The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD приемници > Zgemma

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #191  
Стар 04-11-2018
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,133
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Пак се изписаха един тон...
Казах ви, пресолвате манджата...

Приемникът, като такъв е много повече от добър.
Няма запецване, резачка е и картината му е повече от добра.

- Който го дразни дистанционното (бутоните) го сменя както по-горе колега беше писал, че е направил
- който го дразни обхвата на дистанционното и логото на дисплея, просто маха предният прозрачен панел, лепи един картон на дисплея и наглася инфрачервеният приемник. След което остават забележките за плеера, но мен това не ме вълнува и изобщо нямам намерения да тествам дали е така или не!




Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на дрим за този полезен пост
oldman (04-11-2020), Гепарда7472 (04-11-2018)
  #192  
Стар 04-11-2018
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,392
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гепарда7472 Вижте мненията
Ще разделим нещата така- за гледане ТВ софта се дьржи прилично, но ако не улучиш правилно посоката на цепеницата в рьката и щракнеш няколко бьрзи по бутоните и цьфва син екран!!За мултимедия - при прескачане на кадри или превьртане се започва едно зацикляне на колецето , че има време да отидеш да пуснеш по една вода и като се вьрнеш или е успяло или си вьрти трябва рест на кутията. По бавен е естественно от Вуто, но за чак толкова не претенциозни - става. Картината с малко пипване докарва прилична картина - тук мога да се сьглася, че на Нова ТВ като, че ли в определени моменти, ама само в определени като, че ли е по добра, но толкоз!С една дума ако искам да пестя пари за цепеници бих си взел ZEROTO, а за разлика от 140лв. не бих си правил чикия на нервите и естествено скачам на по високо! Любимица по принцип ми е Ултимуто, но за тва което ползвам на този етап не ми е нужно, ама кой знае може да скоча и на него за в кьщи, а Уното за селкопа! Може да е село, ама няма се излагаме,я!Абе с една дума и тая Сгема ще ти вьрши работа- явно си е харесал много. В началото преди да я взема и аз така се кьм нея ме теглеше, форуми- моруми, но като се сбльсках с реалността- до тук бях!
Синиявецо ще те преследва цял живот!Било олед,било друго!Виждам,че те е страх и видиш ли синьо,бегаш!
По голема цепеница от зерото няма,там изобщо няма HD,само един мръсен найлон,дето го няма и при дриймбокс 500 SD!
Нека аз обобщя!Щото ги имам всички цепеници,даже и ултимо,дето седи в кашон и чака някой баровец,да поиска да гледа тв на малкия екран!
Вутата са едни от най дървените приемници,само един читав има,откак ги произвеждат!Производителя не те бръсне за слива,ако му кажеш ,какво да оправи,бълват цепеници и кретените купуват!Чакай на зерото да оправят стоте процента сигнал,щото мръсния найлон и с полиране няма да го махнеш,чакай да актвират на ултимото DVBS2x тунера,вече половин година го продават и те горките не знаят как!Борил съм се на повечето форуми,нещо да им налея,ама са запечатани и не възприемат!
В интерес на истината Уно не съм заглеждал продължително,но след като зерото и ултимото са кенеф,едва ли ще ме впечатли!За бързината и Згемата и Мутанта ги бият всичките,за тунерите не коментирам,трябва да се изръсиш поне с 2 бимбарици за Ву с такава комбинация от тунери и то работещи!За сигнала също,Вуто е по назад!Ебем ти и плеяра,лично не ме вълнува тая кочина!
Най важното за един ценител на сателитен приемник е качеството на картината и тунера,тунерите като разновидности и количество!Няма как да сравняваш Ултимо със Згема по тоя параграф!Да не говориме за абсолютните пръчки Зеро и Уно!
И поне темата е за Згема,а това е най атрактивния в момента приемник,с отлична картина,тунери бол и софтуери за всички фкусове!Не коментирам,че е най тънък,но за сметка на това е от най качествените!Така че не пробутвай как вутата стават повече в тая тема,просто е трагично смешно!
Отговори с цитат
  #193  
Стар 04-11-2018
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,392
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Да туширам хубавия скандал със спам - между QLED (9-та серия) и OLED кое е за предпочитане?
Абе какъв кюлед бре?Нали си Левскар!
Отговори с цитат
  #194  
Стар 04-11-2018
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Не,че съм се залетял да копувам,ама в крайна сметка ако не гледаме тунерите,не е ли по добре един октагон 8008?
Отговори с цитат
  #195  
Стар 04-11-2018
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Изчакай Дзумбата да си го купи и ще стане най-добрия приемник
А какво им има на тунерите на октагона?
Отговори с цитат
  #196  
Стар 04-11-2018
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Абе какъв кюлед бре?Нали си Левскар!
Ето такъв - SAMSUNG QE-55Q9FN

Мернах го в магазин и картината ме впечатли. Усещането е, че гледаш OLED, само че с повече цветове.

Доколкото знам заради органичните си пиксели OLED технологията има ограничен живот и картината започва постепенно да се разваля. Може би в последните модели OLED това вече е оправено и във връзка с това да попитам, на коя марка да обърна внимание, че там са няколко - SONY, PANASONIC или LG?

