The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > За форума > Новини и мнения

Новини и мнения Тук може да научите новите функции или размествания във форума, както и да дадете своето мнение за него.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Регистрация на потребители

Гледам, че винаги във форума има голям брой нерегистрирани потребители-зяпачи онлайн, заради възможността темите да се четат включително от нерегистрираните.
Техния брой е с пъти по-голям от броя на регистрираните потребители. Ето на - в момента в който пиша съобщението, статистиката е следната:
Цитирай:
Общо на линия са 43 потребители :: 9 регистрирани, 1 скрити 33 гости (Информацията се обновява на всеки 10 минути)
Чудя се дали няма да е по-добре да ги накараме да се регистрират, като затвориме темите да не се четат от гости за известно време (да речем месец)? Така голяма част от гостите ще излезнат на яве и за вбъдеще в лентата с он-лайн потребители ще светят повече регистрирани, отколкото нерегистрирани.

Знам, че е удобно на зяпачите да четат форума без регистрация, но мисля, че би било етично да се регистрират от уважение към форума.

Как мислите, ще има ли ефект такава временна мярка? Ако искате да пробваме и да видим, а ако има ефект ще повтаряме процедурата през 4-5 месеца?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22-01-2009
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

аз съм на кантар ама като подухне вятър клоня към твойто мнение
мога да кажа и за едното положително и за другото ама зависи кой как разбира демокрацията
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22-01-2009
imported_admin
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

За сега форума е свободен, но да чуем какво ще кажат и другите потребители
след това може да направим пробен период, половин - един месец
и чак след това да решим

Поздрави

Админ
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22-01-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

И защо трябва да се регистрира за да чете? Искате да се трупат потребители като бройка ли? И да копираме на Боян форума? Аз имам регистрация там и не бях писал никога. Като влязох преди няколко дни, получих съобщение, че не съм писал отдавна или никога и ако не го направя, профилът ми ще бъде изтрит. Пуснах един виц и готово. За мен това е абсурдно. Все пак собствениците на форума си решават.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22-01-2009
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

Аз също съм на кантар. В крайна сметка каквото каже Ники това ще бъде. От една гледна точка е хубаво да може да се чете само от регистрирани, от друга по-добре да си остане така. Все пак който иска да пита или сподели нещо, задължително трябва да е регистриран. Ще стане като при Боян. 30 зяпат и само светят и пълнят DB 5 пишат.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

Цитирай:
Първоначално написано от Anthony
И защо трябва да се регистрира за да чете?
Не трябва, а това е просто предложение. Да го предложа ме провокира факта, че боян не пропуска да омаловажи и освирка форума ни и да изтъкне видиш ли колко потребителя има. Според мен много голяма част от тях редовно посещават и нашия форум но като гости, а там светят он-лайн, защото регистрация е обходима за да четеш темите. Забелязал съм, че от всичките които светят долу, едва десетина човека взимат активно участие - горе-долу колкото и тук. Но за разлика от неговия форум, тук светят он-лайн само активните потребители, а другите четат като гости. Като влезе човек не забелязва гостите, а забелязва че светят едва 5-6 регистрирани потребителя и като съпостави с онзи списък на активните потребители във форума на боян, си казва - егати форумчето, тук никой не влиза. Исках да балансираме нещата, защото не е честно боян да се пъчи с хората, които никога не пишат.
PS. Аз също съм на кантар, но затова е тази тема - за да се прецени, да се вземат предвид плюсовете и минусите. Мисля, че би било етично човек който посещава често даден форум и взима информация от него, да се регистрира сам, но не всеки се сеща.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22-01-2009
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

Ами то там си личи в темите. Добре, че взе Тиесто, та да му набъбнат.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22-01-2009
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

Ето заради това трябва да се направят регистрирани форумите. Може би само някой форуми трябва да останат видими.
Другата вероятност е да избягат гостите. Ей това е неприятното, но може да се пробва, както казва Ники половин един месец.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22-01-2009
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

Аз пък си мисля, че хората, които редовно четат форума като гости, са придобили навик да го посещават и да черпят информация от него и биха се регистрирали, защото вече имат изграден навик да влизат тук. Пък регистрацията е еднократна. От нея не боли - не е инжекция. Като се регистрират ще могат да пишат свободно без цензура, когато пожелаят - с това нашия форум се отличава от този на боян.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22-01-2009
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Регистрация на потребители

Ами може да се пробва, стига Ники да си каже мнението и да е съгласен.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
на, потребители, Регистрация


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Предложение за изпит при регистрация kostading Искам ! 51 21-01-2011 11:12
Наказани потребители Джак Новини и мнения 5 05-03-2010 00:16
MAX tv с над 150 000 потребители ТИНТИН КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 0 18-04-2009 21:53


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.