The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > БОРСА - Купува / Продава > ПРИЕМНИЦИ

ПРИЕМНИЦИ Обяви за ПОКУПКО-ПРОДАЖБА на Сателитни, Кабелни и Ефирни приемици

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 18-06-2019
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Апгрейднах до 1.0.27 от линка на 4oker и прецаках всичко.
Е да, появи се EPG и нормален списък със звукови трекове и субтитри, разпозна WiFi стика.

Но кел файда като спряха всички емулатори, а шеринга така и не тръгна и вървят само ФТА.



ps: има ли някой, който още не е апгрейдвал и може да ми изпрати дампа на системата? Че аз се сетих да направя на флешката само списъка с каналите. Просто не ми дойде на акъла, че новото ще прецака старото...
При мен не се прецака нищо,шера си работи човека си гледа,не тръгна само лан стика,виш на другия фороса комби там спря на пък айпито работи по добре, единствен опенбох сх1 работи всичко коректно.
__________________
Нищо не знам,само се уча
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Как ти работи шера, след като не ти тръгна ланстика?


Значи какво направих и какво констатирах:
Обнових от 1.0.24 до 1.0.27 заради чипсета на стика, от 7601 на 5370 (просто си имам 5370). Мрежата се появи. Акаунти на шера показаха, че са ОК, но светеха само ФТА. Туба и IPTV не тръгнаха. Не тръгнаха и Irdeto с PowerVu. Обаче след изтриване на всички ключета на PowerVu те се появиха сами след известен престой на канала.
Ключове намери сам, шеринг акаунт ОК - картинка няма.

Намерих версия 1.0.22. Емилаторите светнаха, Irdeto - OK, PowerVu частично, само 12322, май с ключета, които намери преди това 1.0.27.
Акаунти на шера не се закачат. Светна тубата.

С 1.0.27 се появи пълно управление на многото зв. трекове и субтитрите, но в настройките на приемника има само 3 езика: английски, турски и арабски. С 1.0.22 езиците са повече, пак има руски, но управление на звук и субтитри пак бозаво.

Сега търся 1.0.24 за 5370.
Ако някой има да помага моля.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18-06-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Например канали в PowerVu от 4,9Е от поредица Дисковери, а също няколко канала в Irdeto2 от 39Е.


.....

а хората са явно пенсионери без пари ще ти предложа следния вариант:



приемник от втория линк, 2 булсатски чинии, 1 4портов дайсек и мултифид за 4 сателита (на едната 31,5Е-39Е(Ф)-45Е/46Е, на другата 4,9Е). При последната ми таква исталация излязоха 39 бг канала и 32 руски. Без интернет.

PS: и да - при такъв вариант излизат и безброй украински от 4,9Е.

PS2: поразгледах сега за тези Редлайн - май ще дойдат със същия фирмвер и възможности, като Тайгери и ОупенСХ. Взимай него, докато са на тая цена. REDLİNE G140.

Колега за всичко съм съгласен с теб, не че се заяждам, но малко се пообърках в сметките?!?
Казваш:
Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
а хората са явно пенсионери без пари ще ти предложа...
И като започна да смятам само простата аритметика де се получава:
1) приемник от втория линк: 25лв
2) 4портов дайсек: м/у 5 и 10лв.
3) мултифид за 4 сателита= 2Х2(7+7)=14лв за 2рейки
4) коаксиален кабел за 6лв
общо ми се върти сума от порядъка на 50лв без да включвам таксата на техника дето ще настрои цялата тази мрежа от кабеляци още най-малко 50лв....
Общо взето се получава 100лв без да броя елементите пожелание като кутия за дисек и таксата за интернет които също не са безплатни (+30лв)
се получава 130-140лв, а хорицата едвам успяват да скатаят 30лв. за капчица разнообразие в сивото самотно ежедневие.




Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Купих и аз един G140.
Емулаторите за Iredeto2 и PowerVu си бачкат без проблеми. Булсат и Дисковерита на 4.9Е тръгнаха от раз. Дори ключета на 4.9Е сам си намери, на 12322 много бързо, на 12360 по-бавно, около 20мин. Мултистрима върви.

Като цяло за тази цена направо е бомба. Има всичко.


Да супер си е приемничето за тази цена и аз се замислям дали да не си взема за вилата

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Не ми се намери подходящо USB-WiFi да пробвам шеринга, но предполагам, че не би трябвало да има проблем, ако се подбере такова с подходящ чипсет.
Ако искаш мога да ти дам тел на лични към вносител антенката е 10лв-15лв + доставка до 6лв и в порядъка на до 20 лв няма да имаш проблеми само трябва да споенеш за кой приемник ще ти трябва, но мисля че тези от 10лв ще ти свършат работа.
Ако не бързаш в али-то и компания има същите за по 2,50лв парчето при това с безплатна доставка(незнам как, но поне така пише).


Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Сравнено с моя тайгер Х100 по-слабо държи транспондер с мултистрима. От един и същи двоен конвертор тайгера държи стабилно, а редлайна редовно насича. При 83-85% качество на сигнала. Други ТП без проблеми. Разменях и изходи на конвертора - същото.
Споменатият проблем вероятно говориш за гръцки тп на 39Е за него решението е LNB завъртането пробвай да го разместиш (забелязъл съм че моя примерно е на -5 градуса вместо на -16,6), странното е че и в други краища на страната съм виждал също за хеллас да ги слагат на -5 градуса.
Или решение 2 - взимаш Golden media или друг конвертор с позлатени конектори (с шумово чилно 0.1db) и си решаваш проблема. Инверто ултра с голямата глава много ме разочарова - държи се по-зле от red варианта, a е на по-висока цена??!





Също предлагам да замериш волтажите излизащи към конвертора ако са над 19V (включително волтажът при включване) по-добре не се занимавай докато не ти изгори я подсветка на ТВ я конвертор я другия приемник.


Нещо загубих доверие в китайските чудеса по българска поръчка след пако-то което ми пуска 20V за хоризонтални канали (при нормални 18-19V), 14V за вертикалните и пусков ток 22V при което другите приемници прекъсват за 2-3 секунди. Освен това бие ток по корпуса и не отчита че му изключвам захранването към LNB и си остава включено. Абе пълна пародия.



Не обръщах внимание докато не укъси нещо и заминаха два диода на подсветката та трябваше да ме сурвакат 106лв за ремонт.


Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Също така редлайна много по-зле се справя с канали с много звукови трекове и субтитрите. Пуска само тези, който език е зададен като основен в настройките. Останалите езици остават недостъпни за управление. Например на 4.9Е-12322 има един ЕнималПланет, на който има хем руски звуков трек, хем български субтитри - тайгера без проблеми "визуализира" с руски звук и бг надписи, докато редлайна изобщо отказа да се управляват и звук и субтитрите, просто пусна с руски звук, като наличен в настройките. Един Дисковери с бг звук изобщо не успях да подкарам - показва с английски зв. трек и не дава да се управлява.

Иначе за тези пари е доста приличен. Особено, ако заявен годишен бонус за булсата се потвърди. За пенсионери просто супер.
С годишният бонус за бул-а няма да имаш проблеми в повечето случаи си върви перфектно (все пак е шар не е локална карта).


Това със звуците и субтитрите действитено си е голям проблем, но поне не ти бърка в джоба за ремонт или нов конвертор.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малиии, колко подробен анализ на мойта скромна личност

Цитирай:
И като започна да смятам само простата аритметика де се получава:
...се получава 130-140лв, а хорицата едвам успяват да скатаят 30лв. за капчица разнообразие в сивото самотно ежедневие.
Прав си за хорица, точно това акцентирах и аз. И дали ще имат 6-10лв МЕСЕЧНО за интернета за да гледат "безплатна" телевизия?
Освен това, факта, че някой явно по-млад търси за тях само приемник означава поне 2 неща: този по-млад явно ще исталира каквото трябва без пари и, че те най-вероятно имат от минало поне 1 чиния с конвертора, и вероятно и окабеляване.
Остава инвестиция (подчертавам: инвестиция, еднократно плащане без месечно вноски) от около 30-40лв, която ще осигури известно количество наистиан бесплатна телевизия за доста дълго време. Бонусен шеринг рано или късно ще свърши (ако изобщо може да бъде ползван), а АнималПланет от 4,9 с бг субтитри ще остане.

Сега за моя конвертор: конкретно при мен проблема беше съвсем друг и аз вече го реших. Наличие на моя проблем не променя факта:
Цитирай:
Сравнено с моя тайгер Х100 по-слабо държи транспондер с мултистрима. От един и същи двоен конвертор тайгера държи стабилно, а редлайна редовно насича. При 83-85% качество на сигнала. Други ТП без проблеми. Разменях и изходи на конвертора - същото.
При един и същи конвертор, с един и същи проблем единия приемник се предствави по-добре от другия. Само това исках да кажа.

И не ми е за стика от 10-20лв. Аз купих тоз приемник чисто от "спортен" интерес. Но не мога да го бутна при другите, които доста наскладирах вече без да го изчопля до работна кондиция. Повечето апаратчета аз разподарих на роднини и приятели и този явно ще ходи някъде. Е, не мога да го дам на някой омазан.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нааамееериииих....

