The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 15-08-2014
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

bobo, не зареждай в Унгария, пич. И не минавай през Румъния. Не че съм минавал, ама са ми казвали, че дори и след пускането на Дунав мост 2 в Румънско караш колкото ти е целия път бг-цз през Сърбия.
По целия път, навсякъде можеш да плащаш с карти. Дори и на путарините в сръбско.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15-08-2014
Аватара на кокович
кокович кокович не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 919
Благодари: 560
Получил благодарност:
446 пъти в 259 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Баща ми пътува често до Словакия. Сменя евро за динари в Сърбия на границата и с тях плаща магистралата и зарежда винаги на ОМВ в Сърбия и плаща с динари за по изгодно.В Унгария никога не е зареждал. Но кара на дизел. Не знам дали има значение.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15-08-2014
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
bobo, не зареждай в Унгария, пич. И не минавай през Румъния. Не че съм минавал, ама са ми казвали, че дори и след пускането на Дунав мост 2 в Румънско караш колкото ти е целия път бг-цз през Сърбия.
По целия път, навсякъде можеш да плащаш с карти. Дори и на путарините в сръбско.
Нямам намерение да се налагам,но от шест години пътувам през Румъния,точно защото е по-бързо и по по-хубав път в сравнение с българската отсечка София-Варна. По-голямата част от магистралите вече са отворени,а следващото лято ще остане само участъкът Сибиу-Питещи ,който не е магистрала и никога няма да бъде/това са около 100км/. Всеки си има глава на раменете. Ако колегата пътува за Монтана,София или Пловдив,да не му мисли,а да кара през Сърбия. За североизточна България,по-добрия вариант е Румъния. Пробвал съм ги и двата. Все пак всеки да си решава сам.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Зелен за този полезен пост
boboturboto (16-08-2014), Didko (15-08-2014)
  #14  
Стар 16-08-2014
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зелен Вижте мненията
Нямам намерение да се налагам,но от шест години пътувам през Румъния,точно защото е по-бързо и по по-хубав път в сравнение с българската отсечка София-Варна. По-голямата част от магистралите вече са отворени,а следващото лято ще остане само участъкът Сибиу-Питещи ,който не е магистрала и никога няма да бъде/това са около 100км/. Всеки си има глава на раменете. Ако колегата пътува за Монтана,София или Пловдив,да не му мисли,а да кара през Сърбия. За североизточна България,по-добрия вариант е Румъния. Пробвал съм ги и двата. Все пак всеки да си решава сам.
Колега, ти през Русе ли минаваш границата? Дай повече подробности за Румъния, че като видя разклона за Арат и Сегет в Унгария много ме сърбят ръцете, ама все не се престрашавам да свия към Румънско
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16-08-2014
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди влизах през Русе. Като пуснаха магистралата Букурещ-Констанца,карам по нея,а след това по много приятен път по брега на морето отивам до Каварна през Дуранкулак. Иначе циганийката в Румъния си личи,но си оправиха пътищата/основните/ и работят здраво по магистралите. Е,вече са почти готови. Унгарците и те пуснаха половината от отсечката Сцегед-Румъния. По план следващата пролет всички трябва да са готови и остава само планината в Румъния,но там е скъпо и няма да я правят. Това са малко повече от 100км. .А планината аз не я намирам толкова страшна,колкото я изкарват някои. Пътувал съм и зимата. Чистят повече от редовно. Все още има участъци,където се минава през села и има ограничения 40,но се залепям за някой ТИР и ги минавам спокойно с 80. Леи сменям в България или на границата. Сменят на приемлив курс. Преди имаше винетки навсякъде,но тази година се продават само в ОМВ и в едни грозни магазинчета на границата.
П.С. В момента,околовръстното на Арад било ужас заради работата по магистралите. Препоръчва се директно през Арад,стига да не случиш времето,когато всички се прибират от работа. Аз минах край Тимишоара и от там-Дева. С 40км по-дълъг път,но е добър и спокоен. Пестиш време и нерви.

