The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1901  
Стар 12-01-2022
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,400
Благодари: 1,036
Получил благодарност:
1,045 пъти в 683 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аас Вижте мненията
Кой каквото ще да говори, но премиум горивата са по-качествени. Друг е въпроса, че поне аз 20 лв на резервоар отгоре, няма да дам.
А дали да не си зададем следния въпрос:
А дали премиума не е обикновено гориво?
/австрийска нафта който е ползвал знае/

Аз примерно от максмоушън дизела не съм доволен.
Намалява шума на двигателя, но има много пара и разхода +2 на 100.
На права равна отсечка 16км с евтинджос с 90км/ч на круиз контрол 5,8~6,3,
с максмоушън 6,8~7,5
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #1902  
Стар 13-01-2022
аас аас не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 618
Благодари: 12
Получил благодарност:
257 пъти в 133 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може и обикновен да е. Въпроса е , че слагат някаква добавка и става по-добър. Съгласен съм и за максмоушъна, че разхода е по-голям. То, поне при мен с премиум гориво дали от шел, омв върви повече но и харчи повече, напълно противоположно на рекламата им. С петрол и круиз минавам 900-950 км с резервоар, а с макса и шела 850 км.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на аас за този полезен пост :
Ooo_Pepi (19-02-2022)
  #1903  
Стар 13-01-2022
аас аас не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 618
Благодари: 12
Получил благодарност:
257 пъти в 133 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Е за 20лв кеф, заслужава ли си да се стиска човек

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Знам, че е така. Но само това ли е... да не отваряме нова тема и да разваляма тази. Но имам още 20 такива такси от най-различни услуги било хбо, диеми, цигари- не пуша но примерно, нетфликс, карта за фитнес 50, карта за градски 50 и т.н И всеки казва ееее диемите кво са 12, е какво е премиум горивото 20 лв отгоре. Ама накрая като тегля чертата 500 лв само за такива работи. А като плащам наем или ипотека в София още 700 лв. Така, че отстрани е лесно какво са 20 лв, но като имаш 30 неща по 20 лв...
А и предпочитам примерно да взема по-качествена храна, така че ето ти ги там 20 лв отгоре. Темата е разтеглива, всеки си има приоритети. Нека коментирама горивото кой от къде зарежда и колко доволен/недоволен е останал от съответна верига/обект.
Отговори с цитат
  #1904  
Стар 13-01-2022
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами няма нищо чудно за разликата в разхода, тъй като електрониката ви е настроена оптимално към точно определено октаново/цетаново число, обикновено към минималното възможно за съответния двигател.
На бензиновите коли дори пише и октаните на капачката на резервоара.
При дизела освен цетановото число се слагат и други подобрители, които на някои двигатели направо им топят буталата.
Дори при карбураторите едно време настройките за 86,93 и 96 бяха различни!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #1905  
Стар 19-02-2022
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Инса Ойл същия дизел ли предлага като дизела на Круиз?
Сега разбрах, че ги има на Цариградско шосе, но от кога...
Някой зареждал ли е там, доволни ли сте?

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #1906  
Стар 19-02-2022
аас аас не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 618
Благодари: 12
Получил благодарност:
257 пъти в 133 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От 5,6 месеца. Не съм зареждал, но казват, че са им добри горивата.
Само да вметна, че съм разочарован от премиум горивото на шел. А бе има мощност, но 750 км ебати и разхода. С Петрол и Круиз правя 900-950 км. Не знам защо се получава така. Уж премиум го рекламират, че минаваш повече да ама аз съм 150 км назад. С Омв е същото. Отказвам се тотално от всичко. Ще сипвам само на Круиз и Петрол обикновен.
Не знам по законите на физиката и химията как с едно и също количество има разлика 150 км. Не мога да си го обясна като шофирането е едно и също.

