The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-12-2014
elvisd elvisd не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Търся някой да настрои чиния в София

Търся някой да настрои чиния от itv partner на Астра в София.
Чинията е с два конвертора от itv partner и ще я ползвам с вграден сателитен приемник в ТВ Сони. Искам просто да ползвам свободните програми.
Чинията се намира в жк. "Хаджи Димитър"
Тел. 0888 339 399

Последно редактирано от elvisd : 15-12-2014 на 19:55
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Съседът

Съседът може да ти свърши тази работа, виж колко е лесно



Ето на този сайт
http://www.dishpointer.com/

като си напишеш адреса на кирилица и ти показва от твоята къща накъде трябва да я завъртиш. Зелената линия ти е посоката.
Зад антената имаш едни градуси, слагаш ги да са на 40 и я въртиш плавно и бавно, като си избрал в приемника ти кой спътник търсиш и евентуално една честота на някоя програма която ти трябва и съседът ти я лови при него. Можеш да погледнеш и на неговата антена градусите и да се отклоняваш от тях, нагоре и надолу, докато хванеш сигнал.

Това е детска работа, лесно е като да стреляш с фунийки в кварталана градинка с хлапетата. Е, сега тези дето взимат пари за подобни работи, имат интерес да си мислиш че е нещо кой знае каква сложнотия, че трябвало да ти "изцеждат" антената и т.н.
То на 13 градуса сателита май има по-разнообразни свободни програми, ако ще гледаш само един. Щото може да гледаш и двата с една антена, ако искаш де, не е задължително. Само добавяш втори евтин LNB с един държач за на 6 градуса, който се захваща на този дето е вече на антената и стои малко встрани от него. Един метър кабел и евтин дисек ключ и готово. После в Сонито настройваш за сателита астра да е на А а за другия да е на Б в полето за дисек. Може и обратнато.

Последно редактирано от Люкс : 15-12-2014 на 23:39
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15-12-2014
даниелмкд даниелмкд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Струмица via Перник
Мнения: 280
Благодари: 17
Получил благодарност:
60 пъти в 44 поста
Сваляния: 140
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elvisd Вижте мненията
Търся някой да настрои чиния от itv partner на Астра в София.
Чинията е с два конвертора от itv partner и ще я ползвам с вграден сателитен приемник в ТВ Сони. Искам просто да ползвам свободните програми.
Чинията се намира в жк. "Хаджи Димитър"
Тел. 0888 339 399
Пиши на лс мога да мина да ти я настроя
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на даниелмкд за този полезен пост
an (16-12-2014), ВалчоП (16-12-2014), Посветения (19-12-2014)
  #4  
Стар 16-12-2014
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Това е детска работа, лесно е като да стреляш с фунийки в кварталана градинка с хлапетата.
Гледай ти ,гледай ти! Какви спецове имало тук!
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Васил за този полезен пост :
Ooo_Pepi (16-12-2014)
  #5  
Стар 16-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Гледай ти ,гледай ти! Какви спецове имало тук!
И ти още нищо не си видял ...

На мултифийд Maximum E85 скалата й с градусите не е верна, отклонение от цели 8 градуса на моята и пак си ги намирам, като знам горе-долу накъде трябва да е насочена, благодарение на сайта който го показва.
При това без никакви специални средства, един телевизор с вграден тунер и готово, кво толкова има сложно.
Човека трябва да се научи сам да си ги прави тези работи, после като му се ослади да гледа свободните некодирани канали, ще си купи една такава красавица и ще гледа още повече:



тази не е моята, от тука е:
https://www.sat4all.com/forums/topic...5-multi/page-3

п.п.
аз съм учил едно време в гимназията в този квартал, та заради това съм толкова усложлив към питащия.

Последно редактирано от Люкс : 16-12-2014 на 00:29
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16-12-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,390
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Това е детска работа, лесно е като да стреляш с фунийки в кварталана градинка с хлапетата. Е, сега тези дето взимат пари за подобни работи, имат интерес да си мислиш че е нещо кой знае каква сложнотия, че трябвало да ти "изцеждат" антената и т.н.
.
Брей,искаш ли да вържеме бас,че ако ти посоча сателит,една седмица ще ти е малко,да поиграеш на фунийки!
А,ако трябва да правиш двуцевка или трицевка,един вид мултифийд по онова време,какво би използвал за дистанция,между фунийко-изтрелващите детайли?
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на dzumba за този полезен пост
4oker (16-12-2014), sarivano (20-12-2014), ВалчоП (16-12-2014), вассил46 (16-12-2014)
  #7  
Стар 16-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Брей,искаш ли да вържеме бас,че ако ти посоча сателит,една седмица ще ти е малко,да поиграеш на фунийки!
А,ако трябва да правиш двуцевка или трицевка,един вид мултифийд по онова време,какво би използвал за дистанция,между фунийко-изтрелващите детайли?
Еми щом като питаш, да ти отговоря, ето ти теоретично сметнати разстояния между цевите за фунийките:

