The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 19-06-2014
Кайен Кайен е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 857
Благодари: 60
Получил благодарност:
352 пъти в 215 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране F17

8.1 е добре, но поддържа само IE11, а той е несъвместим с доста устройства използващи ActiveX контроли. 8 за мен е по-практичен.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20-06-2014
dman dman не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 379
Благодари: 80
Получил благодарност:
102 пъти в 43 поста
Сваляния: 55
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И кое му е толкова хубавото на 8.1 ? Шибан интерфейс, проблеми със съместимостта на поне 30% от програмите които ползвам и за капак проблеми със ъпдейтите. Пробвах го , писна ми от дивотии и се върнах на 7 цата. Не случайно пуснах графиката - явно над 50% от хората са на моето мнение. Иначе 8.1 се мъдри гордо със 6%.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20-06-2014
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 489
Благодари: 140
Получил благодарност:
317 пъти в 131 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

dman го написа абсолютно точно, спрете с хвалбите с това недоразумение боза 8.1 или заключете темата за да не се подвеждат хората.
Постоянно идват хора при мен, които искат да им сменя боза 8.1 на Вин 7.
Просто за лаптопи и десктопи не става, защото няма как да мърдаш тези ограмни квадрати и правоъгълници с мишка през няколко страници. Дразнещо и тъпо. Вярно е, че има функция като обикновен вин ама си е чисто садо-мазо да използваш боза 8.1.
Преди време микромеките не си харесаха вистата и я оплюха, ама сега хората не им харесват боклуците.
Жалко за бившето величие на WinXP.
Win 7 се държи повече от добре, но след тея изгъзици на унищожителите от Редмънд, все повече се заглеждам за някоя дистрибиция на Линукс....
__________________
TomTomMaps
HereWeGoMaps
Waze
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на spgi за този полезен пост :
dman (20-06-2014)
  #24  
Стар 20-06-2014
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,034
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране Windows 8.1 vs. Windows 7

В офиса и у нас вече съм преминал на 8 и 8.1. Старт меню не ползвам нито на 7 нито на 8, Search функцията на 8-цата го замества достатъчно добре! Защо ми е старт меню? Имам си иконки да десктопа, quick launch на таскбара и search... Някой да сподели какво прави със старт менюто което да не може да направи без него?
Графиката е плод на статистика ,субективна и неотговаряща на зададения въпрос! Това че компютрите използват ХР или Виста не е само защото го предпочитат! Навън хората си купуват софтуера(тука не!) и нямат нито желанието нито възможността да изпробват всеки уин който искат. Затова по-старите уиндоуси още владеят пазара... Съвместимостта отговаря на времето на ползване! Не може да очакваш един уин да поддържа игра по-стара от 5 години поради голямата промяна в архитектурата , затова беше и проблема с вистата... Тя беше нещо като бушон, който изгоря за сметка на седмицата... С осмицата положението е подобно и тя ще изгори за сметка на 9-ката, но това че вие сте я пробвали щото сте я свалили от торент и не ви е харесала нищо не означава
Коко ти си извън темата от първия до последния си пост! Кво общо има ХП-то тука и неговата липса на драйвъри за всички по нови машини? То е и по-бавно, и няма как да използва 16-те гигабайта рам и 8 ядрения процесор които искам да си купя А сложа ли му 8 терабайта нясто и ще се чуди три дена от кой край да я копа тая градина...
Твоето звучи така:
Въпрос: Кое е по-добро ? БМВ Х5 или Х6?
Отговор: Аз си карам 316-ката от 91-ва и съм много доволен, кое не може да прави?
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
avalon4o (17-07-2014), gax (20-06-2014)
  #25  
Стар 20-06-2014
Аватара на star14
star14 star14 не е на линия
Burn in bulgaria
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 137
Благодари: 18
Получил благодарност:
55 пъти в 31 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Инсталирах W8.1BG на няколко познати незнаещи английски и слаби в работа с компютри ползващи само поща , фейсбук , музика и филми и са впечатлени и доволни особено от вградения помощник който им помага за решения при проблеми . Също от бързото зареждане и стабилна работа . Но за работа с по стари приложения и програми особено средите за разработка на софтуер не дава добри резултати и съвместимост .
Отговори с цитат
  #26  
Стар 16-07-2014
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Малко е стара темата но и аз да се изкажа...
+1 от мен за 8(8.1)