Последно редактирано от аас : 19-02-2022 на 22:49
Отговори с цитат
Стар 19-02-2022
Цец0
Това съобщение е изтрито от Цец0.
  #1907  
Стар 19-02-2022
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,400
Благодари: 192
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Ами няма нищо чудно за разликата в разхода, тъй като електрониката ви е настроена оптимално към точно определено октаново/цетаново число, обикновено към минималното възможно за съответния двигател.
На бензиновите коли дори пише и октаните на капачката на резервоара.
При дизела освен цетановото число се слагат и други подобрители, които на някои двигатели направо им топят буталата.
Дори при карбураторите едно време настройките за 86,93 и 96 бяха различни!
Пич не се изказвай за работи които си ги чел някъде във фейсбука!!!
Покажи ми капачка където пише октани те??!!! Октаните и цетаните ги пише в узер мануала към колата!
Сега конкретно по въпроса за топенето на буталата- при дизела първо от нагара образувал се от некачествена работа на дюза/образува се нагар наречен коксуване или коксова нагар/ и от там недобро завихряне и повишаване на температурата в определена точка и пробиване на цилиндровата глава от свръх температура в определена точка. От ниското цетаново число се получава детонация и ударно натоварване на коляно-мотовилковия блок и от там изкривявания. За дизела точно подобрителите поправят донякъде проблема с лошото гориво. Лошо гориво означава че не отговоря на стандарта.
При бензиновите в момента екологическата тенденция е на 1000 кубика мотор да се изкарат 120- 200 коня. При този мотор буталата се правят олекотени със къс ходи и къси поли на буталото. И процеса е почти същия и се получават подобни ефекти както комън реала при дизела. Например при подгряване на ниски обороти се скапват буталата от тънкото масло !!! и бензина не ти е виновен а ниските обороти и недобро мазане .
У нас 70 % от всичко си е менте ! Каквато ни е държавата такива ни са горивата.
__________________
Отговори с цитат
  #1908  
Стар 20-02-2022
spgi spgi е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 490
Благодари: 141
Получил благодарност:
320 пъти в 132 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
При бензиновите в момента екологическата тенденция е на 1000 кубика мотор да се изкарат 120- 200 коня. При този мотор буталата се правят олекотени със къс ходи и къси поли на буталото. И процеса е почти същия и се получават подобни ефекти както комън реала при дизела. Например при подгряване на ниски обороти се скапват буталата от тънкото масло !!! и бензина не ти е виновен а ниските обороти и недобро мазане .
У нас 70 % от всичко си е менте ! Каквато ни е държавата такива ни са горивата.
Е това е проблема, не искам болид от Формула 1, който след 22 обиколки до родния Lidl, да се скапва и да влиза в бокса за основен ремонт или смяна на двигателя, който вече е консуматив. За автоматичните "умни" скоростни кутии дори няма да пиша.
Автомобилостроенето в момента се управлява от икономисти, но не съм съгласен да ни ползват за опитни зайчета, че и си плащаме за това. Новите коли и за продажба втора употреба не стават, защото като знаеш, че на двигателя живота му е 150к км с тея керамики, рязани бутала и къс ход.... Ама всеки си преценява колко е мазохист.

Цитирай:
От 5,6 месеца. Не съм зареждал, но казват, че са им добри горивата.
Само да вметна, че съм разочарован от премиум горивото на шел. А бе има мощност, но 750 км ебати и разхода. С Петрол и Круиз правя 900-950 км. Не знам защо се получава така. Уж премиум го рекламират, че минаваш повече да ама аз съм 150 км назад. С Омв е същото. Отказвам се тотално от всичко. Ще сипвам само на Круиз и Петрол обикновен.
Не знам по законите на физиката и химията как с едно и също количество има разлика 150 км. Не мога да си го обясна като шофирането е едно и също.
Някъде в темата бях писал, че всички тези купуват от едно и също място рафинирания боклук от новата италианска инсталация. С малко добавки колата "литва", ама разхода е трагичен.
Преди да монтират италианската инсталация бяха заявили, че на нея ще рафинират всичкия нефт и боклук, който в Европа са изхвърлили след крекинга там. Мислих си и какви отрови дишаме по морето.. но се оказа, че уредите за следене на въздуха са калибрирани в същия завод. Запартък разваля ли се...или европейските химици са по-калпави от руските. Боклук с добавки. Това продават.
Добре, че има някой вериги, които вкарват гориво от Румъния, Молдова.
Аз, преди 2 години, докато се усетя, какви игри играят, бях си резервирал, час за преглед за основен ремонт поради голямия разход на нафта. Отидох на която трябва бензиностанция и вече n-години, колко пише по документи толко е и разхода.

Картел и франчайз.Не знам дали е от боклука, който рафинират или нещо като съставка липсва, но разхода на 100 км е повече от тези които внасят отдругаде гориво.
__________________
TomTomMaps
HereWeGoMaps
Waze

Последно редактирано от spgi : 20-02-2022 на 10:09
Отговори с цитат
  #1909  
Стар 20-02-2022
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,400
Благодари: 192
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spgi Вижте мненията
Боклук с добавки. Това продават.
Картел и франчайз.Не знам дали е от боклука, който рафинират или нещо като съставка липсва, но разхода на 100 км е повече от тези които внасят отдругаде гориво.
Караш и хвалиш нафта с повече парафин, сяра и примеси на леко корабно гориво дето на никой стандарт не отговаря
Парафина дава калориите а цетановото число е за противо детонационното горене.
В момента има всякакви полимерни подобрители ако ти се дават пари правят чудеса на бензин и нафта .
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Хоризонт за този полезен пост :
Neo64 (22-02-2022)
  #1910  
Стар 20-02-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,191
Благодари: 581
Получил благодарност:
783 пъти в 531 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Инса Ойл същия дизел ли предлага като дизела на Круиз?
Сега разбрах, че ги има на Цариградско шосе, но от кога...
Някой зареждал ли е там, доволни ли сте?

Някой беше казал, че са купили Петрол или имат някакви врътки с тях, или че Петрол сменяли бранда, не знам точно. Но скоро всичките бензиностанции на Петрол ще станат инса.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 11 (0 членове и 11 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 16:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 08:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 20:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 09:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 15:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.