The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 28-08-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,030
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,755 пъти в 982 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране Бързи и яростни

Започвам тази тема поради причината, че оспамихме темата на колега търсещ помощ за проблем с форда си...
Та нека тук всеки каже какви му са впечатленията от марките автомобили които е притежавал/управлявал/ремонтирал.
Започвам аз:
Форд Орион 86 година чист дизел 1.6 - изключителна машина , замина за скрап през 2012 в почти изряден вид... Надеждна, нисък раход на гориво, слаба предница, сравнително скъпи части за автомобил на тия години, ръждата го натисна към края...
Фиат Типо (на брат ми колата) 89 година, 1.4 бензин на газ - добра, без живец(малко моторче), докато не рече да се разваля - за две години постоянни ремонти и един удар в дърво и вече е за моргата... Евтина поддръжка(итал жигули) , среден разход, доста лампички в купето , брат ми два пъти чупи лагери на главините незнайно как... Доста нерви с тая кола...
Сеат Толедо 92-ра първо поколение, 1.8 бензин (моноинцекция) на газ - изключителен автомобил който на 20 години също вече е на края на живота си. Изключително евтина поддръжка, надежден, с леко завишен разход на газ, прегрях го като го карах 20 километра без вода и с превряло масло, след шлайфане на главата и подмяна на всички гарнитури и маркучи колата е перфектна. Ниско качество на пластмасите, лесна за ремонт...
Пежо партнер(служебни от всички модификации) - скъпа поддръжка, някои нестандартни и необмислени инжинерни мисли(въздушния филтър е на най-ниската точка в двигателния отсек) и слаб съединител(на 50-60 хил километра - аут) ... Проблеми с хидравликата вратите и стъклата...
Както казваше един колега от Пежо форума - "Веднъж да умра, та да си легна, писна ми цял живот прав в канала под пежото!"



Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
Пламен Тачев (28-08-2013), Посветения (28-08-2013)
  #2  
Стар 28-08-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Скромен опит имам.
Опел Корса 1.2 моноинжекция, набор 94, германче, само бензин. Основен ремонт на двигателя от предишния собственик (искаше да я прави бегачка, но се спря навреме). От момента на купуването преди 5 години не е палила общо 3 пъти - веднъж се беше откачило кабелчето на алтернатора, веднъж замина бенз.помпа, понеже се охлажда от самия бензин (сложих работеща от морга за 50 лв.) и веднъж издухах акумулатора с радиото на един пикник. Обича сняг (2008-ма януари се прибрах от с. Ягода, Казанлък, напълно нормално насред бедственото положение), обича вода (особено по "Цар Освободител" във Варна, когато прелива над тротоарите). Ръжда има, разбира се, на любимите места - около задните пружини и предните носачи, както и под задната чистачка.
Това лято за последно дърпах Вектра Б по баирите от Бегликташ до Приморско, поражения - скъсах си уж нескъсваемото стоманено въже.
Разход - висок в града - 8-10 л бензин, извън града - твърдо 5 (последно пътувах Варна - Стара Загора за 35 лева).
Поддръжка, данъци, глупости - Безбожно евтино. Данъкът е 16 лв. Части се намират навсякъде. Ремонтът е лесен почти за всичко, с изключение на рейката (механична е) - буквално трябва да махнеш скоростната кутия, за да я смениш. Сменял съм предни амортисьори, кабели, свещи, ламбда сонда, EGR клапан, бенз. помпа и рейка за 5 години - общо да съм дал 400 лв. за части и 300 за майстори (едно кърпене включвам тук). Консумативите - накладки, масло, чистачки, крушки - не ги споменавам. Удобства няма. Това е кола от 20-ти век и такава ще си остане. Няма никаква логика и смисъл да се сравнява с нещо, струващо по автокъщите 10 или 20 пъти повече.
Форд Транзит 8 местен. Третата генерация преди фейслифта - единствените, които все още се виждат по пътищата ни. Желязо. Куче. Добиче. Мъкне всичко и навсякъде. С МНОГО ШУМ. Огромно слабо място - 5-степенната скоростна кутия се троши за година-две и е скъпа.
Карал съм и Трабант преди Форда. Той не подлежи на описание.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28-08-2013
Стелт Стелт не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 151
Благодари: 61
Получил благодарност:
11 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най добрата марка автомобил си е, служебния автомобил.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29-08-2013
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стелт Вижте мненията
Най добрата марка автомобил си е, служебния автомобил.
Не е така ! Ако е с GPS!
__________________
4 ръждиви булсатки & Ariva 152 combo DVB-T2,Sky sat master shd, Dm 500 s,://Stalker IPTV portal и медна тел за DVB-T
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на pe6o1975 за този полезен пост :
Emo75 (29-08-2013)
  #5  
Стар 29-08-2013
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не виждам смисъл от този коментар.Просто едно състезание да види човек във F1 и ще разбере кои са марките.Все пак там са върховите технологий.Нама Опел,Няма Ауди,Няма Форд,Няма Пежо,Няма Фиат....
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на preslav за този полезен пост :
atuani (29-08-2013)
  #6  
Стар 29-08-2013
Аватара на Дънди Крокодила
Дънди Крокодила Дънди Крокодила не е на линия
amateur
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 250
Благодари: 605
Получил благодарност:
51 пъти в 43 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
Не виждам смисъл от този коментар.Просто едно състезание да види човек във F1 и ще разбере кои са марките.Няма Фиат....

