The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 05-10-2011
encho.popov encho.popov не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 59
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Милен_ТТ Вижте мненията
Ще се върна пак на темата нищо, че не писано отдавна тук. Понеже наскоро поднових пак опитите си за подобряване качеството на приемания сигнал на 36 Е. Намирам се в района на Велико Търново, антената ми е руска 2.20 и 42 см дълбочина. Стъклопласт с алуминиево покритие. Взех я втора употреба без държач за конвертора и малка част от полярното окачване липсваше и приспособявах това онова да я върна към живот.
В момента най-добър резултат който съм постигал на честота 12 245 R е 65% качество на сигнала. Това не е най-силната честота, която се хваща, но нека примерно нея да използваме за еталонна. Конвертора ми е от първите INVACOM, тестван е и работи супер. Пластината ми е във формата на каро от печатна платка без фолио (стъклотекстолит).
Ако някой в района на централна северна България (около Велико Търново) е мъчил руснаците на 36 Е c подобна големина антена да сподели какви резултати е постигнал, защото ми се струва, че трябва да може и още. Да каже и с каква пластина е постигнал най-добри резултати, като форма, материал и размер.
Най-проблеми честоти са ми 12 072 L и 12 418 L. през по-вечето време ми ги няма.
Колега виж това.© www.flysat.com/eutelsat36-beam.php
Отговори с цитат
  #32  
Стар 05-10-2011
Аватара на avtosat
avtosat avtosat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 688
Благодари: 318
Получил благодарност:
215 пъти в 103 поста
Сваляния: 218
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Този конвертор е за офсетова антена. Не си казал твойта каква е, но оставам с впечатлението че е парабола. Имам същия конвертор и през пролетта когато го сложих на Триакс 110 извади с 3-4 dB по-високи нива от конвертор с пластина. може пластината да не ми е била достатъчно добра. Въпреки това в София от W4 не мога да хвана нищо. Наскоро смених антената с 2м офсет, но положението е същото. Една от основните причини беше 36Е и сега съм разочарован.
Ако антената ти офсетова смени конвертора (според мен не чак толкова голяма играчка) и ще се радваш на сигнал. Ако е парабола се съмнявам - има значение облъчвателя за какво отношение F/d e правен.
Да парабола е ,180-ка и затова ако няма много смисъл да не се занимавам да си развалям фокуса и да мисля да мисля държач за офсетовия конвертор.
Ама ако потвърди някой че ще излезнат може и да си поиграя.....
__________________
Duo4K/Duo4Kse/SF8008 1x180 Ku (30w-96.5e) | 1x150 (30w-85e) | 1x120 (46e+45e/42е/39е/36е/31,5е) | 1x120 (33е/28,5е/26e/23,5е) | 1xTD110 (1.9e/0,8w/4w+5w) | 1x100 (19,2е/16е/13е/9e) | 1x90 80e | 1x60 39e| 1x60 19.2e | 1x80 (30w)
Отговори с цитат
  #33  
Стар 06-10-2011
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avtosat Вижте мненията
Да парабола е ,180-ка и затова ако няма много смисъл да не се занимавам да си развалям фокуса и да мисля да мисля държач за офсетовия конвертор.
Ама ако потвърди някой че ще излезнат може и да си поиграя.....
Имам приятел от пазаржик, с конвертор в средата с правена от мен пластина искарва целия W4, без тези коита са на S2. Чинията му е 2.10! Ако си вземеш конвертор INVACOM и добре направена пластина мисля че имаш шансове. С офсетовия конвертор няма смисъл да пробваш, той е за друго F/D 0.5-0.7, а твойта чиния ще е някъде 0.3-0.5, освем ако чинията не ти е от плитките, но това ме съмнява. Като сложиш офсетовия конвертор в средата той няма да използва цялата площ на антената, тъй като облъчвателя му е друг, не е като на фланцовите конвертори.
Сега намерих тефлон - най-подходящия материал за пластините, започвам да разкроявам различни видове и размери пластини и да пробвам какъв ще е ефекта от смяната на стъклотекстолита с тефлона. След това отивам на смяна и на облъчвателя с оригинален ADF-120 за конвертор INVACOM.
В момента качеството на 12245 R ми е 54%.
Ако някой има района на централна северна БГ и по-далече, да каже как му е нивото на същата честота, както и ква чиния и ква пластина използва.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 07-10-2011
пилатус пилатус не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 116
Благодари: 196
Получил благодарност:
20 пъти в 18 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Милен_ТТ Вижте мненията
Имам приятел от пазаржик, с конвертор в средата с правена от мен пластина искарва целия W4, без тези коита са на S2. Чинията му е 2.10! Ако си вземеш конвертор INVACOM и добре направена пластина мисля че имаш шансове. С офсетовия конвертор няма смисъл да пробваш, той е за друго F/D 0.5-0.7, а твойта чиния ще е някъде 0.3-0.5, освем ако чинията не ти е от плитките, но това ме съмнява. Като сложиш офсетовия конвертор в средата той няма да използва цялата площ на антената, тъй като облъчвателя му е друг, не е като на фланцовите конвертори.
Сега намерих тефлон - най-подходящия материал за пластините, започвам да разкроявам различни видове и размери пластини и да пробвам какъв ще е ефекта от смяната на стъклотекстолита с тефлона. След това отивам на смяна и на облъчвателя с оригинален ADF-120 за конвертор INVACOM.
В момента качеството на 12245 R ми е 54%.
Ако някой има района на централна северна БГ и по-далече, да каже как му е нивото на същата честота, както и ква чиния и ква пластина използва.


