The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 27-11-2014
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не знам как, но при мен няма проблем с това. Телевизорът ми е 29" CRT.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27-11-2014
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Кажи как да си ги проверим.
Моят е един LG с вграден DVB-S2.
Преди години връщах един плосък Филип, щото не можеше да изкара един кръг да не е елипсовиден. От магазина ми пращаха техник от 60км да идва при мен. И нищо не можа да оправи, понеже самият екран не беше 16:9 ами някаква друга пропорция (първоначално имислена да е за компютърни екрани).
Сега тоя е 1920х1080 и каквато и пропорция да му задам, все излизат нереални по някои от бг каналите. Даже на една от програмите от единия сателит излизат разтегнати а от другия в 4:3, без да променям нищо по настройките.
А па оня канал с народните танци, ми ги изкарва прекалено издължени дори при максимално хоризонтално разтегната картина.

И с външен приемник пращащ сигнала по HDMI пак не се оправят пропорциите на някои от свободните бг канали, и от двата спътника.
От приемника има A/V настройки. От телевизора има Auto , 16:9 , 14:9 , 4:3 , точен екран , zoom 1/2/3/. Моят модел е от преди 6-7 години и ги има тези настройки.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27-11-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Телевизорът се прави на 16:9, а приемникът на Булсатком след като е настроен на 16:9 и HDMI, при корекция на канали за 4:3 се прави или на "С допълване", при което на 4:3 каналите отстрани имаш по две черни ленти или се настройва на "Комбиниран", при който леко отрязва горе и долу, но отстрани няма черни ленти, но пропорцията и в двата случая е запазена, стига операторът да излъчва коректно сигнала. Имам почти само LG и при никой от тях нямам проблеми, нито с пропорция, нито с каквото и да е друго.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28-11-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от themaster301 Вижте мненията
От приемника има A/V настройки. От телевизора има Auto , 16:9 , 14:9 , 4:3 , точен екран , zoom 1/2/3/. Моят модел е от преди 6-7 години и ги има тези настройки.
Еми и в моя телевизор с вградения тунер си ги има, ама пак не е както трябва.

Шантава работа.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28-11-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Телевизорът се прави на 16:9, а приемникът на Булсатком след като е настроен на 16:9 и HDMI, при корекция на канали за 4:3 се прави или на "С допълване", при което на 4:3 каналите отстрани имаш по две черни ленти или се настройва на "Комбиниран", при който леко отрязва горе и долу, но отстрани няма черни ленти, но пропорцията и в двата случая е запазена, стига операторът да излъчва коректно сигнала. Имам почти само LG и при никой от тях нямам проблеми, нито с пропорция, нито с каквото и да е друго.
Нямам приемник на Булсатком и никога няма да плащам абонамент за никаква телевизия.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 28-11-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Нямам приемник на Булсатком и никога няма да плащам абонамент за никаква телевизия.

Това нещо като кредо ли е при теб или си го прочел на някой "техничарски" форум?)))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 28-11-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Нямам приемник на Булсатком и никога няма да плащам абонамент за никаква телевизия.
Тогава без претенции. На харизан кон... нали знаеш...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28-11-2014
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Не знам как, но при мен няма проблем с това. Телевизорът ми е 29" CRT.
Железен си просто, неам думи За още по-добра картина препоръчвам Юност. Препоръчвам ти го, там всичко ще ти е сълза
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28-11-2014
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имали сме Юность, не ми трябва такъв.
А може и да се присмиваш, но някои хора не могат да си позволят скъпи телевизори. Моят съм го купил за 50 лева, използван е малко, има изводи за компонентно видео, картината е прилична. Гледам си с кеф, пия си ракийката или каквото друго има и това е. Живи и здрави.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28-11-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Това нещо като кредо ли е при теб или си го прочел на някой "техничарски" форум?
Имам си принципи бе братче, за какво да плащам за телевизия, като има толкова много безплатни програми за гледане?
Кеф ти на английски, кеф ти на френски, па даже и на италиански гледам, без да съм им учил езика.
А бг телевизия ми се случва да не гледам със седмици наред, без да ми липсва особено.
При мен над 90% от домакинствата плащат за абонамент за кабелна или по АДСЛ. Та за мен е важно като дойде някой в къщата ми, да му покажа колко стотици програми приемам без да плащам нищо.
Демек да го шашна че аз съм голяма работа, да му се изфукам на човека. А пък това че не вися пред телевисора по няколко часа на ден, на него не му го казвам. И не му казвам че филми и спорт не гледам.
Дворното ми място е на две улици и от пред и отзад има улица. По задната си разходат съкварталците кученцата, понеже няма къщи ами е градинка (паркче) и като се загледат в антените ми, та ми стане едно готино на душата. Аз ги ловя тука астрите и хотбърда и с 40 см антена, ама съм сложил 98х90 и 76х90 мултифиид, за да е по-внушително, сещаш ли се, а ?
Та така, разбра ли ми сега мерака какъв ми е ?
И на всичкото отгоре минавам за супер майстор по антените сред разни познати и съседи. А това е добре за начесване на егото.
Друго нещо да питаш ?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, каналите, Качеството, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Качеството на БНТ2 при Булсатком Дато ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 10-11-2012 16:47
Високото качеството на китайските стоки! ROCCO Дъра-Бъра 21 29-05-2012 23:40
Относно качеството на картината Nic73 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 7 26-11-2009 13:13
Качеството на ефирната цифрова ТВ cgergov ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 27-09-2009 00:13
Оптимизиране на качеството на HD канали от SkyLink berks HDTV нови канали и новини 0 17-06-2009 21:02


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.