" в моите постове, или ще ти се наложи да почетеш още?-)
Отговори с цитат
  #125  
Стар 07-05-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,811
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,811 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Ти изобщо видя ли някъде въпрос в постовете ми в тази тема? Когато съм имал нужда съм попитал и съм получил адекватен отговор за което благодаря.Може би ти трябва да почетеш, предлагам ти да започнеш с граматика за 5-ти клас, и след това да цитираш тук въпросително изречение от моите три поста по тази тема.Става ли?-)
Не сме познати, поради което не мога да Ви отговарям на "ТИ", взаимността е задължителна!
Темата е провокативна, подобна тема е за микрофонията, но е релевантна за чалгаризирана нация
Минавайки на личностни нападки, погледнете с "гняв назад" и не обвинявайте безпочвено! Постът ви е изцяло неотговарящ на истината, съзнателно вкарвата в заблуждение, поствайки неистини и в заключение, познанията Ви по граматика наистина са потресаващи
Посочете дори едно въпросително изречение в цитираният от мен част от Вашия пост !
Трудно ще намерите дори намек на въпрос, пишейки с назидателен тон, като последна инстанция!
Войнстващата Ви посредственост е обоснована от липса на дори елементарна техническа грамотност, това е причината да Ви препоръчам ограмотяване

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Изчетох я.И продължавам да твърдя , че всичките ехидни нападки от рода на "ти часовници ли ще сверяваш със този сигнал" , " човека не разбира че като няма база за сравнение не е важно след колко секунди му идва сигнала" и други подобни са напълно безпочвени.Просто се опитах да ви дам и друга гледна точка, има хора с различни хобита, чиито интереси в даден момент се пресичат с вашето хоби, това е.За мен също е странно донякъде че някой може да виси на покрива докато му замръзне сопола с цел да хване сигнал от някоя регионална конгоанска телевизия, но не смятам че трябва да му се присмивам и да му обяснявам колко това не е важно, напротив.Аз познавам поне 4-5 човека които си смениха провайдърите точно заради "по-бавния" сигнал на живите предавания.
Мисли, който може, Вие само се потите
Отговори с цитат
  #126  
Стар 07-05-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Изчетох я.И продължавам да твърдя , че всичките ехидни нападки от рода на "ти часовници ли ще сверяваш със този сигнал" , " човека не разбира че като няма база за сравнение не е важно след колко секунди му идва сигнала" и други подобни са напълно безпочвени.Просто се опитах да ви дам и друга гледна точка, има хора с различни хобита, чиито интереси в даден момент се пресичат с вашето хоби, това е.За мен също е странно донякъде че някой може да виси на покрива докато му замръзне сопола с цел да хване сигнал от някоя регионална конгоанска телевизия, но не смятам че трябва да му се присмивам и да му обяснявам колко това не е важно, напротив.Аз познавам поне 4-5 човека които си смениха провайдърите точно заради "по-бавния" сигнал на живите предавания.
Смешна тема, но това с часовниците е сериозно като тема и аз самия до едно време не подозирах колко много хора работят се занимават с проблема точно време и пренасянето му от еталона. Признавам си не я познавам тази система. Давам за пример радио синхрона на Програма Христо Ботев например седмично коригират времето +-1sec. При сателитен пренос този синхрон се разминава N пъти по X условия.
Забавяне то си има и своят чар. Например много ми харесват тройните аксели във фигурното пързаляне. Първо го виждам без да записвам по Евро спорт ,после по БНТ и дослушвам коментара на изящното изпълнение. Предлагам за Ваше спокойствие и в името на хобито да се закачите към няколко провайдера и ще гледане гола и положенията по няколко пъти.
Отговори с цитат
  #127  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Не сме познати, поради което не мога да Ви отговарям на "ТИ", взаимността е задължителна!
Темата е провокативна, подобна тема е за микрофонията, но е релевантна за чалгаризирана нация
Минавайки на личностни нападки, погледнете с "гняв назад" и не обвинявайте безпочвено! Постът ви е изцяло неотговарящ на истината, съзнателно вкарвата в заблуждение, поствайки неистини и в заключение, познанията Ви по граматика наистина са потресаващи
Посочете дори едно въпросително изречение в цитираният от мен част от Вашия пост !
Трудно ще намерите дори намек на въпрос, пишейки с назидателен тон, като последна инстанция!
Войнстващата Ви посредственост е обоснована от липса на дори елементарна техническа грамотност, това е причината да Ви препоръчам ограмотяване