В момента Плевен с 2,10 руска парабола с офсетов конвертор с кръгова поляризазия GS без претенции за перфектна настройка на конвертора -45-46% като пика на сигнала е около 15ч.С подобна паробола с Инваком и пластина по -високо ниво с 3 до 6%
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg screenshot.jpg (30.3 КБ, 94 разглеждания)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на пилатус за този полезен пост :
Милен_ТТ (07-10-2011)
  #35  
Стар 07-10-2011
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Аз се намирам в югоизточната част на БГ с 200см. чиния, парабола и не мога да искарам 12245 R от 36Е.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 07-10-2011
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юлиян Вижте мненията
Аз се намирам в югоизточната част на БГ с 200см. чиния, парабола и не мога да искарам 12245 R от 36Е.
А пластина сложи ли? не би трябвало там да имаш проблеми! Особенно пък с такава чиния!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 08-10-2011
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Не, пластина не съм слагал а и незнам как тук чета за неква линия, но как става на идея си нямам
Отговори с цитат
  #38  
Стар 08-10-2011
Милен_ТТ Милен_ТТ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Местоположение: Ямбол, Дебелец
Мнения: 723
Благодари: 276
Получил благодарност:
845 пъти в 231 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 1
По подразбиране

УРААА Другарки и Другари! Днес 16:15 часа, при леко облачно време след поредните опити с пластината успях да подобря личния си рекорд на 12 245 R от 65 на 67%. Смятам че при по хубаво време може да дигне и още. Един колега колега беше споменал че пика на сигнала е към 15 часа, подтвърждавам, да така е. 12 072 също ми излезе на 53% ръба ми е на 46!
А сега за пластината, разликата спрямо предишната е че тази е с малко тъпи върхове. При предишната бях използвал зелен стъклотекстолит с дебелина 1.5 мм, този е жълт с дебелина 1.6 мм. При едни и същи форми и размери жълтия ми дава с 3% отгоре. Не знам дали е от цвета тоест да са използвали малко по различни съствки в мателирала или е от дебелината. В момента със старата пластина с която бях поставил рекорда си дава 62% качество, а тази дава 67% цели 5% отгоре.
Такааа, и предната и тази са с обща дължина 31 мм, преди бях писал че най-добри резултати имам с 29, сега ще се поправя 31 мм е вече (засега) Предишната беше с върхове и двата по 12 мм, тази единя е 10 мм другия е 11. Определено има значение колко тъпа или изострена ще е тази пластина. Както и ако задния връх от страната на сондите във конвертора е по-голям от този които е от към чинията също има значение. Тази част която е към конвертора трябва да е по остра. Установих го вече с доста опити това. Както и установих че като изпиля малко върховете на пластината както тук е показано на една от снимките пак има значение, като ги изпиля сигнала пада. Размера и формата на пластината зависи от F/D на чинията, както и от облъчвателя на антената. Така че тези размери които ви давам при вас няма да са същите! Единствено ако сте със същото F/D, моето е 0.33!
За мен материала е твърдо стъклотекстолит (ецната печатна платка)
Ще продължа в опите си, тая вечер ще нарежа още пластини с различни размери и ако времето позволява ще продължа с опитите.
Пробвах и такава чиито върхове са навътре, пак е по добре от един обикновен четириъгълник но не е по добре от карото!
Отварях конвертор за кръгова поляризация офсетов MTI, пластината му вътре беше пак от стъклотекстолит жълт на цвят, но малко по-жълт от този които използвах аз, с дебелина отново 1.6 мм.
Така още наблюдения ще споделя, относно размера на пластината и f/d на антената, колкото по плитка е антената толко по-заострена е пластината и с по-голяма дължина.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Милен_ТТ за този полезен пост
avtosat (12-10-2011), painkillerbg (13-10-2011), Юлиян (08-10-2011)
  #39  
Стар 08-10-2011
Аватара на Юлиян
Юлиян Юлиян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 363
Благодари: 52
Получил благодарност:
74 пъти в 45 поста
Сваляния: 113
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Браво колега полезна информация даваш успех и аз ще се захвана с конвертора, но при мен ситуацията е кофти трябва първо да сменя фланеца, облъчватела и държача, че са станали едно цяло от климатичните промени алуминия и желязото са станали маааата си балооо.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 08-10-2011
бубе бубе не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 129
Благодари: 14
Получил благодарност:
18 пъти в 17 поста
Сваляния: 432
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Юлиян Вижте мненията
Браво колега полезна информация даваш успех и аз ще се захвана с конвертора, но при мен ситуацията е кофти трябва първо да сменя фланеца, облъчватела и държача, че са станали едно цяло от климатичните промени алуминия и желязото са станали маааата си балооо.
Даите една снимка каде се слага тая пластина
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
36Е


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.