The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 02-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Влез в настройки на мрежата и там има за задаване на мак адрес напиши си мака на рутера и си в играта.
За това ли става дума ?

И ако да къде да напиша МАС адреса и на кой рутер на моя или на хуавея ?
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 02-01-2014
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране



Ето така, незнам защо при теб има толкова опции в менюто при мен няма а и не ми трябват
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
om63 (02-01-2014)
  #23  
Стар 02-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Ето така, незнам защо при теб има толкова опции в менюто при мен няма а и не ми трябват
Явно услугите са различни. В договора ми изрично е посочено - реален, динамичен и си викам ха.. далаверка. Мерси за отделеното време. Просто се изненадах, че не съм видял такава възможност при мен.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 02-01-2014
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

При мен услугата е fibernet20Mbit + tv/extra+30
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
om63 (02-01-2014)
  #25  
Стар 02-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
При мен услугата е fibernet20Mbit + tv/extra+30
Моята е ADSL 10 като в меню "моята мрежа" позиция, "настройки за достъп" изобщо няма както е при Вас. Достъп мога да пипам директно в хуавея.
Но понеже писахте отговора си непосредствено под въпроса на колегата съдържащ същия модем, реших че може да има врътня Както и да е Благодаря .
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 02-01-2014
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

А за АДСЛ е така , не разбрах ,че за него питаш мислех че за fiber net
Няма как да избегнеш техния модем, ползваш го задължително и там вече ти трябва бридж ,обади им се по тел , ще го направят за 1 мин.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 03-01-2014
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мнн Вижте мненията
Няма как да стане това!
Между UTP-то, което идва от вън (или от ONT, в случай на FTTH) и IPTV приемника трябва да има у-во на Layer 2 (комутатор). Рутерът е L3 у-во, затова трябва портът, на който се включва STB-то да е "бриджнат".
По този въпрос да попитам за L2 и L3 - този рутер на виваком не е ли стандартен рутер с различно флашнат софтуеър, за да играе ролята на L2 - реално не би ли било възможно друг вид рутер със софтуеър да може да се докара да разпределя сигнала по същия начин като техния, но да има по-голям обхват и функции?

До колкото разбирам сигналът, който идва до дома е през интернет кабел, но е разделен на различни честоти и техния рутер играе точно ролята да раздели тези честоти на Интернет и телевизия.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 03-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СветлинСтаев Вижте мненията
По този въпрос да попитам за L2 и L3 - този рутер на виваком не е ли стандартен рутер с различно флашнат софтуеър, за да играе ролята на L2 - реално не би ли било възможно друг вид рутер със софтуеър да може да се докара да разпределя сигнала по същия начин като техния, но да има по-голям обхват и функции?

До колкото разбирам сигналът, който идва до дома е през интернет кабел, но е разделен на различни честоти и техния рутер играе точно ролята да раздели тези честоти на Интернет и телевизия.
Разбира се, че не е така. Това не е VHF и UHF по коаксиал. Каква роля играе един рутер - да маршрутизира пакети грубо казано като ги променя ( в адресната част ) . Каква роля играе един суич - да комутира пакети без да ги пипа в адресната част. Говоря за IP адресация Че при MAC е по-различно.
Що се отнася до първия въпрос - да би могло. Всеки рутер е стандартен - по съответните мрежови стандарти. Съответно и всяко устройство в OSI модела .. иначе няма просто да бачкат ако си говорят нестандартно. Но защо трябва да се усложни всичко - предложената от мен по-горе схема - какво не Ви хареса ? Само жици и ще върви.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 03-01-2014
СветлинСтаев СветлинСтаев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 25
Благодари: 0
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ами проблемът при мен е следния най-общо казано. В апартамента в антрето има една мрежова кутия, където е входния кабел както и изходи за окабеляването по стаи - хол и спалня. Точно там са сложили Виваком техния рутер като взема сигнал от входния кабел и през техния суитч/рутер изкарва 2 кабела, които влизат в изходите за хола и спалнята. Този в хола влиза директно в приемника, а от спалнята получавам кабел от компютъра.

