The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 23-11-2010
Аватара на goshob
goshob goshob не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Извън България
Мнения: 47
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 3 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
Lightbulb

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Аз продължавам по мултифийда, още съм на теоретичната част,
въртя си рейката в ръка и меря с линийка...
Здрасти,
Не ти препоръчвам да режеш държача. Аз лятото съсипах един и трябваше да си купувам целият комплект. Просто не става както трябва и при най-слаб вятър се чупи. Конструкцията е такава, че е по-добре да имаш малко странично изместване и да разчиташ на известни компромиси. При силни сателити те са пренебрежими и не си струва труда.
Има една хубава система на Inverto, за която може да прочетеш ето тук: http://www.inverto.tv/products/index.php?section=3. Моля да ме извинят модераторите, че побликувам чужди страници . При тази стойка всичко е точно, ама не съм я виждал да се продава в България, а в Европа е доста скъпа.
Що се отнася до сметките, то ние с Въйко разнищвахме преди време темата ето тук: http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=3231&page=6
Малко по-нагоре попита за онази зъбчатата джаджа, с която може да се променя ъгъла на конвертора. Ами според това, което пише тук и там, тази стойка претендира да е универсална и да може да се използва за различни антени с различно фокусно разстояние. Точно заради това са решили да направят ъгъла на държача да е с възможност за промяна. Бих ти препоръчал да го направиш същият, какъвто е този на оригиналният държач, който идва с антената. Така ще си спестиш доста неприятности.
Последно, ама не по важност е дъгата на рейката. С Въйко достигнахме до консенсус, че тя трябва да е огъната по дъга, която зависи от геометрията на антената. Сигурен съм, че тук ще попиташ какъв трябва да е радиусът на тази дъга. Ами и аз питах същото, ама никой не ми отговори. Ето защо използвах възможностите на въздесъщият "Чичко Google" и достигнах до следният високопарен извод: "Конверторите при един идеален мултифид трябва да са подредени по дъга, която е част от секущата равнина на параболоида допирателен към повърхнината на антената". Та да не плашим колегите с такива сложни понятия, ще ти кажа, че в първо приближение това си е дъга от окръжност с диаметър фокустното разстояние.
Като за край искам да ти кажа, че е добре да си сметнеш нещата за да знаеш ориентировъчно на къде си. Не забравяй, обаче, че всички тези сметки са съвсем ориентировъчни и зависят от много фактори, несъвършенства на конструкцията и др. подобни. Пресмяташ ги, сглобяваш всичко, мяташ се на покрива с телевизора под мишница и започваш да настройваш .
Хайде успехи и дано съм бил полезен.
__________________
"В двайсет годишният човек властва желанието, в трийсет годишния - разум, в четирийсет годишният - разсъдък." Franklin
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на goshob за този полезен пост
Ooo_Pepi (23-11-2010), Джак (23-11-2010), лтрифонов (24-11-2010), Люкс (07-12-2014)
  #62  
Стар 23-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,346
Благодари: 2,626
Получил благодарност:
1,745 пъти в 888 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goshob Вижте мненията
Има една хубава система на Inverto, за която може да прочетеш ето тук: http://www.inverto.tv/products/index.php?section=3. Моля да ме извинят модераторите, че побликувам чужди страници . При тази стойка всичко е точно, ама не съм я виждал да се продава в България, а в Европа е доста скъпа.
Има я и тук ако някой проявява интерес мога да му кажа къде се продава, цената й е 48лв.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #63  
Стар 24-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
в реална експлоатация не виждам как може нещо да го бута нагоре, че да се огъне или строши... просто никакъв шанс.
"Нещото" се казва вибрация...
Има вероятност алуминия да се разкъса по ръба на шайбите. Ти си преценяваш.
За ТД78 и ТД88 датчаните дори са добавили и напречен болт (като на ТД110), за да се намалят максимално вибрациите поради повишената тежест на носача.
Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
И може би по пътя на тая логика датчаните са сложили тая пластмасова джаджа.
Бинго!
Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Относно жокера за централен болт и асиметрия пак не стоплям за какво говориш след като и на турския и на датския болта е точно в средата
Грешка! Може и да не си разбрал...Демонстрирам:

Резултата е по-голям наклон. А на места е много необходим...
Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Искам да кажа кой ти гледа красиво ли е или не като крайния резултат е най-важен.
Аз ги гледам! Чападжийските работи не са ми по вкуса...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Image0085.jpg (73.9 КБ, 64 разглеждания)
Тип файл: jpg Image0086.jpg (97.6 КБ, 69 разглеждания)

Последно редактирано от Triax : 24-11-2010 на 14:00
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
Ooo_Pepi (24-11-2010)
  #64  
Стар 24-11-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,470
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Аз продължавам по мултифийда, още съм на теоретичната част,
въртя си рейката в ръка и меря с линийка.


