The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 16-02-2014
ventsiguy ventsiguy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 53
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 0
По подразбиране Управление на два НН мотора от една комп. платка.

Здравейте колеги!
Проблема ми е следният:Притежавам два мотора (OPTIBOX 3800) със съответните антени.Разположението ми е такова,че нямам поглед към цялата дъга със спътниците по нея,така че да може да се постигне хващане на сигнал само с един мотор.Затова имам въпрос-възможно ли е управление на двата мотора от платката към Р.С.-то (SKY STAR2 HD USB),ползвайки програмата ProgDVB,така че да хващам сигнал на част от спътниците докъдето имам достъп от едната моторизирана антена,а останалите спътници да ловя с другата антена.Каква схема на свързване между платката и моторите и какъв **** DiseqC да ползвам?
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16-02-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Няма нищо сложно в схемата на свързване, по-сложно е да направиш настройките на самия прогдвб. От платката в дайсек 2/1(примерно), от LNB1 към единия мотор, от LNB2 към другия.

Имай предвид, че при такава комбинация ще имаш не малко проблеми, дайсека не случайно е пропоръчително да се слага след мотора, но в твоят случай при използване на 2 мотора е невъзможно. Моят съвет е да си подбереш спътниците и да използваш мултифийд.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-02-2014
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Има дайсеци през които може да се върти мотор. Примерно такъв е хромирания предлаган преди от ITV Partner. С него съм без проблеми. Точен мУдел не помня а и лепенката отдавна падна от него.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-02-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Проблема е съвсем различен. Няма такъв безпроблемен дайсек, най-вероятно си изкарал някакъв луд късмет. При всеки дайсек може да се получи забавяне при превключване, точно затова се поставят след мотора, защото като се забави дайсек ключа, мотора може да не получи своята команда за да започне предвижването си към желаната позиция, разбира се ако превключиш на следващ канал командата ще се изпрати на ново и всичко си тръгва нормално. При комбинация с 2 мотора по усалс е задължително поставяне на лимитите, защото при забавяне или отказ на ключа командата може да я получи другият мотор и да направи някоя беля.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16-02-2014
ventsiguy ventsiguy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 53
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за съветите! Все пак имам два мотора и ми се иска да ги ползвам.Както писах в предния пост, нямам изглед към цялата дъга,затова ми се ще да ползвам двата мотора,като ще въведа съответните ограничения.Мултифийлд е невъзможен в моя случай,понеже нямам изглед към цялата дъга.Имам от 75Е до9Е и после мога от 9Е до 30W.Ще пробвам по начина с DiseqC 2.0 и моторите после.Имам такъв и ще видя какво ще стане.Ще пиша за резултата.
Благодаря за съветите!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-02-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Thumbs up

Аз бих сложил на компа още една такава платка, за да е пълен кефа. Хем просто, хем надеждно . Така всяко моторче ще си знае платката.
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-02-2014
Stuka Stuka не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 57
Благодари: 121
Получил благодарност:
43 пъти в 16 поста
Сваляния: 74
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Въпросът ми е малко извън темата, но ако може да споделите кой платки въртят мотори безпроблемно. Досега съм пробвал с TBS 6922 и TBS QBOX II USB и са били много проблемни, а TechniSat SkyStar 2 eXpress HD PCIe откровенно не върти мотор.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16-02-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Зависи коя програма и кой модул(ако има към нея отделен модул) използваш.
По мои наблюдения двбвювер и прогдвб нямат проблеми с повечето платки, разбира се трябва да си с актуални версии, другото което се сещам е какви драйвъри си качил за скай сатара, който определено не работеше добре с бда драйвъра.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17-02-2014
Stuka Stuka не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 57
Благодари: 121
Получил благодарност:
43 пъти в 16 поста
Сваляния: 74
Ъплоуди: 0
По подразбиране

TBS-ите с прогдвб изпълняват една или две команди към мотора, след това стават само за смяна на каналите, обаче местене на чинията- забрави. Скайстара нищо не върти, което е изненада, защото си има допълнителна линия към захранването.
Пробвал съм много програми, някой въртят чинията само когато трябва да правят блаин скана, а след това - мъка.
Използвам Уин7 х64 със стандартни ъпдейтвани официални драйвери от производителите.
Та ми е писнало от тези и нямам повече нерви да пробвам различни неща(знам че е срамота да говоря така в този форум), та затова питам за доказана работеща карта към мотор.
П.С. Мотора е Technomate TM-2600 DiSEqC 1.2 & 1.3
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17-02-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Конкректно за скайстара трябва да използваш WDM драйвъра от диска, като за да го инсталираш предварително трябва да си деинсталирал старите бда драйвъри и да си спрял уиндолс ъпдейта или достъпа до интернет на компютъра. Имаше подробно описание някъде във форума, колега който може да ти помогне допълнително е Ooo_Pepi.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
два, ЕДНА, комп, мотора, на, НН, от, платка, управление


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Връзка между Хард с Линукс и комп. с Уин7 64бит patzi КОМПЮТРИ и периферия 2 18-05-2013 13:43
комп+ рутер +тв приемник valvamp Въпроси и отговори 1 31-01-2012 12:52
2 мотора на една антена pantsiani САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 11 21-11-2010 20:02
Нов позиционер към мотора tarabas_ МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 6 25-02-2010 21:01
Проблем с мотора sssaaa МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 4 18-09-2008 01:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.