The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 29-12-2014
кап.Немо кап.Немо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Exclamation 32" LCD LED телевизор до 700 лева

Здравейте колеги!

Търся малко помощ по темата, защото съм доста "бос" в сферата на телевизорите. Определeно това, което със сигурност знам е, че търся 32 инчов телевизор с LED подсветка до 700 лева ... и до тук. За марка си имам някакви мои си разбирания. Като цяло си мисля за LG, Philips, Samsung или Sharp. Ясно ми е, че освен общите характеристики като резолюция, контраст и брой/вид входове/изходи има и други важни неща като процесор, матрица, кодеци ... Засега съм разгледал следните моделчета:

https://www.technomarket.bg/products...ung-ue-32h4510
https://www.technomarket.bg/products...35/lg-32lb580v


Предпочитам Full HD резолюция, възможност за пускане на .mkv 1080p от USB, качествен звук (това включва минаване през усилвател когато се налага ... стереото ми е достатъчно), SmartTV. Не съм фена на 3D технологията, но като съм тръгнал да си купувам нещо търся най-доброто качество за парите с които разполагам. Но пак казвам - не ги разбирам достатъчно нещата, за да си правя сам кардинални заключения.
Телевизора ще се ползва в големи интервали от денонощието в хол с цифрова телевизия. Нямам много HD канали, но пък като си пускам филм от флашка почти винаги ще е 1080p, затова резолюцията ми се вижда резонно да е такава. Също така ме интересува да не ми влачи образа като гледам мач или формула 1 (не знам дали все още има телевизори с такъв проблем). Общо взето това са ми изискванията към продукта в този ценови диапазон.

Надявам се да получа компетентни мнения. Благодаря предварително на всеки, който ще се включи с мнение по темата.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29-12-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Качествена картинка се гледа не в Мукаве,а от БЛу РЕй( TS2). а и на монитор 32, едва ли ще разбереш каква е резолюцията , чисто визуално. Трябва да забиваш глава до раменете в 32-та инча ,за да видиш какво става. Разгледай нормални размери и добави още малко кинти отгоре
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29-12-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Както каза колега - 32 инча е мониторен размер почти.
Загледай нещо 40 и нагоре.
Да не говорим, че за 1100лв. има 47 инчов Панасоник, който ще е перфектен.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29-12-2014
кап.Немо кап.Немо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Както каза колега - 32 инча е мониторен размер почти.
Загледай нещо 40 и нагоре.
Да не говорим, че за 1100лв. има 47 инчов Панасоник, който ще е перфектен.

А може ли линк на този перфектен 47 инчов Панасоник?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29-12-2014
Vboxk Vboxk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: Varna
Мнения: 648
Благодари: 103
Получил благодарност:
79 пъти в 66 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

http://www.technopolis.bg/b2c/detail...7AS650E-3D-LED.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29-12-2014
кап.Немо кап.Немо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vboxk Вижте мненията

Благодаря за линка колега, обаче този Панасоник е 3Д, а аз не съм фен на тази технология. Все пак благодаря!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29-12-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от кап.Немо Вижте мненията
Благодаря за линка колега, обаче този Панасоник е 3Д, а аз не съм фен на тази технология. Все пак благодаря!

Не е нужно да си Фен ,за да получиш поне читав процесор. След като се справя с 3Д, ще се справя и с по-простичките задачи. Може и да се удивиш, но 3 Д телевизорите си работят прекрасно и по дефолт в обикновен режим, ако не включиш специално 3Д-то)))))))))
Събирай кинти и си купи телевизор, а не монитор! Вместо да разсъждаваш публично на какво си фен и на какво не. )) А въобще поразучи и видеоформатите, за да няма после разочарования от мазньочи по голям екран
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на sarivano за този полезен пост
mad_07 (29-12-2014), reeexx (29-12-2014), Хоризонт (01-01-2015)
  #8  
Стар 29-12-2014
кап.Немо кап.Немо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Не е нужно да си Фен ,за да получиш поне читав процесор. След като се справя с 3Д, ще се справя и с по-простичките задачи. Може и да се удивиш, но 3 Д телевизорите си работят прекрасно и по дефолт в обикновен режим, ако не включиш специално 3Д-то)))))))))
Събирай кинти и си купи телевизор, а не монитор! Вместо да разсъждаваш публично на какво си фен и на какво не. )) А въобще поразучи и видеоформатите, за да няма после разочарования от мазньочи по голям екран

Колега, на какво да съм фен и къде да разсъждавам, аз решавам все пак! А защо мисля така отговарям ти :
Моето мнение е, че няма смисъл от тази глезотия, която е напълно ненужна екстра. Преди 4 месеца съседите си взеха смарт телевизор 3D дотук добре, обаче очилата събирали прах и до днес( по думи на съседа), до сега бил гледал само 5-6 3D клипчета които са от телевизора. пълни глупости. Покани ме да видя новата придобивка, имало скайп браузер ..... познай кога ще ги ползваш .... пробвах да посърфирам из нета от браузера на тв-то ... и след 4-5 мин бях готов да строша дистанционното ... ужас. Затова аз не бих си купил 3D ТВ, поне докато технологията за гледане е такава, поне мен супер много ми натовари очите и усетих силно напрежение после в тях. При 3D има два вида очила, в магазина никой не казал на съседа за това. Пък и той човека от къде да знае за 2-та вида очила, активните и пасивните има някой разлики в 2-та вида ( даже доста разлики има , като цена на очилата и поносимостта на очите към тях, качество на това което реално виждаш и т.н.). Ето защо не съм фен на 3D телевизорите!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на кап.Немо за този полезен пост :
ivan_sv (29-12-2014)
  #9  
Стар 29-12-2014
alexteam alexteam не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 428
Благодари: 20
Получил благодарност:
68 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Взимаш си за тези пари едно LG или Панасоник 42 инча/не 3 D/ те са 700-800 лева и няма какво да мислиш повече, забрави за 32 инча, просто това е малък телевизор с главно М, за нещата които си писал че искаш да гледаш

http://www.technopolis.bg/b2c/detail...X-42AS520E-LED

http://www.technopolis.bg/b2c/detail...G-42LB5500-LED

http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-42PFH5609-LED

и други подобни
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на alexteam за този полезен пост :
sarivano (29-12-2014)
  #10  
Стар 29-12-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Това, че е 3D, по никакъв начин не те ангажира да го ползваш/гледаш. За тези пари 47 инча с или без 3D е супер. Още повече, че е Панасоник, а още по-добре с 5 години гаранция. Ако дадеш такива пари или малко ниска сума и вземеш нещо различно, ще си наигран. Лично мнение! Това е офертата за Коледа.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Златанов за този полезен пост
reeexx (29-12-2014), sarivano (29-12-2014), vasilstf (03-01-2015), дакси (29-12-2014), Дедал (29-12-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
32, 700, lcd, led, до, ЛЕВА, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ИЗБОР НА 3 ДЕ ТЕЛЕВИЗОР ДО 2500 ЛЕВА хикиро ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 74 27-12-2012 18:11
КЗК глоби с 30 хил. лева "Близу" за заблуда на клиенти Джак ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 5 17-12-2011 23:49
46 Лед Лцд Телевизор до 2100 лева рокнролл ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 24-11-2011 17:50
60 лева данък "телевизор" Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 26 17-06-2010 17:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.