The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > IPBOX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 13-07-2009
Аватара на marto
marto marto не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз форматирам флашката на компютър с Paragon Partition Manager (досега винаги на ext3). След това задължително махането от PC става с "безопасно премахване на хардуер".
@mart3 При теб с 91HD, мутибоот имиджа е друг!
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19-08-2009
proba proba не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: love4
Мнения: 14
Благодари: 17
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
От два месеца се уча от ▒▒▒▒▒▒.
Скоро открих вас и мисля, че сте по-полезни от тях...
Купих си IPbox910HD.
Вчера благополучно инсталирах антената(2,20 с мотор) и се окачих за 4 спътника - Тор, Хотбърд, Астра 19,2 и още един между тях...
В момента съм на Тор и Скат и Сити ми насичат, а индикатора Q(за качество на сигналаспоред мен) е на 100%. Другия L(ne znam kakwo pokazwa) е на повече от 60%. Та първия ? е защо тия канали секат?

Днес започнах да се подготвям за Шер.
Първо флашнах енигма, но не можах да се оправя - постоянно забиваше... След няколко часа мъки се реших и флашнах НЛБ 8530(или нещо такова...)
След прекрасните инструкции в http://www.gomel-sat.net/forum/index...0&#entry295660 , стигнах до качването на СофтЦам фаила. Качих го с Филезила .
Всичко това го правих в ЛАН със 192.168...
После смених ИП-то на приемника с външно 85.217..., защото мисля, че трябва да е с външно ИП , за да ме видят сървърите по света...
продължавам да има връзка с него и през putty i Filezila, но вече не мога да отварям през Браузара старницата им... Защо, това е втория въпрос?
Какво още е необходимо за да получавам ШЕР, трети?
Един приятел ми даде узер, паролаи ИП на сървър със ШЕР, но нямам пинг до ИП-то на сървъра и май до като не се върне от море, няма да мога да го ползвам.
Усещам, че пропускам нещо...
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20-08-2009
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Първо кажи приемника зад рутер ли ти е? Защото изобщо не е необходимо да въвеждаш каквито и да е външни IP адреси. Поставяш си му някакъв вътрешен в мрежата, инсталираш емулатор, коригираш си конфиг файла на емулатора с юзъра и паролата, които имаш и си ти. Малко бързо го нахвърлих, но дай повече данни и някой със сигурност ще ти помогне със съвет. В крайна сметка с какъв имидж си, какъв емулатор са те посъветвали да ползваш? А и нямаш ли пинг до сървъра, ако правилно въвеждаш адреса, то тогава може и сървъра да не работи.

Последно редактирано от Цец0 : 20-08-2009 на 15:23
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Цец0 за този полезен пост :
proba (20-08-2009)
  #24  
Стар 20-08-2009
proba proba не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: love4
Мнения: 14
Благодари: 17
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да, приемника е зад рутер LINKSYS54GL май беше...
Може да бъде и аксеспоинт и бридж и суич.
Като въвеждам външно ИП го ползвам, като суич.

Софтуерa e NLB9300(май беше...Сега не мога да влезна под http, че съм го забранил без да искам, та за това не се е отварял с браузъра...), по инструкциите от : http://www.gomel-sat.net/forum/index...0&#entry295660

До сървъра дето няма пинг, няма и да имам докато не се върнат от морето и го рестартират.
Междувременно, ми предложиха друг сървър с порт узер и парола, до който имам пинг.
Въведох данните в ОСНОВНОТО МЕНЮ на приемника:
>Разширени настроики
>ИП Настр. -> ТИП статично ИП
->ИП Адрес 85.217.*.*
->Маска 255.255.255.0
->Шлюз 85.217.*.*
->ДНС 85.217.*.*
->алтернативен не съм сложил
и го потвърдих. Това е с външното ИП сега.
после въведох юсера и паролите на :
>Разширени настр.>Помощник Свързв.:
->Тип сървър NFS ili CIFS(Windows) тука не знам какво да правя?
->Индекс от 1.... , и тука не знам какво е...
->Shared Folder (тука слагам порта, но явно е глупост... )
->Сървър ИД - тука слагам юзера
->Парола на сървъра - тука слагам паролата
и му давам да се конектне, но не става...
Всичко това е в менюто на приемника!
Първо с USB го флашнах на Енигма 2 , но това меню изчезна и излезе някакво съвсем друго, дето трябваше още една седмица да го разучавам... А и забиваше, та за това реших да следвам инструкциите за NLB9580_910 и преинсталнах втория софтуер.
Всичко тръгна супер!
Върна се основното меню на приемника, което вече горе долу познавам.
Порових през браузъра в новия софтуер(НЕ ЗНАМ кое е имидж и кое емулатор, та за това ще му казвам софтуер...).
Kaчих SoftCam фаила където му е мястото според инструкциите.
Всичко става точно и без грешка, но не мога да намеря, къде да си напиша "сървъра, порта, юзера и паролата", както вие му казвате конфиг фаила.
В инструкциите руснака, много добре обяснява как да си обръщам от десетична в хексагонална система и други прекрасни неща, но не намирам от къде ДА СИ ПРЕКОНФИГУРИРАМ ФАИЛА....
Ползвам Filezila и Putty и не е проблем да премествам и редактирам фаиловете на NLB9580_910 (това ще да е емулатора, предполагам...)

