The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-09-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,946
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране Модата да си помагаме само на лични съобщения

Само на мен ли ми се струва за дебилно да помагаш на някой само на ЛС, а не в отворената тема по въпроса? Какъв е смисълът тогава от форума? Нали ако утре има някой със същия проблем, ще трябва на ново да му пишеш всичко на ЛС, вместо да влезе, да види темата и да си реши проблема?

ПП: Събирам лист с дебили които пишат само по ЛС, без да са полезни като цяло на форума, спокойно може да ги поствате в темата.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
garvanat (07-09-2014), gggng (07-09-2014), амиго (08-09-2014), астеф1 (07-09-2014), Гащьо (07-09-2014)
  #2  
Стар 07-09-2014
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,758 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не само на теб.
Предлагам опцията ЛС да се изключи
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 07-09-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,169
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,144 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Има хора, на които им е неудобно да питат чрез тема, защото се притесняват, че задават "тъп" въпрос и ще бъдат "нахранени"/взети на подбив. Това е нелепо и погрешно схващане!
Но всички трябва да разберат, че няма тъпи въпроси, а само такива, на които им знаеш отговора или не за повечето неща вече е писано във форума.

Мен повече ме дразни, когато някой пита в тема за нещо си и изведнъж друг се изцепи: "имаш лично", "писах ти на лични" или пък (това ми е любимото) - "пиши ми на лични да ти реша проблема"
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на дрим за този полезен пост
archibal (07-09-2014), komar1 (07-09-2014)
  #4  
Стар 07-09-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,946
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Мен повече ме дразни, когато някой пита в тема за нещо си и изведнъж друг се изцепи: "имаш лично", "писах ти на лични" или пък (това ми е любимото) - "пиши ми на лични да ти реша проблема"
Точно затова става въпрос
Отговори с цитат
  #5  
Стар 07-09-2014
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,042
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Има хора, на които им е неудобно да питат чрез тема, защото се притесняват, че задават "тъп" въпрос и ще бъдат "нахранени"/взети на подбив. Това е нелепо и погрешно схващане!
Но всички трябва да разберат, че няма тъпи въпроси, а само такива, на които им знаеш отговора или не за повечето неща вече е писано във форума.

Мен повече ме дразни, когато някой пита в тема за нещо си и изведнъж друг се изцепи: "имаш лично", "писах ти на лични" или пък (това ми е любимото) - "пиши ми на лични да ти реша проблема"
Тук въпроса е , че някой като изцепи някой лесен или тъп въпрос и всичката помия му се излива отгоре! Аз отдавна спрях да питам и сега само чета. Дори и някой да се насили да отговори на въпроса, другите заливат темата със спам и офтопик и всичко отива тотално в "киреча". Плюса на личните е, че когато някой може да ти помогне той го прави на лични и можеш да си зададеш въпросите в стил "чат". Това никога не е било нещо лошо, никога и няма да стане нещо лошо. Проблема в случая е липсата на урок в последствие. Пример:
Тия дни помогнах на едно русначе да си настрои един софтуер за генериране на епг. Понеже темата се движеше много мудно, той се свърза с мен на лични. След като с 10 съобщения решихме проблема със софтуера му писах да напише резултата в темата. Той синтезира целия разговор и написа нещо като "УРОК", нещо което много рядко може да се види тук.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
gogotogo (07-09-2014)
  #6  
Стар 07-09-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Тук въпроса е , че някой като изцепи някой лесен или тъп въпрос и всичката помия му се излива отгоре! Аз отдавна спрях да питам и сега само чета. Дори и някой да се насили да отговори на въпроса, другите заливат темата със спам и офтопик и всичко отива тотално в "киреча". Плюса на личните е, че когато някой може да ти помогне той го прави на лични и можеш да си зададеш въпросите в стил "чат". Това никога не е било нещо лошо, никога и няма да стане нещо лошо. Проблема в случая е липсата на урок в последствие.
Именно за да не се превърне в чат, има ограничение в пускане на лс по време,мисля че трябва да се увеличи до 30минути
Обикновенно не се чете, а направо се пита за понятия , описани в много теми , поради което се получава и информационен спам , съответно питащия се нацупва, като примадона и дори дава оценки на колегите, които се стараят да го информират за правилно решение на проблема му
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-09-2014
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,042
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Именно за да не се превърне в чат, има ограничение в пускане на лс по време,мисля че трябва да се увеличи до 30минути
Обикновенно не се чете, а направо се пита за понятия , описани в много теми , поради което се получава и информационен спам , съответно питащия се нацупва, като примадона и дори дава оценки на колегите, които се стараят да го информират за правилно решение на проблема му
Да де, ама аз освен личните съобщения за платени линии никакъв друг проблем не виждан в това някой да си говори на лс - Форум - събираме се и си говорим - винаги ще има двама които да се дръпнат настрани и да си говорят за неща които няма нужда другите да чуват! Ако някой от вас не го разбира и иска да изкара целите разговори на открито мога от сега да му кажа, че няма да му се получи. В един от форумите които посещавам има ограничение - 5 лс-а за 24 часа. Това е нещо, което би могло да ограничи излишните разговори.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-09-2014
Аватара на oldman
oldman oldman не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,544
Благодари: 322
Получил благодарност:
386 пъти в 293 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Искам да засегна и един друг аспект:
Пита някой нещо, отговарят му различни колеги с предложения, понякога догадки и темата свършва дотам. Или се пише - проблемът е решен. Нека колегите, които имат проблем да се чувстват длъжни да описват как е решен проблемът им, в противен случай и да е явна темата - полза няма! Може-би трябва да се измисли начин да се санкционират такива питащи!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldman за този полезен пост :
gogotogo (08-09-2014)
  #9  
Стар 07-09-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,568
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,192 пъти в 2,949 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Не само на теб.
Предлагам опцията ЛС да се изключи
Абсолютно или поне да имаш 100 поста!Както и тези които пускат фрий линии,да нямат право на лични съобщения!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-09-2014
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,042
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Абсолютно или поне да имаш 100 поста!Както и тези които пускат фрий линии,да нямат право на лични съобщения!
Ами аз имам 100 поста и не пускам линии Нямам особен проблем с това, но виж тези които нямат постове ще са доста засегнати. Броя на постове никога не е бил добър стимул за чист и помагащ форум. Това са модераторите и правилата!
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, лични, Модата, на, помагаме, Само, си, съобщения


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 5 (0 членове и 5 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
„Разследване” хваща фалшификатор на лични карти ТИНТИН ДРУГИ 0 24-01-2012 13:11
Търся кака шер,предложения на лични! cecopeco DREAMBOX 20 07-10-2011 10:45
МВР излиза на пазара на електронни съобщения dsc Дъра-Бъра 2 12-01-2011 20:04
Увеличено място в кутията за лични съобщения АДМИН Новини и мнения 2 06-01-2011 19:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.