Планирал съм да запиша на флашка няколко предавания от сателита и да тръгна по магазините този месец за сравнение, но е добре да имам и предварителна информация за недостатъци, за да се съсредоточа върху тях. Може и тотално да се разочаровам като видя HD-картината на 55 инчов 4К екран, а HD-то ще се гледа повече, няма какво да се лъжем - поради липса на достатъчно 4К съдържание.

PS. А Левски ще пада на дузпи от Черно море както на QLED, така и на OLED телевизор. Дори квантовите заплитания на Quantoom Dot-a, не могат да променят вредите, които Батков причини на клуба.
Отговори с цитат
  #197  
Стар 04-11-2018
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
А какво им има на тунерите на октагона?
Не исках да кажа,че им има нещо,на згемата не са ли повече,не съм ги сравнявал и мислех,че на згемата има в повече!
Отговори с цитат
  #198  
Стар 04-11-2018
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Имаш си сателитен и кабелен тунер, какво повече ти е нужно? На който му трябват повече тунери би си взел друг приемник, нещо с FBC тунери примерно.
Отговори с цитат
  #199  
Стар 04-11-2018
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,392
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
Изчакай Дзумбата да си го купи и ще стане най-добрия приемник
А какво им има на тунерите на октагона?
Взел съм го бре и е с видео №1!Иначе съм се заел да го дяламе от 10 дена,щото тая картина си заслужава!Не е дърво като зерото и уното!

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Усещането е, че гледаш OLED, само че с повече цветове.
Само усещане е!Ако ти е в къщи и идеш да усетиш някой олед,ще се върнеш със секира в къщи!

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията

Доколкото знам заради органичните си пиксели OLED технологията има ограничен живот и картината започва постепенно да се разваля. Може би в последните модели OLED това вече е оправено и във връзка с това да попитам, на коя марка да обърна внимание, че там са няколко - SONY, PANASONIC или LG?
Те всички ползват LG,споко,трета година гледам два модела,не са мръднали,а кой не сменя телевизор на 5-6 години!?

Последно редактирано от dzumba : 04-11-2018 на 15:43
Отговори с цитат
  #200  
Стар 04-11-2018
Гепарда7472 Гепарда7472 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 265
Благодари: 994
Получил благодарност:
69 пъти в 47 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Синиявецо ще те преследва цял живот!Било олед,било друго!Виждам,че те е страх и видиш ли синьо,бегаш!
По голема цепеница от зерото няма,там изобщо няма HD,само един мръсен найлон,дето го няма и при дриймбокс 500 SD!
Нека аз обобщя!Щото ги имам всички цепеници,даже и ултимо,дето седи в кашон и чака някой баровец,да поиска да гледа тв на малкия екран!
Вутата са едни от най дървените приемници,само един читав има,откак ги произвеждат!Производителя не те бръсне за слива,ако му кажеш ,какво да оправи,бълват цепеници и кретените купуват!Чакай на зерото да оправят стоте процента сигнал,щото мръсния найлон и с полиране няма да го махнеш,чакай да актвират на ултимото DVBS2x тунера,вече половин година го продават и те горките не знаят как!Борил съм се на повечето форуми,нещо да им налея,ама са запечатани и не възприемат!
В интерес на истината Уно не съм заглеждал продължително,но след като зерото и ултимото са кенеф,едва ли ще ме впечатли!За бързината и Згемата и Мутанта ги бият всичките,за тунерите не коментирам,трябва да се изръсиш поне с 2 бимбарици за Ву с такава комбинация от тунери и то работещи!За сигнала също,Вуто е по назад!Ебем ти и плеяра,лично не ме вълнува тая кочина!
Най важното за един ценител на сателитен приемник е качеството на картината и тунера,тунерите като разновидности и количество!Няма как да сравняваш Ултимо със Згема по тоя параграф!Да не говориме за абсолютните пръчки Зеро и Уно!
И поне темата е за Згема,а това е най атрактивния в момента приемник,с отлична картина,тунери бол и софтуери за всички фкусове!Не коментирам,че е най тънък,но за сметка на това е от най качествените!Така че не пробутвай как вутата стават повече в тая тема,просто е трагично смешно!
Добре, че има такива " Царе", които да ме разсмиват и да ми оправят настроението!!! Относно "синяка" не знам кой го е страх,ама щом толкова те кефи вземи и боядисай кафявата си точка в синьок Относно , че Сгема и Мутант бият по бьрзина и картина Уното направо паднах от смях!! Виж отварям една скоба, че става вьпрос за Сгемата- Мутант не см пипал - нямам мнение за него
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4k, h7s, zgemma, примник, сателитен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
купувам примник с Common interface tok82 Приключили продажби 2 22-11-2017 16:03
Zgemma H5 Enigma 2 H.265 HEVC КСГ САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 5 27-05-2017 20:46
Zgemma Star H2 DVB-S2/DVB-T2/DVB-C Satellite & Terrestrial Combo Receiver Enigma chobanci ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 1 21-04-2016 22:54
Купувам "Ariva" или сат примник от същия клас с CI слот КСГ FERGUSON 4 03-08-2015 21:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.