правейки това веднага ми се натрапва една идея:
дали ще бъде проблем ако отрежа малка част от държача на триакс мултиблок ето така:
(взех част от снимка на Ooo_Pepi)
Прикачен файл 3768

ако не го направя, вероятно мога да си разпробия малко по-встрани рейката, но пак няма да имам конвертор точно в самия център на антената, там мястото е заето от държача.

А по този начин ще успея да прибутам доста по в центъра централния си конвертор (28.2Е), а така най-крайния(39Е) няма да се налага да виси 3/4 извън рейката, а укрепването едва ли ще пострада защото фиксиращия болт е от другата страна отзад.

някой опитвал ли е?
Без да искам ,благодарих!
Ела да ми шпакловаш стените,аз ще ти направя мултифийда!
Всички врабчета са на клончето!В случай,че не ти е изгодна селката!
Мултифийд става само с 110,другото е бла,бла!За София!От 39 до 13!Тия дето са със 78 и 88,са ту има, ту нема!
Отговори с цитат
  #65  
Стар 24-11-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Без да искам ,благодарих!
Ела да ми шпакловаш стените,аз ще ти направя мултифийда!
Всички врабчета са на клончето!В случай,че не ти е изгодна селката!
Мултифийд става само с 110,другото е бла,бла!За София!От 39 до 13!Тия дето са със 78 и 88,са ту има, ту нема!
Леле... ако ти ми направиш антената както аз бих ти шпакловал...
верно имам 4-ти разряд за зидарокофражист, ама защото в техникума някакъв теоретичен изпит взех

А за мултифийда ще ти кажа след няколко дни като остане време, че снощи на куц конвертор попаднах, но със сигурност 28 в центъра и 39 в края вече ми излязоха.

като завърша ще пусна и останалите детайли
ПП: Ама си голям шегаджия, само аватара като видя и не мога да те приема сериозно пич
Отговори с цитат
  #66  
Стар 24-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,346
Благодари: 2,626
Получил благодарност:
1,745 пъти в 888 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Грешка! Може и да не си разбрал...Демонстрирам:
Резултата е по-голям наклон. А на места е много необходим...
Дааа тука си абсолютно прав и съм напълно съгласен с теб.
За този наклон не се бях сетил, преди малко проверих къде точно е дупката на турския държач и тя е точно в средата, просто алуминиевия профил не позволява да е на друго място.
Аз мислех, че ми говориш за дупката наляво или надясно по профила а ти си имал предвид нагоре или надолу по профила... е затова не съм стоплил.
Както се вижда датския алуминиев профил позволява да се завърти така, че да имаме по-голям наклон на рейката.
Лошо е, че времето се развали иначе щях да сложа датския профил на турската пластмаса която го държи... така евентуално ще имам по-добър резултат и ще видя най-накрая в края кой профил е проектиран по-добре... нещото което Джак ме беше замолил да проверя.
Добре е човек да си ги има и двата мултифийд държача
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #67  
Стар 24-11-2010
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Леле... ако ти ми направиш антената както аз бих ти шпакловал...
верно имам 4-ти разряд за зидарокофражист, ама защото в техникума някакъв теоретичен изпит взех

А за мултифийда ще ти кажа след няколко дни като остане време, че снощи на куц конвертор попаднах, но със сигурност 28 в центъра и 39 в края вече ми излязоха.

като завърша ще пусна и останалите детайли
ПП: Ама си голям шегаджия, само аватара като видя и не мога да те приема сериозно пич


