The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-07-2014
vazmuten vazmuten не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 171
Благодари: 76
Получил благодарност:
21 пъти в 12 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране Монтаж на мотор, конвертор и настройка на парабола 1.80м за София

Здравейте,

може ли да ми препоръчате някой, който да ми помогне да закупя и в последствие да монтира и настрои мотор и нов конвертор на анатена ?

Текущата антена е в София, жк. Изток, на керемиден покрив, 1.8 парабола със стар аналогов мотор(не знам дали работи изобщо) и има някакъв стар конвертор. Искам да я "пусна" и настроя да работи отново.

Предварително Ви благодаря,
Стефан
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-07-2014
РИКИ РИКИ не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2013
Мнения: 1,488
Благодари: 183
Получил благодарност:
357 пъти в 236 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vazmuten Вижте мненията
Здравейте,

може ли да ми препоръчате някой, който да ми помогне да закупя и в последствие да монтира и настрои мотор и нов конвертор на анатена ?

Текущата антена е в София, жк. Изток, на керемиден покрив, 1.8 парабола със стар аналогов мотор(не знам дали работи изобщо) и има някакъв стар конвертор. Искам да я "пусна" и настроя да работи отново.

Предварително Ви благодаря,
Стефан
При моторите няма цифров и аналогов.Те са за параболична или за офсетова чиния.Затова трябва мотора да се свали,да се отвори и да се види какво е състоянието вътре.Ако електрониката(двигателчето)работи е нужно евентуално да се поразчисти малко ръжда от тялото и да се смаже.Възможно е от годините то(тялото) да е поразждясало и да не иска да се движи.Но не го мъчи без да си го отворил,понеже ако мотора е здрав може да го прецакаш и него.Така,че е добре да се провери тоя и ако е необходимо - тогава да се купи нов мотор.Колкото до конвертора - сменяй го без да се замислиш.Старите имат високо шумово число и отпаднаха от употреба.Аз съм с мини "Инверто" 0,3db вече доста години и нямам никакви грижи с него.При тях също е според чинията - фланцов(за парабола) и офсетов.После като му дойде времето за настройки - все някой ще помогне.Там важно е фокусното разстояние (между конвертора и чинията),което се определя по една формула,но карай едно по едно - по ред.Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-07-2014
vazmuten vazmuten не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 171
Благодари: 76
Получил благодарност:
21 пъти в 12 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от РИКИ Вижте мненията
При моторите няма цифров и аналогов.Те са за параболична или за офсетова чиния.Затова трябва мотора да се свали,да се отвори и да се види какво е състоянието вътре.Ако електрониката(двигателчето)работи е нужно евентуално да се поразчисти малко ръжда от тялото и да се смаже.Възможно е от годините то(тялото) да е поразждясало и да не иска да се движи.Но не го мъчи без да си го отворил,понеже ако мотора е здрав може да го прецакаш и него.Така,че е добре да се провери тоя и ако е необходимо - тогава да се купи нов мотор.Колкото до конвертора - сменяй го без да се замислиш.Старите имат високо шумово число и отпаднаха от употреба.Аз съм с мини "Инверто" 0,3db вече доста години и нямам никакви грижи с него.При тях също е според чинията - фланцов(за парабола) и офсетов.После като му дойде времето за настройки - все някой ще помогне.Там важно е фокусното разстояние (между конвертора и чинията),което се определя по една формула,но карай едно по едно - по ред.Успех!
Всичко това е супер, но аз търся конкретно някой, който да го направи всичко това. Имаш ли идея кой ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-07-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vazmuten Вижте мненията
Всичко това е супер, но аз търся конкретно някой, който да го направи всичко това. Имаш ли идея кой ?
Аз ще ти я направя! Пиши на лични

Последно редактирано от CITRON : 16-07-2014 на 12:44
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
180м, За, конвертор, монтаж, мотор, на, Настройка, парабола, софия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Монтаж и настройка на сателитна система Joe Кошче 41 14-04-2013 15:41
Монтаж и настройка на C-band конвертор? коко КОНВЕРТОРИ 19 14-09-2011 19:30
Настройка на парабола с мотор Емилстар Монтаж и настройка на антени 13 22-01-2011 18:41
Астра 1Н с парабола 120 см. в София Стоян Монтаж и настройка на антени 50 20-08-2010 18:02
Монтаж и настройка на офсетна антена с мотор Крал Артур САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 5 10-10-2009 21:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.