The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 21-10-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от Heno3HaT Вижте мненията
Добре де въобще ли не ми препоръчвате LG.Питам не за друго а защото имам LG G3 и има доста глезотйки свързани с LG TV.
На LG, само високия клас става за гледане. Другите ги качват на банцига. Има един симпатяга, който препоръчва и ниския клас на LG, щото си мисли, че ги разбира нещата с картината. Ако ти отърва, дръж се за него.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dodo_pv за този полезен пост :
детроник (21-10-2014)
  #32  
Стар 21-10-2014
Тодор Тодоров Тодор Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Петрич
Мнения: 56
Благодари: 23
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз имам lg 47LA660S и мога да кажа,че за цената от 1399
лв не съжалявам и ден че съм го купил.Много полезна ми е dlna функцията-с нея
забравяш за всякакви дискове и флашки.Дори филми от по 600-800 мегабайта се гледат добре а да не говорим за тези от по 10-15 гигабайта.А на хейтърите на LG много здраве им кажи ние купуваме тв- то за да гледаме телевизия а не за тестове.
Отиди,разгледай и което ти хареса си го вземи- след 4-5 години със сигурност ще го смениш за нов.Айде със здраве
__________________
Dreambox DM500HD , Triax 110 , Marantz SR5007 Home Theater Receiver,B&W DM 500 speakers ,LG 47LA660S FULL HD LED TV.
  #33  
Стар 21-10-2014
лони1 лони1 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 65
Благодари: 4
Получил благодарност:
14 пъти в 7 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бих ти препоръчал този модел !
http://www.technopolis.bg/b2c/detail...48H8000-3D-LED
http://www.technomarket.bg/products/...ung-ue-48h8000
  #34  
Стар 22-10-2014
Heno3HaT Heno3HaT не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2014
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега ти хубаво си препоръчал ама аджеба питаш ли ме дали имам 2500лв.И дори да ги имам не бих се изхвърлил толкова.Все пак не взимам депутатска заплата.
Максимума ми е 1500лв.През следващата седмица мисля да ходя до технополис и да взимам LG-то.Поне засега на това съм навит.Но като отида в магазина там след оглед ще ми е последния избор.Че нисля 2-ри път да не ходя.
  #35  
Стар 22-10-2014
krasimirem krasimirem не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 38
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добро утро. Аз преди месец си взех LG 42LB731V 3D LED, гледам го от около 3 м. и мога да ти кажа, че телевизора е перфект и няма никакъв проблем с матрицата, както го пишеше в другата тема. Така, че ако решиш да вземеш такъв, няма да съжаляваш.

Последно редактирано от krasimirem : 22-10-2014 на 06:23
  #36  
Стар 22-10-2014
ВелинАсенов ВелинАсенов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2014
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравйте,

Един колега си купи LG 42LB671V и тъй като аз също ще ходя да си копувам 3Д телевизор, реших да проверя дали има проблеми след като прочетох всичко написано по форумите. Телевизора не показа никакви признаци за "слепване" на картините след като го държахме на бяло-черна решетка в продължение на 20 минути! Проверихме и цветовата гама с генератор, няма никакво сливане на цветовете! Бих казал че може да е имало много малка серия с дефектни матрици, но като цяло телевизорите са си ОК. Имало е и ще има и други марки с дефекти, така че иска се добро оглеждане преди да се купи, а до колко ще изкара е на късмет.

Аз в събота ще ходя да си взема 3D телевизор и като цяло основния ми приоритет е качеството на 3D картината при пасивните и активните матрици.


За това ще поискам съвет от Вас....

Въпроса ми е: Има ли голяма разлика в качеството на картината при двете технологии, както на 3D така и при HD в нормален режим между пасивна и активна матрица?

Още един въпрос: Вградения DVB-S тунер в телевизора има ли DISEqC управление за сателинтата антена?

Знам че от един поглед в магазина няма как да разбера каква е разликата, нито ще разбера дали ще ме боли глава от активните очила за това ще съм много благодарен ако споделите...

Основно съм се спрял на три модела: LG 42LB650V(пасивна матрица + IPS), Samsung UE40H6200(Активна матрица) и Panasonik TX-42AS650E(Пасивна матрица без IPS)

Вие кой предпочитате?
  #37  
Стар 22-10-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВелинАсенов Вижте мненията
Още един въпрос: Вградения DVB-S тунер в телевизора има ли DISEqC управление за сателинтата антена?
Има, mini и Disec 1.0 при Панасоника. По спомени при LG и мотор управлява и върти. Картината при HD каналите е добра, при SD-мазньоч, с качество като VHS видео. При това иде реч за не български оператор. Купи си 50 и нагоре инча, ако не искаш да завираш глава в екрана.Дружески съвет
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
  #38  
Стар 23-10-2014
прокопи прокопи не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2014
Мнения: 169
Благодари: 2
Получил благодарност:
34 пъти в 31 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВелинАсенов Вижте мненията
Здравйте,

Основно съм се спрял на три модела: LG 42LB650V(пасивна матрица + IPS), Samsung UE40H6200(Активна матрица) и Panasonik TX-42AS650E(Пасивна матрица без IPS)

Вие кой предпочитате?

ако ще гледаш активно 3Д то поне виж моделите Samsung 40H6400 или Panasonic 40AS640

и Panasonik TX-42AS650E е IPS
  #39  
Стар 23-10-2014
ВелинАсенов ВелинАсенов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2014
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Картината при HD каналите е добра, при SD-мазньоч, с качество като VHS видео.
Благодаря за бързите отзиви!

И аз забелязах лошото качество при SD каналите на LG-то на моя колега... Аз предимно ще гледам сателитна телевизия, а все още повечето канали са SD.

А, картината на SD каналите при Samsug и Panasonic с по добро качество ли е?

Изгледах един филм с пасивни очила на LG-то, не забелязах проблеми с главоболие или умора на очите, но нямам наблюдение при активното 3D.
Голяма ли е разликата в качеството на картината при пасивно и активно 3D, отличава ли се много?

При Вас чувства ли се умора на очите и главоболие след като изгледате един 3Д филм с активни очила?

Знам че в магазините използват трикове с настройките за да продадат даден модел и за това Вашето мнение е важно за мен!
  #40  
Стар 23-10-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да гледаш на 40-42 инча си е "главоболие" даже и без очила)) А въобще гледането на не анимационни филми на 3Д е неинтересно и глупаво( мое мнение ). "Вързан" с обхвата на очилата към телевизора. И минимални киноматографични ефекти във възприятието. Наблегни на Размера,а не на Главоболието. Ако искаш да се завираш до раменете в екрана си имаш и монитор. Или смяташ да гледаш от 1 метър? От българските спътникови оператори ,ще можеш само Мтел и Виваком да гледаш на спътниковият тунер на ТВ-то. Какво им е качеството при такава комбинация нямам впечатления. HD-то на Триколор е прекрасно.За СД-то ти написах
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, моля, на, Нов, покупка, съвет, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Моля за съвет кой телевизор да избера Соньо ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 22 16-10-2014 23:32
Съвет за покупка на таблет bademos КОМПЮТРИ и периферия 14 21-12-2013 16:39
Съвет за покупка живков HDTV приемници 2 09-11-2011 21:28
Съвет за покупка. живков DREAMBOX 13 09-08-2011 01:05
Дайте съвет за покупка на 32" LCD? Веселин Цонев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 40 21-02-2011 12:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.