The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-11-2010
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 797
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
Smile Автоматично продължаване на договора - поредна измама на Глобул

Ползваме 4 карти на Глобул със семейството от години. През последните месеци едната карта не се ползваше въопще и реших да я спра, когато изтече договора. Той изтичаше в началото на ноември 2010година. Отидох в края на октомври, но ми казаха, че трябва да отида 1 ден преди изтичане на договора иначе им дължа 2 такси неустойка. Денят в който трябваше да отида беше 05.10.2010г., но го пропуснах. Отивам днес да спра тази карта, но ми обясниха "любезните" служители на Глобул, че съм закъснял и договора автоматично се е удължил за една година Ако искам да го прекратя им дължа неустойка в размер таксата за една година х 2 Така пишело в договора с малките букви, дето съм подписал. Усещането, че са те прекацали така евтино не е приятно. Не съм чел още договора, но най-вероятно е така.
Внимавайте колеги кога Ви изтичат договорите, защото в България всичко е законно, но не е морално
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-11-2010
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Крал Артур Вижте мненията
Ползваме 4 карти на Глобул със семейството от години. През последните месеци едната карта не се ползваше въопще и реших да я спра, когато изтече договора. Той изтичаше в началото на ноември 2010година. Отидох в края на октомври, но ми казаха, че трябва да отида 1 ден преди изтичане на договора иначе им дължа 2 такси неустойка. Денят в който трябваше да отида беше 05.10.2010г., но го пропуснах. Отивам днес да спра тази карта, но ми обясниха "любезните" служители на Глобул, че съм закъснял и договора автоматично се е удължил за една година Ако искам да го прекратя им дължа неустойка в размер таксата за една година х 2 Така пишело в договора с малките букви, дето съм подписал. Усещането, че са те прекацали така евтино не е приятно. Не съм чел още договора, но най-вероятно е така.
Внимавайте колеги кога Ви изтичат договорите, защото в България всичко е законно, но не е морално
хлъзна ли са те. за да я спреш трябва 1 месец преди изтичането на договора да ги уведомиш писмено. и мен ме убеждаваха че можело 2 дни преди края на договора да я спра ама се оказа че трябва да плащам неустойки. е платих ги и не искам да ги чувам повече. византийска работа
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-11-2010
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Хм странно по принцип след изтичане на договора би трябвало да ти го подновят автоматично за да могат все пак да ти доставят услугата си по без клаузата за 1 година задължително да си техен абонат без право на прекъсване.. освен ако изрично не е упоменато в договора то които си сключил... аз от тия хаизи избягах преди 3 години...
Прегледаи си договора ако все още го пазиш....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-11-2010
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Крал Артур Вижте мненията
...
Дълбоко съчувствие ... чувството ми е известно ... ама не можах да разбера - има ли го някъде в договора условието, че един ден преди изтичането трябва да се заяви прекратяването ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-11-2010
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 797
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
Smile

Договора ми е в работата. Утре ще го чета. Ама вече е свирено
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-11-2010
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Крал Артур Вижте мненията
Отидох в края на октомври, но ми казаха, че трябва да отида 1 ден преди изтичане на договора иначе им дължа 2 такси неустойка.
А в кой офис са ти казали подобно напълно невярно нещо?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 09-11-2010
Аватара на Крал Артур
Крал Артур Крал Артур не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2007
Местоположение: София
Мнения: 797
Благодари: 490
Получил благодарност:
260 пъти в 112 поста
Сваляния: 165
Ъплоуди: 2
По подразбиране

В 2 офиса - в ЦУМ (Германос) и магазин на ГЛОБУЛ на Стамболийски и Христо Ботев в София.

Интересно беше оправданието им - този номер бил измислен от Мобилтел първо
Отговори с цитат
  #8  
Стар 09-11-2010
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Здравей колега,

Ако отказват да ти спрат картата - има един вариант който е предвиден в техните общи условия, а именно:


Цитирай:
74. В случай на кражба или изгубване на SIM-карта, потребителят е длъжен да
уведоми Глобул чрез телефонния номер, или чрез факс номера или чрез електронния адрес
по т. 13, възможно най–бързо за това и в срок от 48 (четиридесет и осем) часа да потвърди
писмено желанието си за спиране на достъпа на изгубената или открадната SIM-карта.
Потребителят е отговорен за заплащането на всички повиквания, извършени до момента на
уведомяването на Глобул.

След като я обявиш за открадната те са длъжни да я спрат, а поне в моя договор нямаше изискване дали и кога да я подновя. Отиваш 34-35 дни преди изтичане на договора /тогава си имал време/, подновяваш я и пускаш молба да ти бъде спряна официално.

П.С.
Надявам се да съм ти полезен.
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.

Последно редактирано от бебезавър : 09-11-2010 на 21:01
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на бебезавър за този полезен пост
BOBIKAT (09-11-2010), Rabin (10-11-2010), tonivet (09-11-2010), Крал Артур (09-11-2010)
  #9  
Стар 09-11-2010
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами, това си е за жалба срещу служителите. Най-добре си я пусни лично в офиса, където не са ти приели искането и въпросът ще се реши бързо, тъй като жалбите се разглеждат с повишено внимание. В интерес на истината, няма нито един оператор, който да има законово основание да подновява неустойки по договор, след първото му подновяване. Има задължителен срок на ползване. Те не го казват, но нямат право да ти вземат неустойка.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 09-11-2010
Аватара на бебезавър
бебезавър бебезавър не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: София
Мнения: 373
Благодари: 184
Получил благодарност:
280 пъти в 100 поста
Сваляния: 219
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ilia.ivanov Вижте мненията
Ами, това си е за жалба срещу служителите. Най-добре си я пусни лично в офиса, където не са ти приели искането и въпросът ще се реши бързо, тъй като жалбите се разглеждат с повишено внимание. В интерес на истината, няма нито един оператор, който да има законово основание да подновява неустойки по договор, след първото му подновяване. Има задължителен срок на ползване. Те не го казват, но нямат право да ти вземат неустойка.
Законово може и да няма, но го пише в договорите - и аз много съм страдал, не само с глобул, това важи и за мтел и за вивател..................пускал съм и жалба до КРС - от там ми казаха че нищо не може да се направи, след като има тази клауза в договора ми - значи съм се съгласил с нея. Това беше преди 2-3 години, после като се изучих почнах да чета внимателно договора и поисках промяна, автоматичното подновяване да е за 1 месец не за година - само един оператор на мобилни услуги се нави и за това сега съм техен клиент.
__________________
Знанието не ни прави нито по-добри, нито - по-щастливи. Мъдростта е свобода!
vdr: tbs QBOX S2 on Asrock ION 330 vdr, Dreambox 500s, DL-STB-S200 --> Bulsat antena 75E, Triax TD 78 - 39E,42E, Tecatel 100 - 4.8E, 9E, 13E, 16E, 19.2E, 23.5E, 28.2E.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
автоматично, глобул, договора, измама, на, поредна, продължаване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Поредна повреда на совалката 'Дискавъри' spacebeam Новини 0 11-02-2011 11:50
За 10-та поредна година НВО е лидер сред телевизионните мрежи ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 12-01-2011 15:23
Deutsche Telekom планира съкращения и по-ниски заплати в гръцкия собственик на"Глобул ТИНТИН GSM мобилни комуникации 3 06-01-2011 13:06
Измама с платени статисти и актьори Джак Дъра-Бъра 3 24-08-2010 19:43
Купата по футбол 2010 - една измама nordligvind СПОРТ 347 19-07-2010 10:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.