The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
Question От какво може да идват тия смущения

Здравейте!
Проблема е следния и уточнявам, че не е непрекъснат а се получава когато му скимне.
Имам два приемника ( DM 500HD/DM 800HD) свързани към двоен конвертор, и офсет антена с H-H мотор.
Антената се върти само от единия приемник през USALS а другия е директно свързан към конвертора.
Проблема се изразява, в това че когато работят и двата приемника едновременно каналите на Satellite Bg фриизват до такава степен, че неможе да се гледа нищо и на двата тв и просто образа изчезва до момента в който изключа единия приемник (независимо кой от двата) и другия почва да си работи нормално вече Проблема се появява предимно вечер единственно и само, когато работят и двата приемника едновременно и когато започва да фриизва го прави и на двата приемника едновременно и се оправя като се изключи единия.
Някакви смущения са явно но незнам какви и от къде може да идват.....
Дайте съвет какво да направя, (дали е до настройки на тунер) защото не ми се ще да давам пари за втора антена за да пусна втория приемник на отделен единичен конвертор
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 17-01-2012 на 14:38
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17-01-2012
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Прилича ми на високочестотни смущения от импулсните захранвания.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Прилича ми на високочестотни смущения от импулсните захранвания.
Мисля си че нещо бърка напреженията към конвертора, защото и двата приемника ги бях сложил да работят в USALS режим, а сега преди малко втория, който е директно свързания към конвертора го сложих в режим ADVANCED като режима го активирах за всеки сателит, който гледам по отделно Ще тествам и ще пиша има ли промяна.
Имам чуството, че когато на единия приемник върви програма на вертикална поляризация а на другия по хоразинтална от различни транспондери и приемниците и двата са в режим USALS тогава се получава.... но не съм съвсем сигурен
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17-01-2012
Аватара на иво колев
иво колев иво колев не е на линия
elMaestro
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Местоположение: Мадрид
Мнения: 207
Благодари: 82
Получил благодарност:
156 пъти в 72 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Мисля си че нещо бърка напреженията към конвертора, защото и двата приемника ги бях сложил да работят в USALS режим, а сега преди малко втория, който е директно свързания към конвертора го сложих в режим ADVANCED като режима го активирах за всеки сателит, който гледам по отделно Ще тествам и ще пиша има ли промяна.
Имам чуството, че когато на единия приемник върви програма на вертикална поляризация а на другия по хоразинтална от различни транспондери и приемниците и двата са в режим USALS тогава се получава.... но не съм съвсем сигурен
според мен LNB-то е за смяна...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17-01-2012
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Ще те разочаровам, но не пречи настройката която си променил - ползвам повече от два приемника свързанио по начин подобен на твоя и само един от приениците командва мотора, но на всички съм уеднаквл настройките, така че който и приемник да закача към кабела с мотора почва веднага да сменя позицията. Следващия път когато ти се появи проблема, вместо да спираш тока на приемника пробвай да откачиш само кабела на конвертора отзад. Пробвай ако се оправи втория приемник да допреш само масата на кабела (оплетката) до метален корпус на приемника от който преди това си откачил кабела към антената. Подобни случайни смущения се появяват когато електрическата инсталация е изградена с двужилен кабел и зануляването се подава в контакта с мост между щифта за "0" и земята. Преблема се решава като следиш да има само в една точка връзка на приемника (телевизора и всички други апаратури който са вързани към него) към "заземяването". Ако имаш ефирна антена (която също вероятно е заземена) я изключи когато почне да се успива образа. На коя честота ти се проявява проблема? Ако на двата применика гледаш една и съща програма няма причина това което ти си решил че те мъчи!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
moreg (17-01-2012)
  #6  
Стар 17-01-2012
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Ще те разочаровам, но не пречи настройката която си променил - ползвам повече от два приемника свързанио по начин подобен на твоя и само един от приениците командва мотора, но на всички съм уеднаквл настройките, така че който и приемник да закача към кабела с мотора почва веднага да сменя позицията. Следващия път когато ти се появи проблема, вместо да спираш тока на приемника пробвай да откачиш само кабела на конвертора отзад. Пробвай ако се оправи втория приемник да допреш само масата на кабела (оплетката) до метален корпус на приемника от който преди това си откачил кабела към антената. Подобни случайни смущения се появяват когато електрическата инсталация е изградена с двужилен кабел и зануляването се подава в контакта с мост между щифта за "0" и земята. Преблема се решава като следиш да има само в една точка връзка на приемника (телевизора и всички други апаратури който са вързани към него) към "заземяването". Ако имаш ефирна антена (която също вероятно е заземена) я изключи когато почне да се успива образа. На коя честота ти се проявява проблема? Ако на двата применика гледаш една и съща програма няма причина това което ти си решил че те мъчи!
Да точно такава е тук инсталацията със зануляване в контакта с мост
То май навсякъде е такава аз друга не съм виждал......
Ефирна антена нямам но имам кабел от кабелна тв включен в тунера на единия тв. Иначе това което си написал PhilipZ изглежда логично и ще го пробвам ако няма промяна след настройката на тунера, която направих.
Иначе снощи започна да фриизва, когато на единия приемник работеше TV7 пък на другия BTV, които са на една честота 12051V това е странното.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD

Последно редактирано от moreg : 17-01-2012 на 18:43
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17-01-2012
Аватара на hgeorgiev
hgeorgiev hgeorgiev не е на линия
Морски
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Местоположение: село Бургас
Мнения: 155
Благодари: 90
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Виж дали фрийзванто не съвпада с пускане на климатици или бойлер...голям консуматор.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17-01-2012
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Най-вероятно няма връзка със случая, но такова фрийзване съм наблюдавал у роднина, който по невнимание беше копирал един и същи конфиг за шеринг на двата приемника. След като качихме на втория приемник правилният конфиг, нещата заспаха. Ако двата приемника се обръщат към сървъра с едно и също име и парола, от това може да се получава фрийзането.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17-01-2012
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Пост #4! Друг е въпроса защо е заминал. Заземена ли ти е системата? От някъде влиза нещо излишно.
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17-01-2012
moadip moadip не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: Петрич
Мнения: 45
Благодари: 29
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hgeorgiev Вижте мненията
Виж дали фрийзванто не съвпада с пускане на климатици или бойлер...голям консуматор.
Да се включа и аз, може би ще се реши и моя проблем.

Проблем: от около две седмици, когато се включи климатика, картината замръзва и след около 2 секунди се появява отново. Компютъра и климатика са на един и същ контакт. Мислех си да взема някакъв токоизправител, но не съм сигурен, че това ще реши проблема или пък да сменя захранването.

Така, че колегата ако има решение, нека да го сподели.

п.с. Зануляването на контактите е с мост.
__________________
Triax 88 Dish, Inverto 0.2dB, Opticum DM-2800,75E <---> 30W
HTPC - DVBViewer, SkyStar HD2 & 2xDM500S
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, идват, какво, Може, от, смущения, тия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
какво може ХД приемника на виваком АТАНАС15 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 18 02-02-2012 00:48
какво може виваком тв сет топ бокс uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 25-11-2011 19:43
DB 800 HD какво искаме от него и какво той може !? koko313 DREAMBOX 21 07-06-2010 20:30
Mr. BIG идват у нас! Виж какво ще изпеят, песен по песен ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 14-09-2009 16:48
какво може да се гледа kalata777 ECHOSMART 4 22-03-2009 16:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.