The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 19-03-2012
martinakis martinakis не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 571
Благодари: 78
Получил благодарност:
62 пъти в 42 поста
Сваляния: 170
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fockers Вижте мненията
Това което ме кара да се чудя е че с мотор ще мога да гледам повече два спътника и цената му е колкото на допълнителната антена
Не е точно така.Един съвет ,ако взимаш мотор,гледай да е нещо добро,например optibox.
__________________
{triax td 110-multefeed -0.8W,4.8E,7E,9E,13E,16E;hirshmann 135 -36E,triax ts 78-multefeed-19E,23E,parabola 220cm,dm500 hd;xtrend ET5000}
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19-03-2012
Аватара на skycube
skycube skycube не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 45
Благодари: 14
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да споделя и моето скромно мнение по темата. Аз минах от Триакс ТД88 с мотор за него, на Триакс ТД110 с нов мотор за по-голяма антена, докато накрая не махнах и мотори и све и си настойх един мулитфийд на 19Е, 23.5Е, 28.2Е и 39Е. С последното си действие ми се решиха няколко проблема:

1. смяната на каналите става мигновенно (не чакам мотора, който колкото и бързо да върти, когато си щтракаш през спътниците си отнема време... да не говорим, че при по-силен вятър не е препоръчително да движи...)

2. По-значителния за мен ефект беше за втория телевизор в спалнята - там нещата станаха идентични с телевизора в хола т.е. смяна на канали м/у 4 спътника мигновенно и това, което най-ми допада, е че единия не зависи от другия (респективно не зависи от позицията на антената с мотора.. просто защото няма мотор)

Съгласен съм, че е тръпка да си връткаш насам-натам по небосвода, но да ви кажа - в крайна сметка, човек се ориентира към определени неща, които с някой компромиси се оправят с мултифийд за 30 лв, 4 конвертора по 18 лв, 2 четворни дисека (вече съм забравил по колко лева ) и 16 F-конектора

Въпрос на преценка!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на skycube за този полезен пост :
fockers (19-03-2012)
  #23  
Стар 19-03-2012
fockers fockers не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 52
Благодари: 12
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като гледам преобладаващо е мнението за мотор а и аз клонях най-вече към него.
Гледах на пазара какво има и не е кой знае какво изобилието и все пак дайте някакви насоки за мотор антената ми е малка TRIAX TD 78.
Засега това към което съм се насочил като критерий е да е с метални зъбни колела с цел по голяма прецизност и издръжливост. Никъде не видях параметър като скорост на завъртане J.
Засега това клоня към : ITECH H-H MOTOR V-150
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на fockers за този полезен пост :
ct.53 (19-03-2012)
  #24  
Стар 19-03-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,811
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fockers Вижте мненията
Като гледам преобладаващо е мнението за мотор а и аз клонях най-вече към него.
Гледах на пазара какво има и не е кой знае какво изобилието и все пак дайте някакви насоки за мотор антената ми е малка TRIAX TD 78.
Засега това към което съм се насочил като критерий е да е с метални зъбни колела с цел по голяма прецизност и издръжливост. Никъде не видях параметър като скорост на завъртане J.
Засега това клоня към : ITECH H-H MOTOR V-150
пише градуси в сек. при различните модулации. за този е някъде ~1.8 и 2.3 , погледни на картинката http://www.satshop.bg/img/p/228-359-thickbox.jpg SPEED

Последно редактирано от yavor1 : 19-03-2012 на 11:59
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19-03-2012
fockers fockers не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 52
Благодари: 12
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от skycube Вижте мненията
Да споделя и моето скромно мнение по темата. Аз минах от Триакс ТД88 с мотор за него, на Триакс ТД110 с нов мотор за по-голяма антена, докато накрая не махнах и мотори и све и си настойх един мулитфийд на 19Е, 23.5Е, 28.2Е и 39Е. С последното си действие ми се решиха няколко проблема:

1. смяната на каналите става мигновенно (не чакам мотора, който колкото и бързо да върти, когато си щтракаш през спътниците си отнема време... да не говорим, че при по-силен вятър не е препоръчително да движи...)

