The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] > Приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 10-07-2013
ненаучен ненаучен не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Местоположение: Ямбол
Мнения: 6
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post настройка на приемник за цифрова кабелна телевизия Homecast Em-2150CO

здравейте колеги,предварително се извинявам за липсата на опит в участието във форуми,надявам се да не сгреша правилата на форума и да получа отговор на проблема,който имам.Купих си 2 приемника за цифрова кабелна телевизия Homecast Em-2150CO ,настроих ги ръчно според едно указание : 1.oт дистанционното избирате menu – installation – pin 0000 – reset factory defaults – Reset type ALL !!
2.След рестарт на устройството от дистанционното избирате menu – installation – pin 0000 – manual scan и настройките както следва:

Frequency in KHz - 306000
Symbol Rate - 6900 (въвеждате от цифрите на дистанционното)
Modulation - QAM 256
Network - Yes
Scan Mode – All Chanels
Потвърждавате с ОК
Накрая му давате да запамети новите настройки
* При някой устройства от този тип се налага ръчно въвеждане на честоти 370 , 386 и 394.
На честота 370 трябва да имате следните канали: VOX , Fashion Chanel , RTL , RTL2 , Super RTL n-tv - и други.
На честота 378 – радио
Настройвам си всички канали , които открива,запаметявам и започвам да гледам.Единият си работи перфектно,но другият след определено време започва ъпдейт на каналите според фабричните си настройки и губи всичко настроено от мен преди това!Налага ми се да го настройвам наново по няколко пъти на ден!Много моля ако някой знае как точно мога да спра процеса да ми помогне.Четох в подобна тема касаеща същия проблем че колега е го е решил с помощта на Златанов чрез настройки!Гледам Диана кабел в Ямбол.Може да ми пишете и на маил niki_asparuhov@abv.bg или скайп - misterroybillyboy.Благодаря сърдечно на всички отзовали се предварително.

Последно редактирано от ненаучен : 10-07-2013 на 03:38
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10-07-2013
тин тин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 169
Благодари: 1
Получил благодарност:
61 пъти в 44 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз имам същия проблем с приемник Екском-гледам и когато си реши ъпдейтва софтуеъра.Преместих приемника в другата стая и там интересно почти не е актуализирал-аз си го обяснявам с по-силния сигнал, тъй като кабелът е по фасадата на блока, в хола е по-силен сигналът.Може би при по-слаб сигнал и при промени в програмите, то автоматично актуализира и при мен на Спиди-Супер вижън от 200 канала след актуализация ги изкарва наполовина и трябва ръчно да въвеждам липсващите честоти.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на тин за този полезен пост :
ненаучен (10-07-2013)
  #3  
Стар 10-07-2013
ЦВК ЦВК не е на линия
тв фен
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 58
Благодари: 60
Получил благодарност:
53 пъти в 27 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 3
По подразбиране

При Synaps пък например е чувствителен тунера и при всяко разместване или каквото и да е човъркане от оператора по мрежата, приемника се ъпдейтва. Решението е като се изключи подредбата по LCN. Същото правило важи и при Digiview относно подредба на канали - и уведомяване при ъпдейтване на листата от оператора. Не си спомням обаче при Homecast и то този модел дали има подобна опция за изключване на подредба по LCN. Ако има - пробвай!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ЦВК за този полезен пост :
ненаучен (10-07-2013)
  #4  
Стар 10-07-2013
мискинин мискинин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 122
Благодари: 64
Получил благодарност:
54 пъти в 25 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При Синапса е софтуерен проблем. Има версии, при които дори и на изключен LCN си иска ъпдейта. Проблема се оправя само със смяна на софтуера. При Хомкаста не съм чувал за такъв проблем. Но имам софтуер и програмата за ъпдейт. Виж каква ти софтуерната версия и ако искаш може да пробваме да го ъпдейтнем. Ще ти трябва и кабелче за връзка с компютър.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на мискинин за този полезен пост
tv312jf (21-08-2013), ненаучен (10-07-2013)
  #5  
Стар 10-07-2013
ненаучен ненаучен не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Местоположение: Ямбол
Мнения: 6
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

Имам наблюдение,че наистина сигнала не е добър и е възможна причина за проблема , за жалост не виждам из менюто настройка на LCN , параметрите на приемника са H/W - версия 3.10 S/W - версия 1.54 loader - версия 1.54. Ще се радвам ако може да се направи нещо без значение дали е настройка или смяна на софта...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10-07-2013
мискинин мискинин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 122
Благодари: 64
Получил благодарност:
54 пъти в 25 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сори, ама моя софтуер е по-стара версия - 1.46. Пък мисля, че Хомкастите не позволяват доунгрейд. Ако изровиш от някъде по-нова версия, мога да ти пратя програмката за ъпдейт и указания как се работи с нея.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мискинин за този полезен пост :
ненаучен (10-07-2013)
  #7  
Стар 10-07-2013
ненаучен ненаучен не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Местоположение: Ямбол
Мнения: 6
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post

Колеги моля ако някой е наясно как проблема се оправя с настройки нека сподели , четох мнение , че колега е оправил нещата с настройки,благодаря...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10-07-2013
мискинин мискинин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 122
Благодари: 64
Получил благодарност:
54 пъти в 25 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С настройки може да се спре LCN. Ама твоя приемник няма такава опция - поне аз не съм виждал, пък съм си играл с такъв модел приемници. Според мене само смяна на софтуера ще го оправи /евентуално/.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10-07-2013
АА АА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 439
Благодари: 8
Получил благодарност:
120 пъти в 71 поста
Сваляния: 104
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Двата приемника с една и съща софтуерна и хардуерна версия ли са? Ако са еднакви размени им местата да видиш какво ще стане. Ако не са може да се прочете паметта на нормално работещия и да се запише в другия, ( Този модел са с процесор 5518 и имат JTAG).
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10-07-2013
мискинин мискинин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 122
Благодари: 64
Получил благодарност:
54 пъти в 25 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сетих се и друго... приемника най-вероятно реагира на NIT таблицата им. Обикновено таблицата се слага на първата носеща. Пробвай какво ще стане, ако не минаваш през програмите от първата носеща.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мискинин за този полезен пост :
ненаучен (10-07-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
em2150co, homecast, За, кабелна, на, Настройка, приемник, Телевизия, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купувам приемник за цифрова кабелна телевизия roro91 Приключили продажби 1 29-10-2012 18:31
Продавам HD приемник за цифрова кабелна телевизия-Topfield-7700hccf pe6o1975 Приключили продажби 1 11-08-2012 23:29
Продавам приемник за HD цифрова кабелна телевизия ADB 2840 C pe6o1975 Кошче 9 27-04-2012 22:29
Купувам DVB-C приемник за цифрова кабелна телевизия бланко Приключили продажби 3 20-09-2011 21:02
цифрова кабелна телевизия с 1 карта на повече от 1 приемник колчо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 7 19-10-2010 00:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.