The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-05-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране 201-ят таблет

Наследникът на Kindle вероятно ще бъде най-сериозният конкурент на iPad досега




По-добре е да нямате таблет, отколкото да представите безразличен таблет. Като цяло това е урокът, който получаваха конкурентите на iPad досега. "iPad е съставен от компоненти. За някои от тях лесно се намират доставчици. Това включва памет, микропроцесори и комуникационни части. Други компоненти са по-трудни за намиране. Това са подходящите батерии и екран. Но има компоненти, които са почти невъзможни за възпроизвеждане. Сред тях е софтуерът", коментира за "Капитал" независимият технологичен анализатор Хорацио Дедиу.

Research In Motion (производител на BlackBerry), Acer, Motorola и компания не успяват да привлекат сериозен интерес от потребителите към своите продукти. По думите на Стивън Елоп, изпълнителен директор на Nokia, "на пазара има 200 таблета и само един от тях се справя добре. Предизвикателството за нас е да не покажем 201-я таблет, който хората да не различават от останалите". Финландската компания в момента обмисля стратегията си за навлизане на пазара на таблети.

Най-очакваните премиери до края на годината са тези на HP и Amazon. И докато таблет от HP се очаква вече от година насам, допреди няколко месеца изобщо нямаше каквито и да било индикации, че Amazon също работи върху свой продукт в този пазарен сегмент. Онлайн компанията е поръчала таблети от тайванския производител Quanta Computer, твърдят източници на Digitmes сред производителите на електроника. По подобен начин изтече първата информация за предстоящата премиера на iPad, така че слуховете могат да се считат за сравнително достоверни.

Kindle има силни продажби в Северна Америка и Европа, но Amazon не е доволен от представянето на четеца на останалите пазари. Затова компанията ще свали цената му, а освен това ще представи и нов таблет, който да се конкурира с iPad 2, допълват източниците на Digitimes.

Предполагаемият таблет на Amazon ще има LCD дисплей от Е Ink Holdings - компанията, която сега произвежда екраните на Kindle. Всичко това се случва, въпреки че през 2009 г. изпълнителният директор на Amazon Джеф Безос заяви, че цветен Kindle може да има едва след няколко години. Изглежда, че или моментът е дошъл по-рано от очакваното, или компанията работи върху таблет, различен от Kindle. Или и двете.

Очаква се, че първите продукти да излязат от фабриките на Quanta във втората половина на 2011 г. Най-голямата месечна доставка за Amazon ще възлиза на 700-800 хил. бройки, посочват от Digitimes. Quanta е производител на таблети, който работи за компании като Research In Motion и Sony, а в момента преговаря с Lenovo.

"Ако Amazon или Facebook, или Baidu (китайският Google) работят по свой таблет, най-голямата иновация ще бъде в техния бизнес модел. Предполагам, че хардуерът на Amazon ще бъде безплатен или почти безплатен, но потребителите ще имат инициатива да купуват съдържание или други продукти от онлайн магазина. Подобно на други бизнеси, Amazon ще се възползва от таблетите, като ги превърнe в аксесоар към своя основен бизнес. Това ще промени играта, защото хардуерът ще се съобразява със софтуера, който работи върху него. С други думи, устройството ще бъде аксесоар за услугата, а не обратното", смята Хорацио Дедиу.

Според BusinessInsider онлайн гигантът Amazon има няколко важни предимства пред своите конкуренти. Компанията е най-големият интернет търговец в САЩ, така че, ако иска да продава свой продукт, не трябва да се съобразява с дистрибутори. Според анкета сред аудиторията на BusinessInsider например 17% от посетителите на сайта биха си купили таблет от сайта на Amazon. Спекулацията има смисъл, защото Amazon вече има успешен опит с производството на хардуер в лицето на Kindle.

За разлика от сегашните производители на таблети обаче само Amazon поддържа каталог с книги, тв предавания, филми, музика и софтуер. Онлайн търговецът вече има в своята база данни кредитните карти на милиони потребители, което ще улесни налагането на нов хардуерен продукт. Единствената друга компания с подобни възможности е Apple.

В средата на март пък звеното на Amazon, което произвежда Kindle, публикува пет обяви за програмисти на Android и така още повече засили спекулациите, че готви пускането на свой таблет. Преди дни компанията дори представи свой магазин с онлайн приложения за Android, ограничен до територията на САЩ.

120
млн. бройки могат да достигнат продажбите на таблети през 2012 г. според Хорацио Дедиу. 263
долара ще бъде средната цена на таблет през 2015 г. по изчисления на Gartner. Продажбите на устройствата след четири години могат да надминат 295 млн. бройки. Встрани от Amazon
За производителите е трудно да извадят на пазара конкурент на iPad и заради изчерпването на електронни компоненти, провокирано от успеха на ябълковия таблет. Екраните, чувствителни на докосване, и флаш паметите например са скъпи заради търсенето от страна на Apple.

Освен това компанията на Стив Джобс налага цените на пазара, затова все още нито един производител не рискува да загуби пари, като предложи по-евтин таблет, анализират журналистите от CrunchGear. Според тях производителите на хардуер са свикнали да произвеждат непрекъснато продукти, независимо дали са добри. В резултат те снижават разходите и произвеждат недотам добри таблети, които биват игнорирани от потребителите, твърдят от CrunchGear.