Проблемът идва в това че имам медия стриймър до телевизора, който има wifi и ethernet опция за свързване към мрежови устройства, за да възпроизважда съдържанието от там. Понеже в хола имам само един изход и той е взет от кабела за приемника не мога да вържа стриймъра по ethernet, което не би било проблем ако на виваком рутера имаш достатъчно силен сигнал, за да го вържа безжично и той да взема филмите от десктопа ми в спалнята (вързан през ethernet от вивакомския рутер). Та това, което ми беше първоначален замисъл беше да сменя техния рутер с моя, който е с dd-wrt и има доста опции за конфигуриране и си мислех, че има настройка, която ми позволява да разделям сигнала както техния го прави (и който освен разделяне има и wifi опция, но слаба).

Но се оказа, че не става, та опцията е да сложа моя рутер след техния - или в хола или директно в мрежовата кутия в антрето, но тогава той при всички случаи идва между техния рутер и приемника и приемника не работи.

Ако го сложа преди техния рутер, техния рутер въобще нищо не става и губя и телевизията и интернета. Та при всички случаи нещата никак не са розови, а все ми се струва, че най-лесното решение е конфигуриране на моя рутер като тяхния, все пак в момент техния работи точно както го искам само че е със слаб сигнал (за което не мога да ги виня, все пак е безплатен рутер).

Та това е моята дилема, май сега за първи път я пиша в темата, а с това трябваше да започна. Та според теб има ли решение в комбинация с моя рутер или да се отказвам и да чакам да ми изтече договора с тях и да се местя към друг доставчик с по-малко ограничения
Отговори с цитат
  #30  
Стар 03-01-2014
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от СветлинСтаев Вижте мненията
ами проблемът при мен е следния най-общо казано. В апартамента в антрето има една мрежова кутия, където е входния кабел както и изходи за окабеляването по стаи - хол и спалня. Точно там са сложили Виваком техния рутер като взема сигнал от входния кабел и през техния суитч/рутер изкарва 2 кабела, които влизат в изходите за хола и спалнята. Този в хола влиза директно в приемника, а от спалнята получавам кабел от компютъра.

Проблемът идва в това че имам медия стриймър до телевизора, който има wifi и ethernet опция за свързване към мрежови устройства, за да възпроизважда съдържанието от там. Понеже в хола имам само един изход и той е взет от кабела за приемника не мога да вържа стриймъра по ethernet, което не би било проблем ако на виваком рутера имаш достатъчно силен сигнал, за да го вържа безжично и той да взема филмите от десктопа ми в спалнята (вързан през ethernet от вивакомския рутер). Та това, което ми беше първоначален замисъл беше да сменя техния рутер с моя, който е с dd-wrt и има доста опции за конфигуриране и си мислех, че има настройка, която ми позволява да разделям сигнала както техния го прави (и който освен разделяне има и wifi опция, но слаба).

Но се оказа, че не става, та опцията е да сложа моя рутер след техния - или в хола или директно в мрежовата кутия в антрето, но тогава той при всички случаи идва между техния рутер и приемника и приемника не работи.

Ако го сложа преди техния рутер, техния рутер въобще нищо не става и губя и телевизията и интернета. Та при всички случаи нещата никак не са розови, а все ми се струва, че най-лесното решение е конфигуриране на моя рутер като тяхния, все пак в момент техния работи точно както го искам само че е със слаб сигнал (за което не мога да ги виня, все пак е безплатен рутер).

Та това е моята дилема, май сега за първи път я пиша в темата, а с това трябваше да започна. Та според теб има ли решение в комбинация с моя рутер или да се отказвам и да чакам да ми изтече договора с тях и да се местя към друг доставчик с по-малко ограничения
Малко манджа с макарони. Ако включите в антрето Вашия рутер включен в порта на вивакомския, който сега е за компа в спалнята. Ще получите уайфи а пък във някой свободен порт на Вашия рутер включвате компа в спалнята и медиастриймъра по уайфи така не става ли ? Макар че лично аз бих преокабелил. И нека не говорим за входове и изходи - портове са.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, switch, vivacom, и or или, рутер, собствен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Vivacom IPTV ? mitkobs ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 1669 04-04-2023 16:04
Vivacom IPTV по чужд доставчик двдбоост Кошче 1 22-12-2013 06:09
vivacom sat и iptv Ивайло Шаклев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 2 04-08-2013 13:39
Продава се Рутер TP-Link TL-WR842ND, MIMO Wireless-N Router + 4Port Switch, 1xUSB, 2 sunnyboy115 Приключили продажби 3 18-11-2012 20:49
рутер вместо switch Пехо Въпроси и отговори 4 18-10-2010 10:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.