Довечера ще експериментирам.


https://www.satdl.com/product/4305/redline-tg140/
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
kostadin_123 (18-06-2019)
  #16  
Стар 18-06-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Малиии, колко подробен анализ на мойта скромна личност
Съжалявам малко се поовлякох признавам.
Цитирай:
При един и същи конвертор, с един и същи проблем единия приемник се предствави по-добре от другия. Само това исках да кажа.
Не обичам да се повтарям но уви така е винаги се намира по-качествен китаец на по-ниска цена е друг е въпроса колко хора го препродават докато си го купиш но това е друга тема...
Цитирай:
И не ми е за стика от 10-20лв. Аз купих тоз приемник чисто от "спортен" интерес.
.....

Е, не мога да го дам на някой омазан.
Ей много ти се кефя на изказването, браво
И аз така именно от скука започнах да ровичкам из сат технологиите.
Преди това не смех да доближа антената, че имам страх от високо - камоли да редя multifeed.


Изкрено се надявам маладият човек който ще се прави на кабелен/сателитен техник да има необходимите:
познания, умения, време и нерви за споменатото начинание, че да може да се получи най-накрая.


Аз за съжаление нямам необходимите разрешения да дупча назапад иначе на вилата много ми хареса Астра-та на19.2Е ако не греша беше нещо от рода на 400 канала половината от които са FTA.
Уви и втората мизерна(наследена) чинийка която имам също е 60см и няма как да спретна един multifeed за 16-19Е, а много ми се иска да го направя. Проблема не е в парите, а в "кобрата", която не спира да ми повтаря: "Вманиачил си се, престани с тези антени има и други неща за правене"...........
Отговори с цитат
  #17  
Стар 18-06-2019
kostadin_123 kostadin_123 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 166
Благодари: 22
Получил благодарност:
24 пъти в 23 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Нааамееериииих....

Довечера ще експериментирам.


https://www.satdl.com/product/4305/redline-tg140/
Браво, само дето не ми са ясни някой неща:
1. Аз кой от двата варианта на M440 имам доколкото знам е m440HD plus като тези от базар-а е.

2. Как се използват изброените тулове които са на страницата
и №3 дали няма да си скапя гаранцията/шар-а който използвам в момента? Вече върнах един приемник че ми заби по време на флашването и се омаза здраво.
А с таксите за куриер ще е по-добре да си поръчам 2-3 устройства че да не набутвам излишно.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 18-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostadin_123 Вижте мненията
... "кобрата", която не спира да ми повтаря: "Вманиачил си се, престани с тези антени има и други неща за правене"...........
Аз на мойта отдавна бях обяснил, че един мъж без хоби се поболява физически и нека сама да избира какво хоби да имам: чинии или фусти
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostadin_123 Вижте мненията
...
1. Аз кой от двата варианта на M440 имам доколкото знам е m440HD plus като тези от базар-а е.
....
Виж какво пише в системното инфо, може там да има посказка.

А префлашване си е винаги риск за сметка на купувача
Аз направих извода, че когато префлашвах самият софт различните му настройки се запазваха. Просто настройките от по-новата версия на софта не работят на по-старата. Макар, че съвместимостта на настройките и различните версии на фирмвера винаги е тъмна индия.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18-06-2019
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Как ти работи шера, след като не ти тръгна ланстика?


Значи какво направих и какво констатирах:
Обнових от 1.0.24 до 1.0.27 заради чипсета на стика, от 7601 на 5370 (просто си имам 5370). Мрежата се появи. Акаунти на шера показаха, че са ОК, но светеха само ФТА. Туба и IPTV не тръгнаха. Не тръгнаха и Irdeto с PowerVu. Обаче след изтриване на всички ключета на PowerVu те се появиха сами след известен престой на канала.
Ключове намери сам, шеринг акаунт ОК - картинка няма.

Намерих версия 1.0.22. Емилаторите светнаха, Irdeto - OK, PowerVu частично, само 12322, май с ключета, които намери преди това 1.0.27.
Акаунти на шера не се закачат. Светна тубата.

С 1.0.27 се появи пълно управление на многото зв. трекове и субтитрите, но в настройките на приемника има само 3 езика: английски, турски и арабски. С 1.0.22 езиците са повече, пак има руски, но управление на звук и субтитри пак бозаво.

Сега търся 1.0.24 за 5370.
Ако някой има да помага моля.
Трябва ли да упоменавам Че имам и антена /стик/лан адаптер и куп дранкулки за работа, при наливане се вкарва дата не всичко.
__________________
Нищо не знам,само се уча
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
търся


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Търся Zlatev75 ПРИЕМНИЦИ 0 15-05-2014 07:20
ТЪРСЯ bobobobo Приключили продажби 0 20-07-2012 21:46
Търся шер за LIG TV! ibram Кошче 122 10-05-2012 15:00
търся ТЕЛЕВИЗИЯ CCcam 4 05-12-2010 20:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.