The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 02-05-2011
emo_yankov emo_yankov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Castellon, Spain
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
Question WIFI и сателитен сигнал по един кабел?

Здравейте, искам да попитам по напредналите дали е възможно по кабела на антената (например със сплитер) да пусна и сигнал от WIFI антена. Сигнала на WIFI-то е 2,4 GHz мисля че и сателитния сигнал е на същата честота. Идеята ми е да не пускам втори кабел по фасадата на блока, защото тука в Испания са малко резервиране към украсяването на стените на блока с кабели, чинии, антени, пране и т.н.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 02-05-2011
Аватара на Георги Банков
Георги Банков Георги Банков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 755
Благодари: 372
Получил благодарност:
52 пъти в 42 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emo_yankov Вижте мненията
Здравейте, искам да попитам по напредналите дали е възможно по кабела на антената (например със сплитер) да пусна и сигнал от WIFI антена. Сигнала на WIFI-то е 2,4 GHz мисля че и сателитния сигнал е на същата честота. Идеята ми е да не пускам втори кабел по фасадата на блока, защото тука в Испания са малко резервиране към украсяването на стените на блока с кабели, чинии, антени, пране и т.н.
S-Band е от 2 до 4 GHz, на 2,4GHz е Wi-Fi. C-Band е 3,4 - 4,2GHz, а Ku-Band - 10,70 до 12,75 GHz.
__________________
Paraclipse Hydro, D = 228,6cm {37,5W - 85,2E}; Invacom SNF-031 with Invacom ADF-120; 24'' PowerTech Actuator; Power Tech GBOX V2000 positioner; DM500s; Drake ESR 300s;
Отговори с цитат
  #3  
Стар 02-05-2011
emo_yankov emo_yankov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Castellon, Spain
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ииииииииииииииииии

Ще мога или не, помогни малко. Ако може с какво трябва да се запася.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-05-2011
ghostnik ghostnik не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2008
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен по-скоро не. Тези честоти, които Георги Банков е цитирал, са честотите на излъчване от спътника. На конвертора точно това му е работата, да преобразува тези честоти, в такива, годни за пренасяне по кабел. Мисля че след конвертора честотата е около 1GHz. При Wi-Fi нивата на сигнала са много ниски и от там ще дойде проблема. Не съм пробвал точно това, което искаш да направиш, но пренасянето на 2,4GHz сигнал по отделен, специален високочестотен кабел си е проблем, а както искаш ти да го комбинираш със сателитен, чрез филтриращи сплитери ми се вижда направо приключение.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-05-2011
Аватара на Георги Банков
Георги Банков Георги Банков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 755
Благодари: 372
Получил благодарност:
52 пъти в 42 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ghostnik Вижте мненията
Според мен по-скоро не. Тези честоти, които Георги Банков е цитирал, са честотите на излъчване от спътника. На конвертора точно това му е работата, да преобразува тези честоти, в такива, годни за пренасяне по кабел. Мисля че след конвертора честотата е около 1GHz. При Wi-Fi нивата на сигнала са много ниски и от там ще дойде проблема. Не съм пробвал точно това, което искаш да направиш, но пренасянето на 2,4GHz сигнал по отделен, специален високочестотен кабел си е проблем, а както искаш ти да го комбинираш със сателитен, чрез филтриращи сплитери ми се вижда направо приключение.
Честотата не е ли 950 - 2150MHz (поне таква беше на аналоговите приемници).
__________________
Paraclipse Hydro, D = 228,6cm {37,5W - 85,2E}; Invacom SNF-031 with Invacom ADF-120; 24'' PowerTech Actuator; Power Tech GBOX V2000 positioner; DM500s; Drake ESR 300s;
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-05-2011
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

има такива устройства - диплексери, приличат на сплитери и се слагат по два - в началото обединяват, а в края разделят сигнала.
Фабрично са направени за масовия случай - сигнал от кабелна тв се обединява със сигнал от сателитна.

В твоя случай ще трябва да хванеш познат който разбира от електроника да ти настрои ръчно съответните филтри. Технически е възможно.
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien

Последно редактирано от лтрифонов : 03-05-2011 на 08:17
Отговори с цитат
  #7  
Стар 03-05-2011
mistreated mistreated е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Георги Банков Вижте мненията
Честотата не е ли 950 - 2150MHz (поне таква беше на аналоговите приемници).
Точно такава...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 03-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не. Няма да можеш. Освен това и WiFi излъчва, което прави нещата съвсем сложни. Купи си още един кабел.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-05-2011
Аватара на БАЙ ИВАН
БАЙ ИВАН БАЙ ИВАН не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 368
Благодари: 657
Получил благодарност:
115 пъти в 85 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 22
По подразбиране

Кабела за сат-ТВ е 75 ома, а кабелите за WIFI антените са 50 ома. Нещо нема да стане.
__________________
Всичко може, но не всеки го може!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 03-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emo_yankov Вижте мненията
Здравейте, искам да попитам по напредналите дали е възможно по кабела на антената (например със сплитер) да пусна и сигнал от WIFI антена. Сигнала на WIFI-то е 2,4 GHz мисля че и сателитния сигнал е на същата честота. Идеята ми е да не пускам втори кабел по фасадата на блока, защото тука в Испания са малко резервиране към украсяването на стените на блока с кабели, чинии, антени, пране и т.н.
1. за колко метра говориш - разстояние до WIFI антена - ако е повече от 2м затихването е много голямо и полза от антената няма
2. невъзможно е съгласоване на антената с WIFI устройството - импеданса на WIFI е 50ома, а на сател. кабел 75ома.
3. за честотната интерференция не говоря въобще , приемам че само WIFI антена искаш да ползваш.
4. купи си един аксес пойнт за външно ползване и ползвай в режим на клиент (предполагам желаеш да се конектнеш към някой комшия ) от типа на ТР-Link WA5210G - 12dB в б-я са по ~80лв , трябва да ги има и в испания, но има много онлайн магазини също и ще си решиш въпроса без да минават кабели по фасадата- все ще намериш свободна или wep кодирана мрежа.
всякакви други експерименти ще са неуспешни и пари на вятъра
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
wifi, един, кабел, ПО, сателитен, сигнал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сигнал от коаксиални кабел RG-6 и RG-11 radich_58 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 43 13-04-2017 11:27
сателитен сигнал valvamp САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 12-08-2010 15:31
Питане за WIFI radionov AZBOX 2 13-06-2010 11:40
разстояние м/у сградите - сателитен сигнал valvamp Монтаж и настройка на антени 4 14-04-2010 19:26
Сигнал от обикновенна и сателитна антена по един кабел ivo Монтаж и настройка на антени 5 18-08-2008 13:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.