В опит да опровергаят анализаторите HTC, Samsung и Asus ще пуснат на пазара свои нови таблети. HTC Flyer ($983) има 7-инчов екран, поддържа мобилен интернет и разполага с 32 GB памет. Asus Eee Pad ($627) е с по-голям дисплей и работи с операционна система Android 3.0, правена за таблети. До няколко дни пък ще има българска премиера на 10.1-инчовия Samsung Galaxy Tab ($862).

Междувременно Motorola съобщи, че между януари и март е продала 250 000 таблета от модела Xoom ($799). RIM ще продаде 500 хил. бройки от своя PlayBook ($500) до края на май, според данни на Boy Genious Report. Само за сравнение, Apple ще продаде 28 млн. таблета през 2011 г. по данни на UBS Investment Research.




Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на ТИНТИН за този полезен пост
бебезавър (06-05-2011), Джак (06-05-2011)
  #2  
Стар 06-05-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,738
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,655 пъти в 2,341 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Тинтин, стига си ни заливал с такива платени врели-некипели бре, пич
Било имало 200 таблета, само 1 се спрявал както трябва, а точно тези куци коне от Нокия щели да направят 201-ят... Дрън, дрън та пляс... На това може да се върже само някой безумен ламер
От няколко дни имам възможност да тествам Samsung Galaxy Tab 10.1v, който е с Honeycomb. Разцъквал съм и "прословутият" iPad2. Много се извинявам, но абсолютно по нищо не го превъзхожда, освен с малко по-високата си цена

P.S. И между другото статията е неточна относно Samsung Galaxy Tab 10.1v. Въпросния таблет от няколко дни е на пазара ни вече.... Няма да казвам къде, то е ясно
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-05-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Аз като цяло съм хвърлил око на ASUS Eee Pad Transformer
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-05-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ТИНТИН Вижте мненията

По-добре е да нямате таблет, отколкото да представите безразличен таблет. Като цяло това е урокът, който получаваха конкурентите на iPad досега.
Това е голямата истина!

В тези времена някои хора са осъзнали вече, че не е най-важен хардуера, а операционната система.
За справка сравнете приложенията на appstore с останалите "сторове".
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K
Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-05-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,738
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,655 пъти в 2,341 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Музикантът Вижте мненията
Това е голямата истина!

В тези времена някои хора са осъзнали вече, че не е най-важен хардуера, а операционната система.
За справка сравнете приложенията на appstore с останалите "сторове".
Добре е да си вярваш, няма лошо....
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-05-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За мене таблета на този етап -спрямо цените на които се предлагат ми се струват все още една много голяма изгъзица, но това е мое лично мнение. Предполагам че до 1-2 год. нещата ще се нормализират и ще има вече няколко таблета на една много достъпна и добра цена. Не е нормално нещо което по-принцип "допълва" лаптопа/нетбука, но не може да го замени пълноценно, да струва по-висока или еднаква или много близка цена пак със същото което го сравняваме(лидера iPad2 например).
Отговори с цитат
  #7  
Стар 06-05-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,738
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,655 пъти в 2,341 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Тук съм напълно съгласен с теб. Като дори за мен таблета е по-скоро допълнение към смартфона, отколкото към лаптопа. А като гледам на каква цена приблизително се очаква Flyer-а и съм направо потресен
Отговори с цитат
  #8  
Стар 06-05-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аве и аз разцаквах Глаксито да вида за кво иде реч и то взе че заби, кво да ви кажа аз съм си супер доволен от Айпад 2, навсякаде го мъкна и разцаквам с него и батерията ми държи мн ого добре, незнам как е при Галаксито ама като барнеш айпад и после само проверяваш какви издънки са направили другите.Според мен само Майкрософт могат да ударят ейпъл като направят таблет които е като PC.
__________________
Vu+Duo,Zehnder-105см, OptiboxDM-3800,Panasonic TX-P50VT20E,Imac 27' i5 2.8GHz,MacBook Pro 17'' i5 2.53GHz,Xiaomi Mi Max 2 , Fusion tv.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на данаил за този полезен пост :
Джак (06-05-2011)
  #9  
Стар 06-05-2011
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от данаил Вижте мненията
.Според мен само Майкрософт могат да ударят ейпъл като направят таблет които е като PC.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 06-05-2011
Аватара на данаил
данаил данаил не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Димитровград,Wien
Мнения: 347
Благодари: 253
Получил благодарност:
48 пъти в 33 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Тук съм напълно съгласен с теб. Като дори за мен таблета е по-скоро допълнение към смартфона, отколкото към лаптопа. А като гледам на каква цена приблизително се очаква Flyer-а и съм направо потресен
Мога да ти кажа , че таблета и то айпад 2 напълно може да замени лаптопа, имам и аймак и макбуук, ама откакто си взех айпада много рядко съм на аймака и пробуука.Казвам го от личен.
__________________
Vu+Duo,Zehnder-105см, OptiboxDM-3800,Panasonic TX-P50VT20E,Imac 27' i5 2.8GHz,MacBook Pro 17'' i5 2.53GHz,Xiaomi Mi Max 2 , Fusion tv.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
201ят, таблет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Учи, за да имаш таблет ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 29-04-2011 11:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:21.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.