The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #101  
Стар 10-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не съм казал че си бил фен , а че и сега си видял и вероятно още осъзнал че тази марка нещо куца все повече...
Имах предвид ползвател ... на декодери .

Последно редактирано от Йовчо Димов : 10-12-2013 на 12:46
Отговори с цитат
  #102  
Стар 10-12-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

И картината е по-мътна, по-тъмна, но с настройки на телевизора се пооправи.
Отговори с цитат
  #103  
Стар 10-12-2013
Аватара на slaitt
slaitt slaitt не е на линия
|Луд умора няма|
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,087
Благодари: 300
Получил благодарност:
196 пъти в 151 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моят Strong 8108 три пъти си ресетна настройките за регион и език. На някой друг който има този модел случвало ли му се е?
__________________

_________________________________
Отговори с цитат
  #104  
Стар 10-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@elektrik на сайта на Стронг има форма за обратна връзка - ЦЪК
аз лично писах на:
support_bg кльомба strong.tv
като на писмото ми отговори Николай Желев:
nzhelev кльомба същия домейн
Просто няма нужда разни спам ботове да затрупват хорицата. Предполагам и през сайта да пишеш, пак ще се получи при същите хора.
Ако на някой му се въртят телефони:
032/634451
Между другото, тия неща от гаранционната карта ги преписвам

@Димов Започвам да си мисля, че не сте чувал за понятието преходен процес което споменах няколко пъти, че по трасето от ТЕЦ-а до домовете на хората е пълно с индуктивности и какво се случва с една индуктивност ако решиш да прекъснеш рязко тока през нея. За това питам дали нещата които пишеш са твои предположения или ги знаеш със сигурност.

@бозон За Strong 8115 вече беше писано, че е слаб модел. Взимат го главно заради това, че има чинчове и дисплей. Но главната му функция DVB-T тунер не се представя добре. Тунера му както си забелязал е с ниска чувствителност, писано е в нет-а за това. Гледах едни Synaps-и навремето в един магазин, и те се оказаха същите дървета като Strong. Така че по-скоро не марките са добри и лоши, а всеки модел приемник, независимо от марката, си има някакви магарии. Предполагам един и същи китаец ги прави всички, само надписа отпред е различен. И Димов, мисля си, че по-добре работи новия приемник на човека, Synaps-a нещо спомена че изгорял... или греша? За такива дребни и евтини неща като DVB-T тунер, предполагам всеки притежател на марка се обръща към съответния китаец да му сътвори машинката по вече утъпкан образец.

@slaitt ако ти се занимава, мятай и ти оплаквания към Стронг
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на denyo за този полезен пост :
slaitt (10-12-2013)
  #105  
Стар 10-12-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе хора, вие не разбрахте ли, че всичко се прави в един китайски завод по поръчка на съответната марка? Някои само се изхитряват да поръчат различно дистанционно. Сравняване на каквато и да е техника се прави само и единствено при еднакви условия и по-качествени от нея париферни устройства. Всичко останало е празни приказки.

Онзи ден се сдобих с един Thomson THT505. Пълен софтуерен аналог на Strong 8115, но с по-удобно дистанционно, разлика в дизайна и разположението на конекторите и керемидено червен фон на менюто. В сравнение с 8113 е с по-добра картина и особено звук. И има допълнителни бутони Next/Previous, както и Aspect. Липсва ми само този за смяна на резолюцията от 8113, но ще го преживея. За 50,45лв. с намалението си е направо перфектен.

Последно редактирано от Gena_Bs : 10-12-2013 на 21:02
Отговори с цитат
  #106  
Стар 10-12-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Гледах едни Synaps-и навремето в един магазин, и те се оказаха същите дървета като Strong. Така че по-скоро не марките са добри и лоши, а всеки модел приемник, независимо от марката, си има някакви магарии. Предполагам един и същи китаец ги прави всички, само надписа отпред е различен.
Много "обичам" така подхвърлени във въздуха фрази без никакво покритие. Като написах, че Стронга ми е дърво, дадах куп аргументи за това. А ти подхвърляш, че си гледал някога си в един магазин Synaps и той се оказал дърво. И толкоз. За мен така подхвърлени мнения нямат никаква стойност.

И марките не са толва маловажни. Зад всяка марка седи определен имидж и съответното качество. Стронга от край време е марка с ниско качество на продуктите.

Може един и същ китаец да ги прави всички, но не е важен само хардуера, а и софтуера. Него пък може да си го правят други, а не китайци

Софтуера на Synaps-a е барнат отвсякъде - гали окото, приятно ти е да работиш с него, има анимационни ефекти, създава впечатление за продукт от по-висок клас и носи удовлетворение на притежателят на приемника. Картината е по-добра, има повече възможности за настройката й. Вероятно и драйверите са различни.

Всеки приемник може да изгори, независимо каква марка е. Затова е гаранцията и в случая съм много доволен от бързата му замяна в Техномаркет. Само не съм доволен, че консултантът си премълча че 8115 е слаб модел. Ако въобще е знаел де... Аз се ръководех по цената, номера на модела (най-високият в продуктовата им гама), по-голямата кутия, повечето изходи и дали дистанционното е удобно.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 10-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Важното е да се плюе бе
Че някой бил казал нещо , много важно...
И аз има марка която ми е достатъчно добра и откъм дистанционно и откъм обсега му на действие и откъм тунер и откъм софт почти( затова и съм се заел да го оправят поне на 90%) , засега върви супер поправянето му. Нищо не се чува от него и по-точно от захранването му . Никви токови удари(който както и да го разбира) не причиняват загуба на настройки. Откъм видео се справя отлично . какво повече ? за 57 лева ? Както казах отдаван ми е известно що за стока са Стронг , няма нищо против тях , просто аз повече нещо с тази марка няма да си взема. Това е - бързо, лесно , вкусно!
И само да кажа че точно между 2856+ и този въпросния ми беше избора на декодер , но процесора с 200 MHz отгоре наклониха в полза на другия , а не на Синапс-а . А и май вече беше преустановен тогава ... така че аз също имам добри впечатления от тази марка.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 10-12-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

В крайна сметка на коя марка/модел се спря?
Отговори с цитат
  #109  
Стар 10-12-2013
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

650i някой ден дано стане перфектния приемник, ама на тая цена - надали
Отговори с цитат
  #110  
Стар 10-12-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 310
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Там, откъдето купих преди време 650i предлагаха и новия Synaps. Не съм го тествал, защото просто бях заслепен от Ariva, тогава. 2856+ не е ли с друг процесор, а не Ali? С коя версия на FW е 8115, от който не си доволен?
Колкото до 8115 - не мога да оборя твърденията ви за качеството му. По простата причина, че не е при мен. Качеството на картината му, обаче е ако не по-добра, то поне еднакво с 8113. Писах преди няколко месеца в съответната тема за сравнение. Да, при 8115 липсват настройките на картината, но не ми се е налагало да ги ползвам нито при него, нито при 8113. Дразнят ме нелогично подредените бутони на медиа плеера на дистанционното на 8115 и липсата на Next/Previous. Такива, между другото, няма и при Ariva. Относно чувствителността на тунера - с FW 1.0.9 (или по-ранна, не помня вече) беше по-зле от 8113.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
srt8106, srt8113, srt8115, strong, на, Сравнение


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сравнение на антени direktor САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 28 12-08-2012 16:43
Сравнение ivan_sv DREAMBOX 5 10-06-2010 16:49
Сравнение на тунери на различни приемници dzumba DREAMBOX 2 17-04-2009 23:40


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.