The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 28-12-2020
Пинк Пантер Пинк Пантер не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 90
Благодари: 4
Получил благодарност:
9 пъти в 7 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да споделя и аз, ползвам интернет от НЕТ 1 55 мбит/с от много отдавна и МАГ 250 с платен портал (не от НЕТ 1) почти 4 г. От около месец вечер в най-гледаното време всички ХД канали започнаха да забиват, както и някои СД такива. Като тествам скоростта с МАГ-а е много променлива, от 10-15 до към максималните 55. Преди и следобед всичко е ОК с телевизията.
Къде според вас е разковничето, почвам да си мисля за смяна на интернет доставчика, но ако не е от това, ще бъде напразно ?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 28-12-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пинк Пантер Вижте мненията
Да споделя и аз, ползвам интернет от НЕТ 1 55 мбит/с от много отдавна и МАГ 250 с платен портал (не от НЕТ 1) почти 4 г. От около месец вечер в най-гледаното време всички ХД канали започнаха да забиват, както и някои СД такива. Като тествам скоростта с МАГ-а е много променлива, от 10-15 до към максималните 55. Преди и следобед всичко е ОК с телевизията.
Къде според вас е разковничето, почвам да си мисля за смяна на интернет доставчика, но ако не е от това, ще бъде напразно ?
Защото си закачен на десет портов тъп суич, заедно с още поне 5-9 човека. А тъпия суич е закачен на смарт суич със 100 Мбпс порт. Значи на 100 Мбпс сте закачени 5-9 човека. Умните глави в нет1 разчитат на това, че скоростите по договор НЕ са гарантирани, а максимално достижими и че в изключително редки случаи всичките 5-9 човека на тоя 100 Мбпс порт ще точат по едно и също време и ще се опитват да достигнат максималните си скорости по едно и също време.

Виждал съм 4* 75 Мбпс абонати на 100 Мбпс порт. Чиста математика.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
Пинк Пантер (28-12-2020)
  #23  
Стар 10-11-2021
lynx lynx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 155
Благодари: 96
Получил благодарност:
81 пъти в 45 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някой напоследък има ли проблеми с Нет-1, след като Виваком ги изкупиха?
От дълги години съм абонат на Нет-1 и напоследък станах дървояд.
През годините интернет услугата им спираше най-много 2-3 или 4 пъти в годината и се оправяше за час-два.
В последната седмица при мен интернета изчезна 2 пъти.
Първият път го оправиха след десетина часа от подаването на сигнала.
Интересното е, че след като го оправиха на следващия ден получих СМС, че ще изпратят човек да го оправи. Отвърнах им на СМС-а да не идват, защото проблема е отстранен. Въпреки това, на следващия ден дойде човек да го оправя. След като разбра, че проблема е отстранен си отиде. На по-следващия ден пристигна друг майстор, на който пак бяха възложили да оправи проблема, отпратих и него. Сега отново изчезна интернета, този път вече над денонощие услугата не работи. Подал съм сигнал и чакам, да ги видя какво ще сътворят този път....
Да се подаде сигнал за повреда по телефон през мрежата на Виваком е истинско приключение и каляване на нервите.
Към момента имаме 2 деца на дистанционно обучение и за да учат им шерваме интернет от телефоните, досада и чувство на несигурност.
Не знам защо, след като Виваком купува един прилично работещ бизнес с добра поддръжка, бавно и постепенно го съсипва.
И най-лошото е, че големите постепенно изкупиха по-малките.
А монопола не носи нищо добро на потребителите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на lynx за този полезен пост :
katopatisia (10-11-2021)
  #24  
Стар 11-11-2021
николов_88 николов_88 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 14
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lynx Вижте мненията
Някой напоследък има ли проблеми с Нет-1, след като Виваком ги изкупиха?
От дълги години съм абонат на Нет-1 и напоследък станах дървояд.
През годините интернет услугата им спираше най-много 2-3 или 4 пъти в годината и се оправяше за час-два.
В последната седмица при мен интернета изчезна 2 пъти.