Последно редактирано от proba : 20-08-2009 на 17:38
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21-08-2009
vml vml не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 14
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
приемника ми е ipbox91hd , маунтнах флашката със следната команда mount -t /dev/sda1 /mnt/usb/usb0 и вътре в папка mnt/usb/usb0 се появи папка lost+found сега къде да копирам enigma2 в usb0 или в lost+found
Отговори с цитат
  #26  
Стар 21-08-2009
Аватара на marto
marto marto не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vml Вижте мненията
Здравейте,
приемника ми е ipbox91hd , маунтнах флашката със следната команда mount -t /dev/sda1 /mnt/usb/usb0 и вътре в папка mnt/usb/usb0 се появи папка lost+found сега къде да копирам enigma2 в usb0 или в lost+found
usb0
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #27  
Стар 22-08-2009
proba proba не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: love4
Мнения: 14
Благодари: 17
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Angry

Цитирай:
Първоначално написано от proba Вижте мненията
В инструкциите руснака, много добре обяснява как да си обръщам от десетична в хексагонална система и други прекрасни неща, но не намирам от къде ДА СИ ПРЕКОНФИГУРИРАМ ФАИЛА....
Ползвам Filezila и Putty и не е проблем да премествам и редактирам фаиловете на NLB9580_910 (това ще да е емулатора, предполагам...)
Явно съм правил пълни глупости, щом никой не се нае да ме поправи...
Върнах вътрешното ИП на приемника. Има пинг до сървъра за където имам юзер и парола, но продължавам да си гледам само свободните канали...
Насочил съм Антената към Hellas2 39E.
Как ще разбера, че съм получил шеринга?

Междувременно открих че фаила който трябва да се конфигурира е newcamd в NLB прошивката (на руски).
Отнема ми по няколко дни ровене в Нета, да открия глупост, която съм направил...
Отдавна съм навит да си платя на някой да го направи, но в Нашия (така наречен) град няма такива...
Антени над 1м не настройват! С мотори не се занимават! Повече от един спътник не търсят! С приемници различни от Булсаткомските не се занимават! Можело да ми доставят друг, но не знаели как се работи с него и да се оправям. Изобщо ме гледат като болен, като им кажа че искам да гледам ХД и друго освен Булстакома...
А бе общо взето са все много заети, голяма разправия било и не си струвало да се занимават...
И аз така казвам, като не мога да направя нещо...
__________________
Парабола 2.20-моторизирaна,0.8W<->39E, AB IPbox910HD, sifteam-r10513, TV-плазма Samsung 42''...
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22-08-2009
Аватара на marto
marto marto не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 418
Благодари: 50
Получил благодарност:
167 пъти в 120 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз така и не ти разбрах, какъв шер искаш да ползваш? Под какъв протокол е? CCcam,gbox,newcamd,camd3, chameleon...???
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #29  
Стар 22-08-2009
proba proba не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: love4
Мнения: 14
Благодари: 17
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Eх, ако знаех...

Аз ако знаех какво искам, нямаше да се подвизавам във форума...
Сега това уточнявам...
За начало дадох няколко хилки в лева за хубав ТВ и сателитна система, и си гледам все още снежинките от местната кабеларка...
Искам да подкарам ХДТВ и да имам по голям избор от предложението на Булсатком! Знам че за парите който искат те и аз съм готов да платя , мога да получа много повече...
А с какъв емулатор, имидж, протокол сега уточняваме.
Пробвах с newcamd, но се оказа че не ставало...
Сега с Incubus0.85, има напредък - конектнах се, но пак не може да декодира...
Продължавам да се уча, на стари години...
Искам да си платя и някой да свърши работата, но никой не се наема...
Та ще се уча(знам малко мрежи, малко софт...), не мога да прежаля париците и да гледам снежинки...
__________________
Парабола 2.20-моторизирaна,0.8W<->39E, AB IPbox910HD, sifteam-r10513, TV-плазма Samsung 42''...
Отговори с цитат
  #30  
Стар 22-08-2009
ko2000 ko2000 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 275
Благодари: 69
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Proba, данните на сървъра, който са ти дали ( user, password, port) се вкарват в конфигурационния файл на емулатора с FTP клиент. А мрежовите настройки на приемника се правят както на обикновена мрежова карта в мрежата ти.
__________________
IPbox 900 HD Vu+ Ultimo 4K Triax TD 110 Samsung LCD 40 F86

Последно редактирано от ko2000 : 22-08-2009 на 23:57
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ko2000 за този полезен пост :
proba (23-08-2009)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
enigma, за, инсталиране, Инструкция, на, софтуер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Инсталиране на CI модул magesian IPBOX 8 21-11-2010 21:34
Пълна инструкция за инсталация на CCcam и настройките му в Дриймбокс на Джемини имидж nikec Уроци и съвети за начинаещи 6 24-09-2010 17:40
Пълна инструкция за инсталация на CCcam и настройките му в Дриймбокс на Джемини имидж nikec Уроците на Nikec 0 27-02-2010 00:44
Инсталиране на Backup сантабанта Уроци по Dreambox 1 06-02-2010 19:54
HowTo connect the internal HDD of an Enigma 1 Dreambox with an Enigma 2 Dreambox(and ТИНТИН DREAMBOX 0 26-06-2009 10:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.