The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-05-2008
udas udas не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране въпрос от начинаещ към знаещите

Здравейте,имам следния въпрос. В момента съм клиент на булсат, от темите във форума разбрах че не мога да споделя картата с втори приемник,защото съм с договор. Та въпроса ми е мога ли да ползвам поне антената им,както и втора голяма която има на покрива и като я гледам е поне 120-140 см. за да гледам свободни БГ телевизии на втори приемник. Чух добри отзиви за дриймбокс 500 и Екосмарт 971, но имам ли нужда от първия и дали ще мога повече неща да гледам на него. Всъщност не е и голям проблем да върна оборудването на Булсат и да си взема предплатена карта и два приемника. Но това е в краен случай,ако другото не свърши работа. Вече разбрах че мога да закупя от скай сат необходимото оборудване,но някой може ли да ми го инсталира и какво ще ми струва (поне ориентировачно).
Благодаря Ви предварително и очаквам съвети.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-05-2008
Аватара на Ланселот
Ланселот Ланселот не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: Разград/Казанлък
Мнения: 655
Благодари: 26
Получил благодарност:
134 пъти в 75 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: въпрос от начинаещ към знаещите

Цитирай:
Първоначално написано от udas
Здравейте,имам следния въпрос. В момента съм клиент на булсат, от темите във форума разбрах че не мога да споделя картата с втори приемник,защото съм с договор. Та въпроса ми е мога ли да ползвам поне антената им,както и втора голяма която има на покрива и като я гледам е поне 120-140 см. за да гледам свободни БГ телевизии на втори приемник. Чух добри отзиви за дриймбокс 500 и Екосмарт 971, но имам ли нужда от първия и дали ще мога повече неща да гледам на него. Всъщност не е и голям проблем да върна оборудването на Булсат и да си взема предплатена карта и два приемника. Но това е в краен случай,ако другото не свърши работа. Вече разбрах че мога да закупя от скай сат необходимото оборудване,но някой може ли да ми го инсталира и какво ще ми струва (поне ориентировачно).
Благодаря Ви предварително и очаквам съвети.
Здравй, избора ти не е лош да се вържиш към по голяма антена, но моя въпрос е: Тя Парабола ли е или е Офсет защото имат разлика, в смисъл ако решиш да я моторизираш, а голяма антена да е стационарно настроена не е много смислено.
По въпроса за Дриймбокса ще останеш много доволен от него много добър избор, а ако можеш да върнеш булсатското оборудване и да си вземеш Ирдето карта ще е още по добре, но ако не ти е изтекъл договора не знам дали ще можеш. Ако си вземеш дриймбокса тогава ще разбереш какви чудеса прави.
__________________

http://www.satshop.bg - Специализираният магазин за сателитна техника
Алоууу, спамерите, ако ви шибна по един шамар и с гугъл няма да ви открият после!

Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-05-2008
udas udas не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: въпрос от начинаещ към знаещите

Благодаря ти за отговора, парабола е доколкото се ориентирах ))),понеже не съм толкова вещ.... оборудването винаги може да се върне и договора да се прекрати,ако не си доволен от него... но тогава ще ми трябват 2 приемника,какъв да е втория, и вместо мотор,втора по-малка антена няма ли да ми свърши добра работа
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-05-2008
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 797
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
По подразбиране Re: въпрос от начинаещ към знаещите

Добре би било втроия приемник да има самостоятелна антена. Иначе ще можеш да гледаш само спътника, на който е завъртяна антената от първия приемник. Всичко зависи от това какво искаш да гледаш
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-05-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: въпрос от начинаещ към знаещите

Цитирай:
Първоначално написано от udas
Благодаря ти за отговора, парабола е доколкото се ориентирах ))),понеже не съм толкова вещ.... оборудването винаги може да се върне и договора да се прекрати,ако не си доволен от него... но тогава ще ми трябват 2 приемника,какъв да е втория, и вместо мотор,втора по-малка антена няма ли да ми свърши добра работа
Ако първият е ДБ500, то втория трябва да е с Лан карта задължително, за да не плащаш втори абонамент - т.е. Оптикум/Юмату/Волтел или по-добре прежали още 50лв и вземи втори ДБ 500, няма да съжаляваш. 8)

Др варианта е Волтел и ко за сървър с четец, RS кабел до втори такъв ФТА и двата излизат колкото един ДБ500. 8)
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
въпрос, знаещите, Към, начинаещ, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос към знаещите СтанД Дъра-Бъра 9 30-01-2011 23:02
Запитване кьм знаещите за азбокс премиум пиитком AZBOX 5 20-09-2010 08:18
За питване към знаещите? thebullet ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 13-07-2010 21:47
До знаещите и можещите hepi ДРУГИ 2 06-01-2010 13:33
Малко помощ и съвети за начинаещ color Въпроси и отговори 8 28-04-2008 13:28


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.