Цитирай:
For "Maximum Е85" the distance between the LNB's are as follows:
Between 13 and Eutelsat Hotbird 16 35,5mm
Between 16 Eutelsat and Astra 19.2 is 37mm
Between the Astra and Astra 19.2 23.5 is 49mm
Between the Astra and Astra 23.5 28.2 is 52.5mm
Measured at the front of the LNB from point to point.
Ама за кво са ми ?
Аз не изкарвам пари от инсталиране на антени, та да ми трябва да си шашвам клиентите с много "наука" или скъпи уреди.
При това теорията не винаги се припокрива с практиката. На теория е едно, а па на практика е малко по-иначе. Ако си спомняш времето когато пуснаха първата българска телевизия по сателит на аналогов канал, тогава аз бях абсолютно незапознат с антените и как се инсталират и т.н. Разни продавачи на антени и инсталатори ми развиваха какви ли не теории, че било трябвало по-голяма антена, че било много сложно да се насочи антената към спътника, познания си било трябвало специални за тая работа. Не било то за простосмъртни люде. Един мошеник като ми каза колко ще ми струва да дойде да ми инсталира една скъпа и голяма антена Катрайн и да ми продаде и скъп приемник, и на мен почна да ми се гади от подобни тарикати. Тоя ми беше дал един дебел каталог на марката, щото си е помислил че ще клъвна на въдицата и ще му напълня джобовете с мангизи. Аз пък вместо това взех та влезнах в една техническа книжарница и си купих една дебела книга на английски ( немаше на френски ) за сателитните антени. Прочетох я книгата, разбрах каквото можех, зяпах и по каталозите и някои обяснения в тях и се заех сам да си избера и антена и приемник и да си ги инсталирам. Според теоретичните сметки, спътника трябваше да е скрит (за малко) зад стената на която можех да сложа антената. Та заради пустата му теория, бях купил приемник можещ да работи на 12 волта и телевизорче работещо на 12 волта, та да мога да го хвана тоя спътник извън апартамента в който живеех, ако не ставаше на стената. Ама то пък, напук на теорията и сметките, вземах та го сбарах спътника точно на крайната възможна позиция, лъчът му успоредно минаваше покрай стената.
И от тогава братче, на сметки НЕ вЕрвам !!!
Пробвам докато стане и проработи.

Значи многоцевите оръдия за фунийки ги почвам от средната тръба, после вляво и в дясно, една по една ги редя цевите , така че да стрелят най-точно, без да ми пука на теория кво е трябвало да бъде. И фунийките летят и при едри капки дъжди, и при дебели пухкави снежинки, не се спират никога.

Според мен, няма нищо сложно в това да си сложи човек една антена и да си я насочи към сателита и да си гледа с кеф. Има само хора, на които им липсва увереност в собствените им възможности, или пък такиви на които не им работи функцията за триизмерна пространствена ориентация на мозъкът им, та такиви люде си викат майстор. Което е добре за майсторите и те семейство трябва да изхранват.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Люкс за този полезен пост :
Вокстер (16-12-2014)
  #8  
Стар 16-12-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,390
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Ако си спомняш времето когато пуснаха първата българска телевизия по сателит на аналогов канал, тогава аз бях абсолютно незапознат с антените и как се инсталират и т.н.
Има само хора, на които им липсва увереност в собствените им възможности, или пък такиви на които не им работи функцията за триизмерна пространствена ориентация на мозъкът им, та такиви люде си викат майстор.
Абе времето го помня,но си мисля,че и сега си незапознат с триизмерната пространствена ориентация!Не е лошо,да си направиш сам операция,режеш там, бъркаш,вадиш лайната,шиеш се без упойка,да не даваш кинти за опияти,зъб може да извадиш с електрическите клещи,климатик може да си сложиш или да легнеш под колата,вместо под жената,та да храниш само собсвената си фамилия!Това ,да не е практика в Лаксемберг?Тъпия двуизмерен германец,само за един бушон вика майстор,а твойта кака сигурно сама им навива жици, естествено с увереност в собствените сили!
Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Ето на този сайт
http://www.dishpointer.com/

като си напишеш адреса на кирилица и ти показва от твоята къща накъде трябва да я завъртиш..
Ех,защо го нямаше тоя сайт 90та година.......

Последно редактирано от dzumba : 16-12-2014 на 18:18
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Абе времето го помня,но си мисля,че и сега си незапознат с триизмерната пространствена ориентация!

Ех,защо го нямаше тоя сайт 90та година
Eми братче, кво да ти кажа, аз си имам вродена пространствена ориентация и на мен не ми трябват сайтове , които да ми показват посоката която да следвам. Поради тази моя вродена способност да се ориентирам правилно в триизмерното пространство, още 1988г. съм разбрал че правилният път е на северозапад. Имал съм акъл да се сетя и да предвидя още тогава, че сигнала от някои спътници ще е по-силен в тази посока и сега където и да я сложа по двора някоя 40 см антена и ги лови всичките Астри. Ама ме е срам от съседите да гледам с такава ситна антена ( имам цели двечки от по 40 см) та съм сложил по-големи, да ми се вдига самочувствието.

Разбирам ви, някои от вас, че не ви харесва да може всеки сам да си майстори това онова, ама като ми е кеф да човъркам и не викам майстори, когато си мога и сам.
На всичкото от горе, в очите на съседи и познати, аз минавам за голям майстор на антените. Точно защото си въобразяват че е нещо кой знае колко сложно, пък то е лесна работа.
Та така, аз твърдя че няма нищо сложно в това да си насочи сам човек антената към Астра. Други хора могат да си викат майстор и за инсталирането на стайна антенка за ефирна телефизия, ако така им харесва повече.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16-12-2014
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,886
Благодари: 1,004
Получил благодарност:
695 пъти в 453 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Dzumba ...не се ослушвай ами иди да настроиш на човека антената
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, настрои, Някой, софия, търся, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Някой да настрои една антена 80см на 39Е ? Emo75 Монтаж и настройка на антени 32 10-01-2013 13:35
Познавате ли някой който може да настрои моторизирана система във Варна. телепорт80 Монтаж и настройка на антени 18 26-09-2012 22:20
Търся някой за монтаж на климатик!? manolovplamen Дъра-Бъра 65 09-07-2012 16:26
Някой от София да има CAS2/3 програматор? лтрифонов Модули 4 13-07-2011 11:29
Търся С от района на София Емилстар CCcam 0 23-06-2010 21:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.