Мисли, който може, Вие само се потите
Пенчо бре, чети........ Предлагам ТИ да започнеш с така наречения "Нетикет" , или интернет етикет.За ТВОЕ улеснение ти давам и линк - https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Нетикет . Във външните препратки под статията можеш да намериш документи на понятен за теб език (мога да ти помогна с превода) , където да прочетеш, че , употребата на учтивата форма "Вие" при общуване в интернет пространството не се счита за за задължителна или за проява на неуважение към събеседника. И това е така от октомври 1995г според американските документи. Така че, опитът ти да поостроумничиш е закъснял с около 22 години.

Последно редактирано от коста_дим : 07-05-2017 на 13:23
Отговори с цитат
  #128  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Смешна тема, но това с часовниците е сериозно като тема и аз самия до едно време не подозирах колко много хора работят се занимават с проблема точно време и пренасянето му от еталона. Признавам си не я познавам тази система. Давам за пример радио синхрона на Програма Христо Ботев например седмично коригират времето +-1sec. При сателитен пренос този синхрон се разминава N пъти по X условия.
Забавяне то си има и своят чар. Например много ми харесват тройните аксели във фигурното пързаляне. Първо го виждам без да записвам по Евро спорт ,после по БНТ и дослушвам коментара на изящното изпълнение. Предлагам за Ваше спокойствие и в името на хобито да се закачите към няколко провайдера и ще гледане гола и положенията по няколко пъти.
Аз нямам какво повече да кажа по въпроса.След като отказвате за приемете, че има хора, които ги дразни това, че могат да разберат от нета по-рано отколкото от ТВ екрана за вкарания гол в мача , който гледат на живо, така да бъде..... А аз моя проблем с хобито съм си го решил, както вече казах, при мен забавянето е пренебрежимо малко.Просто при познатите ми с IPTV боксове не е така, затова го и споделих.
Отговори с цитат
  #129  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Когато някой иска някаква простотия и му се обясни десетки пъти, че това е простотия, но той продължи да го иска... тогава получава подобно отношение. Но явно и ти си в една категория с автора на темата (или си същия, но с друг профил) и затова не го разбираш.
Ясно, ти като си от друга категория , и можеш да мислиш, какво успя да измислиш , освен това, че най-вероятно (виж поста си #123 по темата) аз съм бил автора темата, само че с друг ник -))))) Браво, хвана ме - този ник съм го регистрирал през 2010г, две години преди ти да се появиш във форума, защото знаех , че ще дойде време да мога да ти отговоря от него.Толкова за мисленето и моженето.
Отговори с цитат
  #130  
Стар 07-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,191
Благодари: 581
Получил благодарност:
783 пъти в 531 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Аз нямам какво повече да кажа по въпроса.След като отказвате за приемете, че има хора, които ги дразни това, че могат да разберат от нета по-рано отколкото от ТВ екрана за вкарания гол в мача , който гледат на живо, така да бъде..... А аз моя проблем с хобито съм си го решил, както вече казах, при мен забавянето е пренебрежимо малко.Просто при познатите ми с IPTV боксове не е така, затова го и споделих.
Забавяне на сигнала винаги ще има. И то зависи от много фактори, свързани с преноса на сигнала. Всичко по този въпрос е изписано няколко пъти в тази тема. Кой се дразни на това, си е отделен въпрос, няма решение, трябва да се примири. Има и хора, които ги дразни слънцето.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
абсолюнто, Въпроса, За, инсталиране, материята, на, незапознат, няколко, от, Сателитна, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 22:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 21:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 19:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 28-04-2011 23:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 04-10-2010 23:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.