Прикрепени изображения
Тип файл: jpg fiat.jpg (62.2 КБ, 30 разглеждания)
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29-08-2013
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да за тази кола има една стара поговорка,а тя гласи Карай Фиат да те е яд.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29-08-2013
Аватара на Дънди Крокодила
Дънди Крокодила Дънди Крокодила не е на линия
amateur
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 250
Благодари: 605
Получил благодарност:
51 пъти в 43 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
Да за тази кола има една стара поговорка,а тя гласи Карай Фиат да НЕ те е яд.
Ставаше дума за Ф1 та затова постнах снимката
И това от нея въобще няма да ме е яд да подкарам
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29-08-2013
Raziel Raziel не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 78
Благодари: 41
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Както казваше един колега от Пежо форума - "Веднъж да умра, та да си легна, писна ми цял живот прав в канала под пежото!"
И кой е този твоят колега от пежо форуа?

Карал съм две пежа 205 и 306, В момента все още си карам 306 1,9TD XUD9ТЕ e мотора и съм правил само окачване и съм сменял консумативи. Изключително здрав мотор и евтина поддръжка.

Други виждания имам спрямо мои познати чиито коли поддържаме

BMW e36 - само консумативи и окачване - евтина поддръжка
Audi A4 B5 - калпаво окачване - скъпа поддръжка
Opel astra f - здрави мотори, евтина поддръжка, но много ръждица ги гони
Аudi 80 B4 - много добър автомобил, евтина поддръжка

Имам някакви виждания за форд-а и те са специално за машините от 90-те и поддържам общото мнение за циганина и форда.

Все пак в 21 век живеем всеки има право на избор.
Всеки който си потроши главата от разни звездни суми е нормално да отрича определена марка.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29-08-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
Не виждам смисъл от този коментар.Просто едно състезание да види човек във F1 и ще разбере кои са марките.Все пак там са върховите технологий.Нама Опел,Няма Ауди,Няма Форд,Няма Пежо,Няма Фиат....
Но пък има RedBull, Katerham, Marusia Замислил съм се да си купя едно Ред Бул комби Или пък Маруся кабрио

Да не забравяме пък какво прави Ауди на едни други писти. И ситроен на без писти пък

Совите отдавна не са това което са

Последните 10 години карам пежо - различни и мога да твърдя че единствения им проблем е местния оторизиран сервиз. Няма такива идиоти
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на om63 за този полезен пост
Emo75 (29-08-2013), Фитцджералд (29-08-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бързи, яростни


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Офсетова антена на Виваком koscom ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 10 26-03-2016 19:49
Нова спорт хд/ Филм плюс хд или колко са сбъ&a TUISTERa HDTV дискусии 3 26-08-2013 23:26
Изкажете мнение за тониране на стъкла Ooo_Pepi Дъра-Бъра 5 09-05-2013 14:42
Магазин за кондензатори (електроника) Timbo Дъра-Бъра 1 07-06-2012 15:52
Активиране на линия с cccam koscom Въпроси и отговори 1 12-03-2012 11:47


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.