The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Затворена тема
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с наскоро ремонтиран малък Philips

Здравейте!

Наскоро ми възникна проблем с ремонтирания преди 2 месеца Филипс. За ремонта ми взеха 100 лв., един шарлатанин, който сега ще откаже гаранция и ще ме издруса с още толкова, на драго сърце!

Преди проблемът беше, че телевизорът се гаси сам и не може да запали, след като дълго не е бил пускан и трябваше да се пуска няколко пъти, за да запали нормално. Описан е подробно в тази тема: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=18691
Доколкото знам оправи проблема, като смени някакъв кондензатор от високо или нисковолтовото напрежение, което не щеше да запали. Издруса ме със 100лв.

Сега... Миналата седмица ми спира токът поне 20 пъти сигурно - 3-4 дни пъти по няколко пъти на ден, включително и вечер. Въобще в моят район гасне често. Обаче имам други 2 телевизора (стар Филипс и по-нов Панасоник), които също са нон стоп с щепсел в мрежата и им няма нищо.
А на този Филипс сега му трепти границата между бяло или светли тонове и други по-тъмни. Просто назъбва линиите, граници, между обекти/светъл и тъмен цвят, прави ги на зиг-заг. Обикновено между бяло и синьо, но и при други комбинации. Прави ми впечатление, че като намалих контраста и яркорстта май, май го прави по-малко, но като има бяла картина пак го прави. Размазва и надписите на приемника, при смяна на канал (името на канала - бяло върху тъмносиньо). Какво да правя? Обадих му се, да го питам тоя, дали не е от спирането на тока и той вика, че сигурно може да е от това, да съм викнел енергото, да опише проблема, за да ми приспадне цената на ремонта, т. е. отказва каквато и да е гаранция на ремонта, правен от него. А аз изпуснах 3-дневния срок с енергото, щото точно онзи ден ми се наложи да пътувам и нямаше кога да ги викам. Та какво да правя?

Бихте ли ми препоръчали някой майстор, който да не ме издруса като този със 100лв. Тоя, за който ви говоря тук между другото ми прави и другия Филипс пак тогава и ми взе 110 за него.


ПС: И какво да правя с енергото? На кой да се жалвам от тях? Като се обадех от онези дни, ми казват, че било аварийно и работели и в същото време ми го пускат до 2-3 мин след това. Иначе предишни пъти и след това пак спира, но ме е нямало да им се обадя, та ако не се обадя може и до час-2 да не го пуснат! А и съм ги виждал с една подвижна лаборатория пред трафопостовете в квартала да замерват нещо. На съседите 3-фазния въобще не им гасне като на мен обикновения еднофазен. Въобще при нас много, ама много често спира - какво да правя с тези мошенници?! Съсипаха ми уредите!

Последно редактирано от bikerider : 04-12-2011 на 16:49
  #2  
Стар 04-12-2011
halvata1 halvata1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 98
Благодари: 330
Получил благодарност:
52 пъти в 31 поста
Сваляния: 312
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-вероятно проблема не е дошъл от енергото колега. Може би твоят "прескъп" майстор е трябвало да смени още някой кондензатор. И въобще не е трябвало да му казваш, че е спирал тока. Ако пишеш модел и шаси на телевизора може да получиш по изчерпателни отговори, но ако не можеш сам да отстраниш повредата пак ще трябва да ходиш в сервиз. Успех.
  #3  
Стар 04-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

14gr1234/58r e моделът на телевизора. За шаси трябва да го отварям пак предполагам? Къде се търси номер на шаси?

Той го "поправи" за има-няма половин час миналия път. Но и да не му бях казвал за тока, едва ли тоя би приел някога безплатен, гаранционен ремонт след негова интервенция. А и ако беше от тока, другите 2 телевизора също трябваше да са сдали багажа.

Това е снимка на проблема, съжалявам за лошото качество, не успях да снимам по-добра с телефона:



Вижда се назъбването на контурите. То не е от растера на монитора. На моменти е там, на моменти го няма.

Последно редактирано от bikerider : 04-12-2011 на 21:41
  #4  
Стар 05-12-2011
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,563
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За тези телевизори важи правилото-изхвърляй повредения и купувай нов -излиза много по-евтино. Нов НЕО с кинескоп в Техномаркет е 79 лв.И работят отлично (вече 2 години никакви проблеми,работи и с ниско напрежение до 160 волта.
  #5  
Стар 06-12-2011
uscxeu uscxeu не е на линия
фен на безплатните неща
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 365
Благодари: 18
Получил благодарност:
22 пъти в 15 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БатеГойко Вижте мненията
За тези телевизори важи правилото-изхвърляй повредения и купувай нов -излиза много по-евтино. Нов НЕО с кинескоп в Техномаркет е 79 лв.И работят отлично (вече 2 години никакви проблеми,работи и с ниско напрежение до 160 волта.