Първият път го оправиха след десетина часа от подаването на сигнала.
Интересното е, че след като го оправиха на следващия ден получих СМС, че ще изпратят човек да го оправи. Отвърнах им на СМС-а да не идват, защото проблема е отстранен. Въпреки това, на следващия ден дойде човек да го оправя. След като разбра, че проблема е отстранен си отиде. На по-следващия ден пристигна друг майстор, на който пак бяха възложили да оправи проблема, отпратих и него. Сега отново изчезна интернета, този път вече над денонощие услугата не работи. Подал съм сигнал и чакам, да ги видя какво ще сътворят този път....
Да се подаде сигнал за повреда по телефон през мрежата на Виваком е истинско приключение и каляване на нервите.
Към момента имаме 2 деца на дистанционно обучение и за да учат им шерваме интернет от телефоните, досада и чувство на несигурност.
Не знам защо, след като Виваком купува един прилично работещ бизнес с добра поддръжка, бавно и постепенно го съсипва.
И най-лошото е, че големите постепенно изкупиха по-малките.
А монопола не носи нищо добро на потребителите.
Привет,
Аз имах доста проблеми и спирания след придобиването. За последните 2 седмици всичко изглежда нормално, но ме е страх да кажа. Чакам с нетърпение да изтече договора и да се преместя. Жалко, че бях дългогодишен абонат на НЕТ1 и бях много доволен от тях. Също Виваком, ако са умни ще взаимстват от IP телевизията на НЕТ1(Infinitv). Доста по добро и user-friendly е приложението им от прехваленото EON...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 11-11-2021
Ченгел Ченгел е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 50
Благодари: 153
Получил благодарност:
13 пъти в 12 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от николов_88 Вижте мненията
Виваком, ако са умни ще взаимстват от IP телевизията на НЕТ1(Infinitv). Доста по добро и user-friendly е приложението им от прехваленото EON...
Не се надявай много. Каквото им пуснат от централния офис на Юнайтед Груп, това ще се ползва. Дори и правата за каналите, ще се уреждат накуп за всички държави, където доставят услуги и имат некакви клиенти.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11-11-2021
николов_88 николов_88 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 14
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ченгел Вижте мненията
Не се надявай много. Каквото им пуснат от централния офис на Юнайтед Груп, това ще се ползва. Дори и правата за каналите, ще се уреждат накуп за всички държави, където доставят услуги и имат некакви клиенти.
За това чакам да изтече договора и да приключим взаимоотношения. Чакам да видим А1 какво ще измислят за Андроид...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12-11-2021
lynx lynx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 155
Благодари: 96
Получил благодарност:
81 пъти в 45 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вчера изчетох в Калдата имаше тема точно за НЕТ-1 и Виваком.
Не ни очакват приятни работи, а аз съм си предплатил за още доста месеци напред.
Като цяло УЖ повредите не били често срещани, но като се скапе нета
при подаден сигнал се чакало по 2 дни за да го отстранят.
Тоест, всеки който държи винаги да има интернет, трябва да помисли и за някаква алтернатива. Другото неприятно било, че всячески се мъчели да накарат абонатите на НЕТ-1 да дойдат при изтичане на договора в офисите на Виваком, за да им преподпишат договорите с нови условия и тарифи, които "не са от най-добрите".
Силно се надявам, да не ми се налага скоро пак да се боря с подаване на сигнал за повреда през централата на Виваком.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 26-04-2022
lynx lynx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 155
Благодари: 96
Получил благодарност:
81 пъти в 45 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За съжаление сам си станах лош пророк
На 15-ти отново ми се скапа нета, към момента все още съм в графа "отсвирени по допирателната".
След няколко дни борба с Виваком, при мен пристигна новоназначен чичо от трудовата борса със съмнителни познания по интернетски мрежи.