- Стабилен и бърз (колкото това е възможно за windows).
- Идва с вградена антивирусна
- Опцията за търсене изцяло премахва нуждата от старт бутон (сещам се как беше навремето XP-то ми.. едни списъци върви търси какво точно искаше да пуснеш)
- По добър перформанс при игрите (при същия хардуер)

За тези които чак толкова им е мъчно за стария старт бутон в патч 8.2 ще се появи почти както е в 7.
А това да се ползва XP сега си е просто нелепо.. да не говорим, че със СП 3
вървеше по тегаво от 7! Както и че е спрян от поддръжка от Микромеките(за някои държави има изключения). Windows 98 "вървеше" по-добре от XP ..да вземем да се върнем на него..?

@star14 ммм.. това със средите за разработка го пробва или някой ти каза ползвам Visual Studio 2012, Qt и Python(от време на време) на 8.1 и нямам никакви проблеми..
@за всички на които не ми харесва метро изгледа - да и на мен не ми харесва и НЕ го ползвам 99.9% си седи на десктоп 0,1% да погледана прогнозата за времето която е в "грозните квадрати".
"Несъвместим с програмите които ползвам" - може ли малко повече инфо че ми стана интересно за уникалните приложения. Аз се сещам за няколко но не че на работят ами не са правили крак-ове за нищо по ново от 98 или XP..


поздрави
Отговори с цитат
  #27  
Стар 16-07-2014
Аватара на angeljorj
angeljorj angeljorj не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Лом
Мнения: 404
Благодари: 37
Получил благодарност:
56 пъти в 51 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране windows

Аз още използвам архаичното Windows Xp Truefaster и определено се държи по добре от 7.С 7 преди години винаги имаше проблеми с устроиства свързани с компа.В момента искам примерно да сложа Нортон Гост15 на 8 и не става не приема сериала,знам че си има алтернативи но мисълта ми е че като излезе нова система докато почнат повечето програми да работят коректно трябва да мине 1-2 години
Отговори с цитат
  #28  
Стар 16-07-2014
Виктор Виктор е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 497
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами, те минаха!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 16-07-2014
sky2 sky2 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,903
Благодари: 303
Получил благодарност:
1,098 пъти в 516 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Имам лаптоп с инсталирано XP SP3 на 09.04.2011 година, което продължава да работи нормално, без да създава някакви проблеми. Ослушвам се за някоя програма, или приложение което да не тръгне на тази ОС за да наградя, обаче все още не се е случвало.

Последно редактирано от sky2 : 16-07-2014 на 19:31
Отговори с цитат
  #30  
Стар 16-07-2014
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Валентинко Вижте мненията
Лично на мен по-ми допада 8-та.
По-бързо зарежда,по-надеждна е,и е доста по-удобна{когато свикнеш с нея}.
Голяма простотия и издънка за настолни, лаптопи и телефони. Като е толко добър как ще обясниш, че това е най слабия уиндос на майкрософт и се изпреварва дори от вистата по продажби! И подобрения 8.1 не докарва очакваните приходи.
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
81, windows


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Windows XP РИКИ КОМПЮТРИ и периферия 111 20-12-2013 14:01
Windows приемник или STB? бгюзер КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 11 22-01-2013 16:18
Oscam за Windows + EMU airking MPCS/OScam 13 13-11-2011 14:52
Windows 8 в действие ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 15-09-2011 12:23
GPS Navigator под Windows CE 5.0 ??? Джак Дъра-Бъра 103 05-12-2009 18:17


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.