колега не съм сигурен че точно нео за телевизор е добър вариянт , лично преди когато съм питал за един модел нео тв и то лсд са ми казвали от техномаркет че били проблемна тв техника , дори мой приятел е имал кинескопен те нео и доста често го е носил на ремонт .

аз примерно имам тв самсунг 21инча кинескопоен , и елит 21инча кинекопоен никога до сега не ми се е налагало за 5 години ползване след изтичане на гаранцията им да ги водя на сервиз ...

но това не е натрапване към питащият да вземе точно тези модели
а само мое мнение от личен опит.

той ще си реши какво и кога и на каква цена да вземе
__________________
  #6  
Стар 06-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз питам за техник, който да не ми одере кожата само с отварянето на капака, не за нов телевизор Нео... по-скапана марка... Боже, не задръствайте темата с офтопик.
  #7  
Стар 06-12-2011
halvata1 halvata1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 98
Благодари: 330
Получил благодарност:
52 пъти в 31 поста
Сваляния: 312
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега извинявай но не ми стана ясно от къде си за да те насочим към "майстор" който няма да ти отреже главата до кръста. Иначе по модела, шасито е GR1-AX. Има схема и доста информация за него в нета. Телевизора ти е доста стар и както вече писах най-вероятно имаш исъхнали кондензатори. Но ако наистина ти взимат по 100 лева за ремонт, по добре послушай колегата който те съветва да си вземеш нещо ново, независимо каква марка е. Дори и да се развали след 2-3 години никой няма да посме е да ти вземе много пари за ремонта му. Ако си от Пловдив пиши ми да видим какво мога да ти помогна. Хубав ден и успех.
  #8  
Стар 06-12-2011
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,061
Благодари: 710
Получил благодарност:
514 пъти в 278 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bikerider Вижте мненията
Аз питам за техник, който да не ми одере кожата само с отварянето на капака, не за нов телевизор Нео... по-скапана марка... Боже, не задръствайте темата с офтопик.
Ми ако кажеш и от кой град си, може някой и да ти отговори . Щото аз мога да ти кажа веднага няколко сервиза ама са в Русе . Не сме в форум за екстрасенси все пак .
  #9  
Стар 06-12-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От София съм, моя грешка, че не споменах и чакайте малко - казвате, че е доста стар и в същото време, че ако съм си купел нов телевизор, никой нямало да посмее да ми поиска 100лв. за ремонта му след 2-3г. А на този защо ми искат сега 100лв. за смяна на 1 скапан кондензатор, като е на 4-5г.?! Що за противоречие ми предлагате и към каква консуматорщина ме тласкате? Да сменя работещ Филипс, който с един качествен ремонт може да работи още толкова и да си пръсна парите за боклук с марка Нео...

Забелязах, че при червено с друг цвят, примерно жълто не прави никакви мизерии, но при контраст синьо и бяло веднага назъбва границите на обектите.

Последно редактирано от bikerider : 06-12-2011 на 11:36
  #10  
Стар 06-12-2011
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,563
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bikerider Вижте мненията
Да сменя работещ Филипс, който с един качествен ремонт може да работи още толкова и да си пръсна парите за боклук с марка Нео...
Далече си от истината,приятелю.Точно Филипса са боклуци,иначе не би търсил сервиз. Всички части в НЕО са на Самсунг,кинескопа също.Сглобяват ги в разни държави,най-вече в Турция.Един такъв НЕО 29" /100 херца гледам от 4-5 години и не е мръднал,картината е перфектна.Но проблема си е твой,ние само правим опит да ти помогнем,за което аз вече съжалявам.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
philips, малък, наскоро, проблем, ремонтиран


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с Philips DSR 2101 hameleona200 Въпроси и отговори 10 03-06-2013 07:05
Проблем с Philips LCD графа ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 24-02-2012 17:45
Проблем със CCcam и малък сървар moreg CCcam 2 25-12-2010 15:22
Проблем със PHILIPS 32PFL7404H ВАСКО_В ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 28-05-2010 10:52
Проблем PHILIPS PFL Series & Digitalvio S1 CX fakirastanly ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 09-05-2010 12:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.