в голяма грешка си ! ! !
Отговори с цитат
  #68  
Стар 24-11-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
и ще видя най-накрая в края кой профил е проектиран по-добре... нещото което Джак ме беше замолил да проверя.
Чак пък да съм замолил... Винаги съм твърдял че ОРИГИНАЛНИЯ профил ще пасва най-добре на Triax, защото е изчислен конкретно за тази антена от инжинерите на Triax, а не е правен в някой турски гараж за турска антена - какъвто е турския държач който притежаваш. Карах да тестваш, за да се убедиш сам.
Само че, тези каламбури дето ги правиш - на турската пластмаса да пригодиш оригиналния алуминиев профил, пък върху оригиналия профил да наредиш турските държачи за конвертори... става като манджа с грозде - накрая няма да е ясно оригиналния държач ли е по-добър или турския.
Според мен теста трябва да се направи - оригинален държач (както си е с всичко по него оригинално) и неоригинален държач. Без да се пригажда нещо от единия на другия. И да се пишат резултатите особено на крайните конвертори, защото там разликата ще е най-голяма в полза на оригиналния (където реално ще се види предимството му).
Не всеки ще си купи два държача, за да направи от тях един и е хубаво да се знае без модификации как се представят държачите.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #69  
Стар 24-11-2010
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Аз продължавам с теоретизирането, дано не ви дразня много

Онези ми сметки отпреди няколко постинга, се потвърдиха и от руската програмка, за мултифийд. (не че е кой знае какво да сметнеш един синус по растояние).

Както виждам от снимките ви (на Джак основно, каквато конфигурация гоня и аз) , а и се потвърди от вчерашния ми опит - разстоянието по хоризонтала трябва да е по-малко от полученото от мен - значи тези 58 см които съм сигурен че ги измерих, не са реалното разстояние до центъра на офсета (мерих от единичния ми конвертор, точно в посоката в която го е насочил държача до повърхността на антената)

другото странно нещо е това:
multifeed.JPG multifeed1.JPG

правилно забелязах, че точките не стоят на една права, а оригиналната датска рейка е права погледнато в плоскостта на антената (вертикално).

От картинката се вижда че са на нещо като парабола, предполагам че за това говори goshob:
Цитирай:
Последно, ама не по важност е дъгата на рейката. С Въйко достигнахме до консенсус, че тя трябва да е огъната по дъга, която зависи от геометрията на антената. Сигурен съм, че тук ще попиташ какъв трябва да е радиусът на тази дъга. Ами и аз питах същото, ама никой не ми отговори. Ето защо използвах възможностите на въздесъщият "Чичко Google" и достигнах до следният високопарен извод: "Конверторите при един идеален мултифид трябва да са подредени по дъга, която е част от секущата равнина на параболоида допирателен към повърхнината на антената". Та да не плашим колегите с такива сложни понятия, ще ти кажа, че в първо приближение това си е дъга от окръжност с диаметър фокустното разстояние.
да, ама оригиналната рейка е права линия... в тази равнина в която трябва да е огъната.

от тук си правя извода, че оригиналната датска рейка при повече от 2 конвертора ще работи в режим на компромис - в някакво междинно положение - компромисно права линия така:
multifeed3.JPG

и сам стигам до извода, че теорията е ориентировъчна, и след това телевизора на терасата и въртене докато излезе всичко
Отговори с цитат
  #70  
Стар 24-11-2010
Аватара на goshob
goshob goshob не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Извън България
Мнения: 47
Благодари: 1
Получил благодарност:
8 пъти в 3 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
Lightbulb

Здравей,
Явно нещо не си ме разбрал колега, или аз неправилно съм се изразил.
Това, което ти дава тази програма е разположението на конверторите във вертикалната равнина, т.е. наклона на рейката. Проекцията на рейката в тази равнина е права и няма какво друго да бъде. Там нямаш друг избор освен компромис. Ако искаш да намалиш компромиса избираш стойка Inverto, където имаш централен конвертор и всички останали са с 2 степени на свобода.
Дъгата, за която ти говорих снощи е кривината на рейката, по която се редят конверторите, т.е. отстоянието им от антената или ако искаш проекцията на рейката върху хоризонталната равнина. Това нещо не се дава от програмата, която използваш и единственият начин е да се довериш на конструкторите и да го приемеш за даденост.
Успех и смятам, че вече си се оправил напълно.
__________________
"В двайсет годишният човек властва желанието, в трийсет годишния - разум, в четирийсет годишният - разсъдък." Franklin
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на goshob за този полезен пост :
лтрифонов (25-11-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
13, 16, 19Е, td78, Мултифийд, питанеtriax


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
triax td 110 ? martinakis САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 10 19-02-2011 20:49
TRIAX - история sarivano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 3 13-12-2010 12:29
Какъв мотор ще ми препоръчате за Triax TD78? Момчил-Търговище МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 2 10-04-2010 18:42
Triax TD88 fox САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 22 04-05-2009 21:49
Triax TD78 vs GLOBO Click-Clack 85 см. ppet САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 28-04-2008 11:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.