The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 25-05-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Abandano Вижте мненията
....за това че не съм им написал МОЛБА..., ами нали договора е изтекъл...
Пише се Заявление, а не Молба. Незнанието на езика и неосъзнаването конкретиката на определени действия в тяхната последователност от Българина ( особено след 24 май)е основание за "лошите практики". А не "Злостен Умисъл" от страна на определен оператор. Не защитавам Близу, но си жертва на собственото си административно невежество. И не е нужно да хленчиш и ръсиш "героични фрази", а тихо и кротко за си напишеш и входираш нужното заявление, както и да си вземеш протокол за предадено оборудване. "Маститите адвокати" се включват, само след гореописаните действия. Умният се учи от грешките на другите, не особено надареният-от собствените си грешки.
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 25-05-2015 на 15:03
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на sarivano за този полезен пост
Liberator (25-05-2015), worldnet (25-05-2015)
  #52  
Стар 25-05-2015
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Аз като им връщах оборудването от единия адрес, освен протокол, те самите ми изкараха и молба и какво ли не, в това отношение проблем с тях не съм имал!
Борбата ми е била винаги с центъра им за компетентност (call center)
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
sarivano (25-05-2015)
  #53  
Стар 25-05-2015
Abandano Abandano не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за мненията и съветите.
Да, наистина по-правилно звучи ЗАЯВЛЕНИЕ. Офиса им беше пълен с недоволни клиенти и може би затова са пропуснали да ме уведомят за въпросното заявление. Впоследствие, обаче, не им беше неудобно да ми кажат, че не е тяхно задължение да ме информират за тази "малка" подробност.
Не бих определил поста си като хленчене и съдържащ героични фрази - просто изразих недоволството и несъгласието си с начина на мислене и работа на Близу с надеждата някой препатил и/или по знаещ да даде съвет и за което още веднъж благодаря. Нали затова са форумите.
Написах заявлението, отивам да им го дам...
Отговори с цитат
  #54  
Стар 25-05-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ако по договора, който е изтекъл имаш клауза за едномесечно предизвестие - и да си го върнал и да не си го върнал, ще ти търсят таксата за месеца. Четете си договорите.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 25-05-2015
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Ако по договора, който е изтекъл имаш клауза за едномесечно предизвестие - и да си го върнал и да не си го върнал, ще ти търсят таксата за месеца. Четете си договорите.
ОК,но да ли договорите трябва да бъдат с този шрифт?Непрочитаем за повечето абонати, отнася се за всички оператори.Какво икономисват? хартия, мастило или просто абоната да се откаже да прочита
Отговори с цитат
  #56  
Стар 25-05-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

А, това е друга тема. Дори мисля, че ги задължиха всичко да е с един шрифт. Не съм на тяхна страна, но казвам, че по договор, ако пише, че трябва предизвестие, ще си плати. Казват ти - да не си връщал оборудването, щом няма предизвестие, плащаш.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 25-05-2015
Abandano Abandano не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Ако по договора, който е изтекъл имаш клауза за едномесечно предизвестие - и да си го върнал и да не си го върнал, ще ти търсят таксата за месеца. Четете си договорите.
По принцип си прав но:
НЕРАВНОПРАВНИ КЛАУЗИ В ПОТРЕБИТЕЛСКИ ДОГОВОРИ

Чл. 143. Неравноправна клауза в договор, сключен с потребител, е всяка уговорка в негова вреда, която не отговаря на изискването за добросъвестност и води до значително неравновесие между правата и задълженията на търговеца или доставчика и потребителя.
и един куп алинеи... http://archives.potrebitel.bg/module...&go=page&pid=7
Да не претоварвам темата, но смятам, че налице е точно това. Да те карат да плащаш за нещо, което реално не ползваш, а и нямаш техническа възможност да го правиш.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 25-05-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ти си се подписал под договора и си се съгласил с условието за едномесечното предизвестие. Това, че си върнал оборудването, не означава, че тази клауза отпада, а по-скоро, че нарушаваш договора, под който самият ти си се подписал. Тоест с подписа си веднъж се съгласяваш, че когато искаш да го прекратиш, подаваш предизвестие, след което сам го нарушаваш, решавайки, че щом е изтекъл, значи нищо не им дължиш и връщаш оборудването. В случая, за таковане са в офиса, в който са ти приели оборудването, без да видят за какво иде реч и да ти кажат.
Мен още ме търсят за едни 100+лв., защото след като след 3 идвания не си оправиха нета, аз им върнах оборудването и ги гоня за неравноправието, което си цитирал, но по струната, че аз плащам и не получавам, а те взимат пари и не дават. Тоест аз съм прецакан, а те са облагодетелствани. Така или иначе, те пари от мен няма да видят.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 25-05-2015
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Със същите уговорки по договор с мтел, един ден преди края на отчетния период, прекратих договор по карта, която вече не ми е необходима без никакви спънки от тяхна страна.
__________________
Отговори с цитат
  #60  
Стар 02-06-2015
краси098 краси098 не е на линия
форумец
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 317
Благодари: 496
Получил благодарност:
59 пъти в 37 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
Lightbulb

Цитирай:
Първоначално написано от вассил46 Вижте мненията
ОК,но да ли договорите трябва да бъдат с този шрифт?Непрочитаем за повечето абонати, отнася се за всички оператори.Какво икономисват? хартия, мастило или просто абоната да се откаже да прочита
Бе те и с 18 шрифт да са, като ти разпечатат 20 страници... пак никой няма да го чете. Дай му там STB-то и да бяга...
Проблема е според мен, че хората не си четат договорите за кредит, та остава за "някаква" кабеларка

Между другото бая разправии имах в близу докато се откача от тях. Най вече свързани с дай кутията на STB-то, пък упътването... е такива някакви.
Булсат в това отношение са такава разпасана бригада, че нямам думи.
Няк'ви индигирани договори с три реда, които се попълват на ръка ( ако не са променили нещо )
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
акам да по, близоо, никога, повече


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
MoneyGram - никога повече! Джак Дъра-Бъра 40 16-03-2018 10:18
Купувам CAM модул - близоо. kirofabv Приключили продажби 5 07-05-2012 23:37
Писането на смартфон никога не е било по-лесно ТИНТИН GSM мобилни комуникации 1 12-04-2011 13:42
Най новия свандарт на Близоо 3Д Пакостник Забавно 12 26-01-2011 19:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.