2. По-значителния за мен ефект беше за втория телевизор в спалнята - там нещата станаха идентични с телевизора в хола т.е. смяна на канали м/у 4 спътника мигновенно и това, което най-ми допада, е че единия не зависи от другия (респективно не зависи от позицията на антената с мотора.. просто защото няма мотор)

Съгласен съм, че е тръпка да си връткаш насам-натам по небосвода, но да ви кажа - в крайна сметка, човек се ориентира към определени неща, които с някой компромиси се оправят с мултифийд за 30 лв, 4 конвертора по 18 лв, 2 четворни дисека (вече съм забравил по колко лева ) и 16 F-конектора

Въпрос на преценка!

Това също е добро решение но все си мислех че с мулитфийд ще имам добър сигнал на 1-2 спътника най много и за другите ще е зле.
иначе твоето решение за : 19Е, 23.5Е, 28.2Е и 39Е напълно ме устройва. а и аз реално искам 23.5Е и 39Е
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19-03-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,811
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fockers Вижте мненията
Това също е добро решение но все си мислех че с мулитфийд ще имам добър сигнал на 1-2 спътника най много и за другите ще е зле.
иначе твоето решение за : 19Е, 23.5Е, 28.2Е и 39Е напълно ме устройва. а и аз реално искам 23.5Е и 39Е
не се ограничавай до 2 сателита, апетита идва с яденето, като пообиколиш с въртележката, толкова канали с относително или напълно свободен достъп ще намериш, все поне 15-20% от тях ще ти харесат
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19-03-2012
Аватара на skycube
skycube skycube не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 45
Благодари: 14
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 67
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fockers Вижте мненията
Това също е добро решение но все си мислех че с мулитфийд ще имам добър сигнал на 1-2 спътника най много и за другите ще е зле.
иначе твоето решение за : 19Е, 23.5Е, 28.2Е и 39Е напълно ме устройва. а и аз реално искам 23.5Е и 39Е
Ами както казах - въпрос на компромис е - при мен най-често сменяните са 23.5Е и 28.2Е. Но и на 39Е се ходи, а и на 19.2Е от време на време. Да, има пад в сигнала, но за мен е приемлив - нямам накъсване. В смисъл - сигналът може да е по-слаб, но си се гледа без проблем. При много облачно време, сняг или силен вятър - позамръзва за секунда-две, но като цяло аз съм много доволен. Вече 4-5 месеца съм с това решение и непрекъснато си се кефя на това колко добре стана. Сигурен съм, че и по-добре може, но с моите възможности - толкова. Но голямата антена си е задължителна за по-добър сигнал. Разбира се, има колеги тук из форума - и с по-малки антени правят чудеса (можеш да видиш темите за мултифийд при интерес).
Отговори с цитат
  #28  
Стар 19-03-2012
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фолкръм Вижте мненията
Какво би те сбъркало да изчакаш 3-4 сек от 39 до 28, 2сек от 28 до 23, 2 сек от 23 до 19, 3 сек от 19 до 13 и т.н. мен лично не ме бъркат, но реша ли да гледам нещо някъде....... за пример последно мача на ЦСКА в Либия на 7W, нямах грижи и го гледах! Кой има мултифийд на 7W? един ,двама, пет човека? Мотора си е мотор!
Не не съм казал че нещо ме бърка,от самото закупуване на оборудване съм с моторче хода ми е 45Е до 30W доволен съм.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 19-03-2012
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Exclamation

Цитирай:
Първоначално написано от fockers Вижте мненията
...Засега това клоня към : ITECH H-H MOTOR V-150
Много лош избор на мотор, колега! Този върти коректно много кратко време. За малката ти антена е достатъчен и обикновен евтин мотор с пластмасово колело и метален червяк. Зъбната двойка е стегната и ще те изкара поне 3 години, ако не въртиш непрекъснато предимно между два близки спътника.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 03-04-2012
fockers fockers не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 52
Благодари: 12
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само да споделя.
Взех си моторче засега върти добре, въпреки че наистина леко дразни това, че трябва да го чакам, но все пак това си го знаеш. Изненадващо лесно мина инсталацията му за 30 мин бях готов, за което трябва да благодаря изцяло на човека от магазина на форума. Следвах това което ми каза да правя и стана лесно. Лошото е, че дори забравих да го питам как се казва.
__________________
DM500HD
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, втора, ИЛИ, мотор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Настройка антена с мотор, ресийвър и шер dimi911 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 7 20-03-2012 20:07
Продавам антена, конвертор и мотор АА Приключили продажби 2 21-08-2011 06:38
Втора Антена minyor4o ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 6 25-07-2011 00:17
мотор на 60 см Булсатска антена драго1 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 15 16-10-2010 22:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.