Направих му демонстрация на проблема, той се обажда на гуро-вците в офиса на Виваком. Отговорът им беше, че с рутера ми не могат "да ме видят" по мрежата
Ок, поставих друг рутер с който ВЕЧЕ "ме видяха", но тъй като това било мрежата на Нет-1, не могат да ми възстановят достъпа, защото същата мрежа била "каша" и трябвало да ми се прекара нов кабел от "шкафа" на Виваком(на 50-60 метра от къщата ми) до адреса ми и да се пренавържат кабелите.
Останах си с чакането, някога, някъде във времето и в моя двор да огрее слънце. Чичкото от Виваком ми даде приятелски съвет да нахалствам по телефоните, за да се забърза УЖ процедурата
На Нет-1 съм си предплатил нета до август включително.
Пусках жалби в сайта на Виваком и КЗК, карах се с касиерките в офиса на Виваком, само до арменския поп и бг-мама не съм се жалвал.
Имам и две деца, които се обучават дистанционно по чужди езици. Засега им шервам интернет от мобилния телефон, което не е решение...
В района в който живея, нямам голям избор на доставчици и ми идва да си изгриза ноктите вече, аман!

Последно редактирано от lynx : 26-04-2022 на 16:03
Отговори с цитат
  #29  
Стар 26-04-2022
proharde proharde е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Bulgaria
Мнения: 188
Благодари: 71
Получил благодарност:
44 пъти в 29 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lynx Вижте мненията
За съжаление сам си станах лош пророк
На 15-ти отново ми се скапа нета, към момента все още съм в графа "отсвирени по допирателната".
След няколко дни борба с Виваком, при мен пристигна новоназначен чичо от трудовата борса със съмнителни познания по интернетски мрежи.
Направих му демонстрация на проблема, той се обажда на гуро-вците в офиса на Виваком. Отговорът им беше, че с рутера ми не могат "да ме видят" по мрежата
Ок, поставих друг рутер с който ВЕЧЕ "ме видяха", но тъй като това било мрежата на Нет-1, не могат да ми възстановят достъпа, защото същата мрежа била "каша" и трябвало да ми се прекара нов кабел от "шкафа" на Виваком(на 50-60 метра от къщата ми) до адреса ми и да се пренавържат кабелите.
Останах си с чакането, някога, някъде във времето и в моя двор да огрее слънце. Чичкото от Виваком ми даде приятелски съвет да нахалствам по телефоните, за да се забърза УЖ процедурата
На Нет-1 съм си предплатил нета до август включително.
Пусках жалби в сайта на Виваком и КЗК, карах се с касиерките в офиса на Виваком, само до арменския поп и бг-мама не съм се жалвал.
Имам и две деца, които се обучават дистанционно по чужди езици. Засега им шервам интернет от мобилния телефон, което не е решение...
В района в който живея, нямам голям избор на доставчици и ми идва да си изгриза ноктите вече, аман!
Да, същата история в Хаджи Димитър. Първо нета спря за 2 дни, следващата седмица кабелната. И резултата беше една раждясала разбита кутия която седеше отворена и се пълнеше с вода. Обещаха да я сменят, ама според мен всичко временно ще е за постоянно. Търси друг доставчик с оптика.
__________________
ITVPartner 80сm Monoblock, Vivacom 80cm monoblock, Peshtera multifeed 140cm ,Triax td110 multifeed.
Multi 80E, 52Е, 46E, 45E, 42E, 39E, 36E, 31.5E, 39E, 28Е, 23E, 19E, 16E, 13E, 9E, 1.9E, 0.8W, CableTv Net1
Samsung UE32S6800S/Samsung F8000/Samsung KS8080T/ Edision Mio 4k+/Mut@nt 51HD 4k
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, net1, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Pocket TV на Net1 Музикантът Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 7 12-01-2022 21:41
Net1 без DVB-C? Копейка Оператори в гр. СОФИЯ 3 22-11-2013 12:42
TVNET vs NET1 koko Оператори в гр. СОФИЯ 37 18-11-2013 15:12
Въпрос към абонатите на Net1 darkmanx Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 1 13-05-2013 22:10
Въпрос за NET1 Илия Иванов Дъра-Бъра 47 06-08-2012 20:47


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.