Последно редактирано от Зелен : 16-08-2014 на 00:47
Отговори с цитат
  #16  
Стар 16-08-2014
boboturboto boboturboto не е на линия
форумно кавалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Пардубице,Чешка република
Мнения: 805
Благодари: 325
Получил благодарност:
142 пъти в 97 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зелен Вижте мненията
Нямам намерение да се налагам,но от шест години пътувам през Румъния,точно защото е по-бързо и по по-хубав път в сравнение с българската отсечка София-Варна. По-голямата част от магистралите вече са отворени,а следващото лято ще остане само участъкът Сибиу-Питещи ,който не е магистрала и никога няма да бъде/това са около 100км/. Всеки си има глава на раменете. Ако колегата пътува за Монтана,София или Пловдив,да не му мисли,а да кара през Сърбия. За североизточна България,по-добрия вариант е Румъния. Пробвал съм ги и двата. Все пак всеки да си решава сам.
Колега ,за Исперих ще пътувам този път,по принцип досега сме се прибирали през Сърбия,първо до Видин(мойта е от там),после през Враца-Плевен-Русе-Исперих,но тази година сме решили първо до И-х,малко на планина и после от В-н през новия мост и обратно към Чешко.
Ти какво мислиш за пътя през Арад-Тимишуара-КРАЙОВА-Александриа-Русе или през Дева - Сибиу-Букурещ вече е по-бързо,че един път се прибирах с колега и беше маратон 24 часа,но това беше преди 6-7 години.
__________________

Последно редактирано от boboturboto : 16-08-2014 на 00:57
Отговори с цитат
  #17  
Стар 16-08-2014
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
И в Италия е така. На магистралите е 1.85, извън тях - 1.65.
За Унгария не знам, но според колегата, 78 евро за 30 литра...по 2.60 евро литър... такава цена няма никъде в Европа и по света. Направо са я излъгали яко. Унгарците не са най-читавата нация...работя с тях много и знам що за стока са - надменни, но яко прости...и са най-нещастните в света. Сами си казват, че са нещастни. А защо - и те не знаят.
Ами в Италия в Триесте, почти в центъра ... верно беше неделя ... ама такава цена ми обадиха ... дали не беше 2.20-30 или около там някъде евра, че реших да сипна само десетина литра, че да ме докарат до Риека ... Но ако нямаш опция - сипваш и караш на сигурно, защото със сигурност би платил повече ако останеш без бензин на пътя ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 16-08-2014
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам колега от Монтана и ми каза,че до Тимишоара е супер,но после към Видин било нещо ужасно. Там явно още не са правили нищо. Погледни си пак в Гугъл,но аз бих пътувал в твоя случай така: Сцегед-Арад-Тимишоара-Дева-Себеш-Сибиу-Питещи-Букурещ-Русе...
В нито един от тези градове не влизаш,а отбиваш преди тях,или минаваш край тях. Ако избереш този вариант погледни много внимателно,как трябва да се качиш на магистралата преди Дева. Понеже не можеш да свиеш директно в ляво за магистралата,трябва да продължиш в посока Дева,тогава следва обратен завой ,връщаш се малко и после в дясно и си на магистралата. Почти всички ще карат по този път,така че ще се ориентираш по останалите. Все пак препоръчвам да погледнеш картите в Гугъл преди да тръгнеш,че ако се объркаш е гадно. Аз съм с Гармин,актуализирана преди три седмици и тя не знае за всички магистрали в Румъния. Зареждал съм бензин и в Унгария,и в Румъния. Навсякъде можеш да плащаш с карта.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Зелен за този полезен пост :
boboturboto (16-08-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Бензин, Да, заредиш, ИЛИ, Къде, поизгодно, румъния, Унгария


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Sport 1 HD Унгария е вече на Тор 0,8W wassl HDTV нови канали и новини 2 06-02-2013 11:49
Продавам изгодно почти нов 47-инчов 3D LG papa Приключили продажби 3 16-01-2013 01:14
Продавам лукс витрини изгодно skycube Приключили продажби 1 16-09-2012 15:22
Унгария-България по Филм+ ВалчоП СПОРТ 22 03-03-2012 23:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.